Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2006., 22:53   #1
mame (i tate), smetaju li vam palamatike?

Pod terminom "palamtika" mislim na sve one dobre savjete od svojih i muževih roditelja (kojima, naime, nekako prelazis preko toga, lakše ili teže), ali i od striceva istrini, susjeda, pa čak i nepoznatih tetica u autobusu ili na ulici.
Jeste li doživjeli ikad da vam bebaču pipkaju rukice i govore "Hmm, nekako su mu hladne rukice, nije li malo pretanko obucen?".
Ili "Slobodno mu daj daj da gricka kruh." a vi postupno uvidite dohranu ritmom koji vama odgovara.
Ili "Ja sam svom sinu davala kravlje mlijeko od 4 mjeseca i nikad mu nista nije bilo. I vidi koliki je sad."
Ja se pomalo hladim na te fore, ali prije mi je to kidalo zivce.
Neki ljudi nemaju filter, padne li im ikad na pamet da i drugi ljudi znaju sto rade sa svojom bebom?
__________________
Dobra odluka najčešće je plod iskustva, iskustvo opet rezultat loše odluke.
Yvette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 23:45   #2
Vrijeđa me kad me se tretira ko debilno dijete. Jer imam manje godina (iz čega proizlazi: manje pameti, iskustva i odgovornosti) od neke tete s "dobronamjernim" savjetima. Te iste tete su se valjda rodile sa svom mudrošću svijeta i sigurno su postale mame sa svojih 55 kad sam ja još uvijek neiskusna!
Moj savjet svim "mladim, neiskusnim i bedastim" mamama (to sam i sama primjenjivala): sve mirno saslušati i napraviti po svom, zato čovjek i ima dva uha - kroz jedno unutra, kroz drugo van). To je puno lakše nego ulaziti u konflikte s kojekakvim babama koje to često jedva čekaju.
Tiger Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 08:10   #3
Nema uopće potrebe ulaziti u ikakve konflikte, ja bih svakog poslušala, ali sam radila/i radim onako kako mi govori moja intuicija i mogu reći da tako super funkcioniramo.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 09:54   #4
Quote:
monika13 kaže:
Nema uopće potrebe ulaziti u ikakve konflikte, ja bih svakog poslušala, ali sam radila/i radim onako kako mi govori moja intuicija i mogu reći da tako super funkcioniramo.

Slažem se.
Iako se nađe zajedljivih, najviše takvih savjeta ipak bude zaista dobronamjerno i ja sam ih primala u tom duhu. A u rasprave o svojim odlukama nisam previše ulazila.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 10:10   #5
ne diraju me, ili kažu nešto simpatično, pametno ili nešto što već odavno znam pa je pomalo dosadno, al odslušam
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 12:22   #6
najvise su me nervirali komentari moje svekrve o svemu: vrsti hrane, vrsti odjece, zasto ne nosi cipele sa 6 mjeseci, ne sjecam se vise... I danas (kad junior ima 7 god.) zna ubaciti neku pametnu misao o prehrani ili o tome da li je premalo obucen. Ja u pravilu to sve ignoriram i radim po svom. Jer mislim da najbolje znam sto je najbolje za moje dijete. Do sada se pokazalo da radim dobro i tako cu nastaviti!
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 14:15   #7
Moja kcer ima cetiri godine i jos uvijek ima bocicu,koja joj je na neki nacin utjeha i smirenje.Kad je nesigurna ili ju je strah trazi svoju bocicu.Ja smatram da ce vremenom kad nauci kontrolirati svoje osjecaje pomalo ostaviti bocu i ne branim joj to,medjutim strasno me nervira kad netko pocne one sprehe:"joj tako velika curica a jos ima bocu" ili "sta boca ? pa vi niste normalni".Najgore je sto moram njoj objasnjavati da je sve u redu i da joj nece "otpasti zubi" od bocice i slicne budalastine.Eto,to me nervira
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 14:16   #8
Niti malo. Psi laju karavane prolaze.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 14:19   #9
Quote:
Tiger Lilly kaže:
sve mirno saslušati i napraviti po svom, zato čovjek i ima dva uha - kroz jedno unutra, kroz drugo van). To je puno lakše nego ulaziti u konflikte s kojekakvim babama koje to često jedva čekaju.
ma nije bad odslusat, ako oni nesto drobe. nego ako mu tu istu koricu kruha gura u usta ili s 1o mjeseci hrani s palacinkama sa sirom
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 14:22   #10
Quote:
Tiger Lilly kaže:
"Moj savjet svim "mladim, neiskusnim i bedastim" mamama (to sam i sama primjenjivala): sve mirno saslušati i napraviti po svom, zato čovjek i ima dva uha - kroz jedno unutra, kroz drugo van). To je puno lakše nego ulaziti u konflikte s kojekakvim babama koje to često jedva čekaju.
Ma da, to je najpametnije.
Ali uvijek se zapitam koliko guts imaju takve persone.
show me some respect please!!
mislim da se nikada ne bih usudila nekome solit pamet u tolikoj mjeri.
mozda dok ne postanem svekrva.
__________________
Dobra odluka najčešće je plod iskustva, iskustvo opet rezultat loše odluke.
Yvette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 14:24   #11
Quote:
magic blue kaže:
ma nije bad odslusat, ako oni nesto drobe. nego ako mu tu istu koricu kruha gura u usta ili s 1o mjeseci hrani s palacinkama sa sirom
A takvi su mi najjaci!
Citiram "Oni malome ne daju kravlje mlijeko, a ja mu dam da oni ne vide i mali rasteeeee!!
__________________
Dobra odluka najčešće je plod iskustva, iskustvo opet rezultat loše odluke.
Yvette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 14:35   #12
Quote:
Yvette kaže:
A takvi su mi najjaci!
Citiram "Oni malome ne daju kravlje mlijeko, a ja mu dam da oni ne vide i mali rasteeeee!!
ma konkretan primjer je od frendice! i onda kad mali vrisci ona namre otkrit od ceg je, a njega siroceka razara busica
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 02:12   #13
U toj situaciji bi se desilo jednom inikada vise. A skuzila bi da im ne mogu vjerovati po puno benignijim situacijama. Moji svi to znaju pa ni ne pokusavaju. Uh da mi to sveki napravi ne bi malu nikad vise vidla, a i ona to zna Moji starci se ne usude a i postuju me. A ovo na ulici ,pa nema sanse da ju netko krivo pogleda, a kamoli da ju takne. Ja samo nabacim mrtvo ozbiljan pogled gladne lavice i ne pada im na pamet komentirat bilo sta. Nedajte se cure, to je ziva nepristojnost i tako to treba tretirati.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 19:12   #14
Quote:
Rita kaže:
U toj situaciji bi se desilo jednom i nikada vise. A skuzila bi da im ne mogu vjerovati po puno benignijim situacijama. Moji svi to znaju pa ni ne pokusavaju. Uh da mi to sveki napravi ne bi malu nikad vise vidla, a i ona to zna
Potpisujem
mi je vazno da sam okruzena s prijateljskim ljudima, kojima vjerujem i koji meni vjeruju. Mos mi rec sto hoces, mozes i vise puta , pristojno cu saslusat, razmotrit ak mi zvuci pametno.
Al napravi nesto protiv mojih zelja, i jos s mojim djetetom - ma nema tu rasprave, zdravo i dovidjenja. Nemam drustvenih obzira po tom pitanju.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 19:21   #15
Quote:
Zmijica kaže:
Al napravi nesto protiv mojih zelja, i jos s mojim djetetom - ma nema tu rasprave, zdravo i dovidjenja. Nemam drustvenih obzira po tom pitanju.
e, ali dijete je i mmovo, a ono mozda misli da stari bolje znaju
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.