Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2003., 15:29   #1
Exclamation Nema se para, nema se s čim...

Ili gladan... Ili žedan... Ili curu trebaš izvesti nekamo... Ili dečka... A u džepu 10 Kn ili neka slična sića...
Kuda, kamo?
Ajmo se solidarizirati i napraviti popis jeftilen mjesta.


Evo, npr. - u blizini Cibone ste, u bircevima podno tornja kava s mlijekom je 7 Kn... Skočite preko puta u "5. element" i platit ćete je 5 Kn.

Melin... Piva je standard - cener, ali ni u ludilu ne naručujte oranginu - odrat će vas za 15 Kn!

A papica, di ima fine & jeftine klope, k'o zna?



Smijem li ja uopće pokretati ovakav (anti)reklamni topic? : slijeganjeramenima:
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 15:44   #2
u SC

vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 15:45   #3
Na prilazu Osijeku sa južne strane, nalazi se kafić "Aerodrom". Tijekom priprema za Papin posjet imali smo tamo posla pa svratismo na pivo. 6 kn boca. Poslije prvotne nevjerice naručismo još po rundu
pošteni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 15:45   #4
jesam te zlecala?
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 15:48   #5
slanci, buhtle po pekarnicama + pivice pa na klupicu
za gurmane: ćevapi na trešnjevačkom placu

još bu nekaj sitnoga i ostalo
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 15:53   #6
je, mudrice, al' kad je kiša?
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 19:11   #7
Re: Nema se para, nema se s čim...

Quote:
just Sandy kaže:
[BEvo, npr. - u blizini Cibone ste, u bircevima podno tornja kava s mlijekom je 7 Kn... Skočite preko puta u "5. element" i platit ćete je 5 Kn. [/B]
Jebeš mi sve... ali ja bi rađe šeto po okolici nego otišo u 5. element (to mjesto mi se zgadilo dok se još zvalo Oldtimer ili kako već)

A ako si već u blizini Cibone, imaš American Donut (0-24) kod placa, kava s mljekom bila 5 kn. Doduše to je bilo prije nekog vremena, ne znam dal se promijenilo. A ima tamo i krafni za 3 - 3,5 kn koje baš pašu uz kavicu (njam njam)

A po putu tamo, uz samo malo skretanja ima krasna pekarna "Romaja" na čošku Ogrizovićeve i B. Adžije (bivša Kate Dumbović). Također od 0-24. Preporuka je slagani sa sirom, 9 kn. Onaj s mesom nije više kaj je nekad bio jebi ga.
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 21:26   #8
Re: Re: Nema se para, nema se s čim...

Quote:
Equilibrium kaže:
Jebeš mi sve... ali ja bi rađe šeto po okolici nego otišo u 5. element (to mjesto mi se zgadilo dok se još zvalo Oldtimer ili kako već)
A ne znam, jučer sam tamo ušla prvi put i svidjela mi se jeftinoća. Prije je bio neki disco, što li... A možda je još uvijek.
Quote:
Equilibrium kaže:
A ako si već u blizini Cibone, imaš American Donut (0-24) kod placa, kava s mljekom bila 5 kn. Doduše to je bilo prije nekog vremena, ne znam dal se promijenilo. A ima tamo i krafni za 3 - 3,5 kn koje baš pašu uz kavicu (njam njam)
E, tam se ide oko 4-5 h, poslije Jabuke (ak' se negdje ne zaglibi ). I jede se nekaj konkretnije, al' ne sjećam se je'l fino.


Pizza... Ima li gdje fine i jeftine pizze? Sjećam se da je na Opatovini bila, čini mi se, Lavica (a ima i jedna u staroj Vlaškoj) - nedjeljom je gore velika pizza bila 18 Kn, al' toga više nema... Ili ima negdje?
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 08:15   #9
Re: Re: Re: Nema se para, nema se s čim...

Quote:
just Sandy kaže:
E, tam se ide oko 4-5 h, poslije Jabuke
Sorry kaj sam off-topic... Kak je u ova vremena u jabuci? Jel se isplati otič gore?
Ja sam malo presto planinarit gore prije cca 5 godina...
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 10:10   #10
Quote:
Equilibrium kaže:
Sorry kaj sam off-topic... Kak je u ova vremena u jabuci? Jel se isplati otič gore?
Ja sam malo presto planinarit gore prije cca 5 godina...
ja isto...
ja tako godinama prestajem, pa se vraćam

isplati se, kako ne - otkad postoje Močvara i Tvornica, u Jabuci baš i nema klinaca, al' zato ima stare nostalgočne škvadre, što meni u potpunosti odgovara...
petak mi je bolji (jer mi ima više poznatih), ali ni subota nije za bacit... (čovječe, prije 7-8 godina bilo mi je glupo ići gore petkom/subotom, išla sam u nedjelju "kad su stariji"... a vidi me sad )
ma raspon godina je od 15-35... i šire
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 12:06   #11
A kolko je upad? još uvijek cekija ili su poskupili?
Kolko je žuja?
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 14:18   #12
Quote:
Equilibrium kaže:
A kolko je upad? još uvijek cekija ili su poskupili?
džabe ako si na popisu
cener prije ponoći, dva poslije
(ak' se dobro sjećam, mene/nas u zadnje vrijeme uglavnom ufurava banderas )
Quote:
Equilibrium kaže:
Kolko je žuja?
žuja - cener
(šankeruša - mlada i sisata )
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 15:56   #13
Quote:
just Sandy kaže:
žuja - cener
(šankeruša - mlada i sisata )
Ma toooo!!! Evo razloga da odem gore siseeeeee
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 23:22   #14
Mek drek
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2003., 16:13   #15
Htjedoh napisati Index, al' su ga zatvorili do devetog!!!
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2003., 02:28   #16
Ja sam u srednjoj stalno visila u kkz-u, na trgu velikana (džamija), tj na uglu s ulicom kneza mislava - velika vrata, ulaz u zgradu i onda se spustite u podrum. U toj zgradi su foto i kino klub i u predvorju je više manje uvijek neka izložba fotografija
Tamo se također održavaju i projekcije filmova (dobrih!) i to je besplatno.
Ah, da, topic je o jeftinim pićima, pardon
Dakle, u podrumu je birc, ako se dobro sjećam kava s mlijekom (ili šlagom) je 6kn s tim da možete dobiti i šlag od čokolade ili kokosa
Ne sjećam se točno za ostalo, ali znam da su cijene za možda kunu-dvije niže nego u prosjeku.
I ono što me "oborilo s nogu" jednom - račun je bio recimo 18 ili 19 kn, ja sam dala 20 kn, zahvalila se i htjela otići. Žena me zaustavila i rekla da ne uzimaju napojnice od školaraca i uredno mi vratila tu kunu-dvije, uz smješak Znaju oni da smo mladi i nismo baš pri parama, pa...Fakin anblivbl, nisam mogla vjerovat. Moram ih reklamirat kad su tak divni
Samo ne znam jel to otvoreno sad preko ljeta, vjerojatno nije
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2003., 02:31   #17
offtopic....skjuz mi :)

potalice, a kachem ja ono tebe upoznati?
phew is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2003., 15:45   #18
Potala, sjećam se tog podruma, i ja sam tamo ponekad u srednjoj znala skočiti... Kako sam samo zaboravila... Al' sada bi me možda čudno gledali da tam' upadnem.

Kako slabi odaziv na topic... Il' svi imamo para, il' nema takvih mjesta... Il' smo na moru...

Ma ima takvih mjesta, uvijek ih ima. Npr. u "Latini" u Savskoj (ispred Frizerske) možete popit' cedevitu za 6 Kn. Fino dobijete veliku čašu vode s ledom i slamkom + vrećicu s cedevitom od naranče ili limuna. Zdravo osvježenje za male pare. (Kad u nekom drugom bircu pitam za cedevitu, samo me bijelo pogledaju, ako se i ne nasmiju... )
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2003., 23:03   #19
Nema neke velike veze sa topicom,ali me odusevilo sta mi se desilo prije 2 dana u Supetru.
Ja i jedna prijateljica,sili popit kavu na rivi,i idem ca platim,racun nekih 18 kn cini mi se.Ja kontam da sam da 20,i odem ca,nisam ceka konobaricu da se vrati.Sidnem na motor i idem do Bola.
To je bilo oko 11 ujutro,dan posli,navecer dodemo nas par u taj kafic,popit koju.Dolazi ta konobarica,i daje mi nekih 30 kn.Ja je gledam ka debil,ne kuzim nista,a ona mi kaze da sam dan prije ostavija 50,al me nije uvatila kad sam isa ca.
Nemos virovat kako me to odusevilo....
Nisam mislija da ima takvih ljudi,svaka cast
A sad on topic,u Splitu je cuga ionako dosta jeftinija nego u Zg.Kod nas je kava mliko svugdi 6,a u dosta kafica je i 5(Latino,Miss...)
Piva(Lasko,Karlovacko,Ozujsko...)10,svugdi.Heineke n 15....Bavaria 12 itd....
Uglavnom,kad god doem u Zg,a idem cesto zimi,spickam duplo vise para na izlazak nego u St.
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 14:23   #20
Quote:
Potala kaže:
...stalno visila u kkz-u, na trgu velikana (džamija), ...
i ja, samo je to bilo krajem 80-tih, pocetkom 90-tih u mom slucaju, tad je dole bio i neki crni crni disko, pustalo se nesto sto sam ja zvao "elektropunk" , ljudi u crnom plesali u stanju transa pod ljubicastim strobom,kompletna Sexa na podu nadrogirana i slicno... bilo je odlicno

pred neku godinu sam naletio na te besplatne filmove, sjecam se da je bio Monty Phyton, sveti Gral cini mi se, bez prijevoda, i da jje neki kreten kihnuo te je kompletno kino preculo sta King Arthur kaze onom BridgeKeeperu da je ovaj odletio u pakao umjesto njega i onda su se svi okretali "sta je reko, sta je reko???" (jel znas ti sta je reko?)

uglavnom, htjedoh reci, drago mi mjesto, jel bude jos takvih filmova, ima li se neki raspored negdje???

Zadnje uređivanje seti : 03.08.2003. at 15:16.
seti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.