Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2010., 16:11   #61
Ako već postoji neki problem (gljivice i tako to), onda se Lactogyn prvi tjedan pije dva puta na dan (ujutro i navečer), a zatim se nastavlja sa jednom tabletom dnevno.Čisto prevencije radi (npr. uz antibiotike) se pije jedna dnevno
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 07:59   #62
ja moram reć da me Lactogyn spašava već godinama

pijem jednu kapsulu u tjedan dana nakon što sam se godinama svako malo borila s gljivama i odradila tretmane liječenja...

kad sam na antibioticima pijem 2 dnevno jer mi obavezno skaču gljive dok ih pijem i nema ih više... onda još tjedan dana po jednu dnevno i ona po jednu tjedno čisto da ph bude ok i evo sve bilo ok dok nisam napravila pauzu malo više od mjesec dana i odmah se pojavile beštije.
Isto tak na moru pijem po jednu dnevno jer mi i u tim polumokrim uvjetima znaju glupače iskočit.
Tak da preporučujem svakome tko ima problem
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 02:02   #63
POZDRAV DEVOJKE,slucajno sam trazeci pomoc na netu dosla do Vas i drago mi je da imam koga pitati,naime imam 34 god. i cetiri porodjaja,2004 sam operisala tumor grlica i sad ne znam da li je tu bilo sta povezano ali mi je vlaga dosta smanjena,ustvari kad imam odnos sve poscne lepo i odjednom presusi uzasno se osecam,pa me zanima da li lactogyn moze pomoci i ako ne da li znate nesto a da nije lubrikant da mi se povrati vlaznost,molim vas pomoc ocajna sam(dugo sam koristila tampone i znam da je glupo ali i ispirala sam je cesto)hvala unapred,nadam se da mi se necete smejati-u teskom bedaku sam
nikokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 08:19   #64
nikokolina

za vraćanje vlažnosti meni je pomogao gel Multigyn tubica od 75 ml dođe 70-80 kn, stavi se malo po potrebi, više puta dnevno možeš, ali ja sam navečer prije spavanja jer vlažnost stvarno traje cijeli dan, čak sam primjetila i sluz
to mi je preporučila ginekologinja, ujedno štiti i od bakterija, može se koristiti i u trudnoći.

Pitanje za korisnice Lactogyna - smije li se piti u trudnoći?
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 09:16   #65
možeš koristiti i kantarionovo ulje, to je meni gin preporučila, iako nisam nikad koristila. to je na prirodnoj bazi. imaš isto neke tablete šta se umetnu ali ne znam kako se zovu, to mi je isto preporučila. ako ne bi tako nešto,uvijek možeš neki lubrikant, ima u dmu za kupit.

najbolje se posavjetovat s ginekologom.
sky5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 02:19   #66
puno Vam hvala,juce sam u apoteci pitala i rekli su mi da mogu kantarion vaginalete pa cu probati i nadam se da mi to nije trajni problem,a Multigyn su takodje preporucili medjutim trenutno ga nesto nema kod nas u apotekama(novi sad)pa kad se vratim sa odmora ako na upali kantarion valjda ce do tad nabaviti,jos jednom,veliko hvala
nikokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 22:16   #67
Quote:
Blair Waldorf kaže: Pogledaj post
ja unazad mjesec dana, a i više,stalno osjećam neugodan svrbež i peckanje dolje,a do moje drage ginekologice je nemoguće doći na red za manje od tri mjeseca pa me zanima hoće li mi bar taj Lactogyn pomoći bar da lakše "preživim" to razdoblje do dogovorenog termina?
Promijeni ginekologinju,ženetino! Pa zašto se mučiš i patiš i boluješ dok čekaš tri mjeseca?Zar je ona tako posebna??
Ili si vjerovatno to rekla samo onako,a nije doslovno baš tri mjeseca....?Ako hoćeš,dat ću ti ja brojeve od par dobrih,moj trenutni je zakon.Volim ga.Iskreno...

Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Gdje se moze kupiti?
U svakoj ljekarni.(osim,naravno, u DM-u)


Htjela sam kupiti Lactacyd feminu("sredstvo za svakodnevno održavanje intimne higijene") u ljekarni,ali mi je magistra zabunom dala( i neka je,jer se tako otkrivaju nove stvari!) malo jaču verziju tog sredstva za pranje koja će se nekima ovdje svidjeti:isto se zove Lactacyd femina,ali ima okruglu visoku bočicu i piše da se koristi kod upalnih stanja vagine!!(tj kod mirisa i iscjetka,kod upala i upalica,ukratko
Onaj koji sam ja htjela je namijenjen svakodnevnoj,običnoj higijeni,gušći je od ovog specijalnoga;
a ovaj koji sam greškom dobila je namijenjen malo prehlađenima,i malo je rjeđi
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 22:20   #68
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Promijeni ginekologinju,ženetino! Pa zašto se mučiš i patiš i boluješ dok čekaš tri mjeseca?Zar je ona tako posebna??
Erm...ja mislim da je promijenila s obzirom da je njen post iz 2008.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 08:06   #69
Popila sam 2 kutije Lactogyna (2 dnevno - ujutro i navečer - znači mjesec dana), moram priznat da ne vidim neko poboljšanje.
No ja ni nemam klasične simptome gljivica, nego neugodan osjećaj i suhoću rodinice.
Tu nisam primijetila nikakvo poboljšanje. I dalje ne vjerujem da nešto što se uzima peroralno može biti bolje od nečega lokalnog.

Ali idem danas kod gin pa ću vidjeti. Možda se i vratim na Lactogyn, ne može škoditi. Mada je preskup za 2 dnevno.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 01:21   #70
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Erm...ja mislim da je promijenila s obzirom da je njen post iz 2008.
Hahahaaa,e vidiš,ja mislila da ona još uvijek čeka..

Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 02:53   #71
Podsjećaš me na mene samu, nekad jednostavno automatski odgovorim na neki stari post, pa tek poslije skužim datum (ili me drugi podsjete)
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 00:50   #72
Eto vidiš!
Ma vjerovatno će se opet dogoditi,zaboravit ću pogledati..
Inače,vidjela sam temu na koju nitko nije postao dvije godine,pa je onda iz čista mira opet zaživjela.. Hm..
Živio Innuendo!!Obožavam tu stvar
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 02:03   #73
Ima tih slučajeva, naravno i dobro je da se refrešaju stari topici namijenjeni za općenito korištenje i razmjenu iskustava, npr. Betadine vaginalete, Kiretraža, Jajnici/ciste, pa ova tema itd. nego da se otvaraju sporadični slučajevi pa onda moramo to spajat. Ovako cure mogu vidjeti brojna iskustva na jednom mjestu, a ovo bi im mogao biti interesantan i koristan topic.

Eh da, živio Innuendo
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:52   #74
ak mene pitate, Lactogyn je čisto bacanje para
i sama sam to prošla i ništa pametnog od njega
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 15:44   #75
Ljubitelj sam kefira kojeg pijem svaki dan.
Volim i acidofil kojeg mogu i dole nekad namazati ako osjetim da je sluzica istanjena.
Smatram da normlnom prehranom i NORMALNIM seks. odnosima (bez partnera na tekucoj traci) se moze ostvariti dobro zdravlje bez ovh silnih problema.
Dajte cure pazite malo na sebe. Nekad muskarcu treba reci i ne.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 00:36   #76
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Dajte cure pazite malo na sebe. Nekad muskarcu treba reci i ne.
A što bi na ovo trebale reći cure koje su u dugim vezama ili brakovima (pod tim podrazumijevam obostranu vjernost partnera) pa opet se muče s raznim problemima.

Zar ti misliš da se u mnogomanim vezama ne događaju problemi i da je samo mijenjanje partnera uzrok problemima dolje. Općenito govoreći?

Kakve veze ovo ima npr. s gljivicama (zbog kojih većina ovo npr. uzme). To su naši prirodni stanari i nisu spolna bolest. Dolje sterilna ne možeš biti. Bakterije, virusi i ostalo ne biraju samo promiskuitetne već i sve ostale. Ne postoji osoba koja dolje nije nikad imala ikakav mikroorganizam i slično. To ne bi ni valjalo. Da vadiš svaki mjesec ona 4 brisa, pa barem bi ti jednom očitao neki vražičak koji bi se s vremenom vjerojatno sam povukao a da ne bi ni znala.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 09:00   #77
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Ljubitelj sam kefira kojeg pijem svaki dan.
Volim i acidofil kojeg mogu i dole nekad namazati ako osjetim da je sluzica istanjena.
Smatram da normlnom prehranom i NORMALNIM seks. odnosima (bez partnera na tekucoj traci) se moze ostvariti dobro zdravlje bez ovh silnih problema.
Dajte cure pazite malo na sebe. Nekad muskarcu treba reci i ne.
Stvarno ne mogu vjerovati da ovo čitam. Iako ti je Silvery sve lijepo napisala, jednostavno se ne mogu suzdržati. Budući da ne mogu vjerovati da u današnje vrijeme netko može povezivati neravnotežu vaginalne flore sa promiskuitetom pretpostaviti ću da možda ne znaš čemu lactogyn služi. samim time nema nikakve potrebe da sudjeluješ u razmjeni iskustava jer ga nisi koristila niti namjeravaš. samo zbunjuješ nekoga kome je možda potreban. Također, nije potrebno muškarcu reću ne - nego se samo pobrinuti za potrebnu zaštitu.


A za one koje zanima, ja sam nakon ugradnje mirene imala gljivice dva puta u dva mjeseca, sada pijem drugu kutiju lactogyna i situacija je bolja, pa ću javiti da li se problem vratio ili sam ga riješila.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 09:12   #78
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
A što bi na ovo trebale reći cure koje su u dugim vezama ili brakovima (pod tim podrazumijevam obostranu vjernost partnera) pa opet se muče s raznim problemima.
Baš tako, ja sam najbolji dokaz, dragi i ja smo zajedno već skoro 7 g., nemam ljubavnika (), a ipak muku mučim s bakterijama.

OT: Lactogyn pijem 2 tablete dnevno, trenutno sam započela već 7. kutiju. Ovaj tjedan bih trebala ići raditi kontrolni bris da vidim je li pomoglo. Javim rezultat
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 11:31   #79
Quote:
brunox44 kaže: Pogledaj post
Ja kupila lactogyn na preporuku ginekologa,cjena mu je 60-ak kn.pije se jedna dnevno,prije i poslije terapije antibioticima.Bar ću ja tako piti.
tako ih i ja pijem

napomena:za vrijeme antibiotika,piju se dvije na dan
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 16:45   #80
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
A što bi na ovo trebale reći cure koje su u dugim vezama ili brakovima (pod tim podrazumijevam obostranu vjernost partnera) pa opet se muče s raznim problemima.

Zar ti misliš da se u mnogomanim vezama ne događaju problemi i da je samo mijenjanje partnera uzrok problemima dolje. Općenito govoreći?

Kakve veze ovo ima npr. s gljivicama (zbog kojih većina ovo npr. uzme). To su naši prirodni stanari i nisu spolna bolest. Dolje sterilna ne možeš biti. Bakterije, virusi i ostalo ne biraju samo promiskuitetne već i sve ostale. Ne postoji osoba koja dolje nije nikad imala ikakav mikroorganizam i slično. To ne bi ni valjalo. Da vadiš svaki mjesec ona 4 brisa, pa barem bi ti jednom očitao neki vražičak koji bi se s vremenom vjerojatno sam povukao a da ne bi ni znala.
Slazem se s ovim postom.
Ja i inace ne trcim ljekaru za svaku sitnicu. Organizam sam nekad sebi pomogne uz nasu sasvim malu pomoc.
Ovo upozorenje sam dala curama iz najbolje namjere, da se malo paze i vode o sebi racuna.
Nekako se ljubav shvatila da ako volis frajera da odmah moras s njim odnose imati svaki cas i ne paziti ko je i sto je. Znam da je tesko, ali mora se na sebe paziti.
Ni imuni sistem nije dobro opteretiti tudjom florom i mijenjanjem partnera koji svaki sa sobom donosi druge probleme. Jer kada imuni sistem dozivi tkzv. zamor i opterecenje u radu, iskakanje sklopke je sigurna stvar.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.