Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2014., 14:48   #941
zenske, moze pomoc.. evo i da tu postavim pitanje..
vi koje mazete trbuh nekim kremicama/uljima, jel mi mozete reci kojim kremicama mazete i koja im je cijena, ali vazno je da ne sadrze badem, pa ako mozete provjeriti sastav? nesmijem se mazati necim sto sadrzi badem.. hvala!
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 14:58   #942
Ja sam 33tt danas, zasad nemam strije niti sam se mazala jer mrzim to mazuckanje a i koža mi je normalna , nimalo suha.
Ali me zadnjih par dana počelo povremeno zasvrbit oko pupka, pa se bojim da bi mogle krenut strije i moram se nečim namazat.
Svi ovi maslaci i ulja su mi premasni, sinoć sam probala s bademovim uljem i 2 sata sam bila masna od tog

Znači ja bih nešto ekstrabrzoupijajuće, jeftino , da nema štetnih parabena i ftalata (ovo je super, al nisam vidjela to u dm-u gdje inače drže palmers http://www.palmers.com/product/detail.php?ID=1690&SID=2 ) i po mogućnosti da je dostupno u dmu, bipi, kozmu ili mulleru, može i apoteka
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 19:32   #943
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Ja sam 33tt danas, zasad nemam strije niti sam se mazala jer mrzim to mazuckanje a i koža mi je normalna , nimalo suha.
Ali me zadnjih par dana počelo povremeno zasvrbit oko pupka, pa se bojim da bi mogle krenut strije i moram se nečim namazat.
Svi ovi maslaci i ulja su mi premasni, sinoć sam probala s bademovim uljem i 2 sata sam bila masna od tog

Znači ja bih nešto ekstrabrzoupijajuće, jeftino , da nema štetnih parabena i ftalata (ovo je super, al nisam vidjela to u dm-u gdje inače drže palmers http://www.palmers.com/product/detail.php?ID=1690&SID=2 ) i po mogućnosti da je dostupno u dmu, bipi, kozmu ili mulleru, može i apoteka
ja sam u 31. tjednu i koža mi izgleda dobro, ali mažem se doslovno jednom tjedno i sigurna sam da će mi se ta lijenost brzo pokazat u obliku strija.

btw, to šta palmer's nema parabena i ftalata ne znači da nema drugih štetnih sastojaka. dapače. vidi ovo: http://www.goodguide.com/products/14...eviews-ratings

na žalost, ne postoji proizvod koji se brzo upija, a da je istodobno jeftin, da nema štetnih sastojaka, da djeluje i da je dostupan u lokalnom dućanu.

osobno koristim acure organics - ultra hydrating body lotion, koji nije jeftin, ali je učinkovit i ima jako dobre sastojke.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 10:47   #944
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
joj i meni ta biobaza smrdi ocajno.
Fuj mi je taj miris! Na moru sam se skoro rasplakala kad sam se trebala dvaki dan mazati s tom gadosti. A buduci u ljekarni nisu imali nijednu kremu za strije, bila sam osudjena na ovu.

Nekak si mislim da te kreme mogu ublaziti strije, ali sama pojava, to je iskljucivo pitanje genetike, koliko je koza elasticna i sl.meni nedokucivi spojevi u tijelu.
Sandra198 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 23:11   #945
Ja sam danas 30+3, a mažem se nekih mjesec i pol dana.
Kad mi je trhuh počeo rasti mazala sam se samo Niveinim losionom za tijelo za suhu kožu. Svi su me počeli ispitivati koristim li nešto za strije, iako sam to smatrala nepotrebnim, pa sam poklekla pod pritiskom i kupila Weleda ulje: http://www.dm-drogeriemarkt.hr/hr_ho...12_weleda.html
Cijena mu je 130 kuna, meni jako lijepo miriše i općenito sam zadovoljna.
No, kako sam malo pretjerivala s količinom, odlučila sam kupiti još jedno sredstvo i ovo ulje sačuvati za posljednjih mjesec dana.
Kupila sam Palmersov maslac za trbuh: http://www.dm-drogeriemarkt.hr/hr_ho...1_palmers.html
Osobno mi se više sviđa ulje jer mi ga je lakše razmazat, a čini mi se da se i brže upije. S druge strane, od ovog maslaca mi je koža stalno vlažna, trbuh se nikad potpuno ne osuši.
Oboje sam kupila s nekakvim kuponima koje sam dobila kao trudnica.

Nisam dobila nove strije u trudnoći, ali ih imam od prije pa su sad uočljivije kad mi je koža na trbuhu skroz napeta.
Negdje sam čitala da je dovoljno vlažiti kožu, dakle, nikakva specijalizirna sredstva nisu nužna niti je dokazana njihova efikasnost.
Inače imam suhu kožu pa sam se htjela dobro zaštititi. Stare strije sam dobila davno kad sam se naglo udebljala u jednoj fazi života. Kažu da su nasljedne, a moja mama ih srećom nije dobila.
Meni osobno to nije tako grozno i ne potičem nikoga da kupuje neka skupa sredstva. Kožu treba vlažiti iznutra vodom i zdravom prehranom, a ova maziva su samo pomoć.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 01:04   #946
ja sam 35+2
mažem se svaki dan minimalno 2 puta, nekad i 3, sada trenutno koristim ono plavo mlijeko od nivee, dosta je masno i brzo se upije
prije toga sam koristila dove, neutrogena, nešto s maslinovim uljem..
u zadnje vrijeme me jako svrbi cijeli trbuh, naročito oko pupka..sad vrijeme će pokazati..inače imam normalnu kožu, ni masnu ni suhu (mama je u svakoj trudnoći popucala ajme meni, sad ako je gledat genetiku.. vidjet ćemo)
čitala sam da su neke cure bile bez strija i da su na porodu popucale

mislim da nije toliko bitno čime se maže, već redovitost i jednostavno tip kože i genetika
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 11:06   #947
Baš tako, genetika, tip kože i mazanje. Unatoč mazanju od prvog tromjesječja, negdje u 35.-36. tjednu ispucao mi je cijeli donji dio trbuha. Srećom, to mogu vidjeti samo pred ogledalom kad se dobro nagnem unatrag. Koristila sam bademovo ulje (Kemig, nerafinirano), pa mješavinu ulja jojobe, badema i suncokreta baš za strije (Eucerin), ali barem mi je koža fino mekana pa uživam u maženju bebice.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 14:02   #948
slazem se skroz da je sve u genima i tipu koze. sa kremicama mozemo eventualno malo "promjeniti"/poboljsati tip koze kako bi koza bila elasticnija, navlazena.
uglavnom, ja sam se od pocetka mazala nekom dm-ovom kremicom odnosno u drugom tromjesecju sam se pocela mazati uljem iz ljekarne (mjesavina bademovog ulja i ulja zitarice). ulje mi je bilo predobro, prezadovoljna sam bila, no nakon 2mj dobila sam osip i svrbez po cijelom trbuhu (alergija na badem), i u 29tt sam morala prestati mazati trbuh na 3tj s bilo kakvim kremicama. onda sam opet pocela s dm-ovom kremom (neki rozi poklopac, ne znam ime), ali eto od 32tt naglo je porastao trbuh, oko pupka me sve pocelo cesati i sad u 36tt sam puna strija oko pupka. moram napomenuti i kako je moja mama popucala, ali ona kaze da se ona nikad nije mazala nicim..
e sad, dal ce ove moje strije vremenom izblijediti (ja se nadam) ili ne vidjeti cemo. ali za sad mi nije krivo sto ih imam. sve zbog mog malog bebana
ima li tko preporuku za dobru kremu za vec postojece strije?
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 18:46   #949
i mene zanimaju kakva su iskustva s mazanjem strija poslije poroda. mislim koristiti bademovo ulje, možda čak i dječje ulje koje sam dobila a ne mislim njime mazati bebu (johnson). znam da moja i dječja koža nisu iste, ali mrzim gomilanje stvari, pogotovo kozmetike. volim imati jedan šampon, jedan dezić, jedan losion... vidjet ćemo kako će se strije ponašati poslije. mislim da mi neće previše smetati, ne mislim preveć pokazivati trbuh.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 23:16   #950
Sklona sam debljanju i strijama, koza
mi je suha a bedre, guza i cice pune strija.. u trudnici sam svaki dan mazala stomak bademovim uljem, Holyplant, 30kn u dm-u i dobila sam doslovno 2 strije, iznad kuka prema ledjima na lijevoj strani, na mjestu koje mi je bilo mrvu izvan dohvata dok bi lezala na ledjima. koristila sam ga u vecim kolicinama, cca 3-4 zlice, umasirala dio dok se ne upije i ponavljala vise puta dok mi me bi dosadilo lezati. A mislim da sam ukupno potrosila 4 bocice, one manje, od 125ml.
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 23:26   #951
Ja se mazem obicnim bademovim iz ljekarne vec duze vrijeme (probala i od Kemiga), tamo negdje kad se trbuscic poceo jace nazirati... 34tt smo i za sad je sve ok! Dosta dugo mi traje... Mazem se jednom dnevno prije spavanja... Cicke i trbuh!
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 12:45   #952
U prvoj trudnoci sam mazala Babylove mama kremu. Kupila sam jednom nadobudno i Mustelu, ali se toliko lose razmazivala da sam ju bacila i vratila sa na Babylove. Nisam dobila ni jednu striju. Sad se ponovo mazem s Babylove i nadam se slicnom ishodu. Iako, mislim da je najvise kombinacija genetike i velicine trbuha, mislim da krema moze bilo koja
prima1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 15:13   #953
Kunem se u melem za strije STRIJET od dr Šaljica..u prvoj trudnoci nisam dobila niti jednu,a mazala sam se dva puta dnevno..
P.S. Moja mama je puna strija,tako da mi genetika i nije naklonjena
Opet sam trudna i od pocetka koristim strijet i nadam se najboljem
lovemakeup is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 19:12   #954
Pozdrav mame i trudnice, da se pridružim. Trenutno sam 13tt, inače imam već pokoju striju - genetska sklonost, ali pala sam na marketing i kupila Bio-oil i počela se time mazati u nadi da će pomoći koži da bude elastičnija i da neću izgledati kao zebra nakon poroda, pa poželite mi sreću.
chokopralina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 19:24   #955
Quote:
lovemakeup kaže: Pogledaj post
Kunem se u melem za strije STRIJET od dr Šaljica..u prvoj trudnoci nisam dobila niti jednu,a mazala sam se dva puta dnevno..
P.S. Moja mama je puna strija,tako da mi genetika i nije naklonjena
Opet sam trudna i od pocetka koristim strijet i nadam se najboljem
Koliko to košta?

Ni meni genetika nije naklonjena
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:22   #956
Ja sam se u prvoj trudnoći mazala bademovim uljem iz ljekarne i povremeno babylove uljem za trudnice/mame. Nisam puno novaca trošila na ta ulja. Je li do genetike ili ne, ne znam, ali nisam niti jednu striju dobila. Sad u drugoj trudnoći se svaki peti dan sjetim namazati s nečim. Uglavnom, nekako manje marim za strije. Mislim da ću se više mazati za mjesec, dva.
sade1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 09:27   #957
Quote:
sade1602 kaže: Pogledaj post
Ja sam se u prvoj trudnoći mazala bademovim uljem iz ljekarne i povremeno babylove uljem za trudnice/mame. Nisam puno novaca trošila na ta ulja. Je li do genetike ili ne, ne znam, ali nisam niti jednu striju dobila. Sad u drugoj trudnoći se svaki peti dan sjetim namazati s nečim. Uglavnom, nekako manje marim za strije. Mislim da ću se više mazati za mjesec, dva.
Ja sam se u prvoj trudnoći mazala sa svim i svačim i ispucala ko zebra.
Sad se još ne mažem ničim, ali planiram kupiti nikelovo ulje protiv strija jer mi jako fino miriši, pa ću se mazati kad me trbuh počne svrbiti. I ovaj put očekujem novi set strija
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 10:50   #958
Samo da javim novosti. Unatoč korištenju Weledinog ulja i Palmersovog maslaca, ja sam popucala negdje nakon 32. tjedna. Sa svake strane pupka 3 nove strije. Počela sam se mazati oko 6 mjeseca trudnoće. Unatoč tome što moja mama nije dobila ni strije, ja eto jesam.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 11:19   #959
Quote:
margarin kaže: Pogledaj post
Koliko to košta?

Ni meni genetika nije naklonjena
Ima ga u apotekama, kosta oko 60kn..stvarno je odlican! Srecno
lovemakeup is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 11:40   #960
jesam li ja jedina kojoj strije ne smetaju uopće? u prvoj trudnoći popucala ko luda,i uopće me to nije brinulo. ovog puta još manje. samo nek sve bude dobro.odavno se bolje osjećam u jednodjelnim kupaćim kostimima, strije vidi samo mm a ni njemu ne smetaju.

i nažalost mislim da mazanje ne može učiniti puno. znam curku koja se danonoćno trackala a popucala više od mene..tako da..
-Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.