Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2008., 13:15   #61
zašto ne? moj je bio i pri vaginalnom i abdominalnom ultrazvuku i bio je sretan kao malo dijete.
kako sam opet u klubu trudnica a moja kćer je moj najslađi priljepak (skoro 8mj), vodila sam je sa sobom. obzirom da se uznervozila i bilo joj vrijeme za spavanje, nije bilo druge nego je uzeti na grudi dok mi je ginićka radila ultrazvuk. e to je bilo baš slatko, a kćer vesela što je uz mene.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 13:32   #62
Kod mene su stvari malo antidatirane (klinka ima već 3,5 god.) ali...

U početku trudnoće, dok još nisam preselila u mali grad, kod mog ondašnjeg ginekologa je bilo najnormalnije da očevi idu na abdominalni UZV, čak se znalo dogoditi da poneki tata izleti iz ordinacije i sav sretan objavi cijeloj čekaonici da li je cura ili dečko...

Pa sam i ja pametna tako najavila dragom da može idući put sa mnom... Učinilo mi se da me je čudno pogledao, ali sve se to objašnjavalo mojim hormonima.

U međuvremenu smo preselili u manji grad, ja sam na brzaka prebacila papire kod drugog ginekologa i nisam očekivala nikakve dramatične promjene. Pa sam tako ponovila prijedlog da dragi ide sa mnom na UZV. Opet je on mene čudno pogledao i izmuljao nešto da se izvuče. Otišla ja na pregled, a ono ambulanta k'o u staljinističkoj Rusiji: setrina kancelarija, pa onda nekoliko paralelnih tunela sa starom žaruljom bez sjenila, sa samo jednom stolicom i kukicom za odjeću, iskidani linoleum na podu... I onda se skineš tamo i čekaš da ti ginekolog pokuca na vrata ili se izdere "mooooože", to znači da si na redu. OK, u ordinaciji je bila relativno moderna oprema, ali kompletna atmosfera je bila jeziva. Došla ja doma i počela se žaliti, prigovarati, kvocati, a dragi me sve gleda, pa mi je tek onda objasnio da se to tamo tako ne radi, da tamo muškarci uglavnom ginekologa i ne spominju, a kamoli da odlaze u ordinacije sa ženom (valjda sjede vani u autima), a odlazak na UZV sa ženom je nezamisliv (nešto u rangu sa homoseksualnošću ). I zaista, kad sam razmislila, u čekaonici u kojoj je bilo bar 20-ak žena, nije bilo niti jednog muškarca. A čini mi se da bi se i žene ovdje jednako sablaznule idejom da muškarac uđe u ginekološku ordinaciju s njima.

Naravno da ne misle svi tako, ima tu i mlađih i normalnih žena, ali one obično odlaze u obližnji veći grad, a u naš mali grad gravitira puno okolnih sela koja su još uvijek prilično zatucana.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 13:40   #63
Citam vase postove i potpuno podrzavam to da tate budu na utz-u, ali mi nije jasno kakve ima veze dali je utz vaginalni ili abdominalni

To je vas decko, suprug, zarucnik, zbog cega je nekima ne pojmljivo da on bude na vaginalnom utz-u

Sasvim je svejedno dali me pregledava po trbuhu ili me pregledava tako da mi sondu stavlja u vaginu, zasto bi to trebalo biti nesto sto oni nesmiju vidjeti
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 19:27   #64
Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post
izvini, ali mislim da ti je doktorica pomalo i bezobrazna... bilo u sali ili ne, otkud njoj pravo da kaze kako nasi muzevi veze nemaju sta gledaju i kako se "ne isplati" da gledaju...
pa ima ih dosta koji su cak i medicinko osobolje, a i da nisu... ima pravo da gleda svoju bebicu jednako kao ja...

Ma i meni je bilo bzvz kad mi je to rekla, kao salila se, iako se kiselkasto nasmijala kad sam ja rekla da ce moj muzic sigurno skuzit

Ali uostalom, kao da je bitno dal netko nesto kuzi na tom uzv-u ili ne, bitna je čar svega toga, da on u tim svom sjenama vidi svoje dijete, pa prepoznao on na tom ekranu ista ili nista...Nije bitno...Ni ja ne skuzim neke stvari dok mi ih ona detaljno ne objasni, a ja hvala bogu pitam, jer me zanima...
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 21:49   #65
moj najdraži mužić je bio sa mnom na uzv i nagledao se i uzv-a i vaginalnih pregleda i naslušao ctg-a sa mnom. ja mislim da je sa mnom bio na zadnjih 10 pregleda, ako ne i više... a da ne pričam o tome da je 28 sati bio uz mene dok sam rađala, i nagledao se zaista svega, od klistira, prokidanja vodenjaka, epiduralne, epiziotomije, šivanja rane od iste, mog bljuvanja, pišanja, kakanja, ma nema šta nije vidio, a da ne pričam još 5 dana nakon poroda je prolazio sa mnom moju kalvariju, ni trenutka se nije odvajao od nas i oet se svega nagledao, bolje da ni ne pričam čega sve... i za to ću mu bit zauvijek zahvalna znam da je off topic, ali morala sam ga malo pohvaliti
 
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 09:31   #66
U petrovoj se odvojeno rade pregledi od uzv-a. Na uzv ga vodim, na pregled mi je bez veze, jer je i tak odvojeno, ali da želi, mogao bi doći.
Slatkica moja, od kad je vidio bebicu na ekranu, tako se uživio u sve to, i uživa, i sad svaki put želi ići sa mnom, brine kad su pregledi i svemu se jako veseli. Uopće ne mogu zamisliti koji su to doktori koji ne dopuštaju očevima da budu na pregledu. Pa to su njihova djeca, zašto ne bi uživali u njima od samog početka.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 10:16   #67
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
zašto ne? moj je bio i pri vaginalnom i abdominalnom ultrazvuku i bio je sretan kao malo dijete.
kako sam opet u klubu trudnica a moja kćer je moj najslađi priljepak (skoro 8mj), vodila sam je sa sobom. obzirom da se uznervozila i bilo joj vrijeme za spavanje, nije bilo druge nego je uzeti na grudi dok mi je ginićka radila ultrazvuk. e to je bilo baš slatko, a kćer vesela što je uz mene.
Super ti je ta ginićka kad možeš s curicom kod nje .

Ja sam htjela da muž ide sa mnom na bilo koji UZV, ali mi se nije ostvarilo. Termine sam dobijala usred radnog dana, pa bih i ja morala s posla, a on to nikako nije mogao. Nadam se da ću u drugoj trudnoći imati više sreće što se toga tiče...
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:07   #68
MM je jucer bio samnom na pregledu i prvi put je vidio bebu (sad smo u 16. tjednu). Sav mi je bio sladak, sve je ispitao doca i samo se poslije smjeskao. Inace, mene je doc prvo pregledao, a onda je naknadno pozvao njega da uđe i posebno mu je sve pokazao na ekranu.
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 07:35   #69
Inica, baš tako sam ja bio... zamolio sam dragu da me pozovu ako može i doktor me pozvao unutra da vidim. skoro sam pao na pod od veselja i to nikad ne zaboravljam, pa zato preporučujem da mužeke odvedete na UZV... pregled je bio vaginalni ali je sestra stavila gazu preko drage tako da joj nije bilo neugodno ili kaj god. pozdrav svim trudnicama i sretno...
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 13:47   #70
I mm je bio samnom na ultrazvuku iako mi je doktor rekao kako baš i nema taj običaj-puštati muškarce
No bilo je super,sve nam je lijepo objasnio i mislim da je to za svakog oca super iskustvo
pugollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 14:09   #71
u 1. trudnoći moj suprug je išao sa mnom i sestra ga je zvala samo na uzv... to je kod njih "normalno" da i pratnja može prisustvovati uzv-u
sad u 2. trudnoći još nijednom nije bio sa mnom, ali planira ići i on i kćerkica... a mene više veseli što će moja kćerkica vidjeti brata ili sestru... zanima me njezina reakcija!
__________________
Dora i Jana
Od poljubaca dijete raste...
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 23:12   #72
na vagininalne nije išo ,ne zato jer nije htio ili nešto drugo nego jer ga je gin pozvao da uđe nakon svega(privatno)
a u soci je bio cijelo vrijeme sa mnom, uzv je bio abd a da nisam to ni znala da će tako biti,i kad je bio pregled bio je sa mnom.
Pa pobogu bit će sa mnom kad rađam,tako da to što je bio sa mnom na pregledu je tek uvod u sve
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 00:49   #73
Teško mi je uopće shvatiti zašto je to još uvijek neprivatljivo u nekim sredinama. Ja mislim da je divno i normalno da i tata vidi svoje dijete.
__________________
Tko je vidio sadašnjost, vidio je sve...

Filozof 10.04.2009.
Misliteljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 13:15   #74
E Misliteljice svaka ti čast... ne kužim zašto bi to uopće bila tema za raspravu. A ako je nekome to neobično, zamisli tek koliko bi raspravljali o tome dali muž/dečko treba iči na porod sa ženom. )
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:04   #75
mm je isao ne sve preglede sem na prvi kad sam otisla da potvrdim trudnocu pa smo se onda nasli na pauzi i gledali nasu tackicu na UZV. privatnog dr nisam ni pitala, mm je isao svaki put a sad kad smo krenuli u bolnicu na CTG bio je sa mnom i snimao kako kuca srce. uziva u svakom trenutku kao sto je i normalno. bice i na porodu ali jos cemo vidjeti da li ce mu i to ostati u lijepom sjecanju
__________________
Nora - 13.01.2009
bonjour is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 21:06   #76
moj dječak inzistira da ide samnom sad u četvrtak i na dalje...

kaže da "još nije svjestan kako treba biti i vidi samo loše stvari - stalno mi je muka, stalno povračam, stalno sam loše i sise su mi narasle (to je loše jer ne želi da me "dečki gledaju još više nego do sad" ljubomoran ) a trbuh mi se još ne vidi ni ništa"

tako da ga sad vodim da vidi našu bebicu i da napokon bude happy i zadovoljan i "ne vidi samo loše stvari" bubica mala
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 05.01.2009. at 21:19.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 02:10   #77
zar se kod ne-privatnog ginekologa može dovesti dečka na ultrazvuk?

a kaj da velim ginekologici.
"moj dečko je vani , jel može ući?"
ili kaj?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 12:41   #78
Da. Ja sam upravo to rekla. Zapravo, prvi put sam pitala odmah s ulaza kad moze on uci a ne da li moze uci.
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 17:00   #79
joj kad se ja sitin kad je moj muz isa samnon prvi put na uzv...i to mi je radila vaginalni...ovaj se napalija (nemojte se smijat,ima samo 22 pa mu je to wow a i nije bija svjestan cinjenice da je unutra njegova ljepotica) a ja san umirala od smija...fala bogu ginekologica nista nije ubrala... posli je isa samnon na svaki uzv a kad je prvi put vidija kako joj kuca srce toliko se raznjezija da nisan mogla virovat... posli smo bili na 4d utvrdit jel nosin sina kako je moja gin. rekla ali se ispostavilo da od piše necemo vidit još ni p nego jednu malu "šušku" kako je reka ginekolog..kad je mzu cua da je curica doslo mu je lose pa je izasa vani ali smo posli gledali dvd koji smo dobili pa je opet bija cili raznjezen...ajme kad se toga sitin...
sad cekan da mu vidin izraz lica kad prvi put vidi nasu ljubav...
Mama male Sandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 17:42   #80
..ali cure moje,da vam budem iskrena,ja sam se,neću reći razočarala ali sam shvatila da stvaaaaaarno muškarci imaju sasvim drugačiji sklop u glavi.Ja imam osječaj da smo ja i muž u sasvim drugačijim filmovima,kao da ne razmišljamo o istim stvarima.S obzrom da je on puuuno više želio dijete nego ja mislila sam da će sa svakim odlaskom u gina biti puuuno više oduševljen nego što on ustvari je.
Možda nisu svi isti,ali nekako mi je to bilo čudno da nije toliko oduševljen svime što je vidio,a očekivala sam.Od sad ne očekujem ništa, čak sam prestala sve svoje strahove dijeliti s njim jer me ne razumije.
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.