Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2005., 12:04   #21
Quote:
Mr Smoogj kaže:
Je l' netko pročitao "Guts"?
Aha. Objavit ce je u "Hauntedu" (novoj knjizi) kao jedna od prica.

Meni je najbolji "Survivor".
__________________
The scientific theory I like best is that the rings of Saturn are composed entirely of lost airline luggage.
--Mark Russell
Drenowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 12:27   #22
Quote:
Drenowski kaže:
Aha. Objavit ce je u "Hauntedu" (novoj knjizi) kao jedna od prica.
Izvrsna je. Nakon "Diary" sam se malo zabrinuo, jer mi se učinilo da mu inspiracija kopni, ali ako je suditi po "Guts", nema razloga za bojazan.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 22:55   #23
Nista sto je napisao nakon Survivora mi nije nesto. I dalje kupjem i narucujem i prekljinjem prodavacice i trazim svaku novu stvar koju objavi, ali Lullaby, Choke i Diary price za malu djecu.
__________________
The scientific theory I like best is that the rings of Saturn are composed entirely of lost airline luggage.
--Mark Russell
Drenowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 23:34   #24
Quote:
Drenowski kaže:
Nista sto je napisao nakon Survivora mi nije nesto. I dalje kupjem i narucujem i prekljinjem prodavacice i trazim svaku novu stvar koju objavi, ali Lullaby, Choke i Diary price za malu djecu.
Meni su Invisible monsters jako dragi, posebice poglavlje koje počinje s tim da joj tata po noći uđe u sobu, sjedne na krevet i probudi je. I onda si taman svi pomisle da je u pitanju još jedna priča o zlostavljanju djece, ali ne!

Lullaby ima jako poglavlje u kojem gazi po kućici i ono o zadnjem seksu sa ženom, a Choke izvrsnu zadnju rečenicu. Diary mi je isforsiran. Iskreno, mislim i da je Survivor mogao biti malo bolje isfuran, mada ima fenomenalnih dionica.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2005., 18:17   #25
Na knjige gledam kao na cjeline. Je, postoje dobri dijelovi u svakoj knjizi, ali kada ju zatvorim i pitam se sto sam sad procitao--onda tek znam pase li mi ili ne.

U tom smislu, ove tri koje sam gore naveo mi ne pasu. Naravno, moguce je da previse ocekujem, ili da ih ne razumijem, ili da bi ih trebao jos kojput citati. Ali, od kad sam ih sve pokupovao sam malo odrastao pa se nekako sa sjetom osvrcem na njegove romane i postanem melankolican. Jednostavno, njihova vrijednost je za mene postala sentimentalna, a ne godi mi to jer je C. P. jedini covjek, band, pisac, autor ciji sam fan. I polako se ljutim i na njega i na sebe.
__________________
The scientific theory I like best is that the rings of Saturn are composed entirely of lost airline luggage.
--Mark Russell
Drenowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2005., 18:29   #26
Quote:
Tema, poruka, stil pisanja..
Kad citam ovakve kratke iskrene 'hvalospjeve' uvijek se zapitam... fakat sto li ja to propustam. Bez da zvucim ono da provociram, ali jel' moze neka elaboracija o gore citiranim konceptima... odnosno koje su to teme, poruke i stil pisanja toliko unikatni da zavrjedjuju citanje.

Ja jos uvijek mislim da se radi o nategnutim, fantasticnim izljevima frustracije iskompleksirane i prosjecno talentirane muske forme Oprah fenomena.
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2005., 18:42   #27
Quote:
newcomer kaže:Ja jos uvijek mislim da se radi o nategnutim, fantasticnim izljevima frustracije iskompleksirane i prosjecno talentirane muske forme Oprah fenomena.
Što se tiče paralele s Oprah, ne bih znao, bit će da si upućeniji.

Što se tiče prosječne talentiranosti, ni tu ti ne mogu pomoći, budući da ne znam koje su ti reference za davanje takvih ocjena.

A što se iče izljeva frustracije iskompleksiranog, i dodao bih nezadovoljnog, pojedinca - that's the whole point. Meni je fascinantno čitati u kojoj je mjeri dekadencija zavladala najnaprednijim stupnjem zapadne civilizacije i to pisano jednim vrlo čitkim stilom osobe koja je ono o čemu piše očito osjetila na vlastitoj koži.

Bilo bi lijepo i kad bi napisao što si to od gospodina Palahniuka bio u prilici pročitati, pa da ti pokušam objasniti na konkretnim primjerima.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 19:50   #28
Quote:
newcomer kaže:
Kad citam ovakve kratke iskrene 'hvalospjeve' uvijek se zapitam... fakat sto li ja to propustam. Bez da zvucim ono da provociram, ali jel' moze neka elaboracija o gore citiranim konceptima... odnosno koje su to teme, poruke i stil pisanja toliko unikatni da zavrjedjuju citanje.
Nema ih. Teme su prezvakane vec sto puta, poruke su gotovo jedne te iste od sredine devedesetih do danas a stil pisanja je kombinacija vlastitog glasa i voljenih uzora. Ako citas samo "unikatne" stvari, onda preporucam da se drzis Biblije i Odiseje. Koliko mi danas znamo, to su originalna djela. Danas se nitko ne moze pohvaliti da je tako unikatan ili originalan ili domisljat kao sto je to mogao Homer u svoje vrijeme.

Quote:
newcomer kaže:
Ja jos uvijek mislim da se radi o nategnutim, fantasticnim izljevima frustracije iskompleksirane i prosjecno talentirane muske forme Oprah fenomena.
Pa jasno. Iste drustvene okolnosti koje su stvorile Opru stvorile su i C. P.-ja. To sto ti odbacujes fikciju koja je bazirana na frustracijama i kompleksima je tvoj izbor. Nece te nitko uvjeravati da gresis. U pravu si. Imas tisuce drugih autora i naslova. Nitko ne trazi da razumijes niti da volis.

E sad, upitna je tvoja potreba da "sumnjas" u nesto dok dvoje ljudi pricaju o tome iz pozicije ljubitelja. Imas neko specificno pitanje ili te opcenito zanima kako to da ljudi kao Bret Easton Ellis, Will Christopher Baer, Craig Clevenger, J.T. Leroy i Chuck Palahniuk uopce izdaju knjige?
__________________
The scientific theory I like best is that the rings of Saturn are composed entirely of lost airline luggage.
--Mark Russell
Drenowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 16:41   #29
Quote:
Ako citas samo "unikatne" stvari, onda preporucam da se drzis Biblije i Odiseje. Koliko mi danas znamo, to su originalna djela. Danas se nitko ne moze pohvaliti da je tako unikatan ili originalan ili domisljat kao sto je to mogao Homer u svoje vrijeme.
Pogresno citas odnosno interpretiras dosta zlonamjerno moje pitanje. Naime, najcesce o knjigama saznajem od drugih ljudi koji su sposobni u jednoj recenici sazeti to nesto novo. Novo u smislu kako je ispricano ili dozivljeno a nikako nesto novo nikad vidjeno u svojoj rezultanti. Da nisam dobre volje jutros pomislio bi da mi drzis lekciju.

Quote:
Iste drustvene okolnosti koje su stvorile Opru stvorile su i C. P.-ja.
Ne kuzis ti uopce zasto ja spominjem Opru.

Quote:
E sad, upitna je tvoja potreba da "sumnjas" u nesto dok dvoje ljudi pricaju o tome iz pozicije ljubitelja.


Quote:
Imas neko specificno pitanje ili te opcenito zanima kako to da ljudi kao Bret Easton Ellis, Will Christopher Baer, Craig Clevenger, J.T. Leroy i Chuck Palahniuk uopce izdaju knjige?
Da udju u Oprah Book Club
Mislim, covjece daj sidji sa tog postolja - tu obicno ide spomenik.
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 17:05   #30
A meni nećeš ništa odgovoriti, ha, lumberjack?
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 20:20   #31
Quote:
lumberjack
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 17:09   #32
Re: Chuck Palahniuk

Quote:
space.monkey kaže:
Pored Fight Cluba, za koji sam cuo nakon sto sam odgledao film, procitao sam pre par dana i "Choke" od ovog pisca. I jednostavno, covek me odusevljava. Tema, poruka, stil pisanja.. da sam pisac ovako bih napisao knjigu

Jel citao jos neko knjige ovog pisca?
Chuck je izvrstan no najbolja mi je ipak njegova knjiga Fight Club
Rasputin_n is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 10:44   #33
meni je on super! pročitah klub boraca, u zadnja 3 tjedna lullaby i dnevnik, a sad kupih i invisible monsters. teme su mu fakat lude! baš je originalan. bilo bi super da ekraniziraju i druge knjige. kate winslet kao misty wilmot?
Nikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 17:37   #34
Evo me iz Algoritma s "Haunted".
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 20:41   #35
Kolko kosta Haunted?
__________________
The scientific theory I like best is that the rings of Saturn are composed entirely of lost airline luggage.
--Mark Russell
Drenowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 20:44   #36
Quote:
Drenowski kaže:
Kolko kosta Haunted?
110 Kn. Ali nisam siguran je li bio zadnji.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 21:00   #37
Quote:
Mr Smoogj kaže:
110 Kn. Ali nisam siguran je li bio zadnji.
Ima ga još hrpa.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2005., 17:01   #38
Kaj, je se itko odvažio na "Haunted"? Ima ga još.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 15:45   #39
Preveden "Lullaby", viđe danas u Profilu.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 17:13   #40
Od njega čitala jedino Fight club, i to nakon što sam pogledala film, što inače uvijek završi bolno.
Jedna od rijetkih knjiga za koje mogu reći da su ekranizirane odgovarajuće, posebno ako napomenem činjenicu da knjiga i film imaju relativno malo dodirnih točaka.
Oduševljena i knjigom i ekranizacijom.

S obzirom na to da sam čitala samo tu jednu njegovu knjigu, ne mogu donjeti odluku o piscu, ali recimo da me knjiga oduševila.
Predivan prikaz apsurda modernog društva.
Pisano na neobičan ali ljep način.
Fenomenalna karakterizacija likova.
Oduševio me i kraj.
__________________
All beauty must die
Nothing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.