Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2007., 15:35   #61
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
E sada ova priča kod tvojeg šogora je drugačija. ako bol traje 7 mjeseci i ne nađe se uzrok to je jasno da treba pod hitno mjenjati specijalista urologa ili tražiti vrlo jasan pismeni nalaz uz dodatna usmena pojašnjenja
bas je bio kod doktora prije tri dana
specijalista

slusaj kaj su rekli - eto,mozda je radi balansa jer je jedno vece a jedno manje
mi cemo pogledat uzorak ako se ne javimo za 14 dana onda na zalost ne mozemo pomoci

i danas mu doslo pismo

postovani
obavjestavamo vas da se vas uzorak zagubio pa molimo da ponovite test
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 17:31   #62
U takvim je slučajevima najčešći uzrok boli varikokela. Tipično je lijevi testis manji i boli vena iznad lijevog testisa. Stvar je čisto anatomije. Ta se vena pod oštrim kutom račva u trbušnu šupljinu i u dosta muškaraca je tu problem. Problem nastaje dosta rano, odnosno može se otkriti već u pubertetu, a bolovi se javljaju kasnije, uobičajeno nakon 25-te godine.

Bol kao bol nije ništa posebno. Urolog kad sumnja na varikokelu uobičajeno traži da se napravi 10 ili 20 čučnjeva, da žila dobije malo krvi. Ponekad se osjeća i pulsiranje tik uz taj lijevi testis.

Stvar nije opasna, osim što u znatnijoj mjeri može narušiti plodnost i biti bolna...
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 20:17   #63
U svezi denisa smatram da ipak nije riječ o varikokeli.
Denis spominje kanala koji vodi do testisa (kao neka relativno deblja meka zila). Ako sam dobro skužila riječ je o o tome da denis priča da je ta "žila" kaj sam več pisala na penisu.Testisi su spomenuti samo u kontekstu
No premalo je podataka a i Denis se ne javlja.

Skattemuss pa gdje se ipak rade te pretrage
Bolnica ,grad, država, specijalist???
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 23:08   #64
ne znam sto da kazem...pričekat ću nekoliko dana da vidim kako će reagirati..možda zbog nepravilnog spavanja osjećam tu "bol" naime boli me dio leđa prema preponama ponekad me zaboli i lijeva strana..a danas sam napravio samopregled nema ništa što bi mi moglo biti sumljivo,mene testis uopće ne boli,radi se o mojoj desnoj strani pročitao sam toliko stvari na internetu da sam se prepao hrpa rakova i tumora...
ne znam dali ste što razumili,samo mi recite nakon koliko vremena da se javim urologu po vašoj procijeni??
dennis_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 23:59   #65
rekao si da bol ide od leđa?onda treba posumnjat na kamence u mokraćnom sustavu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 00:26   #66
Ma može bit svašta, ali vjerovatno ništa opasno. Najgore ti se bedirat, misleći da imaš raka. U tom slučaju bi ti jajce nateklo i osjeto bi neku kvržicu, a mislim i da nebi boljelo. Tako ćeš se samo iživcirat i nećeš moć normano funkcionirat.
Između ostalog treba sumnjat i na slijepo crijevo koje se također može reflektirat na različitim mjestima. Zato kad osjetiš bolove fino jedan toplomjer pod pazuh, a drugi u dupe i ako je razlika veća od 1 stupanj pravac hitna.
Za sve ostalo samo prati situaciju i reagiraj po potrebi. Preventivno možeš napravit krvnu sliku i ultrazvuk abdomena pa će se možda nešto iz toga izvuć.
Imao sam slične simptome zadnjih mjesec dana. Ultrazvukom mi je utvrđen kao početak nekakve kile i samo mi je rečeno da se pazim i ne dižem teške terete. A to mi je i počelo par dana nakon što sam nosio neke police od 40kg uz stubište.
I nemoj pit uvih H bez potrebe. Tj. nemoj da ti internet bude doktor!
kishobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 01:43   #67
bol u testisima može bit da nešto nije u redu sa prostatom i io je refleksna
bol od prostate najbolje je otić kod urologa na pregled
anindol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 01:53   #68
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
U svezi denisa smatram da ipak nije riječ o varikokeli.
Denis spominje kanala koji vodi do testisa (kao neka relativno deblja meka zila). Ako sam dobro skužila riječ je o o tome da denis priča da je ta "žila" kaj sam več pisala na penisu.Testisi su spomenuti samo u kontekstu
No premalo je podataka a i Denis se ne javlja.

Skattemuss pa gdje se ipak rade te pretrage
Bolnica ,grad, država, specijalist???
danska,nije kod nas
ja sam odlucila ga poslat u zagreb na pregled
ovi nisu normalni

e a kaj s tim cucnjevima,jel se smanji bol ako napravi cucnjeve?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 01:56   #69
kishobran je fino izložio osnove dif,dg. ali s obzirom da bolovi nisu jaki i traju dulje vrijeme apendicitis nije baš vjerojatan, al svakako uraditi UZV, al to sva dijagnostička pomagala slijede nakon pregleda urologa.dakle k doktoru
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 01:57   #70
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
kishobran je fino izložio osnove dif,dg. ali s obzirom da bolovi nisu jaki i traju dulje vrijeme apendicitis nije baš vjerojatan, al svakako uraditi UZV, al to sva dijagnostička pomagala slijede nakon pregleda urologa.dakle k doktoru
kod mog sogora ultrazvuk nije nista pokazao,meni nije jasno kako netko moze imati bol 7 mjeseci a oni kazu da je to balans!
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 08:40   #71
ok Denis sada si tu dobio masu mogučih dijagnozaOsobno mislim da si potpuno zdrav
Sigurno da smiriš sebe i da sve bude po pravilima otiđi do urologa i objasni o čemu se radi.Sada dali češ otići u ponedjeljak ili za 10 dana nije toliko ni bitno no otiđi čim prije prvenstveno da dobiješ eventualnu dijagnozu i da zaboraviš
na ono kaj si pročital na netu

Za Skattemus sigurno je potreban pregled,dijagnostika i jasno napisani nalaz.
Bol može biti i psihosomatska dakle ne mora se raditi o nekom organskom uzroku no to neko treba i napisati i poraditi na liječenju.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 00:12   #72
tockice na testisima??

Ovako, imam po testisima neke tockice, kao mali pristici, ali nisu crveni i sve mi se cini da mi se to iz dana u dan siri...Moze li netko odg.ako je imao slicnih problema....unaprijed zahvalan
robinhood007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 10:59   #73
Malo detaljnije pokušaj pojasniti. Ovak odokativno ništ zabrinjavajučeg no koliko godina ti je koliko dugo traju "prištići" itd.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 15:32   #74
te kakvih si seksualnih navika?koristiš li zaštitu i kakvu ako si sexualno aktivan?jesi koristio neke lijekove u zadnje vrijeme, bilo kao tablete il lokalno?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 22:34   #75
zastitu uvjek koristim a sto se tiche tableta nisam vec dugo pio nista...a sto se tice malo jacheg objasnjenja nema ga, jer samo vidim te tockice i nekada proizvode svrbez
robinhood007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 19:06   #76
Quote:
robinhood007 kaže: Pogledaj post
Ovako, imam po testisima neke tockice, kao mali pristici, ali nisu crveni i sve mi se cini da mi se to iz dana u dan siri...Moze li netko odg.ako je imao slicnih problema....unaprijed zahvalan
ako mislis na malene bjelkaste tockice na testisima imam ih i ja i to u velikoj kolicini.Nisu bas vidljive,ali kada se malo bolje zagledas primjetis ih.Imam ih i po penisu(cijevi),nisam bio kod doktora ali to je neki osip ili takvo nesto u glavnom ja mislim bezopasno.
__________________
Samo ti dinamo sampione zivot dat cu za tebe!!!!!!
goca92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 10:04   #77
Quote:
goca92 kaže: Pogledaj post
ako mislis na malene bjelkaste tockice na testisima imam ih i ja i to u velikoj kolicini.Nisu bas vidljive,ali kada se malo bolje zagledas primjetis ih.Imam ih i po penisu(cijevi),nisam bio kod doktora ali to je neki osip ili takvo nesto u glavnom ja mislim bezopasno.
Misliti je drek znati!!! Odite fino urologu ili doktoru opće prakse i oni će vas uputiti što dalje. Ovak vam nitko ne može davati nikakve dijagnoze i je li nešto opasno ili ne. Osim možda nekakvih savjeta ili iskustava!
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 19:46   #78
Koliko sam ja upoznat sa time, to su u pitanju površinske žlijezde koje su na tim mjestima vidljive zbog tanke kože. Nešto slično se nekim ljudima pojavljuje i oko očiju. Tako da nebi trebalo biti ništa opasno
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 21:16   #79
Imam ih i ja, uz ostala dobrocudno-dermatoloska cuda koja su me snasla...
Zljezde ilti sebaceous glands, uglavnom full bezopasno tak da se nemoras brinut. Kolicina i velicina(nema tu pravila) mogu varirat od osobe do osobe kao i mjesta gdje se nalaze na tijelu.
90% su sanse da je to u pitanju jer nije ti to rijetka pojava, al ak bas oces bit siguran odes dermatologu.
Ja sam otiso, odradio najkraci moguci pregled zamisliv i dobio svoj mir.

Da je bilo kaj drugo, vjerovatno bi te bolilo, krvarilo i opcenito izgledalo malo "zlocudnije". Jaja i ostali djelovi tijela znaju zasvrbit svakog, poceses se operes i gotovo.

Na curama ih najcesce mozes primjetit na bradavicama

http://en.wikipedia.org/wiki/Sebaceous_gland
www.sebaceous-prominence.com
Dadon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 17:48   #80
imam 21god.
i ja sam se jučer malo prepao.
boli me u testisu ta žila (ta šta je malo zadebljana) i odma misli o tumoru...
tek me to boli 2 dana.pa sam si mislio jel može bit od vježbanja, trbušnjaka, općenito od naprezanja? prestajem išta fizički radit pa ak neće bit promjena za 3-4dana odo ja doktoru
a inače mi je ko malom odstranjen lijevi testis, tak da mi je ovaj zlata vrijedan
sneak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.