Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2011., 00:50   #241
ajde poslikaj plantazicu da vidimo. nego, zasto marmolada? ja sam s njom bila strasno nezadovoljna. malo je davala, urod boze sacuvaj. al necemo o tome sada.

napravila si veliki propust sto nisi isla od jagodara do jagodara. pitas, poslusas, ukrades malo znanja i iskustva od svakoga i uletis u biznis potkovana ako nicim drugim onda znanjem. a muski vole mudrovati, nesto strasno poznato .

citamo se kad vidim slikice. noc.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 23:40   #242
Kako sam i obecala evo i slikica moje plantazice

http://i54.tinypic.com/203u6q.jpg
http://img847.imageshack.us/img847/4928/slike019.jpg

Kako su bankovi rucno radjeni i prvi nam je put ne izgledaju kako bi trebalo

http://i56.tinypic.com/fcjk2c.jpg
http://img543.imageshack.us/img543/6678/slike020.jpg

Po neke su vec pocele da izbacuju behar

http://i54.tinypic.com/213rksy.jpg
http://img853.imageshack.us/img853/8167/slike022.jpg

Danas sam po savjetu tete elze prvi put spojila okiten direktno na motor i to je bila odlicna ideja.

Zadnje uređivanje dainty : 20.07.2011. at 00:27. Reason: smanjene fotke; klik na link za veću fotku
Dida02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 23:42   #243
Jao pa sta ja ovo uradi slike su mi ogromne

Moderatori popravite ako mozete
Dida02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 00:24   #244
plantaza ti je super. ostavi pokoji cvijet za ovo dijete, neka papa na jesen. vidis da sustav funkcionira, pazi samo na pritisak u sustavu kap na kap. inace, za postavljanje folije imas jedaan stroj koji se kapci na traktor i zove se baulator. raspitaj se kod jagodara u okolici. on ti automatski postavlja foliju i ispod nje sustav za navodnjavanje. i sustav za navodnjavanje i folija ti nakon ophodnje sa tim prikljuckom budu besprijekorno postavljeni a sve gotovo za cas posla.

list ti je zelen, zdrav, ima dosta hrane, nemas razloga biti nezadovoljna. cestitam!

i jos jedan mali savjet; makni crijevo za navodnjavanje malo dalje od korjena, gurni ga uz rupo pod foliju. zasto? da izbjegnes direktno kapanje na korjen i sprijecis stvaranje kanala uz korijen. crijevo ne smije biti uz samu sadnicu.

Zadnje uređivanje teta-elza : 20.07.2011. at 00:33.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 00:33   #245
Hvala
Da naravno za njega i za malo starijeg je ostavljeno za jeseni,ipak su oni moji glavni pomagaci.
Mi smo jedini u okolici koji smo poceli sa jagodom da radimo.Ne znam kako bi trebalo da bude ali ja sam zadovoljna sa marmoladom ove godine sam imala oko 1,5 T samo na golom polju a sve i jednu ajgodu sam prodala u polju to je atrakcija kod nas.Najdraza su mi djecica kada dodji pa oni svojom rukicom uberu jagodu.

Citam dosta o razno raznim prihranama naroocito u folijarnoj proizvodnji.U svemu sto sam procitala sam se pogubila ne bi da pretjerujem sa preparatima a opet ne zelim da idem na svoju stetu.
Dida02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 00:36   #246
A sto se tice baulatora toga kod nas mislim da nema
Raspitam se jos malo ali slaba je to fajda.
Evo vec par mjeseci trazim slamu da postavim izmnedju redova marmolade nema.Muz je nasao kod jednog covjeka sto prodaje lubenicu sa slepera pa smo od njega prevozili sa auto prikolicom,nema toga puno ali dodje dobro koliko god.
Dida02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 00:49   #247
a sto ce ti slama u medjuredu molim te ko boga dragoga? da imas trulez kad krenu kisurine. medjured se tretira herrbicidima. to ti je herbicidni pojas. kad krene korov, prskalicu na ledja, pukni unutra bastu i poprskaj. ako ti basta i padne na neki list nista se nece dogoditi. osusit ce se samo list koji ce doci u dodir sa bastom. odmah poprskas i vrijeze kojih ces imati mali milion i koje mozes iskoristiti za prosirenje plantaze. ne moras kupovati sadnice.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 00:53   #248
Quote:
Dida02 kaže: Pogledaj post
Hvala
Da naravno za njega i za malo starijeg je ostavljeno za jeseni,ipak su oni moji glavni pomagaci.
Mi smo jedini u okolici koji smo poceli sa jagodom da radimo.Ne znam kako bi trebalo da bude ali ja sam zadovoljna sa marmoladom ove godine sam imala oko 1,5 T samo na golom polju a sve i jednu ajgodu sam prodala u polju to je atrakcija kod nas.Najdraza su mi djecica kada dodji pa oni svojom rukicom uberu jagodu.

Citam dosta o razno raznim prihranama naroocito u folijarnoj proizvodnji.U svemu sto sam procitala sam se pogubila ne bi da pretjerujem sa preparatima a opet ne zelim da idem na svoju stetu.
nemoj nista panicariti. od prihrane jedino sto ti treba je crveni kristalon i vodotopivi calcinit. al jos nemas sto prihranjivati. pretpostavljam da je stajnjak zaoran? ako je, super, hrane ima dovoljno.bacvu imas, prebacis sustav natrag na bacvu kad krenu prihrane i sve si rijesila. ma draga imas sve, svaka cast! smao mi nije jasno tko te nasavjetovao da sadis marmoladu?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 08:35   #249
Ma slamu sam mislila staviti izmedju jagoda koje nisu na najlonu.Snjima je katastrofa raditi korov nema sanse da drzimo pod kontrolom.Trenutno su one i pokosene ali izmedju njih se je ledina napravila.

A sto se tice marmolade te sadnice sam dobila od jednog cikice nesto sitno novaca je trazio za te zivice,ja jos tad nisam ama nista bila upucena u sorte tako da me je ona zapala.Ma neka je jos sljedece godine e onda cu je zaorati i neku drugo posaditi.
Sad sam krenula na ovih 10 redova sa Clery i Mayom nadam se da ce uspjeti
Dida02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 11:01   #250
je, nista, onda slama tamo di nema folije. maya je inace jako dobra sorta, daje krupne plodove a sad me ubij ako znam koliko daje po grmu. miss ti je takodjer dobra sorta, meni je rodila ko luda. el santu nemoj saditi, daje dosta sitne plodove koji su vodnjikava okusa i dosta je skrta. ukoliko zelis produziti berbu zasadi kasniju sortu - rauriku i to na bijelu foliju. jedino sto s bijelom folijom ne valje je cinjenica da ispod nje bujaju korovi.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 23:17   #251
Quote:
velimir_topic kaže: Pogledaj post
nije podjebancija
samo nepoznavanje ovog posla
ja je jos nisam zasadio ali ipak zelim da sto vise naucim i cujem kako i sta
da ne moram kad dodje do necega onda se hvatati za glavu i traziti pomoc
i jos me samo interesuje koliko cesto se koristi zastita sa bakrenim preparatima nakon sisanja jagode,to bih jos volio da znam
i jos nesto
za najvise 3 tjedna ce moje jagode da budu zasadjene
teren je spremljen sadnice narucene jos moram rijesit navodnjavanje,koga god sam pitao dali da sadnjce prije sadnje namacem u neku otopinu za ukorijenjavanje kazu da nije potrebno.i kojim preparatima da tretiram i zasticujem jagodu u prvim danima,sto je to sto najvise jagodu napada u prvim danima
Topiću jesu li posađene?
harpon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 00:04   #252
Quote:
harpon kaže: Pogledaj post
Topiću jesu li posađene?
po svim pisanim i nepisanim zakonima jagoda je trebala biti posadjena. ili bi ju trebao ovih dana saditi, posto meteorolozi najavljuju pad temperatura i kisu, a to u konacnici znaci da ce jagodu posaditi u zemlju donekle normalne temperature, nece ju morati orosavati i odmah od prvog dana navodnjavati. ako kisa kod njega uopce pada jer nemam pojma na kojoj lokaciji sadi.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 14:06   #253
Ne znam kad je pisao ali ako je sad sadi onda bas ima srece sa vremenom koje mu bas ide na ruku.Ja kad sam sadile svoje jagode temperature je bila 36 C ne znam kako se nisu ispekle.

Jao mene vrane izludise poderase mi foliju strasilo ne pomaze ono im dodje kao mjesto za predah.
Kako da ih se rijesim??????????
Dida02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 15:00   #254
vrane na jagodama? sto one traze na jagodama? meni su pred samo dozrijevanje na jagode navalili cvorci. sjecam se da su ih decki plasili bacanjem petardi. probaj. no, kad petarda prsne, razletjet ce se. no, vracaju se. vrlo brzo.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 15:47   #255
Vjerovatno traze vodu a vidjela sam da mi izvlace one trake za navodnjavanje.Kljucaju mi najlon na par mjesta su ga i probile.
A sto je najgore ne boje se nicega hahahha ja ih tjeram a one samo odskakucu na drugi kraj reda gledaju me i kontaju ""sta nam mozes"""
Dida02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 16:33   #256
jaooooooooo, sto se ne sjetih stavi par plasticnih posuda po redovima sa vodom. ja sam to prakticirala stavljati po redovim kad su mi ptice napadale jabuke. ostavit ce ti foliju na miru i uzivati u vodi. probaj. za par dana ces naci perje u vodi-dokaz da dolaze piti.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 22:16   #257
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
po svim pisanim i nepisanim zakonima jagoda je trebala biti posadjena. ili bi ju trebao ovih dana saditi, posto meteorolozi najavljuju pad temperatura i kisu, a to u konacnici znaci da ce jagodu posaditi u zemlju donekle normalne temperature, nece ju morati orosavati i odmah od prvog dana navodnjavati. ako kisa kod njega uopce pada jer nemam pojma na kojoj lokaciji sadi.
U nas se sadi početkom osmog miseca. Sljedeći tjedan se tek stavlja folija
harpon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 23:11   #258
Sta je ovo jagodari se uspavali
Mi smo malo bili na odmoru vrijeme nam je bilo idealno na obje strane,sto znaci sunce grije nas na moru a jagodice zaljeva kisa )Sta covjek pozeljet jos moze

Nadam se da ima neko da mi odgovori na jedno pitanje?
Jagode su izbacile behar i sutra planiram da ga kidam,samo nisam sigurna kako jel sa cjelom onom petiljkom ili samo cvijet i jos listova bas ima da li da i po koji list otkinem ili da to nista ne diram
Dida02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 00:54   #259
Quote:
Dida02 kaže: Pogledaj post
Sta je ovo jagodari se uspavali
Mi smo malo bili na odmoru vrijeme nam je bilo idealno na obje strane,sto znaci sunce grije nas na moru a jagodice zaljeva kisa )Sta covjek pozeljet jos moze

Nadam se da ima neko da mi odgovori na jedno pitanje?
Jagode su izbacile behar i sutra planiram da ga kidam,samo nisam sigurna kako jel sa cjelom onom petiljkom ili samo cvijet i jos listova bas ima da li da i po koji list otkinem ili da to nista ne diram
kidaj samo cvijet. listove ni slucajno. premda mi nije jasno zasto skidas cvijece, al dobro. ( probudila se podravska skrtost u meni, ja bi ostavila cvijet i imala jesensku jagodu). jel tebi dosadno pa ides malo radit?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 08:31   #260
Pa ti si Elza prava skrtica
Ma sta znam zasto ih skidam tako sam nesto nacula kao da se to mora raditi jer ce smanjiti proljetni rod
Dida02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.