Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2010., 01:02   #801
Posmatrač hvala na linku. Tražio sam malo o tim prostorima, no šture su informacije. Tamošnji ljudi su čekali spajanje sa sjevernim dijelom BP. Impresionirajuće je preživljavanje u potpuno okruženim đepovima. Stoga je još čudniji pad gotovo cijele BP , a granica otvorena i nema agonije okruženja. Netko će reči da su se zato i održali jel nisu imali kud, no mišljenja sam da to uglavnom nepije vodu . Po meni, BP okupirani dio se vojnički itekako mogao obraniti. Da se ne ponavljam, sjetimo se pakla godinu dana prije u borbama u i oko Vukovara i bojišta zap. Slavonije te ofenzivnih akcija protiv sigurno jačeg neprijatelja. Poslije godine dana kada smo već imali debelo ratno iskustvo, nakupovali oružja i u stvari imali ga iz vojarni, u nekim postrojbama na bacanje, istina neki su oskudjevali. A i poneki kupovali od naših oštaplerskih lidera, BP pada unatoč svemu... Sjećam se dolaska iz Bosne i dosta naših formacija tamo , a Franc daje izjavu novinarima na tv-u kako Hrvatske vojske nema u Bosni. Smješno ali i za izlog svijetu koji se pravio blesav dovoljno. Danas kada pričam sa bojovnicima, večina je mišljenja ovako kao što pišem. Poslije tolikih naredbi o povlačenju HV sa odličnih položaja, ljudi su popizdili. HVO se nalazio u zeznutoj situaciji slijedom stajanja i povlačenja HV, jel nikad nisu znali šta će i gdje šušak odrediti. SB323AR - pričajući sa prijateljima, u pravu si za Metera i tko vam je već prodavao minsko exp. sredstva i streljivo. Danas ih je dosta najuvaženijih građana Slav. Broda u vrhu županijskom. Tada nismo znali tko je kakav i vjerovali smo, prema nama je bio ok Jozo, vidim nije prema svima... Tužno i poražavajuće ali istinito.
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 19:21   #802
Quote:
posmatrač kaže: Pogledaj post

Izgleda da je to taj vlak, a sada kada su ga i kud dovezli u B. Luku ko će znati, najvjerovatnije još prije sukoba u BiH dok je JNA kontrolirala sve.
Ipak nije, bila su dva vlaka. Krajina Ekspres je docekao Oluju i bacen je u provaliju.

"Malo pre pet casova 4.avgusta, jaka artiljerijska vatra po Kninu i drugim gradovima oznacila je pocetak opsteg napada na Krajinu. Po naredjenju oklopni voz je upucen u Liku. Ubrzo je i sama posada postala svesna opsteg vojnog i politickog rasula Srpske Krajine i preduzete su mere izvlacenja ljudstva. Sedmi oklopni voz, u narodu ''Krajina Ekspres'' je pusten niz strmi odsek pruge te je u punoj brzini izleteo iz sina u provaliju i legendu."

Gradačački je valjda izrađen u BL i naje... je odmah '92.

http://oklop2.tripod.com/voz/krajina_ekspres.HTM
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 19:43   #803
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ipak nije, bila su dva vlaka. Krajina Ekspres je docekao Oluju i bacen je u provaliju.

"Malo pre pet casova 4.avgusta, jaka artiljerijska vatra po Kninu i drugim gradovima oznacila je pocetak opsteg napada na Krajinu. Po naredjenju oklopni voz je upucen u Liku. Ubrzo je i sama posada postala svesna opsteg vojnog i politickog rasula Srpske Krajine i preduzete su mere izvlacenja ljudstva. Sedmi oklopni voz, u narodu ''Krajina Ekspres'' je pusten niz strmi odsek pruge te je u punoj brzini izleteo iz sina u provaliju i legendu."

Gradačački je valjda izrađen u BL i naje... je odmah '92.

http://oklop2.tripod.com/voz/krajina_ekspres.HTM
taj voz je napravljen u doboju.
djelovao je malo po doboj istoku (pruga doboj - tuzla) i prema maglaju ( doboj -sarajevo).
znam par ljudi koji su bili posada na njemu.vise je djelovao psihološki nego da je imao kakvog efekta.senlučenje po objektima oko pruge i slične gluposti itd.
zavrsio karijeru u gradačcu, po njihovoj priči izletio iz sina i onda t34 dejstvovao po njemu.znam da je bilo par ranjenih a za mrtve .
chica 053 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 20:52   #804
Quote:
chica 053 kaže: Pogledaj post
taj voz je napravljen u doboju.
djelovao je malo po doboj istoku (pruga doboj - tuzla) i prema maglaju ( doboj -sarajevo).
znam par ljudi koji su bili posada na njemu.vise je djelovao psihološki nego da je imao kakvog efekta.senlučenje po objektima oko pruge i slične gluposti itd.
zavrsio karijeru u gradačcu, po njihovoj priči izletio iz sina i onda t34 dejstvovao po njemu.znam da je bilo par ranjenih a za mrtve .
Bogami chica na onom pravcu i ravnici se ne izlijeće tek tako s pruge, sem ako nije bila kakva prepreka, a na snimci se ne vidi da je, direktan pogodak iz tenka bi ga svakako izbacio iz šina. Na istoj toj snimci (dan poslije) momci koji iznose MTS s voza govore o izvlačenju mrtvih dan prije. Na youtube utipkaj "voz gradačac", imaš tri dijela, snimano dan nakon uništavanja voza.
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 00:24   #805
Jerko Zovak - Rat u BP knjiga, PDF format

http://www.dragovoljac.com/downloads...avini_1992.pdf

Autor je odobrio link na download.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 00:52   #806
Vjerojatno autor knjige Jerko nekada pročita šta se piše na forumu ? Da uvidi i ispravi manje ali ipak bitne pogreške u knjizi. U najboljoj namjeri za utvrđivanje pravog stanja stvari, a njemu svaka čast i podrška !
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 15:39   #807
Podsjetimo se i mnogih žrtava pripadnika HOS-a u BP . Ostajali su na najgorim pozicijama kada nitko nije htio ili mogao, oni su htjeli i mogli. Malo se zna i priča o njima. http://www.google.hr/url?q=http://ww...sI0_YUQxNlPlLQ
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 22:23   #808
S obzirom, da se srpska operacija "Plamen" ili "Osveta", slabo spominju s bilo koje strane, evo Vam jedna anegdota iz vremena kad se ginulo...

Mogu pricati i o ovome, jedna anegdota, poznanik (inace seprtlja) pobjegao s polozaja u operaciji "osveta" ili "plamen".


Na jednoj lokaciji u spomenutoj akciji, bila su i dvojica pripadnika 4GBR "Sinovi Posavine", imena necu spominjati ali ginulo se jako puno te ih je savladao strah, vidjeli su da je doslo vrijeme "biti ili ne biti", odlucili su pobjeci...

Znali su tko im je zapovjednik i kakav je covjek, postovali su ga ali se istodobno i plasili ... Kako se opravdati za napustanje polozaja?

Odlucili su sami sebi nanijeti ozljede, da bi bilo opravdano izvlacenje s polozaja...

Razmisljali su da se "lagano" upucaju - ali nisu se usudili ... Jedan od njih, izvadi nozic (cakija) pa ce se zarezati...

I toga su se plasili, nisu mogli sami sebe ...

Tada se dogovore da ce jedan drugog ... lagano zarezati...

Prvi uzme nozic, zatvori oci i ... ubode ovog drugog u natkoljenicu, ... ovaj stisnuo zube i nista ne govori...

Sad ovaj drugi uzima nozic i zabije cijelu ostricu u butinu drugog ... Hehe, obojica ranjeni...

Izvlace se sa polozaja (imaju opravdanje), te se javljaju u ratnu bolnicu gdje doktori otkrivaju nastanak ozljede...

U kasnijem utvrdjivanju cinjenica, jedan od njih ovim rijecima opisuje strah "POBRO (pobratim, brat), to ne ide jedan tenk, dva tenka, to idu SVATOVI TENKOVA, nose zastave, ... jos fali samo muzika, kako ne bih pobjegao...


Izbaceni su iz vojske, obojica su jos zivi ... imena osobno poznata.

"Plamen" ili "Osveta" bio je jedan od posljednjih trzaja VRS, mislim da nisam osjetio vise morala s nase strane u tim trenucima, ginulo se jako puno ali bili smo odlucni izginuti do zadnjega...

Svim ucesnicima, s bilo koje strane, bila je to bitka svih bitaka - Za Posavinu...

Sve price koje sam napisao su istina, i ova je ...

Ucesnici su jos uvijek zivi, a postoji i puno svjedoka.

Uzivajte djeco, bilo jednom ... ne ponovilo se...

Prijatelji, suborci, neprijatelji sta da Vam kazem "Ne dao Bog pa nas opet budu trebali..."
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 02:53   #809
Prijatelju SB323AR - ovu bitku što spominješ, bitka svih bitaka za BP, nisam siguran na šta točno misliš ? Borba za Oraško područje 95? Orašju, Domaljevcu, Gradačcu i dijelu Brčanskog područja i braniteljima svaka čast i slava viječna ! Ostaje žal za večinskim ostalim dijelovima izgubljene BP , pored toliko žrtava i borbi... Prijatelju vjerujem da su ti priče iskrene i doživljene, dobro ste se borili i srećom ostali večinom živi !
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 00:13   #810
pozdrav
citam ovu stranicu vec dugo dugo
cuo sam se sa kobrinim sinom
citam sve sve ostale
imam dosta replika
ali
imam jedno pitanje
za sve vas
ko su bili zapovjednici 103. derventske brigade
kako su dosli na ta mjesta
ko ih je izabrao
ili
ko ih je tu poslao
dalje
kako su sami sebi pomogli
da odu sa tih pozicija
za sb 323
poznas li djogasa
nekog
matu vidica
vidovica
tako nekako
zlatka prebega
cudno mi je
toliko para ste placali za
neko naoruzanje
za koga ste vi ratovali
niste to radili za privatan posjed
sjecate li se
izvrtanje jedne skele
u orasju
a ta skela
natovarena donacijama marlbora
i dao bog
na hrvatskoj strani
sve ok
na bosanskoj strani
nema skele
izvrnula se
ha haaaaaaaaaaaaaaaaa
pozdrav svima
spreman sam na temu
vukovarci u posavini
zmajevi u posavini
logistika tigrova u posavini
pranje para u posavini
oslobadjanje vojarni u hrvatskoj
itd
itd
svako dobro svima
jos nesto
za kobrinog sina
zna li koliko sam morornih pila skinuo sa kamiona od
toboze
kobrinih sinova
a ja
to ja zaista tako bilo
nismo svi svetci
kao sto pisemo
bog bog
keljaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 00:12   #811
Quote:
keljaca kaže: Pogledaj post
za sb 323 poznas li djogasa nekog matu vidica vidovica tako nekako zlatka prebega
Djogasa poznajem jako dobro, Prebega sam poznavao dobro u to vrijeme, Mato - mislim da si pogrijesio prezime, a poznavao sam jednog.

Quote:
keljaca kaže: Pogledaj post
cudno mi je toliko para ste placali za neko naoruzanje za koga ste vi ratovali niste to radili za privatan posjed
Ne znam sta je tu cudno, mi smo trebali oruzje a neko drugi ga je imao, zakon ponude i potraznje - sto se vise trazi i cijena je veca.

Za koga smo ratovali - hehe, cudno ti je pitanje.
Ja sam ratovao za svoj narod, sebe, obitelj, svoje dijete, prijatelje, svoju kucu, odnosno, pokusali smo ratovati - jer smo to sve izgubili tu.

Za preostali dio posta, nebih htio ulaziti u polemiku, prvo iz razloga sto nista nije povezano a drugo - imaju sluzbe koje bi se tim poslovima trebale baviti.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 00:48   #812
Quote:
posmatrač kaže: Pogledaj post
Bogami chica na onom pravcu i ravnici se ne izlijeće tek tako s pruge, sem ako nije bila kakva prepreka, a na snimci se ne vidi da je, direktan pogodak iz tenka bi ga svakako izbacio iz šina. Na istoj toj snimci (dan poslije) momci koji iznose MTS s voza govore o izvlačenju mrtvih dan prije. Na youtube utipkaj "voz gradačac", imaš tri dijela, snimano dan nakon uništavanja voza.
Naravno da nije sam izletio , nego je naletio.....
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 23:05   #813
za sb323ar
svaka cast,iskren odgovor,tako nesto sam i ocekivao
medjutim,nije li to jos jedan dokaz,nepovezanosti postrojba,nas ljudi,koji smo htjeli nesto da ucinimo na obrani nasega.
u zimu 1992 godine,20. ili 21. dec.1992 godine,u orasju,nedaleko od neke tvornice (vidio sam traktorske kabine),nocu,
unistavalo se puno toga od MTS,s obzirom da se tada moja postrojba spremala na povlacenje s oraskog ratista.
danju,kopali su zatvorenici(novi grad i dubica),a nocu sve se dizalo u zrak.to nisam tada razumio pa ni sada i ponovo se pitam-zasto se tako radilo.
keljaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 00:05   #814
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Naravno da nije sam izletio , nego je naletio.....
Pukla ga je osa u kotač tako da je osato samo dio. Ostatak, lokomotiva s jednim vagonom na kojem je bio t55, je zbrisao. A sve se događalo za vrijeme magle tako da taj koji ga je pogodio nije skoro ni vido što gađa. Da ga nije puko između šine i kotača nebi mu ništa bilo, pobjego bi. Poslije kad se razišla magla nastao je šou, a negdej oko 12 stati je tek došao t55 iz Gradčaca pa ga je malo srondao ali ništa zanačajno već je bio gotov.

Taj dan je najviše nastardalo nekakvih specijalaca iz Prijedora. Jednog sam upoznao u Austriji, za vrijeme tog napada je ostao bez koljena i lakta, snajper s dum dum metciima ga je izrešetao.
DebeliXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 10:00   #815
Danas sam ponovo u Odžaku. Stojim na ulici i razgovaram sa sestrom, razgovaramo o svakidašnjim dnevnim problemima, poslu, obitelji itd… Standardni razgovori …

U susret nam dolazi mlađa žena, skromno ali uredno i čisto odjevena, vodi za ručice dvoje dječice 4-6 godina starosti.

Prolazeći pored nas, podiže pogled i s osmijehom pozdravlja: Kako ste zapovjedniče?

Otpozdravljam: Dobro sam, kako si ti, jesu li to tvoja djeca, koliko ih imaš … itd…

Da, moja su, imam ih četvoro… Razgovaramo još malo te ona nastavlja svojim putem…

Gledam za njom i vraćam se osamnaest godina unatrag … u 1992. godinu… u vrijeme kad je bila još uvijek dijete, imala je tada 17 godina… Mozak radi kao kino projektor, vrteći film unatrag…

Mara A. (djevojačko prezime), zvali smo je mala Mara… Nije imala više od 45 kilograma tada, skromna, tiha, neprimjetna…

Kao da je sada gledam, u maskirnoj uniformi koja je oblijetala oko nje, s kalašnjikovom u rukama i zoljom na leđima, s borbenim prslukom natovarenim okvirima…

Osobno je tražila od zapovjednika brigade da je prebace u interventnu satniju kod nas. Brat joj je bio u izviđačima, a ona je htjela da ne budu u istoj postrojbi…

Dobila je odobrenje za premještaj kod nas, te vidjevši je onakvu malenu i sitnu pitao sam zapovjednika brigade šta će nam ona, žensko je, ne treba nam u satniji… a on je odgovorio da ću se iznenaditi… I jesam…

Ispričati ću iz sjećanja dvije akcije gdje je pokazala da je imala veća muda nego mnogi bojovnici koji sam sretao na terenu…

Prvo sam ju mislio smjestiti u bazi, da se ne izlaže pogibelji, ali ona niti da čuje…kaže… Nisam zato tražila da dođem ovamo…

Ponovo famozni Brvnik, ponovo 31.12.1992, ponovo naviru sjećanja…

Rano ujutro ležimo u blatu i vodi do grla, na dvadesetak metara udaljenosti od neprijatelja… Čekamo da borbene grupe daju znak da su na početnim položajima … spremni za ulazak u rovove neprijatelja… Pored mene na metar je i ona … mokra, malena … čini mi se da je još manja… drži pušku i niti riječi ne progovara…

S obzirom da smo na tu poziciju dopuzali barem jedan sat ranije, mene je stislo obaviti malu nuždu… mjehur hoće puknuti a ona do mene, neugodno mi…mislim da su mi oči u tom trenutku bile kao u crtanim filmovima…

Trpio sam, stiskao zube, i molio Boga samo da krenemo… pa ću se olakšati negdje dalje…

I počelo je… Ulazak u rovove, likvidacija zatečenih i znak za artiljerijsku podršku na bokove… Tu sam iskoristio priliku i olakšao se… Uh, kako je to bilo lijepo…Hehe…

Mara je aktivno učestvovala u borbi, nije zaostajala niti metra za najboljim borcima a zaista smo se ponosili interventnom satnijom.

Sam tijek borbe sam opisao u priči Brvnik2 tako da se ne ponavljam…

Po završetku akcije i našem povratku u bazu, prišao sam joj i rekao da nikada više ne bude blizu mene u akciji…ona uplašeno gleda i pita: Zašto zapovjedniče? Odgovaram: Zato što ja tako kažem, skoro sam se upišao u gaće zbog tebe…
Druga akcija, početkom 1993, mjesto Grebnice…

Iz zapovjedništva nam javljaju da se vode žestoke borbe u Grebnicama, te da sa jednim interventnim vodom naše satnije idemo u pomoć…

Navodno je crta pukla i srpske snage su već ušle u dio sela… Podižemo vod koji je bio smješten u bazi u Bukovoj Gredi i kombi vozilima i jednim landroverom jurimo za Domaljevac i dalje za Grebnice… I Mara je sa nama… Onako u jurnjavi stižemo do naših snaga i organizujemo odmah protuudar.

Vode se ulične borbe, kuća po kuća, dvorište po dvorište… Mi ili oni…

Neprijatelj se panično povlači, odbacujući oružje i opremu te mala Mara nalazi odbačen PM M84 (PKT) te ga uzima i donosi do našeg landrovera… S obzirom da se sada vodi artiljerijski dvoboj, jedna mina pada nedaleko od nas, te ranjava jednog našeg vojnika…

Malena ostavlja PKT na haubi landrovera i priskače da ga previje…

U međuvremenu, neko od vojnika 104 brigade, vidjevši PKT – pokupio ga je…

Stanje na crti se konsolidiralo, položaji su vraćeni i mi smo dobili odobrenje za izvlačenje.

U landroveru malena govori da joj je neko ukrao PKT koji je zarobila…

Dolazimo u našu bazu, odlazim do zapovjednika brigade podnijeti izvješće i tražim da pozove Majića, zapovjednika 104 brigade.


Majića sam poznavao od ranije, sa NovoGradiškog ratišta (bili smo susjedi na crti) i dobro smo surađivali tamo, imao je veliko povjerenje u nas a i mi u njega tada.

Došao je nakon određenog vremena, te sam mu rekao za PKT, rekao je da će ga vratiti ako bude kod njegovih vojnika. I bio je, sutradan smo ga dobili nazad…

Sjećam se da smo sutradan dobili i prilično cigareta, piva, sokova, od lokalnog dobrostojećeg gazde (mislim da je onaj motel u Domaljevcu njegovo vlasništvo) a u znak zahvalnosti za odrađeno dan ranije…

Mala Mara je ranjena 1993 pri jednoj intervenciji na crti u Brvniku. Dobila je geler u rame… Brat Marinko je poginuo u «Angeli».

Vraćam se u sadašnjost… razgovaram sa sestrom o Mari, pričam joj ovo što ovdje iznosim, te saznajem neke detalje iz njenog sadašnjeg života…

Sirotinja, rodila je četvoro djece, nema nikakvih novčanih primanja, bori se za život i prehranjuje obitelj čisteći dva lokalna kafića. Muž joj je alkoholičar…

Jebem ti život i ovakvu pravdu… Osobno poznajem trojicu 100% invalida prve grupe iz HV, koji NISU zaslužili privilegije koje imaju. Znate dobro kakve privilegije koriste HRVI I grupa…

E to me boli, kad vidim ovakvu nepravdu…
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 10:51   #816
Hvala Vam što ste podijeli ovu priču sa nama i svoje osjećaje. Držite se i hrabro nastavite dalje!
__________________
Death is only the beginning
Ilargia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:25   #817
Pozdrav svima...nisam neki forumaš no slučajno sam naišao na ovu,za mnoge bolnu i nerazjašnjenu temu.Čitao sam sve postove,teško je sada sve "uvezati".
Ovaj citat sam izdvojio za moje prvo javljanje.

Quote:
kobrin sin kaže:
Upravo tako ...iako neke stvari iz ovih dnevnika nisu baš vjerodostojne,ali ništa čudno i meni danas neke stvari izgledaju drugačije i kad pričam sa prijateljima koji su bili sa mnom svi imamo kekako istu priću sa različitim detaljima...vrijeme gazi sve
Dakle pročitao sam u ovoj knjizi autora J.Z. da je pronađeno jedno pismo srpskog vojnika koji piše drugaru kako mu je.Opisuje događaje u G.Kolibama na Veliki Petak 1992 godine...kad su pobijeni civili u selu i kad su im je kasnije uništeno 5 i zarobljeno 5 tenkova.
S njegovog aspekta ustaše su ih taktički pustile u selo i onda ih razbucale dok je stvarno stanje bilo da su naše linije probijene,da su četnici imali svoj krvavi pir po civilima i tek nešto kasnije,uz pomoć svježih snaga krenuo je kontraudar.
Znači sve je isto što se tiče uništenih tenkova (i zarobljenih).Razlika je samo u tome tko je s koje strane i kako mu to izgleda.

I za početak moga uključivanja mogu samo napisati ,idiotski je reći da je 108.brigada krivac za pad Posavine...nakon toliko krvi,znoja i prođenog pakla.
Još je više idiotski,čak idiotski na kvadrat tu ubrojati i 3 bojnu 3 A brigade koja je po meni bila pokretač svih ofenzivnih djelovanja u Posavini.
Pozdrav svim Kobrama

p.s.-Kobrin sine šaljem ti PP
Ventoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:50   #818
Pozdrav svima...
Evo nesto iz intervjua sa gen. Novicom Simicem koji je bio K-dant TG koja je isla pravcem Modrica-Odzak-Sava,i pok. gen. Momirom Talicem K-dantom 1. KK VRS...
intervju je iz novina 3. pjesadijskog (RS) puka OS BiH, koji nastavlja tradicije VRS...
vezano je za Operaciju KORIDOR 92...
Jest na cirilici,ali koga zanima procitace...
evo link
http://www.scribd.com/full/39529883?...1drlv4f57gbkvl

Zadnje uređivanje redstar91 : 30.11.2010. at 14:18.
redstar91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:35   #819
Poruka za sb323ar

Pozdrav, pazljivo sam citao sva Tvoja iskustva i akcije sa terena, i zakljucio da si bio blizu moga brata ( Dzoja, 71. godiste, Modrica, 101. BBB )
u Bos. Posavini 1992.god. Do danas nismo saznali mnogo detalja, koji bi nas naveli na pravu istinu i do silno zeljenog cilja.
Vodi se kao nestala osoba. Padom Modrice i drugih mjesta u Posavini, premjesteni su u Bosanski Brod, i iz te baze su isli dalje u akcije.
Bio je u izvidjackoj skupini i tog 16.09.1992.god.,su usli u minsko polje ( Kostres - mjesto sradavanja ), njih desetina, skoro svi stradali.
Volio bih, ako znas nesto vise o zbivanjima toga dana, da se prisjetis i da mi napises neku informaciju o tome. Mozda neko od tvojih kolega zna
takodje nesto o tome. Hvala unaprijed.

Pozdrav.
AlanMD is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 21:13   #820
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
Danas sam ponovo u Odžaku. Stojim na ulici i razgovaram sa sestrom, razgovaramo o svakidašnjim dnevnim problemima, poslu, obitelji itd… Standardni razgovori …
....
E to me boli, kad vidim ovakvu nepravdu…
Imaš li prijedlog za pomoći Mari i djeci joj. Na raspolaganju sam.
Da nebi ispalo trolanje ili slično. Ovaj upis me kako boli tako i potiče za pravdu.

Zašto?
Isto poznajem masu onih koji koriste nezaslužene privilegije.
Pomozimo Mari. Daj prijedlog.

Moj je: neka se objavi broj žiroračuna.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 06.12.2010. at 11:06. Reason: ....
AnteNaš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.