Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2013., 09:58   #101
Quote:
dobardan kaže: Pogledaj post
sad sam se sjetila!
samo da znate da bebu tata može vidjeti samo u rađaoni i malo kad dođete u sobu, poslije više ne za vrijeme cijelog boravka u bolnici!
sve smo pizdile na to da barem tata vidi bebu ali nisu popuštali.
mi smo bili u bolnici 8 dana jel je mali dobio žuticu pa su ga sunčali a dragi je bebu vidio samo na porodu na 5 minuta jel je bila gužva za boks a bebu mi donjeli 2 sata kasnije kad je već otišao. vidio ga je tek kad je došao po nas..
Mozda zbog zutice nije smio vidjeti bebu
A hvala ti na informiranju da me utjesis, bar netko da malo napise o tome tko je skoro bio, ma bit ce sve dobro onda

Nisam citala price sa proda nit namjeravam jer samo cu se jos vise uplasiti

Gdje se taj tecaj prode da moze i on ici? Moj ginekolog mi nista to nije spominjao uglavnom on ne prica o nicemu u vezi poroda
Cosmo-Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 13:57   #102
ček ček nema epiduralne? uopće?
__________________
'pojest ću ti uho ko list salate' xD
https://lb3f.lilypie.com/2cXxp1.png
padallo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 14:00   #103
Quote:
Cosmo-Girl kaže: Pogledaj post
Mozda zbog zutice nije smio vidjeti bebu
A hvala ti na informiranju da me utjesis, bar netko da malo napise o tome tko je skoro bio, ma bit ce sve dobro onda

Nisam citala price sa proda nit namjeravam jer samo cu se jos vise uplasiti

Gdje se taj tecaj prode da moze i on ici? Moj ginekolog mi nista to nije spominjao uglavnom on ne prica o nicemu u vezi poroda
Tecaj organizira bolnica i tam se odrzava.nema tvoj ginekolog veze s tim.,
tecaj pocinje svakí prvi utorak u mjesecu,znaci poceo je sad ovaj tjedan,ide se 4 puta,značí mjesec dana prije poroda trebate krenuti! Nazovi rodiliste i pitaj
ma nema veze s zuticom,bebu nemoze vidjeti nitko a ti mozes izaci samo na hodnik.
Ne,nema epiduralne uopce!
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 18:14   #104
Quote:
dobardan kaže: Pogledaj post
Tecaj organizira bolnica i tam se odrzava.nema tvoj ginekolog veze s tim.,
tecaj pocinje svakí prvi utorak u mjesecu,znaci poceo je sad ovaj tjedan,ide se 4 puta,značí mjesec dana prije poroda trebate krenuti! Nazovi rodiliste i pitaj
ma nema veze s zuticom,bebu nemoze vidjeti nitko a ti mozes izaci samo na hodnik.
Ne,nema epiduralne uopce!
Nema ginekolog veze sa tim al treba valjda reci kad sta kako i ostalo jer u nasem slucaju vec je kasno za krenut na taj tecaj.

A nista probat cemo se snaci taj dan
Cosmo-Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 22:28   #105
Drage mame, u siječnju bi (ako Bog da) i ja trebala biti rodilja na ginekologiji od kako je obnovljena.
Nažalost na kiretaži sam bila, pa neke stvari znam kakve su, ali neke me pomalo i muče.
Zanima me
-dali se još uvijek nose pelene, maramice i kremice za bebe od kuće (načula sam da to više nije tako)?
-prije su stalno brojali da se ne nose kovčezi jer nemogu stajat pod krevetima, međutim kud strpat Pampersice + sve svoje stvari nego u neku veliku torbu?
pa me zanima dal i sada još uvijek to nije dozvoljeno?
-kako je sa dudama i bočicama, dal se uopće dude smiju pokazivat, i jel još uvijek hrane bebe sa ad mlijekom prije nego ih nose na podoj?
-i kako je sa posjetama? Dali otac smije doć samo 1 ili može i više puta?

Hvala.
Anita1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 22:34   #106
Quote:
dobardan kaže: Pogledaj post
sad sam se sjetila!
samo da znate da bebu tata može vidjeti samo u rađaoni i malo kad dođete u sobu, poslije više ne za vrijeme cijelog boravka u bolnici!
sve smo pizdile na to da barem tata vidi bebu ali nisu popuštali.
mi smo bili u bolnici 8 dana jel je mali dobio žuticu pa su ga sunčali a dragi je bebu vidio samo na porodu na 5 minuta jel je bila gužva za boks a bebu mi donjeli 2 sata kasnije kad je već otišao. vidio ga je tek kad je došao po nas..
A što ako tata nije na porodu, dali on može doć naknadno vidit bebu?
Anita1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 23:11   #107
Quote:
Anita1987 kaže: Pogledaj post
Drage mame, u siječnju bi (ako Bog da) i ja trebala biti rodilja na ginekologiji od kako je obnovljena.
Nažalost na kiretaži sam bila, pa neke stvari znam kakve su, ali neke me pomalo i muče.
Zanima me
-dali se još uvijek nose pelene, maramice i kremice za bebe od kuće (načula sam da to više nije tako)?
-prije su stalno brojali da se ne nose kovčezi jer nemogu stajat pod krevetima, međutim kud strpat Pampersice + sve svoje stvari nego u neku veliku torbu?
pa me zanima dal i sada još uvijek to nije dozvoljeno?
-kako je sa dudama i bočicama, dal se uopće dude smiju pokazivat, i jel još uvijek hrane bebe sa ad mlijekom prije nego ih nose na podoj?
-i kako je sa posjetama? Dali otac smije doć samo 1 ili može i više puta?

Hvala.
Nista,bas nista ti za bebu ne treba,sve je njihovo i stalno sestre nadopunjuju ladicu s pelenama i maramicama.
Ja sam imala ogroman kofer,imas ormare u koji ce ti bez frke sve stati :-)
imala sam dudu za malog i kenjala je sestra kad je vidjela al srezala sam prigovaranja u startu jer i oni bebama daju dudu u djecjoj sobi kad su na fototerapiji i sl.
Bebu nadohranjuju ako bas nikako nemas mlíjeka pa trazis da ga nahrane ali beba je s tobom stalno u sobi,ne donose i ne odnose ih nikuda.

Tata moze vidjeti bebu kad nakon poroda dodjete u sobu i to je sve za vrijeme cijelog boravka tamo
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 22:37   #108
Jel to nesto novo da nema epiduralne? Moja frendica je dvoje djece rodila na epi, samo ju treba dogovoriti (i platiti) mjesecima prije. Mislim da cu u zg...
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 23:03   #109
Quote:
Hick-up kaže: Pogledaj post
Jel to nesto novo da nema epiduralne? Moja frendica je dvoje djece rodila na epi, samo ju treba dogovoriti (i platiti) mjesecima prije. Mislim da cu u zg...
pa i nije novo baš...žene su ih počele prijavljivati zbog naplačivanja epiduralne pa su je ukinuli skroz. da mi je porod duze potrajao dobila bi je jer je u sali preko puta bio carski pa je anesteziolog bio tamo, al ja sam već rađala pa je bilo kasno. al da će ga zvati jel rodilju boli - neće gamad!
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 08:03   #110
Quote:
Hick-up kaže: Pogledaj post
Jel to nesto novo da nema epiduralne? Moja frendica je dvoje djece rodila na epi, samo ju treba dogovoriti (i platiti) mjesecima prije. Mislim da cu u zg...
ne znam u koje rodiliste u zg planiras ali nisu svi jednako "darezljivi" sto se tice epiduralne, mogla bi ju lako ne dobiti... osim ako ne dogovoris unaprijed. na crno, naravno
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 16:37   #111
Quote:
dobardan kaže: Pogledaj post
Nista,bas nista ti za bebu ne treba,sve je njihovo i stalno sestre nadopunjuju ladicu s pelenama i maramicama.
Ja sam imala ogroman kofer,imas ormare u koji ce ti bez frke sve stati :-)
imala sam dudu za malog i kenjala je sestra kad je vidjela al srezala sam prigovaranja u startu jer i oni bebama daju dudu u djecjoj sobi kad su na fototerapiji i sl.
Bebu nadohranjuju ako bas nikako nemas mlíjeka pa trazis da ga nahrane ali beba je s tobom stalno u sobi,ne donose i ne odnose ih nikuda.

Tata moze vidjeti bebu kad nakon poroda dodjete u sobu i to je sve za vrijeme cijelog boravka tamo
Hvalaaaa
Anita1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 18:50   #112
Evo sam uhvatila malo vremena,dok moj andelak spava da Vam napisem nase iskustvo.
Ja sam u bolnicu dosla u 39 tjednu radi tlaka,a prenjela sam 2 tjedna pa iskustva hvala Bogu imam,hahhaha...
Sestre su sve odlicne,ali naravno uvjek ima iznimke,to je u sisackoj bolnici po meni jedna jedina sestra V. Niti jednoj trudnici nisu stvarale probleme ukoliko su trudnice fer i korektne prema njima i prema svojoj trudnoci. Za sva pitanja ( a ja sam ih naravno imala milijon) su otvorene i na svako ce dati odgovor... Doktori takoder,kako prema kojoj trudnici,svi imaju bolji i losiji dan,ali svi su strucni i profesionalni u svakom pogledu. Cak i doktor B,koji je na losem glasu,po meni je najpristupacniji i velika potpora trudnicama koje leze tamo. Moj porod je bio jako lagan i brz pa doktor nije ni prisustovao porodu,jer nije stigao do gore moj bebac je vec bio meni na prsima,ali babica koja je meni bila je savrsena,trudila se pomoci na sve moguce nacine i zahvaljujuci njoj sam rodila bez savova i nevjerovatnom brzinom. Po pricama cura iz sobe kojima je bila druga babica,kazu da je dosta arogantna i da ju zivcira kada zene boli i da se redovito izderava na njih,sad dali je tako stvarno,neznam... Tata bebu moze vidjeti samo nakon poroda i to na kratko,a mi smo bebe dobile u sobu cim bi mogle same stati na noge i otici na wc,s tim da vecina zena to napravi odma po dolasku u sobu,pa su i bebe sa majkama vec prvu noc,ukoliko mame to zele,naravno. Cistacice odrzavaju sobe i wc-e 3 puta dnevno,sve je novo i prekrasno. U rodilistu ima sve potrebno za bebu pa njima nije potrebno nista nositi,a mami treba puno spavacica i punoooo vatenih ulozaka,te pribor za higjenu,sve ostalo bit ce vam viska i samo smetati. Izdajalica je takoder korisna u rodilistu. Hrana je ok,ovisi o danu,ali je prednost sta slobodno mozes jesti vlastitu hranu skuhanu od doma,i dolje i gore u rodilistu. A sta se tice Makedonke,trazite samo drugo misljenje,i ne shvacajte sve sta vam kaze ozbiljno jer vecina je pretjerivanje,zena ocito voli glumiti heroja i "SPASAVATI" "BOLESNU" djecu koja to zapravo uopce nisu! Sve u svemu,veselim se sljedecoj trudnoci,i bez straha bi jos 10 puta rodila u sisackoj bolnici jer su u mom slucaju opravdali naziv prijatelja djece <3
leptirica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 20:51   #113
Pokrenuta je peticija da se doticnu dr makne iz sisackog rodilista jer svojim #strucnim# znanjem unistava bebice i majke

http://www.peticija24.com/majka_ima_pravo_znati

Otvorena je grupa na fb gdje mame ostavljaju svoja iskustva s doticnom dr

https://www.facebook.com/groups/majka.ima.pravo.znati/
__________________
Obuca za klince
Natia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 11:06   #114
Zasto vise nitko ne pise ovdje? Zar nitko ne radja u Sisku? Ima kakvih novosti, jel se ista promijenilo?
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 21:04   #115
Quote:
Hick-up kaže: Pogledaj post
Zasto vise nitko ne pise ovdje? Zar nitko ne radja u Sisku? Ima kakvih novosti, jel se ista promijenilo?
Nadam se da su lose price iza nas.
Veselim se lijepo uredjenoj ginekologiji i ljubaznim sestrama!:klap:
__________________
Ponekad te i krivi vlak može odvesti na pravu stanicu.
mrvica-maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 11:56   #116
Ide netko na trudnicki tecaj u 1. mjesecu?
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 08:14   #117
Epiduralna

Pozdrav cure, interesira me da li u sisačkom rodilištu daju epiduralnu (ako treba voljna sam i platit). Čula sam da zadnjih par godina ne daju, jedino ako imaš neizmjerne sreće da je anesteziolog sa drugog odjela slobodan i da mu se da doć do ginekologije, što su male šanse. Svaka info je dobrodošla
rudi rezanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 08:02   #118
Baš šteta što je ova tema slabo aktivna nikako doći do novijih informacija iz prve ruke da čujemo kakva je situacija u obnovljenom Sisačkom rodilištu...
laura 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 17:42   #119
Quote:
laura 007 kaže: Pogledaj post
Baš šteta što je ova tema slabo aktivna nikako doći do novijih informacija iz prve ruke da čujemo kakva je situacija u obnovljenom Sisačkom rodilištu...
Moja kolegica je rodila zimus,a i kuma..
Obje su se napatile u porodu,iako su trudnoce bile uredne.
Ta prva je rađala 14h,beba je bila bas velika,a oni su forsirali prirodan porod..
Preuzeo ju je na kraju Jakšić i na hitni carski,djete su reanimirali i imalo krvarenje 2 stupnja..
Sve se moglo izbjeći..

Druga je takodjer radjala dugo isto s forsiranjem prirodnog poroda..

Osobno,ne svidja mi se to silom,kraj toliko moderne medicine,čemu forsiranje?

Ja sam trudna imam jos do poroda u proljece dista vremena i ne mogu reci da imam negativno iskustvo.
Kci sam rodila 2009g u privremenoj ginekologiji,dok su radili zgradu i mogu reći da su zaista dobro odreagirali.
Dosla sam u 1h neka ljubazna babica me obrijala ,stavili me u rađaonu..
Stalno je menei jos jednu nadgledala,dezurni je bio Dubovečak..
Nikakve vike galame ni neljubaznosti..
Objasnili mi da nemam jake trudove i da ce mi dati drip..
Na kraju,kad su skuzili da bebica ne moze kroz kanal,malo me recnuli u sivaoni i tu su doletili i Radiković te dr.Šket.
Radiković mi rekao "Ajmo mala jos ovaj jedan" i stisnuo trbuh,al ne jako i beba izasla..
Rodila sam za svega dva sata sto zaista se moze smatrati brzim porodom..
Zato se toplo nadam da ce i ovaj put biti sve u redu :-)
Nije Sisačko rodiliste bas tako na losem glasu i udtcari je vise pozitivnih priča nego negativnih..
No,posto ja imsm problema s tlakom stitnjacom i neuroloskih ,mozda cu i u Zg morati roditi..
Stoga mene iskreno plasi porod npr u Petrovoj nego u Sisku..

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 09:32   #120
@plavi-safir

Hvala ti

Ja sam se odlučila za Pakrac, na trudničkom su bile babice iz Pakraca i ostavile su mi dobar dojam, plus što sam čula samo pozitivna iskustva....prva mi je trudnoća, tako da će dragi ići na porod i pa vjerujem da neljubaznosti neće biti ( iako sam čula samo pozitivna iskustva o ophođenju prema rodiljama) al opet pošto mi je prva ne znam šta me čeka, pa me svega malkoc strah...
i ne znam jedino kakva je situacija sa davanjem epi u Pakracu.... po predavanju na trudničkom sam zaključila da dosta forsiraju prirodni porod...
laura 007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.