Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2012., 10:51   #81
Mislim da nije ništa opasno, vjerojatno se ista stvar i prije dešavala samo nisi obračao pažnju
Boluješ li od kakve bolesti?
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 12:18   #82
Nebolujem od nicega.. to se i frendu desava, ali nije mi jasno kako tako cesto..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 12:43   #83
Quote:
rap_boy kaže: Pogledaj post
Nebolujem od nicega.. to se i frendu desava, ali nije mi jasno kako tako cesto..
da ubacim svoja 2 centa... ako nije problem neke bolesti, onda je to vjerojatno obična vrtna dehidracija (pogotovo ako se slabije diše na nos iz nekog razloga, pa su usta otvorena po noći).

dodati u svakodnevni režim neki multivitamin-mineral kompleks i piti bar litru obične, čiste vode (izostaviti alkohol neko vrijeme, on dosta jako dehidrira)

pomaže i malo bepanthen masti na usne prije spavanja, kako je već opisano ovdje u temi

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 20:58   #84
Mogu biti i gljivice, pogotovo kad se bijelo skuplja u kutevima usana. AKo se često ponavlja najbolje otići kod stomatologa ili opće prakse (ne znam u čijoj je to domeni).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 00:11   #85
Stomatolog. Nisu gljivice bez brige
Najvjerojatnije je riječ o onome što je tanveer napisao...treba se hidrirati, mazati usne labelom, ne ih oblizivati ili grickati (najčešće nesvjesno)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 15:22   #86
Evo ovako, žurim se, a tražila sam teme o usnicama kako ne bih otvarala suvišnu novu, međutim ovo je jedina slična koju sam našla. Ja imam već godinama problem sa ispucanim usnama, dakle i gornja i donja usnica su mi vječno ispucane i na njima se stvaraju kao nekakve ljuske i to ružno izgleda i ja ih onda moram oguliti, na gornjoj ni ne osjetim, zapravo mi je kao da skidam neki suvišni pokrov, a na donjoj boli i često se raskrvari.
Nakon toga nemam onaj osjećaj tih ljuskica na ustima i ništa me ne smeta, u međuvremenu stavljam konstantno labello ili melem i sutradan to sve lijepo zacijeli. Ali onda se opet stvori ta suha koža koja me opet smeta i svaki put kažem sada neću dirati, ali ne mogu jednostavno podnijeti tu hrapavost na usnama. Zna li možda tko lijek i kako mogu imati normalne glatke usnice?
sanšajn00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 15:26   #87
Isti problem imam i sam, pogotovo zimi Potrebno je što manje vlažiti usnice jezikom i stalno ih mackati kremicama, te se probati okaniti navike "trganja" tih suhih kožica.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 15:39   #88
bez uvrede za marku, ali labelo dosta često uzrokuje taj efekt 'ovisnosti' i i guljenja kože. osjetljivi ste na neki od njegovih sastojaka. predjite za probu na Bepanthen mast ili čisti shea butter npr., povećajte količinu obične vode koju pijete i dodajte prehrani neki vitaminsko-mineralni kompleks
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 19:12   #89
Molila bih cijenjenu forumašicu čiji su upisi pobrisani da se prestane klonirati i pričati sama sa sobom kako bi reklamirala određene proizvode.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 16:33   #90
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
bez uvrede za marku, ali labelo dosta često uzrokuje taj efekt 'ovisnosti' i i guljenja kože. osjetljivi ste na neki od njegovih sastojaka. predjite za probu na Bepanthen mast ili čisti shea butter npr., povećajte količinu obične vode koju pijete i dodajte prehrani neki vitaminsko-mineralni kompleks
Kako onda objasniti da mi kutevi usana pucaju samo dan-dva nakon menstruacije? Iako labelo stavljam i sve ostale dane...
Radi li se možda o gubitku željeza?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 10:11   #91
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Kako onda objasniti da mi kutevi usana pucaju samo dan-dva nakon menstruacije? Iako labelo stavljam i sve ostale dane...
Radi li se možda o gubitku željeza?
osjetljivost kože i sluznice je individualna, ne uzrokuje labello guljenje usnica svima (fala bogu , ne bi im onda baš išla prodaja).

moguće je da ste anemični - to utvrdite KKS-om, ali manjak željeza se ne manifestira tako akutno da samo par dana nakon menstruacije imate ispucale usne. ako su doista ispucale baš uvijek i samo u to vrijeme mjeseca i nema drugih ponavljajućih faktora, prije je to pokazatelj utjecaja spolnih hormona na kožu. da li inače imate jak PMS, oscilacije u težini (zadržavanje vode uoči perioda pa jači gubitak za vrijeme krvarenja)?

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 19:30   #92
Eto ja već nekih mjesec dana ''vučem'' navedeni problem.
Znala sam od samog početka da nisu one žvale jer kad bi mazala melemom oko 7 dana bi prošlo. No uvijek se pojavi ponovo i ponovo

Probala sam mazati Betrionom, Nistatinom, Nevenom.. i ništa. Prošlo je tek Niveom, i to već nakon 3 dana! Da bi se vratilo opet za 3-4 dana i to još 3 puta gore nego što je bilo, usta suha ko da kap vode nisu nikad vidjela i pređe i na rubove naravno. Već sam luda, ne znam što da radim.. sad imam taktiku mazati melemom samo 2-3 puta dnevno kad vidim da je kritično i to malu količinu, pa postupno smanjivati da se to lučenje samo regulira.
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 11:32   #93
nekad mi popucaju kutevi usana, ali nisam se zabrinjavala dosad. a jutros sam se proudila s bijelim nakupinama u kutevima.
može li to biti od anemije?
postoji mogućnost da sam anemična, ali bojim se da je možda nedostatak vitamina b, iako se normalno hranim. to bi onda značilo da sam bolesna.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 17:11   #94
Nisam ni stomatolog ni doktor,ali imala sam isto problema zadnjih godinu dana s ispucanim kutevima usana.Stomatolog mi je rekao da je to od nedostatka vitamina,ali kad sam vadila krv vidila sam da sam anemična i to baš previše.Sad ću primati intravenozno željezo.Tako da ti savjetujem da obavezno odeš u doktora.Ja sam previše čekala,trošila pare na one masti iz apoteke.Možda u tebe nije ništa ali bez pregleda nemožeš znati.
ivkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 17:50   #95
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
nekad mi popucaju kutevi usana, ali nisam se zabrinjavala dosad. a jutros sam se proudila s bijelim nakupinama u kutevima.
može li to biti od anemije?
postoji mogućnost da sam anemična, ali bojim se da je možda nedostatak vitamina b, iako se normalno hranim. to bi onda značilo da sam bolesna.
Ja mislim da bi ti to mogle biti gljivice. Odi kod stomatologa ili kod opće prakse po kremicu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 20:07   #96
evo sad su usne skroz u redu, ali mi se pojavilo neko sranje u ustima.
mislila sam da je afta ali ne sliči na aftu.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 16:34   #97
Rekoh ti šta je najvjerovatnije.

Možeš si pomoći čajem od kadulje ak nećeš ići ni kod doktora ni kod stomatologa. Meni je do sada pomagao kod upala desni, afti i sl. pa ne vidim razloga da ne bi pomogao i kod ovoga.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 19:37   #98
nema više ničega.
ne znam je li to pomoglo, ali jučer i danas sam popila b complex.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 20:47   #99
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Rekoh ti šta je najvjerovatnije.

Možeš si pomoći čajem od kadulje ak nećeš ići ni kod doktora ni kod stomatologa. Meni je do sada pomagao kod upala desni, afti i sl. pa ne vidim razloga da ne bi pomogao i kod ovoga.
Nisu gljivice, to bi skuzila bez brige
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 17:37   #100
Po čemu bi skužila? Po naslagama? Ja sam to vidjela kak kod beba izgleda pa mislim da bi znala prepoznati da mi se pojavi u ustima, mislim da se baš ne može zamijeniti sa aftama al opet ko zna.

Inače ja svoje ispucane kuteve usana rješavam sa b kompleksom i uvijek mi pomogne. Ali ja sam išla kod doktorice zbog ovoga, mazuckala se sa daktarin gelom koji mi nije pomogao jer nisu bile gljivice, malo surfala po netu i vidjela da to hoće kod anemije i kod manjka nekih od b vitamina i uzela multivitamine i otkrila u čemu je stvar kod mene, manjak b vitamina.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.