Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2013., 21:52   #21
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
u deep purple ketozi sam... bojim se "izbacivanja" .. jer mi treba 6-7 dana posta na vodi za ponovni "ulaz" u ketozu

teleca jetrica, iskljucivo... niti svinjska niti kokosja...


krkam kofein oko 600mg dnevno ... al bi dodao jos malo u obliku red bulla (sugarfree), monster energya i rockstara
sto se tice red bulla (sugarfree), monster energya i rockstara mogu ti provjerit sutra i javit ne znam na pamet, a sto se tice prehrane rijetko sta od mesina i iznutrica te moze izbacit iz ketoze, eventualnoooooo neke hrenovke i eto mozda svinjska jetra....
__________________
Kada je Bog na prvom mjestu, tada je sve ostalo na svome mjestu.
Mr Bogus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 22:11   #22
Quote:
Mr Bogus kaže: Pogledaj post
sto se tice red bulla (sugarfree), monster energya i rockstara mogu ti provjerit sutra i javit ne znam na pamet, a sto se tice prehrane rijetko sta od mesina i iznutrica te moze izbacit iz ketoze, eventualnoooooo neke hrenovke i eto mozda svinjska jetra....
naravno, svi ovi drinkovi u "zero" varijanti.

znam da svjeza mesina nece... ali oni suhomesnati, dimljeni i slicni proizvodi u koje trpaju secere (makar su ispod 1g deklarirani)

hrenovke definitivno hoce, imaju UH ko u prici, pogotovo light verzije

....mortadela nazalost takodjer ima dosta uh... skoro 3...

koliko sam skuzio, najbolje krkat čvarke, a od kobasica ona pik vrbovec premium dimljena...
====

btw. koju pastetu bi izdvojio? vidio sam ona podravka jetrena .. ima 1.1g UH /100g
i koju majonezu?

mislim si odradit onaj masni post... pa sam bez ideja... a ovak nekaj instant je idealna opcija
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 00:53   #23
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
naravno, svi ovi drinkovi u "zero" varijanti.

znam da svjeza mesina nece... ali oni suhomesnati, dimljeni i slicni proizvodi u koje trpaju secere (makar su ispod 1g deklarirani)

hrenovke definitivno hoce, imaju UH ko u prici, pogotovo light verzije

....mortadela nazalost takodjer ima dosta uh... skoro 3...

koliko sam skuzio, najbolje krkat čvarke, a od kobasica ona pik vrbovec premium dimljena...
====

btw. koju pastetu bi izdvojio? vidio sam ona podravka jetrena .. ima 1.1g UH /100g
i koju majonezu?

mislim si odradit onaj masni post... pa sam bez ideja... a ovak nekaj instant je idealna opcija
A gledaj sve do cca. 3-4 UH na 100g. ti ne skodi previse u normalnim kolicinama. znaci ako ti pojedes toga 100 grama nece ti se dogodit nikakva losa nuspojava Sto se pašteta tice ja osobno koristim argetu a majonezu napraviš sam full brzo, tako ja radim ... Al ono, kazem ti provjeris otprilike 3-4 UH na 100 grama cak i ako krknes po 200 grama moze proc ako ti je organizam ok al najbolje probat, ja sam se cca. prvih 2 mjeseca šalto na keto i tražio šta meni paše
__________________
Kada je Bog na prvom mjestu, tada je sve ostalo na svome mjestu.
Mr Bogus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 08:34   #24
brine me jos jedna stvarcica.

Dal to znaci da mogu ukrcat kroz dan 20 grama glukoze?

Btw, daj stavi par recepata, snekova, nekih ideja.
Samo da nije oslic i blitva ili debrecinka, spinat i jaje na oko

tvrdi sir tipa cheddar ili ementaler me zastopaju inace bi ih koristio ko kruh... Tj, na snite sira bi mazal pastetu
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 11:12   #25
evo probala i ja testirala se sa štapićima i već nakon prvog dana ketoza. prvi dan je razultat bio srednji, drugi dan visoki - prva svjetlija vrijednost od dvije tamno ljubičaste.

jela mesine , jaja, dimsi sira, posnog sira, majoneze (lowfat jer mi se više sviđa okus), pik finu šunku, perutnina ptuj pileća prsa salama, popila svoj ness 3U1 sa dodanim mlijekom i još sam jela papriku i iceberg salatu. popila i času ili dvije cole zero, vitamin c, oko 1l zelenog ili žutog čaja, neem prah i cink.

dnevni unos uh između 20 i 30g
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 13:15   #26
Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
jaja,
1g UH po jaju

Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
dimsi sira,
4g po 100g

Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
posnog sira,
4g /100g

Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
majoneze (lowfat jer mi se više sviđa okus),
6g/100g

Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
pik finu šunku,
4g/100g

Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
perutnina ptuj pileća prsa salama,
1g/100g

Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
popila svoj ness 3U1 sa dodanim mlijekom i
W T F !? pretp da sami paketić 3u1 ima 10-15g ... mlijeko ima 5g/100g (da roundam) ...

Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
još sam jela papriku i
oko 5g po paprici (oko 4g/100g)

Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
iceberg salatu.
zanemarivo UH....

Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
popila i času ili dvije cole zero,
zero ali limunska kiselina ,, aspartam... hmm...

Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
vitamin c, oko 1l zelenog ili žutog čaja,
ima sorbitol, maltitol, maltodekstrin, ili skrob... ugl, nije navedeno ko UH, jer ti zasladjivaci spadaju u alkohole... ali imaju 2kcal po gramu.... uglavnom, ili ih metaboliziras ili ti ih tijelo odbija....

no, u jednoj tabletici imas oko 4g tog smeca.... UH ili sto god bilo...

Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
neem prah i cink.
sto je neem prah? ... btw, i suplementi imaju UH... cak i cink...

Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
dnevni unos uh između 20 i 30g
ma da!?
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 13:17   #27
predpostavljam da ti to nije ketoza jer detektor pokazuje te masnoce koje si konzumirala a ne ketone od tvojih tejelesnih masnih naslaga ali pogledaj sto je napisao autor teme na prethodnoj stranici
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 14:02   #28
jesam igdje napisala da sam pojela 100g sira ikakvog naglasak je bio na piletini, junetinji, lignjama (0 uh, 0 uh, 1 uh) koje sam jela u večim količinama da ne budem u velikom deficitu, a dimsi sam koristila za aromu i nisam prelazila više od 20g po obroku - dakle manje od 1 uh. isto vrijedi i za majonezu - ne više od 15 g. puno veći udio proteina nego masti u mojoj prehrani jer rekoh na čemu je bio naglasak.

da, kava je večinom uh i znam da to oko 15g ispada ali ostatak je također tokom dana iznosio oko 15g jer hvala lijepo dečki ali znam računati i raspoređivati namjernice. i u dane kad sam jela npr. sir nisam jela papriku i obratno.

suplementi su u toliko malim količinama da je zanemarivo. reci mi koliko uh ima tableta od 30 mg cinka molim te? pusti aspartam i ostale gluposti, cola ima 0 uh kad si za njih zapeo.

štapić kaže jako ljubičasto i meni je žao što se npr. Weedeemer treba izgladnjivati za to ali evo ja nisam.

šta se sad budemo pozivali na to da štapići ne rade?
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 14:36   #29
aj okini koji recept

i macro breakdown
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 15:09   #30
macro mi ovisi od dana do dana od toga što mi se jede ili ne. sad bi dobrano trebala računati, uglavnom više jedem piletinu, junetinu (što krtiju) sa salatom, ima dana kad jedem "masnije" tipa nešto više je kuhanih jaja i tvrdog sira. bitno mi je da ne pređem 1300 cal i tih 30 uh.

recepte nalazim fitness.com.hr

http://www.fitness.com.hr/prehrana/p...ave-pizze.aspx npr. drugu pizzu jedem često ali bez gljiva, češnjak je u tragovima i s manje passate. isto je i s prvom pizzom ali izbacijem ugljikohidratne stvari poput luka i smanjim passatu i sir.

kolačiči su mi ok:
http://www.fitness.com.hr/prehrana/p...i-muffini.aspx zadnji muffini na receptu ali s manje tikvica.

http://www.fitness.com.hr/prehrana/p...ski-keksi.aspx prvi keksi ali s manje orašatih jer ih ne volim baš. s time da kolačiće jedem ako zagusti po pitanju slatkog jer sam tu slaba - zato cola zero ponekad.


kopam recepte i prilagođavam onom što volim i što mi se jede.
npr. 150g iceberga narezanog na trakice, jedno kuhano jaje, 150 g piletene nerezane na kockice i pržene za maloj žlici ulja i 15-20g majoneze. ohlađeno sve pomješati zajedno = cca 4 uh
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 15:13   #31
u biti, mislim da ti je jedini sigurni pokazatelj da si u ketozi to ako nakon duzeg posta (npr 24h nista ne jedes) mozes normalno funkcionirati i imati trening snage, visokog intenziteta ili trcanje bez da ti se mraci pred ocima i rusis u nesvijest.. I cak mozes bolje trenirati i osjecas vise energije nego nakon jela ili kojekakvih "super" proteinskih shakeova za dobivanje na masi (koji su po meni smece ako govorimo o zdravom rekreativnom vjezbanju ali tko voli nek izvoli).. Ali treba dosta vremena za dovesti organizam u takvo stanje, ne moze preko noci.. I naravno, nije za svakoga. Za nekoga mogu biti opasna takva eksperimentiranja..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 16:53   #32
Quote:
Frankie kaže: Pogledaj post
u biti, mislim da ti je jedini sigurni pokazatelj da si u ketozi to ako nakon duzeg posta (npr 24h nista ne jedes) mozes normalno funkcionirati i imati trening snage, visokog intenziteta ili trcanje bez da ti se mraci pred ocima i rusis u nesvijest.. I cak mozes bolje trenirati i osjecas vise energije nego nakon jela ili kojekakvih "super" proteinskih shakeova za dobivanje na masi (koji su po meni smece ako govorimo o zdravom rekreativnom vjezbanju ali tko voli nek izvoli).. Ali treba dosta vremena za dovesti organizam u takvo stanje, ne moze preko noci.. I naravno, nije za svakoga. Za nekoga mogu biti opasna takva eksperimentiranja..
Slažem se Frankie Treba pratit i apetit, ako ga postupno gubiš to je to
Ketostix su bacanje para fuc* that shit
__________________
Kada je Bog na prvom mjestu, tada je sve ostalo na svome mjestu.
Mr Bogus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 17:01   #33
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
aj okini koji recept

i macro breakdown
A recepta imaš mali milion, ja recimo radim bolonjez od tikvica, lazanje od tikvica,
desert od jaja ( ne može to svako jest) 2-3 tabletice zasladjivaca jaja promutis mikserom dok ne zgusnu i ja sam eventualno znao malo limuna kapnut , Hrenovke ( Govedina+Svinjetina ) nikako pileće, Tartar umak smijes jest, povrce smijes apsolutno sve koje raste iznad zemlje, ne zabrinjavaj se njihovim UH jer oni spadaju u tzv. negativne kalorije tako da se ni UH ne broje... Ja sam cak prije znao i palacinke napravit low carb i nebi me bacile iz ketoze
__________________
Kada je Bog na prvom mjestu, tada je sve ostalo na svome mjestu.
Mr Bogus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:21   #34
Pročitala ovo sve i jedino mogu reći... sretno vam svima.
Negativne kalorije, to ne postoji, naravno da te zelena salata neće udebljati, ali ne postoje negativne kalorije.
I pobogu, cola zero i red bull, nes 3 u 1... nemojte to. Ne zbog UH.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:42   #35
slažem se oko negativnih kalorija... ne postoje. tj ne postoji hrana od koje se mršavi.
mršavi se od manjka kalorija. keto prehrana je tu u prednosti jer apetit ispari... a jedeš praktički samu mast koja daje energiju i dulje se probavlja pa si u prednosti jer i nesvjesno konzumiraš manje kalorija...

aspartam & sranja mogu ali ne nuzno - usporiti gubitak kg... a i uzrokovat niz nekakvih sranja dugorocnom konzumacijom.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 21:53   #36
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
slažem se oko negativnih kalorija... ne postoje. tj ne postoji hrana od koje se mršavi.
mršavi se od manjka kalorija. keto prehrana je tu u prednosti jer apetit ispari... a jedeš praktički samu mast koja daje energiju i dulje se probavlja pa si u prednosti jer i nesvjesno konzumiraš manje kalorija...

aspartam & sranja mogu ali ne nuzno - usporiti gubitak kg... a i uzrokovat niz nekakvih sranja dugorocnom konzumacijom.
Evo da tebi odgovorim "negativne" kalorije ne znace da tjelo od njih mršavi, vec to da organizam treba vise kalorija da razgradi neku namjernicu nego sto ona sadrzi kalorija. Evo ti primjer najbolji... Hipotetski pojedeš li komad torte od 360 kalorija, organizam će za razgradnju tog komada torte potrošiti 100 kalorija, a ostalih 250 kalorija će se nataložiti u organizmu. S druge strane ako pojedeš jabuku koja sadrži 65 kalorija, organizmu treba također 100 kalorija za razgradnju, što znači da će tijelo morati iz zaliha povući 35 kalorija što znaci da si fakticki u deficitu, tako da uzmi i to u obzir
__________________
Kada je Bog na prvom mjestu, tada je sve ostalo na svome mjestu.
Mr Bogus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 21:59   #37
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Pročitala ovo sve i jedino mogu reći... sretno vam svima.
Negativne kalorije, to ne postoji, naravno da te zelena salata neće udebljati, ali ne postoje negativne kalorije.
I pobogu, cola zero i red bull, nes 3 u 1... nemojte to. Ne zbog UH.
Ti možeš mislit šta hoces o tome, nes 3u1 nikako , cola zero sa ogranicenjima bas kad ti zafali slatkooo.... redbull još ne znam o tome ... Ali ja sam na toj "dijeti" skinoo 12 kila i ništa se nije vratilo ) A što se tice neg. kalorija na to sam odgovorio na jednoom postu vec
__________________
Kada je Bog na prvom mjestu, tada je sve ostalo na svome mjestu.
Mr Bogus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 22:19   #38
po teoriji štetnih namjernica 90 % svega se ne bi smjelo jesti - samo organsko.

izbacila sam toliko loših stvari poput vegete i bilo kakvih grickalica, nisam ni kupovni kruh kupovala nego pekla doma (dok sam ga jela) i ine druge gluposti da su me ljudi gledali kao najveću frikušu. poanta svega je da mi neće jedan ness i dva dcl cole napraviti ne znam ni ja kakvu štetu tijelu. što se apatita tiče, od silne mesine nikako nisam gladna

štapičima vjerujem i svemu onom što sam pročitala na fitness.com.hr i u biti me samo zanimalo koliko će mi trebati za ketozu jer mi se čini da se radi "bauk" koji je aspolutno nepotreban. u stvarnosti budem ciklirala uh da mogu opaliti po svom cardio treningu kako želim.
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 22:57   #39
Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
po teoriji štetnih namjernica 90 % svega se ne bi smjelo jesti - samo organsko.

izbacila sam toliko loših stvari poput vegete i bilo kakvih grickalica, nisam ni kupovni kruh kupovala nego pekla doma (dok sam ga jela) i ine druge gluposti da su me ljudi gledali kao najveću frikušu. poanta svega je da mi neće jedan ness i dva dcl cole napraviti ne znam ni ja kakvu štetu tijelu. što se apatita tiče, od silne mesine nikako nisam gladna

štapičima vjerujem i svemu onom što sam pročitala na fitness.com.hr i u biti me samo zanimalo koliko će mi trebati za ketozu jer mi se čini da se radi "bauk" koji je aspolutno nepotreban. u stvarnosti budem ciklirala uh da mogu opaliti po svom cardio treningu kako želim.
Ketoza je ubiti jako laka ako si jak u glavi a za tebe bravo jer sam/a moras nac ono sto ti najbolje pase za organizam... Recimo meni je keto jedino sto radiii
__________________
Kada je Bog na prvom mjestu, tada je sve ostalo na svome mjestu.
Mr Bogus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 23:05   #40
žensko sam i hvala

meni i deficit pali ali evo igrom slučaja su kg i cm jako brzo odlazili tipa kg i pola u tj dana i 4 cm u struku pa me zanimalo jel sam u keto i eto ipak jesam.

ono što sam skužila osim što nisam gladna je da mi smeta uh, napuhnjuje me i teško mi je u želucu - govorim o tjestenini i nekom pecivu npr i slatkom naravno.
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.