Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 14:08   #501
Na ebayu i aliju sigurno. Jebr se kinezima za debljinu žica i sl pizdarije.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:18   #502
Al' takav prikljucak bi ti bio bez uzemljenja i na vodicu od kvadrata ipol i nekom slabasnom osiguracu? Sta bi uopce spajao na to? Racunaj da je grlo predviđeno za opterečenja do koji stotinjak wati pa akd uvidaš takav 'adapter' pazi da ne zapališ spremište....

kako bilo evo ti linka, al' sve to skupa radiš na vlastitu odgovornost i ako vec radis možda bi bila bolja solucija da izbjegneš ovaj 'adapter' i nađeš grlo sa integriranom uticnicom al' to je petljane kako god okreneš...

http://www.ebay.com/itm/1Pcs-6A-250V...gAAOSwNnRYfHcz
__________________
Life begins at the end of your comfort zone...
Apocalypso™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 17:21   #503
pa nebu sigurno uzimal 25 A iz grla .....
imaš i ovak nekaj http://www.ebay.com/itm/E27-Screw-La...r4s3J0W8imRxDg
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 17:36   #504
Kao što rekoh. Kinezi će sastavutu. Zaboli njih neka stvar za opterećenja beblhine žica i sl. A kad ako bude imao sreće sjebe osiguraće na rasvjetli ili ako ne bude imao malo podpali spremište ili instalacije bude bilo pa kak? A sve orginal složeno.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 17:53   #505
Talking

Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
pa nebu sigurno uzimal 25 A iz grla ....
Eh kad se samo sjeti na kakve sam improvizacije nailazio, to dobra ciganka sa dva špila karata i pol kila graha nebi odgonetnula
__________________
Life begins at the end of your comfort zone...
Apocalypso™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 20:51   #506
Moram priznati prvi put vidim utičnicu/grlo, veoma zanimljiva kombinacija
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 09:55   #507
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Moram priznati prvi put vidim utičnicu/grlo, veoma zanimljiva kombinacija
Biće da si mlad (bez uvrede). Nema tome dugo gledah neki dokumentarac o počecima struje u UK. Nije bilo utičnica u zidu. pa se sve radilo tako. Požara koliko hoćeš.
Imam ja takav komad , star bar 40 g. Služio nekad davno upravo za to što čovjeku treba. U šupi gdje je samo žarulja, trebala struja i za nešto drugo ponekad. Sad služi kao eksponat iako je ispravan. Isto kao HDD WD Caviar Black sa zlatnim pločama.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 12:01   #508
a kaj bi u to vrijeme ugurao u utičnicu na zidu ?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 20:43   #509
Pa .... stolnu lampu ? Ako je bilo stropnih , bilo je i stolnih. Bilo je i velikih problema sa plinom koji je curio svukuda po kući, prekidačima koji su iskrili, utikačima bez izolacije, svaki grad je imao svoj napon...bilo je zanimljivo gledati.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 09:45   #510
Quote:
Apocalypso™ kaže: Pogledaj post
Impulsni relay isto ima 'onu sklopku'

Aj' slikaj mi to .... nema šta zujit u osiguracu, ako zuji zamijeni ga...
sorry, kasno sam vidio da si odgovorio na moj post.

danas slikam, pa stavljam.

i hvala ti na pomoći
koRnaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 17:54   #511
Quote:
Apocalypso™ kaže: Pogledaj post
Impulsni relay isto ima 'onu sklopku'

Aj' slikaj mi to .... nema šta zujit u osiguracu, ako zuji zamijeni ga...


evo ovaj zaokružen žutim zuji. kada ga "oborim", prestane zujanje, ali onda ne radi zvono pred ulaznim vratima.

jedan mi poznanik kaže da je moguće da ovo zvono prenosi kao neku vibraciju na ovaj osigurač koji zuji, ali ne znam zašto bi se to dešavalo ako je napravljeno da zvono radi preko svog zasebnog osigurača. onda mnogi ne bi imali zvono, tako da mi ta teorija nije uvjerljiva.
koRnaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 20:16   #512
Hmm, da malko pritegnes žice? Možda je popustila koja? Ili odspojis zujalicu pa vidiš kako se ponaša? Tih ETIa je bilo i lažnjaka nekakvih, bar se tako pričalo svojevremeno, da je moja kutija i moj stan ja bih ga zamijenio, nije preskupa investicija
__________________
Life begins at the end of your comfort zone...
Apocalypso™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 21:36   #513
Skinuo sam stari Elektrokontaktov kupaonski prekidač i planiram ugraditi TEM Čatež. Koliko vidim Elektrokontakov je dizajniran da prekida istovremeno i fazu i nulu, dok ovaj TEMov prekida samo fazu. Ako idem TEM ugraditi sve nule ću morati sfrkati i nula će uvijek biti spojena. Da li je to bolje/gore/jednako u odnosu na Elektrokontaktovu izvedbu koja prekida i fazu i nulu?
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:35   #514
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Skinuo sam stari Elektrokontaktov kupaonski prekidač i planiram ugraditi TEM Čatež. Koliko vidim Elektrokontakov je dizajniran da prekida istovremeno i fazu i nulu, dok ovaj TEMov prekida samo fazu. Ako idem TEM ugraditi sve nule ću morati sfrkati i nula će uvijek biti spojena. Da li je to bolje/gore/jednako u odnosu na Elektrokontaktovu izvedbu koja prekida i fazu i nulu?


Gore. Kopaonski bi trebali iskapcat i fazu i nulu.
NewOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:31   #515
I nule i faze? Koliko onda zica imaš tu? Nije baš uobičajeno ali nije ni problem, jednu dovodnu nulu spoji na tinjalice a ostale pospaj bez prekidaca i to je to....
__________________
Life begins at the end of your comfort zone...
Apocalypso™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:31   #516
Quote:
NewOrder kaže: Pogledaj post
Gore. Kopaonski bi trebali iskapcat i fazu i nulu.
Ma otkad to? PRNE? Nema potrebe za tim, tesko ces naci neki noviji model da prekida obje zice...
__________________
Life begins at the end of your comfort zone...
Apocalypso™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:48   #517
Quote:
Apocalypso™ kaže: Pogledaj post
Ma otkad to? PRNE? Nema potrebe za tim, tesko ces naci neki noviji model da prekida obje zice...
Ma od kad ne?
Izvedba sa dvopolnim prekidačima je najsigurnija.
I ima ih za kupiti (npr Vimar), samo što to nije roba koja se puno prodaje pa ni trgovci ne drže do toga i govore da ne treba.
NewOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:21   #518
Quote:
Apocalypso™ kaže: Pogledaj post
Ma otkad to? PRNE? Nema potrebe za tim, tesko ces naci neki noviji model da prekida obje zice...
Kako nećeš,jednostavnim guglanjem odmah ga nalaziš.

https://www.bauhaus.hr/dvopolni-prek...eli.html#pid=1
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:25   #519
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Kako nećeš,jednostavnim guglanjem odmah ga nalaziš.https://www.bauhaus.hr/dvopolni-prek...eli.html#pid=1
Kako si se samo toga sjetio? NZT-48?!? I baj de vej, ovdje pričamo o kupaonskom indikatoru a ne o standalone dvopolnom prekidaču. Enivej radi se o tome jel' nečeg ima ili nema na tržištu, bar danas možeš naći šta god ti padne na pamet već da je to ako imaš pravilno odrađene instalacije onda je to apsolutni nonsense if you ask me, tom porukom možeš prekidat i glavni dovod, ono sto je sigurno, sigurno...
__________________
Life begins at the end of your comfort zone...
Apocalypso™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 15:37   #520
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Skinuo sam stari Elektrokontaktov kupaonski prekidač i planiram ugraditi TEM Čatež. Koliko vidim Elektrokontakov je dizajniran da prekida istovremeno i fazu i nulu, dok ovaj TEMov prekida samo fazu. Ako idem TEM ugraditi sve nule ću morati sfrkati i nula će uvijek biti spojena. Da li je to bolje/gore/jednako u odnosu na Elektrokontaktovu izvedbu koja prekida i fazu i nulu?
Imaš i od TEMa u programu Modul dvopolnih sklopki.
Inače,to kako je kod tebe napravljeno da su povučene i faze i nule je ispravno,druga priča je što se to rijetko radi.
par64 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.