Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2008., 15:58   #41
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Ok ajmo ovako. Pokušati ću ovo, po prvi put napraviti u PA stilu.

Stvaranje može biti na više razina. Zašto ti stvaranje djeteta odvojeno astrološki promatraš od stvaranja u kreativnom smislu. Stvaranje je jedinstven proces.

I sad zašto stvaranje na jednoj razini astrološki mora biti prikazano drugačije nego na drugoj razini.
Ne gledam odvojeno. Stvaralaštvo se gleda kroz 5. polje, a djeca su jedan vid stvaralaštva. Zato se pitanje djece i mora gledati zajedno s plodnošću i majčinskim instinktom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 16:00   #42
Dakle ti dijete kao dijete ne promatraš kroz fizičko polje ? Na koji način bi ti onda odredila spol djetata na primjer na osnovu natalne karte, ako smatraš da 5 polje ne predstavlja prvo dijete u fizičkom smislu.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 16:07   #43
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Dakle ti dijete kao dijete ne promatraš kroz fizičko polje ? Na koji način bi ti onda odredila spol djetata na primjer na osnovu natalne karte, ako smatraš da 5 polje ne predstavlja prvo dijete u fizičkom smislu.
Nisam napisala da ne smatram da je prvo djete prikazano 5. poljem. To je zato jer je prvo dijete - "prvo stvoreno" (stvaralaštvo - 5. polje).

Što se tiče spola djeteta, kada me to netko pita, ja mu odgovorim da ode na ultrazvuk.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 16:13   #44
fish ajd ti meni reci kroz koje ti polje gledaš ljubavne odnose ?

nemoj mi samo reći da ljubav nemam nikakve veze sa 5 poljem. i nemoj mi sad samo one fore o stvaralaštvu. konkretno mi odgovori.

je li tebi ljubav, avanturice, polje 5 ili 7.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 16:31   #45
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
fish ajd ti meni reci kroz koje ti polje gledaš ljubavne odnose ?

nemoj mi samo reći da ljubav nemam nikakve veze sa 5 poljem. i nemoj mi sad samo one fore o stvaralaštvu. konkretno mi odgovori.
Kroz 5. polje. Bračne odnose kroz 7. polje. Sve sam ti napisala na početku sage.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 16:35   #46
Ljubav je 5 polje , a 5 poljem vlada Sunce ? Koje NEMA VEZE sa ljubavi.

I potpuni laik će znati da je Venera jedina i isključiva planeta koja govori o ljubavnim odnosima te o davanju i o primanju ljubavi. Ništa više - ništa manje.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 18:13   #47
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Ljubav je 5 polje , a 5 poljem vlada Sunce ? Koje NEMA VEZE sa ljubavi.

I potpuni laik će znati da je Venera jedina i isključiva planeta koja govori o ljubavnim odnosima te o davanju i o primanju ljubavi. Ništa više - ništa manje.
A je ga znaš lupetat, Suspiriume, svaka čast.
Da Sunce nema veze s ljubavi? Kakva li je to ljubav?
A da se odmakneš malo od onog što potpuni laik zna?

Venera je "the way of relating", a Sunce (srce) obuhvata Veneru, nadređeno joj je, kako onda Sunce nema veze s ljubavlju?
obican momak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 18:15   #48
obični momče, ja sam tebi dao opširan odgovor na jednoj temi o raspravi koju smo vodili. odgovor nikad nisam dobio.

Sunce primarno označava ego, ličnost, a Sunce može biti ljubav ali samo ljubav prema sebi. Ako si ti tako u pravu reci mi zašto su baš Lavovi ljudi koji su najviše usmjereni prema sebi. Sunce je prije svega - ja, a tek onda sve ostalo.

Prva asocijacija na ljubav je Venera.

Mislim da previše čitaš Milekića i njegovu astropsihologiju a premalo Frowleya.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 22:40   #49
... ako su Sunce i Mjesec svjetla i prema tome prvo, pored ASC što gledamo pri pogledu na natal, bi li se moglo reći i da su njihove prirodne kuće 04. Rak - Mjesec i 05. - Lav - Sunce ponešto značajnije bez obzira jesu li naglašene u određenom natalu ili nisu?

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 17.03.2009. at 09:11. Reason: potrebe premještanja posta
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 09:59   #50
Moramo se prvo pitati zašto bi ikakva analogija polja i znakova morala postojati, to jednostavno nije potrebno.

Ali činjenica je da je problematično Sunce vezati za prirodno pripadanje 5 polju. Lav nije plodan znak a djeca su opisana baš 5 poljem. tako da je teško da djecu opisuje generalno nešto što samo po sebi ne nosi baš djecu. Nitko nije dao validno objašnjenje za tako nešto.

Sunce je objektivno najjače u podne, a to je baš MC. Da li će prirodu Sunca (ja, ego, moje postojanje, moja ličnost i njeni rezultati) bolje odražavati MC - odnosno podne kad sunce sija punim sjajem ili 5 polje kada ja praktično mrak. Meni to naprosto nema smisla.

Ali da je Mars Ovan 1 polje i Venera 2 Bik to stoji. No ne znači da je univerzalno primjenjivo.
cardinal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:22   #51
... dobro, no recimo da se slažeš da je 05. kuća analogna So, bi li joj dao prednost opisao je kao " važniju " kuću jer njome prirodno vlada So, kao i 04. jer njome prirodno vlada Mo? Mislim da ćeš razumijeti što želim reći...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 18:10   #52
pa u slučaju da ne mislim ovako kako mislim mislio bi nekako drugačije.

nisam shvatio.
cardinal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 20:51   #53
... evo, pojednostavnit ću. Recimo da tvoja teorija kako je So prirodni vladar MC - a odnosno 10. kuće ima smisla, bi li 10. kući dao određenu prednost pred recimo 03. kućom čiji prirodni vladar je Me, koji je, poput So osobna planeta no nije svijetlo, a So je i osobna planeta i svjetlo? Izjednačio bi važnost 10. i 03. kuće ili bi 10. uzeo kao bitniju?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 10:20   #54
Link na članak o analogijama planeta i kuća u tradicionalnoj astrologiji:

http://easyweb.easynet.co.uk/~suewar...les/houses.pdf

I Sue Ward stranica.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 14:57   #55
Ne znam dali ima tema, a to sam procitala negdje ovde. Mene zanima znam da recimo planete u znakovima djeluju, no zanima me sto se dogadja sa kucama. Npr. Ja imam Ma u biku u 7 kuci, dali taj Ma djeluje kao da je isto u vagi? Posto je 7 kuca vage?
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 17:00   #56
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
Ne znam dali ima tema, a to sam procitala negdje ovde. Mene zanima znam da recimo planete u znakovima djeluju, no zanima me sto se dogadja sa kucama. Npr. Ja imam Ma u biku u 7 kuci, dali taj Ma djeluje kao da je isto u vagi? Posto je 7 kuca vage?
Znak u kojem se određeni planet nalazi određuje način na koji se ispoljava.
Polja označavaju područje djelovanja.



Npr. u tvome slučaju...

MA u Biku je slab Mars. S jedne strane potrebna mu je sigurnost koju često traži u materijalnim stvarima, a s druge strane kako je znak Bika dosta trom, daje vrlo izdržljive osobe. Također, taj Marsić voli udovoljiti sebi (hedonistički je nastrojen ).

A to da je u 7.polju znači da ti je najbitnije biti dio "tima", tj. nisi baš tip osobe koji voli biti sam, uvijek se bolje osjeća uz drugu osobu s kojom nešto može dijeliti.

U tvome slučaju se vidi da ti je Mars obojan energijom VE (znak Bika, 7.polje), tako da vjerojatno možeš pronaći i karakteristike svog Marsa preko dispozitora - VE i aspekata koje pravi.
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 17:20   #57
Hm nebi rekla bas tako, zapravo me ne zanimaju materije, niti smatram ako imam puno neceg da sam sigurna, vec me vise zeza emocijonalna sigurnost. Mislim da se moj Ma ponasa kao da je u vagi, jer jednostavno bez mog partnera ja kao da i ne postojim. Inace ne volim bas taj dio biti dio tima, jer jednostavno osjecam se da nigdje ne pripadam, mada je kriv kvadrat sto pravi sa Mo. Moze onda bit da 8 k djeluje vise neg 7?
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 20:40   #58
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
Hm nebi rekla bas tako, zapravo me ne zanimaju materije, niti smatram ako imam puno neceg da sam sigurna, vec me vise zeza emocijonalna sigurnost. Mislim da se moj Ma ponasa kao da je u vagi, jer jednostavno bez mog partnera ja kao da i ne postojim. Inace ne volim bas taj dio biti dio tima, jer jednostavno osjecam se da nigdje ne pripadam, mada je kriv kvadrat sto pravi sa Mo. Moze onda bit da 8 k djeluje vise neg 7?
ASC Scorpio je individualac. Ali, sudeći po tvojoj natalnoj, imaš stelij planeta u Biku i 7.polju.
Iz toga bi po meni trebala proizaći potreba za dijeljenjem svega s drugom osobom.
Baš to što si rekla - osjećaj vlastite pripadnosti snažno vežeš za drugu osobu koja ti je od iznimne važnosti, potrebna ti je gotovo kao zrak jer se ne možeš realizirati bez te osobe, osjećaš se usamljeno i prazno - simbolika 7.polja - Vage.

Ja ne bih rekla da 8.polje djeluje više nego 7.
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 13:23   #59
Pa meni mora bit osoba posebna, treba mi zapravo sto godina da si nadjem nekog , no kad nadjem onda sam scorpionski nastrojena, nedam i to je moje Moj vladar 7 je u 8 kuci hm ne znam, cudno je da mogu drugima neke stvari objasnit a sama sebi svoje ne mogu
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 15:48   #60
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Pa nije Saturn u konjukciji sa MC tako loš. Nadam se

Bavljenje politikom samo po sebi ima ''tužan'' kraj (obično su i razlozi za bavljenje politikom jednako 'tužni''). Nije to do Saturna na MC-u.

Edit: Da dodam: Dupor se uhvatio baš za Saturna, kao dežurnog krivca (''žrtvenog jarca'' ), jer upravo Saturn na MC-u daje ogromnu šansu (sposobnost) da se stane na čelo organizacije / države. Ali, da ponovim, nije Saturn odgovoran za pad. Ako smo na zemlji, sami smo pali.
koliko sam vidjela u praksi da saturn nije dobar u ugaonim kućama...ali mogu reći da nije tako loš u 10 kući, pa tako i blizu MC i da mu je tu baš i mjesto i da postoji analogija znakova, kuća i planeta, saturn nije dobar u ljubavnim poljima u 5, 7. ukoliko ga nešto ne ispravlja, te nije dobar u malefičnim poljima u 6, 8, 12 polju, tu daje kronične bolesnike,...

ljudi sa saturnom u 10 kući i na MC, koliko sam vidjela u praksi, da su to jako uspješni ljudi, za svoj rad i uloženi trud dobivaju razne počasti, direktori, a sad ove koje poznajem neznam kakav će biti njihov krajnji životni ishod, pobjednički ili tužan...
s tim položajem saturna u 10 kući i na MC, u odnosu na ova druga polja njegov položaj je sasvim "bezazlen" ako se tako može reći za saturna, da tim osobama nisu ugrožena druga područja života, iako se to ne može generalno reći, ali okvirno da, trebaju se gledati smještaji drugih planeta, te aspekti sa saturnom ... da li i u jednom i u drugom slučaju njegov položaj nešto olakšava ili više ugrožava (aspekti ili ...)
natalys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.