Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2017., 17:45   #5341
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Dosta vremena provodim ispred zaslona računara, od nedavno na lijevom oku vidim dvostruka slova po visini. Rješava li se ovaj problem laserom?
Poštovani,

ako je razlog izduženoj slici ili duplom vidu dioptrija (astigmatizam), laser će riješiti taj problem.
Ukoliko su razlozi drugdje (suzni film, poremećaj pokretljivosti oka, promjene na stražnjem dijelu oka...), onda treba liječenje treba usmjeriti na dotični problem, pa laserska korekcija nije potrebna.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 19:53   #5342
Hvala
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:40   #5343
Quote:
Ani2306 kaže: Pogledaj post
Kompletan oftalmoloski pregled? To ukljucuje i odredivanje dioptrije i mjerenje ocnog tlaka? Pitam jer imam uputnicu za pregled, a termin koji sam dobila preko HZZO je 11 mj 2017.g., pa bi onda svakako dosla kod Vas radije
Poštovana, kompletan oftalmološki pregled, tako je. Međutim, mi ne radimo preko HZZO-a. Mi smo sasvim privatna klinika.

Lijepi pozdrav,
Optical Express
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:07   #5344
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovana, kompletan oftalmološki pregled, tako je. Međutim, mi ne radimo preko HZZO-a. Mi smo sasvim privatna klinika.



Lijepi pozdrav,

Optical Express


Zahvaljujem na odgovoru.
Naravno da znam da ste vi privatna poliklinika.
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:36   #5345
Quote:
Ani2306 kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru.
Naravno da znam da ste vi privatna poliklinika.
Poštovana,

svakako nas možete kontaktirati na 01 5625 450 za više pitanja i detalja, naše će vam kolegice sve vrlo rado pojasniti

Lijepi pozdrav,
Optical Express
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 07:58   #5346
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
Ja sam prije nekih 3 godine također išla na lasersko skidanje dioptrije, samo druga metoda.
Sve super, sve pet do prije mjesec-dva.
Kao i tebi, čini mi se kao da mi se vid lagano muti.
Ne primjetim inače, već navečer kad gledam tv, čini mi se kao da slova koja sam inače mogla pročitati sad slabije vidim.

U jednom trgovačkom centru bila je akcija besplatne kontrole vida. Prisloni se glava uz nekakav strojček, koji onda na trakici ispiše vrijednosti. Taj pregled pokazao je da mi je dioptrija na oba oka nula, no da imam astigmatizam.

Astigmatizam sam imala i prije operacije, no u većim vrijednostima.
Ne znam je li stvar u tome da mi se astigmatizam vratio ili da nije ni skinut do nule pa da sam sad samo slučajno saznala da ga i dalje imam (na kontrolama je doktor govorio da je sve ok).

U svakom slučaju mislim da bi nam objema bilo pametno naručiti se za pregled
Poštovana,

Astigmatizam manji od 0,5 dioptrije smatramo fiziološkim i u pravilu ga nije
potrebno korigirati. Ako pacijentu doista smeta i tako mala dioptrija može se
operirati. Svakako bih preporučio pregled.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 20:07   #5347
Pozdrav,

procitala sam na stranici jedne poliklinike da se kapci mogu spustiti nakon laserske korekcije vida.
Jel imao netko takav slucaj? Kolika je mogucnost da je uzrok spustanju bas laserska korekcija?

Ja sam bila na korekciji vida prije jedno 5 godina, a kaoci su se pocsli spustati prije mozda 2-3 godine.

Tek sam u srednjim dvadesetima, pa ne mogu vjerovati da bi to samo od sebe nastalo.
Cak ni moji roditelji u 60-ima nemaju toliko spusteno. U svakom slucaju za moje godine mi to nije normalno.

Vise to cak nije ni samo estetski problem, vec me pocinje i fizicki smetati tezina kapaka.

Pliz ako netko ima iskustvo sa time, ili ako zna nesto o tome, neka napise.
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:20   #5348
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

procitala sam na stranici jedne poliklinike da se kapci mogu spustiti nakon laserske korekcije vida.
Jel imao netko takav slucaj? Kolika je mogucnost da je uzrok spustanju bas laserska korekcija?

Ja sam bila na korekciji vida prije jedno 5 godina, a kaoci su se pocsli spustati prije mozda 2-3 godine.

Tek sam u srednjim dvadesetima, pa ne mogu vjerovati da bi to samo od sebe nastalo.
Cak ni moji roditelji u 60-ima nemaju toliko spusteno. U svakom slucaju za moje godine mi to nije normalno.

Vise to cak nije ni samo estetski problem, vec me pocinje i fizicki smetati tezina kapaka.

Pliz ako netko ima iskustvo sa time, ili ako zna nesto o tome, neka napise.
Poštovana,

Uzrok spuštenih kapaka nikako ne može biti laserska korekcija vida. Međutim, uzrok može biti nošenje polutvrdih kontaktnih leća.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:21   #5349
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovana,

Uzrok spuštenih kapaka nikako ne može biti laserska korekcija vida. Međutim, uzrok može biti nošenje polutvrdih kontaktnih leća.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
Hvala na odgovoru.
Ja uopce ne nosim lece, tako da od toga sigurno nije.

Da li ina to smisla korigirati kirurski, u nekoj oftalmoloskoj poliklinici, ili je previse rizicno? Razmisljam o tome ali nisam jos sigurna.
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 15:16   #5350
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
Ja uopce ne nosim lece, tako da od toga sigurno nije.

Da li ina to smisla korigirati kirurski, u nekoj oftalmoloskoj poliklinici, ili je previse rizicno? Razmisljam o tome ali nisam jos sigurna.
Poštovana,

Ako je riječ o blagoj ptozi - nije potrebna korekcija, no ako je ptoza izražena može se korigirati. Svakako trebate pregled kod nekoga tko se bavi uže kirurgijom vjeđa.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 15:41   #5351
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovana,

Ako je riječ o blagoj ptozi - nije potrebna korekcija, no ako je ptoza izražena može se korigirati. Svakako trebate pregled kod nekoga tko se bavi uže kirurgijom vjeđa.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
U redu, svakako ću otići na pregled, hvala Vam!
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 20:29   #5352
Operiran sam LASIK Femdo metodom u petak... prvi dan je bilo kako je i najavljeno, pojacana osjetljivost, drugi dan malo mutno, no na pregledu mi je rečeno da je to super za prvi dan poslje zahvata... sada treći dan je bilo Ok, dok nisam malo radio na računalu, tako da je ovaj drugi dio dana opet zamagljen vid... jeli to normalno?
marko091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 22:55   #5353
Nakon decenije razmisljanja i citanja svih mogucih foruma o laserskim korekcijama vida odlucio sam se na operaciju ovaj tjedan u cetvrtak iDesign metodom.Imam dioptriju - 3,25 i astigmatizam -2,25 na oba oka.
Javim rezultate nakon operacije i nadam se da cu moc ohrabriti neodlucne
Beocrni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 09:37   #5354
Quote:
Beocrni kaže: Pogledaj post
Nakon decenije razmisljanja i citanja svih mogucih foruma o laserskim korekcijama vida odlucio sam se na operaciju ovaj tjedan u cetvrtak iDesign metodom.Imam dioptriju - 3,25 i astigmatizam -2,25 na oba oka.
Javim rezultate nakon operacije i nadam se da cu moc ohrabriti neodlucne
Vidimo se u četvrtak

Lijepi pozdrav, Optical Express
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 10:47   #5355
Quote:
marko091 kaže: Pogledaj post
Operiran sam LASIK Femdo metodom u petak... prvi dan je bilo kako je i najavljeno, pojacana osjetljivost, drugi dan malo mutno, no na pregledu mi je rečeno da je to super za prvi dan poslje zahvata... sada treći dan je bilo Ok, dok nisam malo radio na računalu, tako da je ovaj drugi dio dana opet zamagljen vid... jeli to normalno?
Poštovani,

u pravilu vid varira intenzivno u prvih tjedan dana, povremeno je bolji
povremeno lošiji. Često kapanje umjetnih suza ubrzava oporavak.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 19:47   #5356
Uglavnom nosim lece, ponekad zaista volim nositi i naocale.

Citajuci temu, ipak razmisljam o korekciji ovom novijom metodom.
Ucinila bih to ako vise uopce nebih trebala nositi niti lece, ni naocale.

Naravno, meni laiku postavlja se pitanje dali je moguce istovremeno ukloniti moju kratkovidnost (-5 i -4,75), te i laganu dalekovidnost (nemam pojma dioptriju koju jer kad doma skinem lece s naocalama vidim bas sve citati i raditi te mi ruke uopce nisu "prekratke", no s lecama mi citanje sitnijih slova na blizini postaje sve vise problem).
Tocnije receno, dali korekcija ima smisla ako je, kako vrijeme tece, neminovno konstantno povecanje moje "+" dioptrije?


btw. 40+ starost

i, da...ako mi na pitanje odgovori netko iz klinike: planirate li ovo ljeto kolektivni godisnji ili radite 7./8. mj.?
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 09:33   #5357
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Uglavnom nosim lece, ponekad zaista volim nositi i naocale.

Citajuci temu, ipak razmisljam o korekciji ovom novijom metodom.
Ucinila bih to ako vise uopce nebih trebala nositi niti lece, ni naocale.

Naravno, meni laiku postavlja se pitanje dali je moguce istovremeno ukloniti moju kratkovidnost (-5 i -4,75), te i laganu dalekovidnost (nemam pojma dioptriju koju jer kad doma skinem lece s naocalama vidim bas sve citati i raditi te mi ruke uopce nisu "prekratke", no s lecama mi citanje sitnijih slova na blizini postaje sve vise problem).
Tocnije receno, dali korekcija ima smisla ako je, kako vrijeme tece, neminovno konstantno povecanje moje "+" dioptrije?


btw. 40+ starost

i, da...ako mi na pitanje odgovori netko iz klinike: planirate li ovo ljeto kolektivni godisnji ili radite 7./8. mj.?
Poštovana,

to se može riješiti laserom. A mi radimo cijelo ljeto.
Ljudi stariji od četrdeset suočeni su sa stanjem poznatim kao prezbiopija ili staračka dalekovidnost, odnosno "kratke ruke", zbog čega su im potrebne naočale za čitanje, bifokalne ili multifokalne. Nekima je vrlo teško priviknuti se na takve naočale. U tom slučaju postoji rješenje poznato kao monovision koncept, čija je najveća prednost u tome što se možemo riješiti naočala za čitanje, odnosno naočala uopće. Monovision koncept omogućuje gledanje na daljinu i blizinu, bez da se konstantno mijenjaju ili dodaju naočale. To je posebno korisno za ljude koji zbog prirode posla moraju gledati i na daljinu i na blizinu, posebice učitelji, trgovci, glumci, pjevači...

SVAKO OKO DRUKČIJE GLEDA

Zahvat na pacijentima izvodi se bezbolnom laserskom metodom (LASIK metoda), s tim da se kreira različita fokalna udaljenost na svakom oku. Riječ je o istoj metodi kojom već dugi niz godina operiramo kratkovidnost, dalekovidnost i astigmatizam, i to s izvrsnim rezultatima.
Dominantno oko trebalo bi vidjeti odlično na daljinu, a ne toliko dobro na blizinu, a nedominantno bolje vidi na blizinu kako bi se omogućilo čitanje, ali ne tako dobro na daljinu. Kad se koriste oba oka, vid na daljinu i blizinu trebao bi biti odličan, bez upotrebe naočala.

Kako u stvari funkcionira monovision koncept? Naš mozak konstantno obrađuje informacije iz naših osjetila. Tako je i s osjetom vida. U fazi života prije prezbiopije, akomodacija (prilagodba) omogućuje oku da mijenja fokus tako da je objekt koji gledamo čist, dok su svi ostali objekti na nekoj udaljenosti zamagljeni: naš mozak "reagira" na čisti objekt našeg interesa, bio on daleko ili blizu. S monovisionom osoba mora naučiti gledati objekt, ovisno o njegovoj udaljenosti. Ljudi koji se odluče na zahvat, moraju proći određeno razdoblje prilagodbe na novu situaciju, koja se simulira kontaktnim lećama. Kao i kod ostalih metoda korekcije vida, pojedinci se neće moći priviknuti na monovision, a svi ostali mogu korigirati vid laserom.

NOVA VIDNA OŠTRINA ZA SAMO NEKOLIKO SATI

U pravilu, na operirano oko ne stavlja se zavoj, osim što se zbog zaštite tijekom noći preko može staviti perforirani štitnik. Poslije operacije potrebno je nekoliko ambulantnih kontrolnih pregleda. Nakon primjene LASIK postupka oštrina vida postiže se za nekoliko sati, pa pacijent već sutradan može normalno raditi i voziti.
Prvih dana nakon operacije treba biti oprezan s operiranim okom, pa je nužno izbjegavati trljanje očiju, kupanje u bazenima, korištenje saune i kontaktne sportove. Treba i intenzivno koristiti umjetne suze, i to prema uputi liječnika.
Nakon jedan do dva dana moguć je povratak na posao u prostore s normalnom kvalitetom zraka (rad u uredima i sl.), a rad u prašnjavim prostorima ponovno je moguć tek nakon dva tjedna.
Nakon operacije nema bolova, osim što pacijent katkad tijekom prva dva dana može osjetiti nelagodu u oku, koja se očituje kao osjećaj stranog tijela. Ti simptomi su bezopasni i potpuno nestaju nakon pojačane terapije umjetnim suzama.

DODATNI ZAHVAT PO POTREBI

Pacijentima koji se ni nakon tri mjeseca nisu priviknuli na monovision, bit će potreban dodatni zahvat na oku koje je korigirano za vid na blizinu. I to se oko korigira za vid na daljinu i tako se izjednačuje vid.
Dakle, postoji metoda koja i ljudima starijima od četrdeset godina omogućuje život bez naočala, vid na daljinu i blizinu bez pomagala.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:58   #5358
hvala na odgovoru
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 13:52   #5359
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru
Nema na čemu.
Zato smo tu.

Ugodan vam vikend,

Optical Express
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 12:18   #5360
Pred četiri godine učinjena mi je laserska operacija očiju. Bila sam dalekovidna, no dioptrija se u velikom dijelu vratila, tako da ponovo funkcioniram s naočalama.
Još veći problem mi je što su mi poslije operacije oči suhe, moram kapati nekoliko puta u toku dana, a slika mi je mutna, tako da imam problema s čitanjem.
Da li se problem suhog oka nekako može ispraviti da opet imam bistru sliku?
Hvala na odgovorima
Tobynho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.