Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2007., 12:32   #41
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
Čovjek koji je prosvjetljen nema šta više raditi ovdje osim služtiti druge ljude svojim primjerom i pomažući im ako žele da se i oni prosvjetle. On je onda sluga. A ne gospodar. Prijatelj a ne vođa.
Sta smatras pod prosvjetljenom osobom? Nekako mi se ne cini da netko tko je shvatio zivot kao spontano pojavljivanje i nestajanje (desavanje) mora nesto napraviti (sluziti druge svojim primjerom, pomagati itd. itd.). To je IMHO stereotip. Zauzimati strane tipa sluga/prijatelj u odnosu na gospodar/vođa cini netko tko se koprca u dualizmu.

Quote:
žulaj kaže: Pogledaj post
ako je u porastu što to znači? približava se kraj ili?
Kraj cega? Zemlje kao planete, ljudske vrste...?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 19:03   #42
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Zauzimati strane tipa sluga/prijatelj u odnosu na gospodar/vođa cini netko tko se koprca u dualizmu.
U kakvom dualizmu?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 21:31   #43
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Sta smatras pod prosvjetljenom osobom? Nekako mi se ne cini da netko tko je shvatio zivot kao spontano pojavljivanje i nestajanje (desavanje) mora nesto napraviti (sluziti druge svojim primjerom, pomagati itd. itd.). To je IMHO stereotip. Zauzimati strane tipa sluga/prijatelj u odnosu na gospodar/vođa cini netko tko se koprca u dualizmu.




Pa kad se već prosvjtlio on zaista više ne mora biti ovdje. Mislim tako kažu oni koji pišu o svom iskustvu ili govore o njemu i koliko sam ja čitala i slušala.

Oni ne moraju biti tu, a kad su već tu oni pomažu. Aktivno ili pasivno ali uvijek pomažu. Činiti stvari za druge izgleda da je dio višeg stanja svijesti. Dok obični ljudi najčešće govore ja, meni, moje onaj koji je prosvjetljen govori samo ti, tebi, tvoje.... Skoro nikad ne govori u prvom licu jednine jer on je nestao. Ostalo je samo tijelo kroz koje govori sama istina. Pa kad se već ostanu muvati po planeti nakon prosvjetljenja oni uvijek pomažu jer pomaganje, služenje, davanje primjera je dio više svijesti kad se manifestira u 3d. Tako sam čitala. ali ... Tko će znati. Kad se prosvjetlimo znat ćemo. Za sad mogu ponavljati samo ono što su drugi rekli. Nemam direktnog iskustva zato ne mogu biti autentična kad je to u pitanju.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 15:21   #44
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
U kakvom dualizmu?
Sta postoji vise dualizama?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 01:08   #45
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Sta postoji vise dualizama?
Dualizam duhovno-materijalno! Ti znaš za neki drugi?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 10:13   #46
Konkretno sam mislio na razumijevanje izvan coincidentia oppositorum. Znaci nebitno koji par suprotnosti uzmemo za primjer.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 00:09   #47
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Konkretno sam mislio na razumijevanje izvan coincidentia oppositorum. Znaci nebitno koji par suprotnosti uzmemo za primjer.
Pa duhovno-materijalno je dualizam, ali nije suprotnost! Kako si sad došao na suprotnost?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 15:38   #48
mislim da ovo što se događa nije baš uobičajeno,mada neki znanstvenici govore da su ovakve klimatske promjene normalne.Da se događaju svakih par milijuna godina. A Ako dođe do kraja svijeta,smiješno je pričati o nekakvim godinama 2050 je kraj svijeta. Ako se dogodi,dogoditi će se zbog nas,ljudi. Mi ćemo biti odgovorni za sve,zemlju smo dobili na posudbu,a mi je polako uništavamo. Baš smo zli
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.