Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2009., 23:14   #1
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
OK, jedno pitanje na koje mi oduvijek izbjegavaju dati odgovor (izgube se, umuknu): diskriminira li ta sekta žene?
zato sto nije politicki korektno. Da, diskriminira kao i vecina "solarnih" religija.. barem u spisima, da li ce3 se i koliko prilagoditi vremenu ovisi ... iako ne vidim problem, ako u nesto vjerujem zasto to ne bih rekao samo jer se netko drug nece slozit.. doduse problem je kad si propovjednik pa se moras svima svidit

vo recimo ja mislim da su zene duovno zakinute i manje inteligentne i totalno diskriminiram
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 23:17   #2
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
boja krisne - narancasta boja = boja harmonije i mira
Boja Krishne (tjelesna) je u stvari tamno plava. narandjasta boja je boja sannyase (redovnistva) koju kod njih nose ne samo sannyasini nego i brahmacharini (koji nisu prhvatili trajne redovnicke zavjete, no zive u hramu u celibatu, barem privremeno).. no to uopce nije nasljedje njihove tradicije vec advaita vedante i Shankare i nije inace bas uobicajeno medju gaudya vaishnavama uzimati sannyasu, to je uveo Prabhupadin ucitelj u svoju organizaciju. Sve u svemu organizacija se poistovjecuje mozda sa tom bojom, ali ona je u biti vise vezana za izvorno shankarinu redovnicku zajednicu
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 23:31   #3
Quote:
braveheart kaže: Pogledaj post
Daj ponovi svima da ne zaborave a i ja bih mogao saznati tko sam .
Jer očito ti me bolje poznaješ od mene.

Slušam pozorno vrlo.
I objasni im koja je to moja istočnjačka alternativa jer već par puta to sam čuo od tebe.
Opus na Religiji ti je neargumentirano pljuvanje po sasvim specifičnome - rimokatoličkoj religiji. Samo po tome. To je jedna stvar koja ide na živce. Druga stvar - nastojiš se prikazati nekakvim sekularno humanističkim liberalom, a ne uspijeva ti kod iskusnijih forumaša, i smeta onima koji su iskreni u sekularizmu. Vaš sekularizam je nikakav.
Treće, ima vas nekoliko koji su Religiju zaposjeli u isto vrijeme, a imate isti modus operandi.
Četvrto, suptilno pokušavate nametnuti New Age bljezgarije.

To ti kažem kao osoba kojoj prilično jako smeta loš dio utjecaja RKC i koja nema dlake na jeziku kada treba kritizirati, ali argumentirano.
Pokušavate se prodati pod nekakve kritičare RKC, zaogrćete se plaštom pseudoskepticizma i to tako iritira puno više ljudi nego što misliš. Doduše, malo tko to govori, jer se nikome ne da zabavljati s vama. Ne namjeravam dalje o ovome na ovom threadu jer mi sve ovo baca na živce.
Očekujem da će ovo Shady promptno izbrisati, iako zaista ne znam zašto bi.


Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
braveheart ima svoje ciljeve koje on hoce
svak je na svoj nacin ziv
I Staljin ih je imao. To što netko ima ciljeve ne znači da su i prihvatljivi.

Quote:
btw ja sam gospodja, i bas si se dobro izrazio kad si rekao da sam implicirala da je AU harmony day nesto sto podrazumjeva, proizilazi iz i ukljucuje mir, harmoniju, balansiranost, narancastu boju harmonije i sve ono sto je BTW za istocnajcke kulture eksplicitno
Onda smo se valjda razumjeli.

Quote:
za mene Hare Krishna nije sekta vec hinduizam koji je 1965. godine na zapad tj u USA donio ispovjedac Veda i hinduist Bhaktivedanta Swami Prabhupada ciji se Bog zove Krsrna, Rama i Hare tj hinduisticki bog Krishna.
Nije važno što ti misliš. U definicijama mišljenja nisu važna. To je sekta.

Quote:
taj stari hinduist je osnovao asocijaciju ISCON Krishne za Zapad, i prije no sto se vratio u Indiju 1977 izgradio je 108 hramova Krishni, skole, farme, sastajalista za odrzavanje vatre za Krishnu, svaki clan te asocijacije je odrzzavao vegetarijanski festival - i sve je besplatno i za javnost u americi
Da, i? Sekta su. (nemoj misliti da ih vrijeđam nazivajući ih sektom. to je samo oznaka, ne i epitet. nemam ništa protiv sekti generalno.)

Quote:
taj starac nije silom konvertiravao zapadnjake u hinduse (jer hindusi su hindusi) - vec je on osnivac Drustva za budjenje svijesti i saznanja o Krishni
I kršćani su kršćani. Pa opet, kod njih imamo i sekte. To ne znači ništa.

Quote:
zakljucujem da su za tebe po toj istoj logici onda sigurno i pentakostanci, kao i jehovini svejdoci, zatim adventisti sedmoga dana, unijati i dr i dr - sve sami kultovi a ne krscanske crkve
neki nabrojani su sekte. ne znam jesu li neki i kultovi. teško je to razlučiti.

Quote:
cuj, takve uvrede i optuzbe kao ove tvoje nisu na sluzbu parlamentarnosti, i samo stete svakom polemickom dijalogu ovdje!
ti imas problem s razlicitoscu stavova, misljenja, stilova izrazavanja, i moras nesto uciniti po tom pitanju
vidis, ja volim kad me netko kao ti naljuti i izazove da tragam i kopam kako bih mu odgovorila
hvala ti sto si me napravio da naucim vise o hari krishnancima zapada
Ne štete ničemu. To je samo upozorenje. Ovdje se ne trpi propovijedanje. Za to postoje specijalni forumi. Forum.hr je mjesto na kojem se raspravlja, a ne propovijeda.
Ne molim te ne lijepi mi da imam problem s različitošću stavova.


Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Dosta su vezani za istočnjačku tradiciju, a tu žena mora biti zaštićena. E sad kako je to funkcioniralo prije par tisuća godina ne znam, ali danas mi to ni je najbolja ravnopravnost! Ali da je neka veća diskriminacija onda valjda ne bi bilo ženskih u pokretu
Negdje sam pročitao da žene smatraju nižim bićima, a i naslušao sam se toga. Zaista bih volio da mi netko neutralan to objasni. Uvijek, ali baš uvijek kada se na Religiji dotiče ovu sektu, skoro svi umuknu osim propovjedačkih branitelja koji lažu i inače rovare i miniraju teme. Stvarno bih volio znati što je posrijedi oko ovoga. Možda otvorim novu temu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 23:31   #4
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
imidzi hinduizma i Krishne - religije stije od Krista
mislis rec starije?
Hinduizam jest stariji, al vedski hinduizam ima malo veze sa Puranskim vaishnavizmom, a sami gaudye su nastali u srdnjem vijeku kada je zivio Gauranga..
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 23:38   #5
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
za mene Hare Krishna nije sekta vec hinduizam koji je 1965. godine na zapad tj u USA donio ispovjedac Veda i hinduist Bhaktivedanta Swami Prabhupada ciji se Bog zove Krsrna, Rama i Hare tj hinduisticki bog Krishna.
e sad tu je skakljiva situacija sto se sam ISKCON jedno vrijeme pazljivo distancirao od hinduizma, da bi se onda kad mu je pasalo (radi zastite pred napadima poput onih od odredjenih crkava) deklarirao hinduizmom...


no slazem se da je definicija kulta vrlo relativna kada govorimo o Hinduizmu posto on nema centralni autoritet i ucenje vec se sastoji od velikog broja tradicija (a Hare Krishne pripadaju jednoj od njih, konkretno Vaishnavizam-Gaudya Vaishnavizam-Saraswatalinija (Gaudya Math) - ISKCON) i nemalog broja organizacija koje je potpuno slobodan bilo tko bilo kako osnovat da bi ostvario ove ili one vjerske ciljeve.. ili naravno manipulirao u ime njih sto je bez sumnje cest slucaj, ali prilicno sam siguran da je Prabhupada bio iskren u tome sto je radio..
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 23:43   #6
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
da je AU harmony day nesto sto podrazumjeva, proizilazi iz i ukljucuje mir, harmoniju, balansiranost, narancastu boju harmonije i sve ono sto je BTW za istocnajcke kulture eksplicitno
to moze reci samo onaj tko nije dovoljno vremena proveo u indiji i zivi u svijetuvjerskih iluzija. To je jedna takva mjesavina kultura, jezika, naroda, religija, politickih opcija, klasa (i klasnih borbi) da je konstanta kaos i sukob, a ne harmonija.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 23:46   #7
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao da žene smatraju nižim bićima, a i naslušao sam se toga. Zaista bih volio da mi netko neutralan to objasni. Uvijek, ali baš uvijek kada se na Religiji dotiče ovu sektu, skoro svi umuknu osim propovjedačkih branitelja koji lažu i inače rovare i miniraju teme. Stvarno bih volio znati što je posrijedi oko ovoga. Možda otvorim novu temu.
Iako je u osnovi na razini sebstva/duse svatk jednak i svi se mogu spasiti, na relativnoj razini da, smatra se i jasno je receno u spisima da su zene "slabije opremljene" za duhovni napredak i spoznaju. No takvih stvari ima u Bibliji rcimo pa se krscanstvo ponekad skroz prilagodilo i promjenilo (a ponekad nije).. tako je i tu, od slucaja do slucaja, od tradicije do tradicije, od ucitelja do ucitelja tumacenje razlicito pa je tesko dati jednoznacan odgovor cak i za cijeli ISKCON, a jos manje siru tradiciju kojoj pripada.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 00:02   #8
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Iako je u osnovi na razini sebstva/duse svatk jednak i svi se mogu spasiti, na relativnoj razini da, smatra se i jasno je receno u spisima da su zene "slabije opremljene" za duhovni napredak i spoznaju. No takvih stvari ima u Bibliji rcimo pa se krscanstvo ponekad skroz prilagodilo i promjenilo (a ponekad nije).. tako je i tu, od slucaja do slucaja, od tradicije do tradicije, od ucitelja do ucitelja tumacenje razlicito pa je tesko dati jednoznacan odgovor cak i za cijeli ISKCON, a jos manje siru tradiciju kojoj pripada.
Da, koliko znam, cijelo kršćanstvo se odijelilo od toga. Možda ima tamo neki kult od 50ak ljudi koji nije, to možemo zanemariti.

Mene baš zanima za "hare krišna" - zar su i oni rascjepkani? Mislim, ako su sekta, što se dogodilo da su se i oni podijelili? Hvala na odgovorima.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 01:01   #9
Navodno se ženska može prosvijetliti jedino preko muža, ili u sljedećem životu dobije muško tijelo pa se može prosvijetliti. Smatra se da je rođenje u muškom tijelu povoljnije za duhovni napredak. Ali ima ženskih koje se smatra duhovno razvijenima, ali ne baš puno.
Rascjepkani su tako da se pojavio još jedan math (zajednica) koja ako se ne varam ne dozvoljava da zapadnjaci budu učitelji (a možda i sannjasiji nisam siguran). U Indiji ima hramova u kojima je zapadnjacima zabranjen ulaz, ali to je samo žaljenja vrijedan slučaj.
Ima i onih koji su se odcjepili osnovali svoje zajednice.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be

Zadnje uređivanje pukovnikz : 26.04.2009. at 01:07.
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 01:22   #10
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Navodno se ženska može prosvijetliti jedino preko muža, ili u sljedećem životu dobije muško tijelo pa se može prosvijetliti. Smatra se da je rođenje u muškom tijelu povoljnije za duhovni napredak. Ali ima ženskih koje se smatra duhovno razvijenima, ali ne baš puno.
Rascjepkani su tako da se pojavio još jedan math (zajednica) koja ako se ne varam ne dozvoljava da zapadnjaci budu učitelji (a možda i sannjasiji nisam siguran). U Indiji ima hramova u kojima je zapadnjacima zabranjen ulaz, ali to je samo žaljenja vrijedan slučaj.
Ima i onih koji su se odcjepili osnovali svoje zajednice.
Jedno je ako nešto piše u starim spisima, a drugo je drže li se toga. Ako je tako kao što navodiš, nemam nikakve riječi pohvale za njih. To je gnjusno i odvratno. Takvima ne bih dopustio javna nastupanja, prijavljena ili neprijavljena. To je šovinistička grupa, po tome. Svaki bi ih etični građanin trebao osuditi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 02:50   #11
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Jedno je ako nešto piše u starim spisima, a drugo je drže li se toga. Ako je tako kao što navodiš, nemam nikakve riječi pohvale za njih. To je gnjusno i odvratno. Takvima ne bih dopustio javna nastupanja, prijavljena ili neprijavljena. To je šovinistička grupa, po tome. Svaki bi ih etični građanin trebao osuditi.
To je ono što sam doznao razgovarajući s nekm članovima, pa nek to bude s određenom rezervom. Volio bi da neki aktivni član ili još bolje članica preciznije odgovori na ovo pitanje. Za hramove u Indiji gdje nesmije zapadnjak to nisu njihovi hramovi, čak ni njihove članove zapadnjake ne puštaju u njih, ali i ovo bi volio čuti za nekoga ko je bio u Indiji. Ja osobno nisam sklon tradicijama mene samo fasciniraju spisi s određenim metafizičkim sadržajima, ali sama tradicija je prilično opterećena kastama.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 09:48   #12
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Navodno se ženska može prosvijetliti jedino preko muža, ili u sljedećem životu dobije muško tijelo pa se može prosvijetliti. Smatra se da je rođenje u muškom tijelu povoljnije za duhovni napredak. Ali ima ženskih koje se smatra duhovno razvijenima, ali ne baš puno.
Rascjepkani su tako da se pojavio još jedan math (zajednica) koja ako se ne varam ne dozvoljava da zapadnjaci budu učitelji (a možda i sannjasiji nisam siguran). U Indiji ima hramova u kojima je zapadnjacima zabranjen ulaz, ali to je samo žaljenja vrijedan slučaj.
Ima i onih koji su se odcjepili osnovali svoje zajednice.
mislio sam pod rascjepkanost ne na formalnu rascjepkanost nego razlike medju pojedinim uciteljima kao sto i u crkvi postoji bitna rzlika izmdedju recimo Jezerinca i Grubisica

taj Math koji se pojavio.. vjerojatno mislis na Gaudya Math. Nije on nov, to je nasljednik (jer se ta organizacija razdjelila) Gaudxa Matha koji je osnovao u indiji Prabhupadin ucitelj, samo nije bio prisutan na zapadu. Uz njega (narayana Maharaj vodi) i druge institucije neke Bhaktisiddhantinih (Prabhupadin ucitelj) ucenika su nesto prisutne kao i tradicionalni gaudya vaishnave (koji nemaju veze sa Bhaktisiddhantom).
U GM zapadnjaci mogu biti sannyasini..
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 09:49   #13
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Jedno je ako nešto piše u starim spisima, a drugo je drže li se toga. Ako je tako kao što navodiš, nemam nikakve riječi pohvale za njih. To je gnjusno i odvratno. Takvima ne bih dopustio javna nastupanja, prijavljena ili neprijavljena. To je šovinistička grupa, po tome. Svaki bi ih etični građanin trebao osuditi.
nemas sto braniti uvjerenja, niko nikog nista ne tjera, braniti mozes samo krsenje zakona, ne svojevoljno prihvacanje ideologije...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 10:35   #14
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
to moze reci samo onaj tko nije dovoljno vremena proveo u indiji i zivi u svijetuvjerskih iluzija. To je jedna takva mjesavina kultura, jezika, naroda, religija, politickih opcija, klasa (i klasnih borbi) da je konstanta kaos i sukob, a ne harmonija.
znam ... mi ih ovdje kao u noinoj barki imamo predstavnika, u svim varijantama

ali mi se ovdje u AU (zvanican stav, standard oficielne AU) ne opterecujemo svim tim nijansama klasa, kasta, kako se tko kriza, da li se tko moli alahu ovako ili onako itd ... nema pravih, nema krivih ... svatko iz svoje zemlje donosi sobom sve te nijanse koje postaju bogatstvo jedne zemlje, a ne razlog za sukobe


zivi, i pusti druge da zive: ja, 'debela i masna slavonka' svaki dan jedem azijske noodle i stir fry ne zato sto postajem budist, vec stoga sto je to zdravije ... i slicno ... zelim reci da se ne opterecujemo svim tim detaljima tko nosi svijetlo narancastu, tko tamno narancastu, a tko .... dovoljno nam da vidimo da narancasta boja pospjesuje apetit i pomaze svjezijem tjelesnom izgledu i slicno (da ne spominjem mentalnu stranu)

ovo su sve digresije na krishnaovce i na narancastu boju
krishnaovci su zapadnjaci koji sebe pronalaze u jednoj struji hinduizma ...



ostalo je sve borba za vlast koja ne preze nipredcim pa tako zloupotrebljava i svaku duhovnost i pretvara ju u religiju/ religije

... kultom (sektom) nazivaju one koji su the most harmless tj one koji su totalno bezazleni i bezopasni - i njih ignorantski nazivaju sektom

Isus upravo takve bezazle, bezopasne jaganjce izdize iznad svih

oni koji zaista slijede Isusovu nauku - oni te 'narancaste' vide kao one koji ce medju prvima naslijediti Kraljevstvo Bozje

nije cudo da je taj stari hinduist sezdesetih u americi pobrao hippijevce tj da su oni njega prihvatili tj da je njegovo ucenje upravo bilo nesto sto su i cekali!!! - harmonija svih ljudi dobre volje



nasuprot onima koji su zatvoreni u svojim ogranicenim shvacanjima, oni niti kuda izlaze, niti koga pustaju k sebi, niti su otvoreni za nova saznanja, za nove svjetove, niti rastu! oni ce ili izumrijeti, ili ce propadati sve dublje u svoj glib: fundamentalci svake vrste ...

kod talibana nema nikakvog govora, oni sve optuzuju sa "neces ti meni tu propovijedati svoje", i, bum!! metak u potiljak

dakle, ne mogu shvatiti kako se nekome digne zivac kad vidi neke raspjevane harikrishnaovce
kako nekome ne pada nista drugo na pamet nego prvo - oni su sekta (sutnimo ih!), drugo - oni zene smatraju manje vrijednima od muskaraca (whoopee du! columbus! ne, zensko je unas iznad muskarca ), te - nece oni nama ovdje okolo pjevat svoje

Zadnje uređivanje todaytonight : 26.04.2009. at 11:28.
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 11:08   #15
indijske kulture imaju za nas AU pojam smijesne vrijednosti
sestra bratu cisti cipele (ajd btw , koliko vas momaka svojoj sestri ocisti cipele )
sestra pravi sandwich bratu
sestra pere sudje
sestra brise kupaonicu nakon sto se brat istusirao
aranzirani brak, i za musko dijete, i za zensko

ali sto je divotno - sve one hinduiste koje sam dosad upoznala su spremni prihvatiti novo, tj otvoreni su za ucenje, drzeci se i dalje svojega
(sto se ne moze reci za albance, afganistance i novokomponirane fundamentaliste iz iraka - njima treba puuuno vise vremena da si svoj zivot olaksaju
te da pomire ono sto im nudi 'novo' sa svojim 'selom')

kako radim s mladima ovdje, novima u AU tj do 7 godina po dolasku u novu zemlju - prisjecam se teensa sestre i brata iz indije, 2 god u AU
(u relaciji religije nisam mogla pohvatati gdje pripadaju ... ova putra ona durga, ona shiva ... ne bih nikada pokopcala! koliko samo ruku sama shiva ima a kamo l njen sin slonce itd itd, jedino sam skuzila da su hinduisti, da prakticiraju yogu, da meditiraju i da su vegetarijanci ... ajme, onako oboje fizicki gorostasi ... i da su prebogati )

elem, brat se razbolio, nema njega van toga dana
nije niti sestre bilo
pitam, da li je i ona bila bolesna: ne! kazu, ona nije isla nikuda van iz kuce zato sto niti stariji brat nije izlazio

hej, nikuda iz kuce, cak niti do trgovine iza coska ... jer niti brat nije mogao van!

kada sam joj objasnila da je to bespredmetno ovdje u AU i da ne dokazuje nista sem sto je propustila dan svoga zivota - spremno se slozila samnom i rekla da joj nije palo napamet tako to gledati vec je bila inertno isla onako kako bi to bilo u njenom kraju

ista stvar i sa plivanjem i pohadjanjem javnih bazena

ali, divne li stvari - nisam jos naisla na hinduistu koji ne bi bio otvoren/a na ucenje novih stvari i prihvacanje novoga, i to drito

nije proslo zadugo, brat opet bio bolestan
no seka je dosla sama (s tri autobusa gradskog prijevoza udaljenosti)
i jos je isla na lekciju plivanja (u bazen u kojemu je bilo i, zamisli strave - muskih osoba )

Zadnje uređivanje todaytonight : 26.04.2009. at 12:04.
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 13:39   #16
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
nemas sto braniti uvjerenja, niko nikog nista ne tjera, braniti mozes samo krsenje zakona, ne svojevoljno prihvacanje ideologije...
Bi li onda mogli pustiti i neku ultradesničarsku grupu da paradira po gradu? Eto, mogu imati svoju ideologiju. I po tome bi ju smjeli širiti. A koliko znam, ne smiju. Nitko im ne brani da misle, ali svakako, zakonski se brani javno širiti i propagirati takve stvari i interese. (govorim ne o praksi, već o onome na papiru).


Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
(...)
dakle, ne mogu shvatiti kako se nekome digne zivac kad vidi neke raspjevane harikrishnaovce
kako nekome ne pada nista drugo na pamet nego prvo - oni su sekta (sutnimo ih!), drugo - oni zene smatraju manje vrijednima od muskaraca (whoopee du! columbus! ne, zensko je unas iznad muskarca ), te - nece oni nama ovdje okolo pjevat svoje
Meni se ne diže živac kad vidim kako pjevaju. Nek pjevaju. Meni ne smetaju. Problem vidim samo u tome što su grupa koja čini se (još nisam dobio definitivnu potvrdu), nekako migolji po zakonu i ustavu, slobodno se javno promovira, a uopće ne skriva svoju šovinističku praksu.

No ovo boldano je vrlo zabrinjavajuće. Kako možeš govoriti takve stvari? Kakve veze ima što je u našoj državi spolna jednakopravnost u praksi još uvijek samo spomen? Znači, ako imamo neku usranu situaciju, smijemo je usrati još i više? Imputiraš da sam šovinistički licemjer koji se zgražava samo nad njihovim šovinizmom, a svoj ne vidi. Otkud ti molim te ideja da sam šovinist? Po čemu si to zaključila?
Za ovo treba posebni thread. Zaista, ovo treba rasvijetliti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 14:34   #17
vidio sam nesto spominjete o ravnopravnosti spolova? ok onda ako cemo tako neka bude 50% muskaraca i 50% žena u saboru, ali neka onda bude i 50%-50% na bausteli, ili mozda ovi koji kopaju ceste, ili smetlari, ili građevinari, ili vozači busa, sta je sa time, u tim poslovima ima 99% muskaraca a svi spadaju pod teske i naporne poslove, istina je ta da zene bolje prolaze u hrvatskoj nego muski, muski zapnu s nekim teskim fizičkim poslom a žene lijepo u uredu u banci ili di vec....pa mislim dajte se sredite zene, dok muski kopaju ceste zene nece u sabor!
Shooterpwns is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 15:10   #18
Hoćemo predsjednika transvestita jeee!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 15:23   #19
Ma kada bi razgovarao sa ženskim članovima tih pokreta (možda je eventualno HK su malo više tradicionalniji od drugih) to se više gleda kao na specifičnosti muškog i ženskog principa, a ne u smislu da je ženska manje vrijedna, čak sam primjetio kod ženskih i veću dozu otvorenosti za razgovor i šalu na račun tih razlika (ali po horizontali nikako po vertikali).
Druga je stvar da su te tradicije nešto drugačije, ali ima i tamo jako otvorenih društava i nije sve tako kruto. Ne znam ni jednu žensku koja je doživljavala neki problem zato što je žensko, oni koji napuste imaju druge razloge.
Sama hindu tradicija kaže da je žena više vezana za kuću, a muž dreba skrbiti za obitelj.
Ja osobno imam primjedbu kada su u pitanju osobe s mentalnim poremećajem i koje možda nisu u stanju donjet suverenu odluku gdje žele pripadati pa...al to je druga tema.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 17:13   #20
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Bi li onda mogli pustiti i neku ultradesničarsku grupu da paradira po gradu? Eto, mogu imati svoju ideologiju. I po tome bi ju smjeli širiti. A koliko znam, ne smiju. Nitko im ne brani da misle, ali svakako, zakonski se brani javno širiti i propagirati takve stvari i interese. (govorim ne o praksi, već o onome na papiru).
samo zato so je iz povijesnih i politickih razloga (sklonosti nasilnom sirenju ideologije) to ugrozavanje drzave i pojedinaca. U americi imas masu svakakvih ekstremnih krscanskih sekti i nitko im ne brani djelovanje i propovjedanje npr...

Quote:
nekako migolji po zakonu i ustavu, slobodno se javno promovira, a uopće ne skriva svoju šovinističku praksu.
ne znam u cemu migolje (nekad je bilo vise sumnjivijih praksi, danas mislim da vise paze na zakon, ali to je onako odokativno)... ako se gdje krsi zakon to se svakako moze sankcionirati. Ali vjerovati da je zena nize bice nije krscenje zakona, inace bi i Biblija trebala biti zakonom zabranjena
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:21.