Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2006., 20:51   #81
Quote:
SnaiwaR kaže:
... mješanje rasa neće u prosjeku stvoriti prednosti obje. Obično će ljudi izmješane rase imati sposobnosti koje padaju negdje između sposobnosti njihovih roditelja. Npr. dva roditelja s IQ od 130 i 120 će, u prosjeku, imati dijete čiji će IQ biti približno na pola između(najvjerojatnije nešto manje od 125). Dakle to dijete će biti manje intelignetno nego više inteligentan roditelj i više inteligentno nego manje inteligentan roditelj. Prema razlikama između rasa može se smatrati da će dijete crnog i bijelog roditelja imati IQ od niskog do srednjih 90 ...
Jel' ti to hoćeš reći da su neke rase inteligentne (prosjek 110), a druge glupe (prosjek 70) ?!?! Možda ti to još ne znaš, jer ti još nitko nije rekao, ali - ti si rasista !!!

Ljudi, meni se ovo gadi i zato ću otvoriti novu temu, koja će se zvati kako se ova odmah trebala: "Tehnološki usavršeni ljudi."
__________________
"The future belongs to those who give the next generation reason for hope."
Pierre Teilhard de Chardin
dave.2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 21:30   #82
Quote:
dave.2001 kaže:
Jel' ti to hoćeš reći da su neke rase inteligentne (prosjek 110), a druge glupe (prosjek 70) ?!?! Možda ti to još ne znaš, jer ti još nitko nije rekao, ali - ti si rasista !!!



Ljudi, meni se ovo gadi i zato ću otvoriti novu temu, koja će se zvati kako se ova odmah trebala: "Tehnološki usavršeni ljudi."
Slobodno zaviri u rezultate testiranja,razlike su itekako prisutne.Možda se tebi gadi ali je istinito. i ja završavam s ovom temom.
__________________
"Of all that is written, I love only what a man has written with his blood."
Friedrich Nietzsche
SnaiwaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 10:46   #83
Quote:
SnaiwaR kaže:
i ja završavam s ovom temom.
Tu se slažemo, a za ostalo smo se složili da se ne slažemo.
Inače otvorena je nova tema s korektnim nazivom.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 00:51   #84
mislim, stvarno je ovdje nasrano hrpa gluposti.

iskaz da je neka rasa bolja u nečemu od druge vrijedi onda kad rasa postoji, jer rasu definira isklična genetska različitost. pošto toga nema, nema ni rase.
bože mili u kakve se mengele i göringe pretvaramo kad nam se da neka tema
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 22:56   #85
Quote:
pb3o kaže: Pogledaj post
Penjao se po strmoj padini kroz gustu šumu. Cilj mu je bio vrh planine koji se nalazio negdje iznad njega. Kroz gusto grveće nije se nazirao nikakav put ili staza a sunce je bilo negdje iza brda. Na trenutak je zastao da se orjentira.
Pogled mu je bio uperen nekamo u vis dok je pomoču misli pristupao linku sa satelitom. Računalo ugrđeno u dnu njegove lubanje preko antene u leđima, između ramena, istog se trenutka povezalo sa satelitom i dalo mu pristup mreži. Slika područja sa geografskim oznakama i njegovim točnim položajem slana je direktno u njegov mozak.
Krenuo je dalje vođen slikom sa satelita, kad začuje zvuk komunikatora. Uspostavio je vezu samo pomisleči na to. Zvuk se slao direktno na njekove slušne živce i on je čuo bez ikakvih vanjskih jedinica za reprodukciju zvuka.
- Ne zaboravi se vratiti do 10 sati.
-Ok, stiči ću.- veza je prekinuta.
Prije nego je stigao do vrha, stao je da se okrijepi i popije vode. Iako je hodao vrlo brzim ritmom nije bio zadihan, njegova su pluča genetski povečana za 20% i imaju veliku moč upijanja kisika i na velikim visinama. Svjetlo je kopnjelo ali on se nije brinuo, njegove su oči modificirane da može vidjeti 5 puta blje u mraku, a ima i reflekcijsku opnu iza mrežnice. Nanoboti su ugradili i infracrvene i ultraljubičaste senzore u negove oči i on može koristiti bilo koji spektar koji želi. Preostaje mu zadnja strmina, gotovo 80 stupnjeva nagiba, koju on savladava bez mnogo muke. Njegovi mišiči, iako su normalnog volumena kao i kod prosječnog muškarca, su mnogo snažniji jer su genetski modificirani, a kosti ojačane.
Kad je stigao do vrha več je bila noč ali njemu to ne pretstavlja problem, uživa u pogledu s vrha koji mu pruža više spektralna vizija.
Provjerava vrijeme i mentalno naređuje svojem računalu da pozove njegovu letjelicu. Računalo uspostavlja kontakt s letjelicom preko satelita, a poluinteligentni programi u letjelici dovode je do samog vrha planine. On ulazi u letjelicu dok ona mirno lebdi kraj njega i sjeda u udobno sjedalo. Oko njega se automatski vežu pojasevi a on uspostavlja vezu sa računalom u letjelici ta opušteno zatvara oči i uzlječe. Svi podaci se sljevaju direktno njemu u mozak a komande iz mozga. Letjelica je njegov produžetak, negovo drugo tijelo sa svim kamerama, redarima i detektorima, ta motorima i drugim sustavima. Onto sve direkno osječa i mislima upravlja svakim djelom mašine.

SF ili naša budučnost?
Što mislite kolko je vremena potrebno da se ovakav scenarij ostvari?

Dali ste pročitali članak u Playboyu "Poboljšana rasa"???
Profesor iz sociologije nam je pričao nešto o tome, ali ne znam, meni su sve to preseravanja...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.