Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2007., 12:08   #81
Quote:
Petric25 kaže: Pogledaj post
Ja opovrgavam i kreacionizam i evoluciju. I vraćam Lamarckizam. Dapače, u idućem Vizionaru će baš to biti tema.
Lamarkizam je opovrgnut genetikom. Žalim, ali uzaludno ti je mučiti se oko toga. Uzmi neki fakultetski udžbenik, nešto, pa prolistaj.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 19.09.2007., 12:09   #82
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Dobro, onda kako bi ti objasnio ovo, jel imaš objašnjenje.
A wizard did it.

Quote:
Još ne razumijem, šta tebi smeta kod te emisije, što se zove na rubu znanosti ili šta? Pa ako ti se ne sviđa nemoj gledati.
Pročitaj uvodni post. Ne sviđa mi se vrijeme prikazivanja emisije.

Quote:
Pa daj ti onda valjani/provjereni znanstveni dokaz za ovo, znanstveniče.
A wizard did it.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 19.09.2007., 12:11   #83
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Pročitaj uvodni post.
A wizzard will read it.
Ri3 is offline  
Old 19.09.2007., 12:11   #84
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Aha, evo ga sada je ESP u modi.
Remote Viewing, ne ESP. ESP je zastarjela koncepcija i terminologija.
Petric25 is offline  
Old 19.09.2007., 12:16   #85
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Lamarkizam je opovrgnut genetikom. Žalim, ali uzaludno ti je mučiti se oko toga. Uzmi neki fakultetski udžbenik, nešto, pa prolistaj.
Opovrgnut je u onom smislu u kojemu ga je dao sam lamarck. Upravo neva istraživanja na području genetike potvrđuju lamarkizam.

Što se tiče listanja, prolistaj ga ti.
Petric25 is offline  
Old 19.09.2007., 12:18   #86
Pa zar nije onda svaki današnji (prihvaćeni) zakon, teorija, jednadžba potekla od pseudoznanosti?

Sve što smo danas znanstveno dokazali prije je bila samo istraživanje, bez ikakvih dokaza...

Pa onda su i Einstein, Newton i Darvin bili pseudoznanstvenici kad su tražili dokaze za svoje teorije i zakonitosti??

Zar ih je trebalo odmah u početku zabraniti?

Pitam vas, "znanstvenici"?
hegy is offline  
Old 19.09.2007., 12:19   #87
Offtopic:

Mislim da bi se rub trebao podjeliti na dvije skupine. Podforum za "znanstvenike" i podforum za one koji na Svijet gledaju svojim očima...
Ri3 is offline  
Old 19.09.2007., 12:19   #88
Quote:
hegy kaže: Pogledaj post
Pa zar nije onda svaki današnji (prihvaćeni) zakon, teorija, jednadžba potekla od pseudoznanosti?

Sve što smo danas znanstveno dokazali prije je bila samo istraživanje, bez ikakvih dokaza...

Pa onda su i Einstein, Newton i Darvin bili pseudoznanstvenici kad su tražili dokaze za svoje teorije i zakonitosti??

Zar ih je trebalo odmah u početku zabraniti?

Pitam vas, "znanstvenici"?
Njihove teorije imaju provjerljiva i opovrgljiva predviđanja. Pseudoznanost to nema.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 19.09.2007., 12:20   #89
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Offtopic:

Mislim da bi se rub trebao podjeliti na dvije skupine. Podforum za "znanstvenike" i podforum za one koji na Svijet gledaju svojim očima...
Ili na "alternativce" i one koji na Svijet gledaju svojim očima.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 19.09.2007., 12:20   #90
Quote:
hegy kaže: Pogledaj post
Pa zar nije onda svaki današnji (prihvaćeni) zakon, teorija, jednadžba potekla od pseudoznanosti?

Sve što smo danas znanstveno dokazali prije je bila samo istraživanje, bez ikakvih dokaza...

Pa onda su i Einstein, Newton i Darvin bili pseudoznanstvenici kad su tražili dokaze za svoje teorije i zakonitosti??

Zar ih je trebalo odmah u početku zabraniti?

Pitam vas, "znanstvenici"?
Ja im uvjek kažem, da je netko pred 500 godina spomenuo električnu energiju, svi bi mu se smijali, kao što se ekipa "znanstvenika" sada tu smije nekome kada otvori neku temu vezanu za nedokazano.
Ri3 is offline  
Old 19.09.2007., 12:21   #91
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Ili na "alternativce" i one koji na Svijet gledaju svojim očima.
Može i tako, ne znaima me kako ćeš koju grupu nazvati, samo neka se podjeli.
Ri3 is offline  
Old 19.09.2007., 12:25   #92
svima onima koji seru po "na rubu znanosti":

jeste li mozda primijetili prijenose misa, vjerske emisije, konstantno emitiranje reportaža o tome koji pop je šta i o kome izjavio? to je za mene pravo zaglupljivanje javnosti. na "na rubu znanosti" nitko ne kaze da se u to mora vjerovati. tema se lijepo prezentira i na nama je da izvlačimo zaključke. emisija zna biti jako zanimljiva i jedino što može napraviti jest proširiti nam vidike, a to što je većina ljudi glupa pa ne može misliti svojim mozgom (već popovi to čine umjesto njih) nije izgovor za neemitiranje takvih emisija.

puno radije bih gledao deset "na rubu znanosti" dnevno nego one kretenske sapunice i američke odvratne sitcom-ove
baharain42 is offline  
Old 19.09.2007., 12:27   #93
Ja se tu sad malo gubim.

Ako za pseudoznanstvenike uzimamo ekstremiste koji pričaju o guštero-ljudima koji vladaju svijetom, OK, prenategnuto, prenevjerojatno...glupo.

Ali ako je pseudoznanost (dokumentirani) pronalazak ljudskih ostataka starijih nego bi trebali biti, sa dokazima za i protiv, i rasprava na tu temu, onda mi to nije jasno? Zašto?
hegy is offline  
Old 19.09.2007., 12:31   #94
Quote:
hegy kaže: Pogledaj post
Ja se tu sad malo gubim.

Ako za pseudoznanstvenike uzimamo ekstremiste koji pričaju o guštero-ljudima koji vladaju svijetom, OK, prenategnuto, prenevjerojatno...glupo.

Ali ako je pseudoznanost (dokumentirani) pronalazak ljudskih ostataka starijih nego bi trebali biti, sa dokazima za i protiv, i rasprava na tu temu, onda mi to nije jasno? Zašto?
Ja nisam rekao da bi to trebalo biti zabranjeno, nego da treba promjeniti vrijeme prikazivanja emisije.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 19.09.2007., 12:32   #95
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Njihove teorije imaju provjerljiva i opovrgljiva predviđanja. Pseudoznanost to nema.
Nemaju.

Einstein-Cartan teorija ne može se eksperimentalno potvrditi jer gravitacijsko-torziono polje je preslabo da bi se moglo mjeriti današnjim eksperimentalnim metodama.
Čak i sam gravitacijski val je toliko slab, da tek velike kozmičke kataklizme kao što je eksplozija supernove ima šanse da bude izmjerena.
Pa ipak, Opću teoriju relativnosti svi prihvaćamo kao najbolju teoriju gravitacije.

Teorija superstruna i M-teorija...ništa od toga nije ni potvrđeno ni opovrgnuto.

No baš iz ovih teorija slijede i sve te "nadnaravne".
Iz Kaluza&Klein slijede skalarni valovi, telepatska komunikacija...
Iz Einstein-Kartan teorije slijede torziona polja, DNK fantomi i memorije
Iz Diracovog mora slijede spike o Zero Point energy...

I što?
Petric25 is offline  
Old 19.09.2007., 12:32   #96
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Ja nisam rekao da bi to trebalo biti zabranjeno, nego da treba promjeniti vrijeme prikazivanja emisije.
Pa promijenjeno je. Sada emisija više ne ide u 23.30 nego u 21.50.
Petric25 is offline  
Old 19.09.2007., 12:33   #97
Quote:
baharain42 kaže: Pogledaj post
svima onima koji seru po "na rubu znanosti":

jeste li mozda primijetili prijenose misa, vjerske emisije, konstantno emitiranje reportaža o tome koji pop je šta i o kome izjavio? to je za mene pravo zaglupljivanje javnosti. na "na rubu znanosti" nitko ne kaze da se u to mora vjerovati. tema se lijepo prezentira i na nama je da izvlačimo zaključke. emisija zna biti jako zanimljiva i jedino što može napraviti jest proširiti nam vidike, a to što je većina ljudi glupa pa ne može misliti svojim mozgom (već popovi to čine umjesto njih) nije izgovor za neemitiranje takvih emisija.

puno radije bih gledao deset "na rubu znanosti" dnevno nego one kretenske sapunice i američke odvratne sitcom-ove
Ja sam protiv prijenosa misa, odvratne su mi sapunice i američki sitcomovi.
Kako to opravdava opovrgavanje teorije evolucije u 21:55 na državnoj televiziji?
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 19.09.2007., 12:34   #98
Quote:
baharain42 kaže: Pogledaj post
puno radije bih gledao deset "na rubu znanosti" dnevno nego one kretenske sapunice i američke odvratne sitcom-ove


Što je "sitcom"? Nisam upućen...
Petric25 is offline  
Old 19.09.2007., 12:39   #99
konvencionalna znanost je prihvaćena među velikom većinom znanstvenika što je ipak ne čini i jedinom točnom. koliko ima ljudi koji vjeruju u boga/božanstva? jesu li oni 100% u pravu?
baharain42 is offline  
Old 19.09.2007., 12:40   #100
Quote:
Petric25 kaže: Pogledaj post

Što je "sitcom"? Nisam upućen...
to su one američke "komične" serijice koje sve imaju više-manje istu radnju
baharain42 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.