Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2005., 01:29   #1
Ahilova peta - problemi

Ako bi neko mogao pomoci u vezi istezanja ...

1) Da li se na netu moze pronaci detaljno objashnjen postupak istezanja sa slikama( naglasak na Ahilovu tetivu, a i ostalo)

2) Da li ima razlike izmedju istezanja pre i posle trchanja

3) Da li je neko od vas osecao nelagodan bol u Ahilovoj tetivi na pochetku trchanja koji se tokom trchanja umiri, a ako se nakratko zaustavi pa ponovo ponovo potrchi - bol again...


Vrlo je moguce da je u threadu 'Trcanje' ovo vec objashnjeno - ali thread je kilometarski!

Hvala
CocaCola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 09:27   #2
http://flaster.blog.hr/arhiva-2005-06.html#1610863144

Evo, možda ti pomogne.
very special is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 10:39   #3
Kaj moja tetiva, kaj?
Jel ja diram tvoju tetiv? Ne diram.
Moja tetiva je, hvala na pitanju, sasvim dobro i bez ikakvog istezanja
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 15:13   #4
Funny. Not.
very special is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 16:01   #5
Sigurno mozes pronaci na netu takve opise, ja ih sad nemam vremena traziti, ali ima.

Ovo pod tri su ti simptomi sindroma prenaprezanja, odnosno tendinitisa Ahilove tetive. S tim se nemoj igrati, preporucujem da si negdje posudis knjigu Sindromi prenaprezanja gdje imas detaljno opisane takve stvari. Vrlo koristan tekst za nekoga tko se bavi sportom.

Ili potrazi na netu.

Uglavnom, smanji aktivnosti na par dana, u slucaju boli koristi led i puno se istezi. Nemoj da ti to prijedje u tezi oblik, ovo je tek pocetak i lako se rijesi kroz kratko vrijeme.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 18:01   #6
Quote:
lahor kaže:
Sigurno mozes pronaci na netu takve opise, ja ih sad nemam vremena traziti, ali ima.

Ovo pod tri su ti simptomi sindroma prenaprezanja, odnosno tendinitisa Ahilove tetive. S tim se nemoj igrati, preporucujem da si negdje posudis knjigu Sindromi prenaprezanja gdje imas detaljno opisane takve stvari. Vrlo koristan tekst za nekoga tko se bavi sportom.

Ili potrazi na netu.

Uglavnom, smanji aktivnosti na par dana, u slucaju boli koristi led i puno se istezi. Nemoj da ti to prijedje u tezi oblik, ovo je tek pocetak i lako se rijesi kroz kratko vrijeme.
Mislio si na ovo:
Pećina M.: Sindromi prenaprezanja, Globus, Zagreb 1992.
Probacu da je pronadjem, na netu teshko da ima..

Smanjicu uchestalost trchanja, podici cu nivo peta u patikama ( za 1-1.5 cm).
U gore navedenom blogu su opisane korisne vezbe za jachanje Ahilove tetive, probacu i to.. Kao i NewBalance patike.
CocaCola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 08:33   #7
ma koji New balance, Asics je
very special is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 23:07   #8
New Balance mi je preporuchio prijatelj iz USA, logichno

Inache, kakav je Asics u odnosu na Adidas(Response) ili Nike?
Za Asics sam i inache chuo da akcenat bash stavljaju na running shoes..
CocaCola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 08:27   #9
S running shoes je dosta tricky, naime, samo TI na VLASTITOM iskustvu možeš reći "ove su mi dobre", "ove me ne štite od npr. pronacije pa me bole koljena i potkoljenice što fucking nije dobro jer dok trčim želim se osjećati najudobnije što mogu" i slično. Moje iskustvo je slijedeće: prve New balance su bile premekane za kilometražu koju sam radila na asfaltu tako da su mi stradavala stopala, a na brdu sam ostavila i nokte Kupila čvršće NB, mrzila ih prvih mjesec dana, bile skroz krute, nakon što se čitavo tijelo naviknulo bile su za 5, izdržljive, nepromočive, ma zakon. To je bio model 1022. Slijedeće Reebok Road plus. Mekane, a opet čvrste. Jako dobre, ali dosta brzo istrošene. I nakon toga Asics, prvi put 1090. E to je tenisica. Mekana, udobna, a opet prešla sam u njima sigurno soma kilometara, tek sad su mi se počele raspadati. Ovaj trenutni par sam išla kupovati s dečkom, funny story, uglavnom, skontao je da si ja cijelo vrijeme kupujem premale tenisice. Naime, kad kupuješ running shoes obavezno kupi bar pola broja veće, ako ne i cijeli, zato što stopalo natiče i raste kako odmiče trening. Trenutačno imam Asics 1100 Gel, svijetloplave, , i FENOMENALNE su MI. Naravno, naravno, da ih više nigdje u gradu ne mogu naći. Next time kupujem odmah 2 para.
very special is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 23:56   #10
Pozdrav, pitanje u vezi boli u Ahilovoj tetivi etc.
Prosli tjedan sam osjetio bol u tetivi koja je lagano, gotovo ne primjetno se zadrzala cijeli tjedan. Danas sam pri malo jacem pokretu osjetio jacu bol, no uspio sam odigrati do kraja uz goleme opreze (nakon 5min prekida i malo boljeg rastezanja).
Zanima me smijem li se sa sada s boli u Ahilovoj tetivi baviti nekim drugim sportovima tipa plivanjem ili bicikliranje, ili je s obzirom da se bol ponovila u jacem intezitetu mirovanje neophodno?
Dogma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 13:18   #11
Ruptura Ahilove tetive

U siječnju sam na nogometnoj utakmici zadobio ozljedu Ahilove tetive. Došlo je do prekinuća i izvršena je operacija. Nakon 50 dana gipsa i 5 dana mirovanja počelo se sa fizikalnom terapijom. Sve nekako ide sporo pa me zanima ima li gdje na internetu tretman za oporavak od ovakvih ozljeda sa fotografijama vježbi?
kuky1605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 16:44   #12
Iskoristit ću ovu temu za svoje pitanje.
Dakle muči me ahilova peta već godinama. Profesionalno sam se bavila sportom i trpila sam bol ne govoreći nikome (pa ni treneru). Tada nisam znala da sam se gadno zajeb***. Jer je u mom sportu bol najnormalnija pojava.
Kod doktora sam dobila odgovor da bi najbolje bilo sprašit blokadu i ne trenirati neko vrijeme. Blokada nije dolazila u obzir, ni sama nisam sigurna koliko je to zdravo ??
E, moj problem je što se ja sportom ne bavim zadnje dvije godine, a ahilova tetiva još zna zaboljeti, ne toliko drastično kao onda, ali ipak zaboli tu i tamo. Mazala sam ja to kremama, kremicama, nosila one silikonske uloške samo za petu...
Znam, kad bih pokušala samo trčati (tek tolko da sam u formi) bol bi mi se vratila.
Da li si mogu još nekako pomoći? Osim ulošcima i kremama? Kako ste vi to riješili? Svi savjeti su dobrodošli.
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 20:57   #13
Sad će Lahor odnekud dojezdit....Ona to ovdje sigurno najbolje zna....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 11:10   #14
Ajde Lahor di si
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 15:01   #15
Nitko?
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 17:49   #16
Quote:
Limačica :o) kaže: Pogledaj post
Nitko?
Koji je kod tebe konkretno razlog boli u Ahilovoj tetivi? Prenaprezanje, udarac, trauma?
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 21:28   #17
evo pošto nema Lahorice da urgira, tj dok ne vidi, ja ću pokušat
uglavnom možda se radi kod tebe o prošlom akutnom tendinitisu i peritendinitisu Ahilove tetive sa nekom reziduom, jer možda nisi dovoljno il adekvatno liječila na vrijeme, a možda usprkos svemu ostala neka posljedica. Sumnjam da se radi o kroničnoj formi koja je puno gora i uglavnom zahtjeva ortopedski aka kirurški zahvat. a opet ne mora znači da se radi o tendinitisu.... jesi imala rupturu tetive??? vjerojatno nisi dok nisi napominjala al eto važno je znati... ako si bila kod dr onda valjda imaš nalaz, pa napiši nam dijagnozu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 21:58   #18
Možda je bila distenzija ili parcijalna ruptura? Je li bilo tumefakta (kvržica) duž tetive, možda hematom?
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 10:58   #19
Evo ovak, pol vaših riječi ne razumijem svi ti nazivi..
Nisam to poslikala. Išla sam kod doktora opće prakse i sve što mi je rekao samo za tu blokadu. Vjerovatno vi znate kolko je to pametno?
Fizijatricu nisam ništa pitala, jer mi je jedva liječila preponu.
Mene je to bolilo svako jutro dok se nisam malo "zagrijala" i čim bi počela trčat-trenirat... Nekad čak i u samom hodu.
Mene zanima zašto me to i dalje boli čim nekoliko dana za redom trčim? A sportom se ne bavim već 2 godine.
I netko me je pitao zbog čega me boli, boli jer sam se profesionalno bavila sportom 12 godina. A cijeli trening ge izvodi više-manje na prstima. Pretpostavljam da je to ?
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 22:53   #20
Čišćenje Ahilove tetive

Liječnik mi je preporučio čišćenje Ahilove tetive,što je to,jel netko bio na tome,koliko traje oporavak?
viksi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.