Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2007., 18:16   #21
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
"well I´d have to say your divine law has fucked up this planet and its
people very well!"

cuj, ako pretpostavimo da je insider ono sto kaze da je i da sva ta prica
sa Divine Law (bog ?) stoji, onda je po meni ovo gore takva uvijeda i
pokazatelj stanja uma da tip i nije zasluzio bolje ... nije to utjerivanje u strah,
insider mozda zeli ukazati na poantu a to je da Divine Law (bog ?) cuje
sve, vidi sve, svugdje je prisutan u isto vrijeme i sudi po zaslugama
Ne, nažalost mislim da si krivo shvatio koncept.
Ne može biti Divine Law nešto što biće na takvom nivou može zloupotrijebiti na takav način da automatski zasluži kaznu. To je kao kada bi nešto rekao sada protiv tog zakona da bi snosio posljedice. Insider je sasvim sigurno mislio na nešto, no nisam siguran da smo mi uspjeli shvatiti pravu poruku iz toga.

Vjerovanje jednom izvoru predstavlja ograničenje za um, jer sami moramo otkrivati te zakone i kako oni utječu na nas. Nije tipa, sada zgriješite i nema povratka natrag. Više je tipa sada zgriješite i osječate posljedice dugo vremena te one na razne načine utječu na vas, no ako osjetite samo trenutak istine, nadoknadili ste svo izgubljeno vrijeme.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 18:45   #22
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
"well I´d have to say your divine law has fucked up this planet and its
people very well!"

cuj, ako pretpostavimo da je insider ono sto kaze da je i da sva ta prica
sa Divine Law (bog ?) stoji, onda je po meni ovo gore takva uvijeda i
pokazatelj stanja uma da tip i nije zasluzio bolje ... nije to utjerivanje u strah,
insider mozda zeli ukazati na poantu a to je da Divine Law (bog ?) cuje
sve, vidi sve, svugdje je prisutan u isto vrijeme i sudi po zaslugama

cak i ako pretpostavimo da je insiderova prica samo dobro smisljena sala,
da postoje ultimativni zakoni postoje, inace bi sve skupa oslo u k odavno,
a kada postoje zakoni onda postoje i kazne za one koji ih se ne pridrzavaju

to sto mi ne znamo koji su to zakoni nije ni najmanji razlog za strah od kazne,
cak naprotiv, kazna je ta koja je pokazatelj da si zgrijesio o zakon !!!
strah paralizira, i ako si se u startu uplasis onda uklanjas i najmanju sansu da
spoznas koji su to ultimativni zakoni, ako ne direktno onda putem kazne
po memi je tip to odlicno reka i u potpunosti ga razumin!

npr.kako da ja znam i nesto naucim iz toga kad nemam pojma o svojim proslim zivotima koji su po toj logici utjecali na ovaj,ako ih je uopce bilo,a ni u buducem (u ovom kontekstu) necu imat pojma o proslom!ako svaki put idemo ispocetka koliko se sanse da ista naucimo?sve to mi je nekako upravo fucked up,i zasto sam kriv ako nesto ne razumijem?
ocito mi nije dano!isto tako po meni onaj njemacki vojnik koji je ubija zidova (npr.) nije kriv ako nije kuzija sta i zasto to radi,kriv je onaj koji svjesno grijesi!
eto i Isus rece;oprosti im oce jer ne znaju sto cine!
dajem si za pravo,dapace moram sumnjati u sve i sva,cini mi se da jedino tako nesto i ucim!
ako zgrijesim bilo me lipo da me Bog( ili sto li vec, nebitno)plesne ali toga nema,a i kad bi bilo samo po sebi ne bi bilo dosta ako ja se prispitivanjem nisam u stanju skuziti zasto je to greska!
osobno nemam straha od Boga i sl. jer ni ne znam da li postoji a i kada bih znao ne bih si uzimao za pravo da znam jos i koji su mu zakoni!
-strah od boga je najcesce odlika primitivnih vjernika dogmi(by einstein)
mozda sam malo udavija,al eto volim raspravu i ovo me zanima
i sve navedeno ne vrijedi samo za insidera ,ocito je, nego opcenito za nasa duhovna traganja,glad za istinom sto li!
veselim se nastavku rasprave ako je bude
jebe se non is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 18:46   #23
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Ne, nažalost mislim da si krivo shvatio koncept.
Ne može biti Divine Law nešto što biće na takvom nivou može zloupotrijebiti na takav način da automatski zasluži kaznu. To je kao kada bi nešto rekao sada protiv tog zakona da bi snosio posljedice. Insider je sasvim sigurno mislio na nešto, no nisam siguran da smo mi uspjeli shvatiti pravu poruku iz toga.

Vjerovanje jednom izvoru predstavlja ograničenje za um, jer sami moramo otkrivati te zakone i kako oni utječu na nas. Nije tipa, sada zgriješite i nema povratka natrag. Više je tipa sada zgriješite i osječate posljedice dugo vremena te one na razne načine utječu na vas, no ako osjetite samo trenutak istine, nadoknadili ste svo izgubljeno vrijeme.
slozija bi se sa vecinom napisanog,nesto slicno i ja mislim
jebe se non is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 18:53   #24
Quote:
jebe se non kaže: Pogledaj post
npr.kako da ja znam i nesto naucim iz toga kad nemam pojma o svojim proslim zivotima koji su po toj logici utjecali na ovaj,ako ih je uopce bilo,a ni u buducem (u ovom kontekstu) necu imat pojma o proslom!ako svaki put idemo ispocetka koliko se sanse da ista naucimo?sve to mi je nekako upravo fucked up,i zasto sam kriv ako nesto ne razumijem?
Hah a ko kaže da svaki puta idemo iz početka? Npr. možda sad imaš loše mišljenje o ubojstvu, a prije 2 života si ubio nekog, ali si do ovog života u kojem si sad shvatio da je ubojstvo pogrešno...
illumination is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 20:07   #25
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Ne, nažalost mislim da si krivo shvatio koncept.
Ne može biti Divine Law nešto što biće na takvom nivou može zloupotrijebiti na takav način da automatski zasluži kaznu. To je kao kada bi nešto rekao sada protiv tog zakona da bi snosio posljedice. Insider je sasvim sigurno mislio na nešto, no nisam siguran da smo mi uspjeli shvatiti pravu poruku iz toga.

Vjerovanje jednom izvoru predstavlja ograničenje za um, jer sami moramo otkrivati te zakone i kako oni utječu na nas. Nije tipa, sada zgriješite i nema povratka natrag. Više je tipa sada zgriješite i osječate posljedice dugo vremena te one na razne načine utječu na vas, no ako osjetite samo trenutak istine, nadoknadili ste svo izgubljeno vrijeme.
upravo tako, zato sam i napisao onaj dio sto pocinje "cak i ako pretpostavimo
da je insiderova prica samo dobro smisljena sala ..." o ultimativnim zakonima,
znaci to sto dalje slijedi nema ama bas nikakve veze sa insiderom ali opet dolazimo
na to da je tip mozda zaista i kaznjen jer je neoboriva cinjenica da tamo gdje
postoji zakon postoje i kazne za one koji se tih zakona ne pridrzavaju
... ako netko
ima dokaz kontra ove cinjenice molim da ga navede

"To je kao kada bi nesto rekao sada protiv tog zakona da bi snosio posljedice."
pa naravno da bi snosio posljedice ... odi van na ulicu, nadji murijaka i reci mu
nesto u maniru "hebem te ja i tvoje zakone", onako bas prosto i drsko kako je
tip u prici o insideru rekao za Divine Law ... pa javi koje su posljedice bile ...

Zadnje uređivanje overklokan : 11.12.2007. at 20:41.
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 20:19   #26
Quote:
illumination kaže: Pogledaj post
Hah a ko kaže da svaki puta idemo iz početka? Npr. možda sad imaš loše mišljenje o ubojstvu, a prije 2 života si ubio nekog, ali si do ovog života u kojem si sad shvatio da je ubojstvo pogrešno...
a mozda vec 20 zivota nisam nikoga pa san eto zaboravija da je to lose!

to opet otvara milion drugih pitanja i igra,bar meni.izgleda bez granica,a i nekako mislim da sam kao dijete biti cistiji nevinij i pametniji nego danas!
ako san vec tada zivuci po instiktu mnoga toga znao zasto sam morao ici protiv instikta da bih naucio da je on ispravan!i kroz zivot sam opet izgubija taj instikt i sad mu se zelim vratiti,ocu reci koliko stvarno naucim/o u jednom zivotu?
cini mi se vrlo mmalo,a koliko ce ih tek trebati da se da se sjedinim s bogom ako je to ultimativni cilj,i zasto je sve to tako sporo?
ma ono uf
jebe se non is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 20:35   #27
Quote:
jebe se non kaže: Pogledaj post
po memi je tip to odlicno reka i u potpunosti ga razumin!

npr.kako da ja znam i nesto naucim iz toga kad nemam pojma o svojim proslim zivotima koji su po toj logici utjecali na ovaj,ako ih je uopce bilo,a ni u buducem (u ovom kontekstu) necu imat pojma o proslom!ako svaki put idemo ispocetka koliko se sanse da ista naucimo?sve to mi je nekako upravo fucked up,i zasto sam kriv ako nesto ne razumijem?
ocito mi nije dano!isto tako po meni onaj njemacki vojnik koji je ubija zidova (npr.) nije kriv ako nije kuzija sta i zasto to radi,kriv je onaj koji svjesno grijesi!
eto i Isus rece;oprosti im oce jer ne znaju sto cine!
dajem si za pravo,dapace moram sumnjati u sve i sva,cini mi se da jedino tako nesto i ucim!
ako zgrijesim bilo me lipo da me Bog( ili sto li vec, nebitno)plesne ali toga nema,a i kad bi bilo samo po sebi ne bi bilo dosta ako ja se prispitivanjem nisam u stanju skuziti zasto je to greska!
osobno nemam straha od Boga i sl. jer ni ne znam da li postoji a i kada bih znao ne bih si uzimao za pravo da znam jos i koji su mu zakoni!
-strah od boga je najcesce odlika primitivnih vjernika dogmi(by einstein)
mozda sam malo udavija,al eto volim raspravu i ovo me zanima
i sve navedeno ne vrijedi samo za insidera ,ocito je, nego opcenito za nasa duhovna traganja,glad za istinom sto li!
veselim se nastavku rasprave ako je bude
u vezi ovoga sto je bold crveno > uvijet da bi mi ljudi sve razumjeli je taj
da sve znamo a to je izjednacavanje sa bogom
... nikome nije u potpunosti
jasno zasto je bog stvari odradio tako kako je odradio ... za ilustraciju toga
pitanja koje si naveo pogledaj film "bogovi su pali na tjeme 2", dio kada
busman zeli ubiti ovcu jer je gladan pa ga pastir uhvati i preda policiji ...
ubaci se u busmanovu ulogu pa ces shvatiti u cemu je zaista problem
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 21:01   #28
Quote:
jebe se non kaže: Pogledaj post
a mozda vec 20 zivota nisam nikoga pa san eto zaboravija da je to lose!

to opet otvara milion drugih pitanja i igra,bar meni.izgleda bez granica,a i nekako mislim da sam kao dijete biti cistiji nevinij i pametniji nego danas!
ako san vec tada zivuci po instiktu mnoga toga znao zasto sam morao ici protiv instikta da bih naucio da je on ispravan!i kroz zivot sam opet izgubija taj instikt i sad mu se zelim vratiti,ocu reci koliko stvarno naucim/o u jednom zivotu?
cini mi se vrlo mmalo,a koliko ce ih tek trebati da se da se sjedinim s bogom ako je to ultimativni cilj,i zasto je sve to tako sporo?
ma ono uf
vjerojatno i jesi ali sta ti to vrijedi sa 2 godine, dobijas prijekor, korekcije i
batine na svaki potez koji tvoji roditelji smatraju losim (mozda to sto si uradio
uopce nije bilo lose ali ne zaboravi da su i tvoji roditelji nauceni sta je dobro
a sta lose na slican nacin, i tako stotine generacija u nazad), dobijas jedinice
ako ne naucis ono sto ti ucitelji govore da moras da naucis
, itd ... prisila,
kontrola, zatvor za um
... nece biti kako ti hoces, biti ce kako ti mi kazemo,
ako ti se ne svidja ides u kut, popravni dom, zatvor, na elektricnu stolicu ili
ludnicu (kao "finalne" destinacije u ljudskom sistemu pravde) ... to je istina
a konotacije su stravicne ... tko to ne vidi bog mu pomogao da progleda
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 21:04   #29
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
bez puno uvoda, procitajte, razmislite, pa mozemo prochatati kasnije ...

http://h1.ripway.com/overkloan/TheRe...ider(2005).pdf
Ovaj topic bi trebalo prebaciti u "Fantastika - SF, fantasy, horror, ... ". Uz pretpostavku da i ovdje ima dosta SF fanova i načitane ekipe, postavljam jedno pitanje:

Koji SF autor bi, po vašem mišljenju, mogao stajati iza toga tj. na čiji stil pisanja vas ovo najviše podsjeća?

Baš me zanima jer je guba osmišljeno. Ima tu podosta posuđenih ideja, ali barem je forma prilično originalna. U svakom slučaju, guba SF štivo za pročitati u slobodno vrijeme.
zozo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 21:48   #30
hahaha kakav car ^^

i meni se cini da je sve ovo samo dobro osmisljeno, nista drugo. moguce da netko tko se kuzi u psihologiju jer ocito zna kako ljudi reagiraju na odredjene stvari.
ovakve piydarije su cesce nego sto mi mislimo i svakodnevno se nadje neki pametni koji se ufura u nekakav film i onda trokelja bedastoce okolo. pa ovaj jedan je izjavio da nas kontroliraju humanoidi gušteri. i aj dokazi da nije u pravu?
na svako od onih postavljenih pitanja svatko bi mogao odgovoriti na nacin koji zeli. pa i sami kako se kaze "u pitanju je pola odgovora".
Hashishmoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 22:12   #31
Overklokan, možeš li u kratkim crtama iznijeti tvoj pogled na (uvjetno rečeno) spiritualnost i našu stvarnost/svijet, tj. te istine do kojih si došao, baš me zanima... pogotovo da li su ti se osobno desile kakve paranormalne stvari?
getting better is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 22:17   #32
S velikim sam zanimanjem počeo čitati Insiderove postove, da bi malo po malo moj interes blijedio, pa blijedio, pa se transformirao u ideju za experimentom.
Mislim da bi sličnu temu mogli i ovdje "na rubu.." postaviti, a pitanja bi mi postavljali, dok bi odgovore davali npr. moderatori.
Siguran sam da bi izašlo fantastičnih i pitanja i odgovora.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 22:34   #33
Pa kad iz posta u post samo insinuira i mistificira, kako nećeš izgubiti interes... nigdje konkretno nije rekao npr - evo, malo po malo došao sam do spoznaje kako smo mi ljudi u stvari nematerijalna, višedimenzionalna bića koji žive u svemiru od energije, i onda elaborirao ovo... bilo što u tom smislu.

Ja bih stvarno volio čuti otprilike što je to do čega je došao!
getting better is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 23:10   #34
Informacije i iskustva koje možemo dobiti su osobne naravi, i različite od svakog pojedinačnog tko ih je pročitao.

Insider govori o mnogim entitetima na zemlji i izvan nje, nekih smo svjesni, dok nekih nismo, dok su oni opet dio našeg svijeta.

U pravom smislu riječi nitko nije niti postavljao takva pitanja, jesmo li svjetlosne lopte, no insider nam govori o našim astralnim dijelovima tijela/uma i sveopćoj povezanosti sa univerzumom.

Osobno nisam osjetio mnogo stvari od ovog teksta, jer sam sa većinom informacija ugrubo već bio upoznat, no nadahnuće koje se javlja čitajući takve.. dubokoumne tekstove, nešto je što svatko mora probati shvatiti sam.
To upravo i je insiderova poruka.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 23:11   #35
lol, prica o insideru se nekim cudom prebacila i na drugi thread, upratite
postove od polovice stranice na dolje:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=162533&page=12
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 00:22   #36
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
u vezi ovoga sto je bold crveno > uvijet da bi mi ljudi sve razumjeli je taj
da sve znamo a to je izjednacavanje sa bogom
... nikome nije u potpunosti
jasno zasto je bog stvari odradio tako kako je odradio ... za ilustraciju toga
pitanja koje si naveo pogledaj film "bogovi su pali na tjeme 2", dio kada
busman zeli ubiti ovcu jer je gladan pa ga pastir uhvati i preda policiji ...
ubaci se u busmanovu ulogu pa ces shvatiti u cemu je zaista problem
i eto bidan busman zavrsi u zatvoru i to jos gladan!onda ga puste,njemu nista nije jasno i on opet ubije ovcu jer je sad jos gladnij dok ga jednom ne ubiju ili zatvore dozivotno!i ode jedan zivot,samo da bi naucija da ne smi ubit ovcu!a pitanje je je li naucija!
mislim da ima laksih nacina da se nesto nauci!al eto!

i da bilo bi zanimljivo cut sta si ti naucija,kako to vidis itd.

iako znam da je to tesko objasniti!
jebe se non is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 00:30   #37
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
vjerojatno i jesi ali sta ti to vrijedi sa 2 godine, dobijas prijekor, korekcije i
batine na svaki potez koji tvoji roditelji smatraju losim (mozda to sto si uradio
uopce nije bilo lose ali ne zaboravi da su i tvoji roditelji nauceni sta je dobro
a sta lose na slican nacin, i tako stotine generacija u nazad), dobijas jedinice
ako ne naucis ono sto ti ucitelji govore da moras da naucis
, itd ... prisila,
kontrola, zatvor za um
... nece biti kako ti hoces, biti ce kako ti mi kazemo,
ako ti se ne svidja ides u kut, popravni dom, zatvor, na elektricnu stolicu ili
ludnicu (kao "finalne" destinacije u ljudskom sistemu pravde) ... to je istina
a konotacije su stravicne ... tko to ne vidi bog mu pomogao da progleda
e da!osobno sam bija jednom upa u (za mene) tezu zivotnu krizu,islo je dotle da san se pita imam li ja pravo na ista,ovakav nesavrsen,neminovno utjecem na druge ljude,i svijet opcenito,jedem pijem serem,mozda sam nekome i uzor,govorim svasta i svakome,na raznorazne nacine utjecem na na svasta i svakoga,i sto me najvise mucilo,tko mi daje za pravo da imam dicu,kako da ja njih odgajam i ucim necemu a nemam pojma o nicemu!
postepeno me to proslo ali ostale su neke posljedice!
sto rece gibonni;sta ce meni moja dica rec?
jebe se non is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 01:52   #38
Quote:
jebe se non kaže: Pogledaj post
i eto bidan busman zavrsi u zatvoru i to jos gladan!onda ga puste,njemu nista nije jasno i on opet ubije ovcu jer je sad jos gladnij dok ga jednom ne ubiju ili zatvore dozivotno!i ode jedan zivot,samo da bi naucija da ne smi ubit ovcu!a pitanje je je li naucija!
mislim da ima laksih nacina da se nesto nauci!al eto!

i da bilo bi zanimljivo cut sta si ti naucija,kako to vidis itd.

iako znam da je to tesko objasniti!
upravo u tome sto busmanu nije nista jasno i jeste fora ! ti si se pitao
"i zasto sam kriv ako nesto ne razumijem?" pa eto, busman je imao isti
problem ... ako pravis piramidu vlasti to onda ovako izgleda:

1. bog,
2. mi,
3. busman

busman je ispod nas ne u smislu da nije covjek vec ne razumije nase
zakone
, to da nemos doc i ubit bilo koju ovcu tek tako je njemu komplet
nepoznato, a jos manje mu je poznata kazna ... medjutim to ga nije
spasilo od kazne, zar ne ? e vis, isto to vrijedi i kada smo u pitanju mi,
koji smo ispod boga, koji ima neke samo njemu znane zakone
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 11:05   #39
postali ste ko scientolozi... samo sto su oni male bebe za vas, nhf
Hashishmoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:51   #40
Mene zanima kako bi Insider odgovorio da mu je netko postavio pitanje na npr. portugalskom, jer spominje da zna nekoliko jezika i da mu je engleski tek treći ili četvrti. Možda i bi ali bi mu trebalo par sati za prevest.
skank is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.