Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2011., 22:08   #9801
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
ona je opsjednuta (obsessive love addiction).

mene su melekine face, neki postupci, geste, učestale sitnice koje su se skupljale (mene nervirale, ali sve tolerirala i opravdavala) i u predzadnjoj+zadnjoj epizodi dovele do tog zaključka. ponavljam, nadam se da se varam, da će M otvoriti oči ... ali nekako ... nisam uvjerena da ćemo doživjeti preobrat zvan "zyija sindrom".
Mina, ona sigurno taj preobražaj neće doživjeti, al zato sam ja doživjela!...Sve do prije par epizoda imala sam sasvim drugo mišljenje,poput Adadjo sam ju opravdavala, zaljubljenošću,naivnošću ne znam ti ni ja što još, bila mi je preslatka,premedena,ali od ovog poteza u zadnjoj epki, kad je ono hopa -cupa u demirov ured, i bla, bla .... ma imala je ona još nekih svojih bisera, kao naivno ispali da svi ostanu paff,...sve mi se to do sad činilo kao slučajno,ali od ove epke,ne gledam ju više istim očima, kako bi Kerim reko--"Nešto se u meni slomilo", a ti bi rekla---- doživila "Zyja sindrom "
žanis84 is offline  
Old 13.03.2011., 22:10   #9802
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
znači bolum 34 ili 35 kod tebe gotov? super. što se dedinga tiče, ja sam pisala o tome i zaradila nadimak CSI MINČI podružnica antakyija. naime, dolazi novi tužioc u antakyiju (namik) pošto je stari radio šlampavo, procedura se opet pokreće, milion dogadjaja ... na kraju je ubojica šofer od sarmašik - yetkin.
Ovo me sad iznenadilo.. Kad se pojavila Sarmasik mislila sam da ce ona koknuti dedu..znaci nije ona ali ipak ima svoje prste u tome.. A kad sam vidjela da ex zarucnik prati Demira onda sam bila sigurna da je on ubojica iako mi nije imalo smisla..jer i ne zna djeda...

Ovdje sam trazila sat vremena o ubojstvu i nista nisam nasla.. Treba sve polagano traziti a ja nemam zivaca

Hvala na odgovoru

...inace ova ubistva na kraju sezone su mi glupa... tako su i Bahar u Ezelu koknuli na kraju prve sezone...sad ovdje djedica...ali zadnje njegove scene su mi toliko digle zivac..mozda mi malcice i drago sto nece vise biti njegovih spletki
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Old 13.03.2011., 22:11   #9803
Quote:
Eysan kaže: Pogledaj post

A vidim da me nitko ne ferma ovdje.
aaaa to si ti "trkačice naša" , fermamo, fermamo dženem

još malo pa si nas stiglllaaaaaaaa
asi62 is offline  
Old 13.03.2011., 22:16   #9804
eysan evo ti link na moj post u fazi kada nisam
znala tko je ubojica, ali je kasnije ispalo skoro sto posto kako sam napisala. pogledaj i nekoliko str. prije i poslije, biti će slika "crime scene"

https://www.forum.hr/showthread.php?t=605949&page=369

žanis84 + Isolta - vidim nisam usamljena u svojim opservacijama.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 13.03.2011., 22:34   #9805
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
...
Mene je isto mali mučio razlog zašto je Asi otišla razgovarati sa Alijem.
...
Ako sam našla neko zadovoljavajuće objašnjenje za njeno ponašanje, onda je to samo činjenica da ona ne vidi još svu opasnost odnosa Melek/Ali, odnosno misli da će Melek shvatiti njezino dobronamjerno upozorenje, a Ali uvažiti njezino upozorenje. Asi u Aliju još ne vidi zlo, pa on je njeno odbijanje sasvim kulturno prihvatio ( ono što je vidjela). Drugo, ona zna koliko je Demir "zapaljiv" na spomen Alija, obzirom na sve što su dosad prošli, možda ga na taj način želi poštediti i sačuvati samog Demira od njegove reakcije. ...
Bas to: 'Asi u Aliju još ne vidi zlo'. To je ono sto mene muci.

- zar joj nije nimalo cudno da je Ali nakon raskida zaruka ostao tako pribran i miran? (nije trazio nikakvo posebno objasnjenje, muski ponos je tada obicno povrijedjen, a Ali je samo rekao 'ok')

- Demir joj je objasnio sumnju da je Ali podmetnuo pusku u njegovu kucu (sto je ozbiljna optuzba, zar ne zna da Demir to ne bi uradio da nije siguran u to sto prica, zar mu ne vjeruje?)

- poznata joj je i da je Ali platio jamcevinu za Galipa (morala se zapitati - zasto? Mora znati da je Demir razlog.)

Eh sad, ona sve to zna, ali sve te sumnje joj nisu dovoljne. Je li Asi toliko naivna (glupa) ili jos uvijek ne vjeruje da je Ali zloban? Nego ide da 'lijepo' porazgovara, vjerujuci da bi mogla utjecati na njega.

Quote:
duchessa kaže: Pogledaj post
Bold 1. Neshvatljivo mi je zašto ne vjeruje svom bratu. Ona bi trebala znati kakav je Demir, tj. da ne bi nikoga optužio bez razloga. Koliko god da je zaljubljena, ovo joj je moralo doprijet do mozga ...
Ha cuj, Demir nema nikakvih fizickih dokaza da potkrijepi svoje misljenje, ne samo Melek nego bilo kome - dakle sve ostaje samo na njegovoj sumnji. Stoga Melek njegove rijeci uzima s rezervom. Misli si da je Demir mozda paranoican i zasljepljen ljubomorom.
S druge strane, ona mjesecima ceka da je Ali primjeti, sad se konacno i to desilo, ona je zaslijepljena - u svom svijetu. Odvija se nesto sto je ona ranije zamisljala. Jednostavno njen mozak negira i odbacuje bilo kakvu kritiku Alija. Od koga god ta kritika dosla.

I meni je to tesko shvatiti, nikad ne bi pomislila, kamoli tek vjerovala da rodjeni brat moze uraditi nesto na moju stetu. I neovisno o tome tko me upozorava, brat ili netko drugi, sjela bih i malo razmislila. Razmotrila bih bratovu pricu, poslozila kockice od pocetka do kraja i vidjela jel' ima ili nema razloga za sumnju.
monimalu is offline  
Old 13.03.2011., 22:37   #9806
Quote:
žanis84 kaže: Pogledaj post
ma otkrila ja već odavno da slićno razmišljamo ... Slažem se da su oboje slabi karakteri, olako sve shvaćaju ,ili ne shvaćaju, ovisi od situacije. Nama su najdraži bili kad su se borili za Asi i Demira...Ne bih rekla da su tada zapostavili svoj braćni život, da se tu negdje usput izgubio, jednostavno zato što ga nisu ni imali,nisu ga mogli ni izgubit.
... Vezano za to, više mi je puta pao na pamet onaj citat Svi sretni ljudi liče jedni na druge, a nesretni su,nesretni svako na svoj način.
Draga moja zanis, citam ovo i naprosto ne vjerujem ocima. U sri.ili cet. napisem ti ja post i dodam na kraju zakljucak - ps: 'Sve sretne obitelji su iste, svaka nesretna nesretna je na svoj nacin' (ana karenjina). Naravno, savrseni forum me izbaci i ne stignem ponovo pisati. Sad gledam ovo tvoje i ostanem .

A sto se tice D/K - cini mi se da su se svo vrijeme igrali braka pa i u tim trenutcima. Izigravali su Kupide, sredjivali tudje veze da ne bi imali vremena za suocavanje s vlastitom stvarnoscu.

Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Zamjeramo zaljubljenoj Asi jer nema povjerenja u Demira i zaljubljenoj Melek jer ima povjerenja u Alija. Ko bi nama ugodio? ...
Po meni to nije isto. Asi i Demir imaju proslost, prosli su sito i reseto zajedno. Imali su dovoljno vremena da provedu zajedno i da se da se upoznaju. Da shvate kakav je tko, obostrane vrline i mane.

Dok su Ali i Melek izisli svega nekoliko puta i to je sve. Melek nema pojma tko je Ali i kakav je covjek. (Ne mislim pritom samo na njenu naivnost, nego jednostavno na vrijeme provedeno skupa.)

Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
...
Ja se ne bojim da će serija biti skinuta s programa, taman posla, nisu ni oni ludi ukidati najgledaniju seriju, nego mislim da će je, ako je nema na programu Nove, premjestiti na Domu. Time će tu novu TV malo promovirati i prisiliti ljude da se presele tamo, jer im sad i nije neka gledanost.

/ed: A da netko pogleda program za ožujak od te Dome, pa ako nema ni tamo???!
Po meni bi prebacivanje na Doma tv bilo cista glupost. Netko je ovdje vec spomenuo da dosta ljudi u BiH, Srbiji i Crnoj Gori gleda 'Asi' na Novoj preko kablovske, to bi bilo skroz nekorektno prema njima.

Na Kamo.hr portalu sam vidjela najavu za Doma tv za 21.3. - nema 'Asi', ali je nema ni na Novoj.

Zadnje uređivanje monimalu : 13.03.2011. at 22:49.
monimalu is offline  
Old 13.03.2011., 23:00   #9807
Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Po meni bi prebacivanje na Doma tv bilo cista glupost. Netko je ovdje vec spomenuo da dosta ljudi u BiH, Srbiji i Crnoj Gori gleda 'Asi' na Novoj preko kablovske, to bi bilo skroz nekorektno prema njima.
Na Kamo.hr portalu sam vidjela najavu za Doma tv za 21.3. - nema 'Asi', ali je nema ni na Novoj.
uuhhhhhh , svaki put kada pročitam o "neizvjesnosti" daljeg prikazivanja serije , ne bude mi dobro .... a valjda će nas poštedjeti nekih velikh "turbulencija i potresa" oko termina ili ne daj bože promjene kanala emitovanja
asi62 is offline  
Old 13.03.2011., 23:03   #9808
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Zamjeramo zaljubljenoj Asi jer nema povjerenja u Demira i zaljubljenoj Melek jer ima povjerenja u Alija. Ko bi nama ugodio? ()

Ja još ne razumijem koja su to SVA sredstva koja pokvarena Melek koristi, osim skrivanja od drugih kako bi svog dragana čula ili vidjela, ali dobro, ubuduće ću gledati pažljivije. Svi znamo da je ona razmažena dobrica koja se sad zaljubila i odbija slušati kako bilo tko govori loše o njenom đuvegiji, radije će ona njega pitati šta je stvari, pa kad joj on kaže Ma kakviiiiiiiii....ona jadna sva sretna i spremna i bratu i svima dokazivati kako nisu u pravu. Da je pokvarena, prokljuvila bi ona Alija i bez Demira. Ostaje još i ova opcija od Mine, da je ona njega prokljuvila, ali je opsjednuta. Horor, ako ništa barem će Kerim uživati.
Ismijala sam se za ovo 'đuvegiji' Imas li ti bosanskih korjena?

I mene Melek opasno nervira, mina je danas eto objasnila njeno ponasanje sa psiholoskog stajalista.

Adadjo, danas si vidim pravo aktivna ovdje i big lajk za to!

Vidim pricate o promjeni termina 'Asi', zbog cega mi se iskreno dize kosa na glavi, jer mi ovaj termin najbolje odgovara.
Al opet, to mi je nekako i prihvatljivije, mozdaa ce mi se kako taj novi termin, ili repriza bar, uklopiti u raspored... al ako prebace na tu domu, ili kako se vec zove , nikad im oprostiti necu!!!!!!
angell_ is offline  
Old 13.03.2011., 23:06   #9809
Samo da Asi ne prebace na Domu. To bi stvarno bilo užas :-((((((((((((
Amy25 is offline  
Old 13.03.2011., 23:16   #9810
Amy25 ti si iz Sarajeva?

Ugledah ispod tvog imena pa me to podsjeti, u ovoj zadnjoj epki cijela Antakya ide na cuveni koncert interreligijskog zbora.
Imala sam priliku jedanput davno poslusati slican zbor, ne sjecam se imena, ali mislim da je bio iz Sarajeva!? Nisam sigurna.
monimalu is offline  
Old 13.03.2011., 23:17   #9811
Jedan tako veliki za
Monimalu, Oriju, Adadjo, duchessu, Defnne, Marianu, Asi, wadru, larycu...
Drago mi je sto vam se svidio hvalospjev ljubavi ili onaj stol, kojeg, uostalom vi same pripravljate. Kad bi, kojim slucajem, likovi iz serije sjeli za taj nas virtualni okrugli stol, ostai bi iznenadjeni kako nam je trpeza bogata. A tek kad bi procitali sve ove analize o sebi, ne bi ni znali da su to glumili..

Quote:
Mariana: Dakle htjela sam napraviti multiquote svih postova koji su me pogodili u žici i onda sam shvatila da mogu slobosno napraviti copy paste zadnjih par strana. Evo posta koji sažima sve ono što ova ekipa na forumu je. Teresa, hvala ti za ovo.
Slazem se, nemoguce je pokupiti sve dobre misli i sve citirati.

Quote:
Zezica: Draga Teresa, ja istinski uživam u stilu tvog pisanja. Drago mi je da se i tebi sviđa moj.
Draga Zezice, to smo riješili. Čitamo se.

Quote:
Mina: ovo oko ljubavi - oni krasni stihovi, ostavi tu pjesmu sačuvanu…
Mina, te stihove hvalospjeva ljubavi znam napamet, jer sam ih često citirala na čestitkama za vjenčanje. Nekoliko mojih kolegica je dobilo taj tekst, ali od njih pet, dvije su se već rastale…Sada pišem kratko: Ljubite se..! pa nek rade što hoće.
Nego, Mina Jasmina, dobro ti paše taj nick: mina na španjolskom znači rudnik, a ti si prava riznica znanja i korisnih informacija. Ovo o Melek i pojašnjenja psihologinje je jako korisno.

Quote:
Wadra: Teresa, sviđa mi se tvoj stil i lijepo pišeš.
Da, srednjoškolka sam. Ove godine postajem punoljetna...Ja sebe ne doživljavam zrelom iako mi svi govore kako imam zrela razmišljanja…
Bravo, mala. I ja sam mislila da si starija sudeci po sadrzaju tvojih postova.

Quote:
Žanis: E, ovo nam je neka druga Tereza Uvijek pišeš neke dubokoumne i ozbiljne postove, al ja bih ti preporučila malo češće ovakvih odlično ti ide,
Hvala, ali ne mogu ništa obećati. Jer, i ja prvo čitam vaše postove, pa gledam slike, poslušam muziku. Nešto od procitanog me nasmije, zabavi, drugo usplahiri….ali ono što mi najviše zaokupi misao, o tome napišem. Iimaš pravo u vezi onog posta. Ispalo je kontradiktorno, ali mislila sam na posljednje epizode, dakle, na kraju serije.

Quote:
Defnne: @teresa...vezano za stilove..lijepo si to sve "upakirala"...samo si sebe zaboravila..ti si onda ona jagodica, trešnjica na vrhu kolača.
Može, trešnjica. U likeru?
A može li kruh? Onaj obični, crni, integralni? Kruh se jede sa svim jelima, a i ne mora…

Darija, hvala. Dobrodošla!
teresa is offline  
Old 13.03.2011., 23:38   #9812
Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Ugledah ispod tvog imena pa me to podsjeti, u ovoj zadnjoj epki cijela Antakya ide na cuveni koncert interreligijskog zbora.
Imala sam priliku jedanput davno poslusati slican zbor, ne sjecam se imena, ali mislim da je bio iz Sarajeva!? Nisam sigurna.
MONI Pronađi na YT Ilahije i kaside - pa ih poslušaj - prekrasnih pjesama ima
asi62 is offline  
Old 13.03.2011., 23:39   #9813
Melek ima traumu iz djetinjstva, to smo se složili, povremeno joj se vraća onaj film s majkom, drži ga u podsvijesti, i to je njome upravljalo (dokaz: ruka) do trenutka kad se zaljubljuje u Alija. Tad se napokon javlja jedna jaka pozitivna emocija koja ju je trgnula i 'zasjenila' negativu u tolikoj mjeri da i je i 'bolesna' ruka profunkcionirala. Zaljubljenoj joj je dobro i lijepo, zasjala je, procvjetala, dobila RAZLOG koji sad grčevito BRANI. Mogli bi usporediti njeno stanje s narkomanom koji nakon dugotrajne apstinencijske krize dobiva drogu (iako stanje zaljubljenosti koje bi u njenim godinama trebalo biti sasvim normalno ne bi trebali zvati drogiranjem, ali dobro). Ev. s te strane mogu shvatiti ovisnost o ljubavi prema Aliju i opiranje kad to netko pokuša ugroziti, ali mi je sve i dalje nedovoljan razlog da je prozovem proračunatom negativkom. Ona je pretpostavljam, ako već sama nije shvatila kakav je Ali (kad?kako? i zašto bi to shvatila?...zaprosio Asi - pa šta? od tog ionako nije bilo ništa, mislio da je Demir ubojica? - pa i ona je sama i pola familije mislila isto, namjestio Demiru igru i poslao ga u zatvor? - evo, Ali kaže da nije....) trebala poslušati Demira i reći ok, tebi se Ali ne sviđa, misliš da je gad sposoban na sve, i ja ću zato odustati. Teško. Da joj on podastre dokaze, a ona i dalje ustraje na vezi s čovjekom koji je em lažov, em spletkaroš, em gad na kvadrat koji je koristi da bi naudio njenom bratu....onda bih je smatrala glupim mazohistom. Ovako...

Ona uzima za primjer Demira i Asi (čak mislim da je to jednom i rekla) čija je ljubav pobijedila sve prepreke i neprijateljstva među familijama, smatra da će i njena i Alijeva ljubav biti ista takva i da će na kraju i Demir uvidjeti da je Ali ok i da mu nije podmetnuo baš ništa. () Zašto joj to zamjerati? Zato jer MI znamo da je Ali nitkov?

Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Po meni to nije isto. Asi i Demir imaju proslost, prosli su sito i reseto zajedno. Imali su dovoljno vremena da provedu zajedno i da se da se upoznaju. Da shvate kakav je tko, obostrane vrline i mane.
Dok su Ali i Melek izisli svega nekoliko puta i to je sve. Melek nema pojma tko je Ali i kakav je covjek. (Ne mislim pritom samo na njenu naivnost, nego jednostavno na vrijeme provedeno skupa.)
Dobro, ne poznaju se dovoljno, ali moraš priznati da je Ali u svim kontaktima s Melek, od samog početka, bio ljubazan, galantan, dobronamjeran i fer, našao onog doktora u Parizu, vodio je na kave i večere, osmijeh tu, pogled tamo, pa onaj ples, da ne govorim o fazi otvorenog upucavanja i otkrivanja 'osjećaja' itd, time je podgrijavao njenu naklonost i ljubav. Možda u početku nenamjerno, kasnije namjerno, a njoj dovoljno za konstrukciju. Dakle, ona sama nema niti jedan razlog da ga smatra lošim, jedino da drugima vjeruje na riječ. Koliko mi drugima vjerujemo na riječ da je netko loš, ako je taj pred nama sve suprotno?? Čak mislim da ga i žali jer ga je Asi izvozala sa zarukama, a Demir ga sad isprebijao. Mama Melek.

Quote:
angell_ kaže: Pogledaj post
Ismijala sam se za ovo 'đuvegiji' Imas li ti bosanskih korjena?

Al opet, to mi je nekako i prihvatljivije, mozdaa ce mi se kako taj novi termin, ili repriza bar, uklopiti u raspored... al ako prebace na tu domu, ili kako se vec zove , nikad im oprostiti necu!!!!!!
Nemam bosanskih korijena niti malo, ali volim Bosance.

To za Domu sam ja počela govoriti, a nemam pojma, samo nagađam. Vidjet ćemo. Neće ukinuti sigurno, jedino ako nisu otkupili nove epizode, ne znam kako stoje s novcima. Da pomognemo?? ;D
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Old 13.03.2011., 23:40   #9814
Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Amy25 ti si iz Sarajeva?

Ugledah ispod tvog imena pa me to podsjeti, u ovoj zadnjoj epki cijela Antakya ide na cuveni koncert interreligijskog zbora.
Imala sam priliku jedanput davno poslusati slican zbor, ne sjecam se imena, ali mislim da je bio iz Sarajeva!? Nisam sigurna.
Moni , ima takav jedan hor koji je iz Sarajeva i zove se Pontanima.

Ja se nadam da ovo u vezi moguceg trenutnog ukidanje Asi ili prebacivanja na Doma TV je samo šala
__________________
#SpanishGP
Tratincica83 is offline  
Old 13.03.2011., 23:50   #9815
Quote:
teresa kaže: Pogledaj post
Drago mi je sto vam se svidio hvalospjev ljubavi ili onaj stol, kojeg, uostalom vi same pripravljate. Kad bi, kojim slucajem, likovi iz serije sjeli za taj nas virtualni okrugli stol, ostai bi iznenadjeni kako nam je trpeza bogata. A tek kad bi procitali sve ove analize o sebi, ne bi ni znali da su to glumili..
Mina, te stihove hvalospjeva ljubavi znam napamet, jer sam ih često citirala na čestitkama za vjenčanje. Nekoliko mojih kolegica je dobilo taj tekst, ali od njih pet, dvije su se već rastale…Sada pišem kratko: Ljubite se..! pa nek rade što hoće.
Nego, Mina Jasmina, dobro ti paše taj nick: mina na španjolskom znači rudnik, a ti si prava riznica znanja i korisnih informacija. Ovo o Melek i pojašnjenja psihologinje je jako korisno.
Teresa moja, i meni je fascinantna energija sa kojom se na ovom forumu analiziraju svi segmenti epizode , uključujući i temeljitu analizu pojedinih likova do tančina. Ponekada pomislim da čitam postove pravih psihologa i pomislim da bi mnogi sa ovog foruma mogli da otvore psihološke radionice....savršeno odrađene analize....uključujući i tvoje postove.

Mina - pravi rudnik u prenesenom značenju - zlatni ...? može Minči ?

Ljubite se ! e ovo mi je predobro ( ukrašću ti ovu rečenicu - odsada ću i ja to pisati ) i dobro kažeš - pa neka misle šta je pisac htio reći tako kratkom porukom
asi62 is offline  
Old 14.03.2011., 00:05   #9816
Quote:
Tratincica83 kaže: Pogledaj post
Moni , ima takav jedan hor koji je iz Sarajeva i zove se Pontanima. ...
asi62 i Tratincica83 hvala na odg. Mozda je to taj zbor, poslusala sam 2-3 pjesme preko mob. s nekog koncerta ili sl., dobro su zvucali.

Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
...
Dobro, ne poznaju se dovoljno, ali moraš priznati da je Ali u svim kontaktima s Melek, od samog početka, bio ljubazan, galantan, dobronamjeran i fer, našao onog doktora u Parizu, vodio je na kave i večere, osmijeh tu, pogled tamo, pa onaj ples, da ne govorim o fazi otvorenog upucavanja i otkrivanja 'osjećaja' itd, time je podgrijavao njenu naklonost i ljubav. Možda u početku nenamjerno, kasnije namjerno, a njoj dovoljno za konstrukciju. Dakle, ona sama nema niti jedan razlog da ga smatra lošim, jedino da drugima vjeruje na riječ. Koliko mi drugima vjerujemo na riječ da je netko loš, ako je taj pred nama sve suprotno?? ...
Ma je, Ali je vrstan govornik. Zacepio je usta i Asi, kamoli tek Melek. Ali ta ljubaznost i ljepota (kolika god bila) ne mogu biti razlog da toj osobi vjerujes bezuvjetno i vjerujes vise no vlastitom bratu.

bold - ja osobno, da mi netko od obitelji ili od prijatelja kaze nesto kao: 'pazi ta ti osoba nije bas dobra zbog toga i toga ...' - ja bih usporila stvari, malo izvidila situaciju i vidjela koliko su njihove sumnje opravdane ili ne. Nikad ne bih samo tako presla preko upozorenja i nastavila po svom.

U svemu ovome je ocito da je Demirova veza i ljubav prema Melek puno jaca od njene ljubavi i veze prema njemu (Demiru).

Zadnje uređivanje monimalu : 14.03.2011. at 00:14.
monimalu is offline  
Old 14.03.2011., 00:09   #9817
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Da joj on podastre dokaze, a ona i dalje ustraje na vezi s čovjekom koji je em lažov, em spletkaroš, em gad na kvadrat koji je koristi da bi naudio njenom bratu....onda bih je smatrala glupim mazohistom. Ovako.

Dakle, ona sama nema niti jedan razlog da ga smatra lošim, jedino da drugima vjeruje na riječ. Koliko mi drugima vjerujemo na riječ da je netko loš, ako je taj pred nama sve suprotno?? Čak mislim da ga i žali jer ga je Asi izvozala sa zarukama, a Demir ga sad isprebijao. Mama Melek.
Adadjo , a da još jednom razmisliš i sjetiš se nekih scena ili pogledaj zadnje dvije epizode ...sa posebnim osvrtom na ovo boldano...

Demir joj je rekao sve , zar bi trebala sumnjati sve i da nema niti ijedan dokaz...Demir je moli da se ne petlja s njim .... Demir kojeg mi jako dobro poznajemo
Ona je njegova sestra i trebalo bi da ga poznaje bolje od bilo koga drugoga, i trebala bi da zna da to njegovo insistiranje da se ne viđa sa Alijem ima "ogromnu težinu i pozadinu" pa sve da joj ne predoči niti ijedan dokaz. Demir nije osoba koja će tražiti takve ustupke a da za to nema debele razloge -znamo koliko ima potrebu da sve oko sebe zaštiti od loših stvari a da to i ne obrazloži baš na način na koji to i očekujemo. Demir je takav - i ovdje se postavlja pitanje povjerenja, ali u drugom obliku... Povjerenje sestre prema bratu ....On kaže-znaš koliko si mi važna , najvažnija ....

Zadnje uređivanje asi62 : 14.03.2011. at 00:45.
asi62 is offline  
Old 14.03.2011., 00:38   #9818
Quote:
Oria kaže: Pogledaj post
Ema, hvala ti na ovome, ni ja ovo nisam znala. Sad mi je sve puno jasnije, a pogoto Asin osebujni odjevni stil.
Nema na čemu, dženem benem.


Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
hvala ti draga, inače si ti osoba za takve stvari, ali evo - CSI profajler minči zapeo za melek, ne puštam više. znaš šta, melek mi je sada na pameti već neko vrijeme, a najviše zato jer sam "ljuta na sebe" kako sam mogla nasjesti na nju?! tako je uvjerljiva bila, da ju jednostavno nisam doživljavala, ali znaš do kog momenta? jednog momenta koji je mene ostavio totalno speachless, odmah sam to napisala i na forumu, sjećaš se scene kada je aslan melek donosio čaj tamo na dogan farmi? a ona sjedi kao kraljica na ležaljci i kaže nešto tipa "aslan je sve pokvario. zašto je došao?/neka ode." , ne znam točno kako je išla rečenica, uglavnom je smisao bio da je njoj aslan postao faktor smetnje, da ga ne trpi, da bi bilo bolje da ga nema! ja sam ostala šokirana tom izjavom koja je (za mene koja u toj fazi u melek vidim malu jadnu bespomoćnu M) došao kao grom iz vedra neba!!! tu je kod mene reklo KLIK, i krenula sam obraćati pažnju na nju. zašto joj aslan smeta - dala si odličan odgovor gore. prosto zastrašujuće šta se ZAPRAVO toj "maloj" mota po glavi.
minči za cijeli post

Što se tiče te scene s Aslanom, tu se i meni javio onaj klik u glavi i počela sam malo studioznije i kritičnije gledati Melek. I ja sam isto ''ljuta na sebe'' jer mi je promaknula ta patološka strana Melek, a što je najgore (za razliku od tebe) ja sam seriju odgledala do kraja. Ali, eto, meni su svu pažnju odvukli Demir i Asi, a kasnije Ziya, tako da se Melek provukla kroz pukotinu moje nezainteresiranosti.

A što se tiče one stručne psihološke analize, genijalna je. Ali tu ću se suzdržati od daljnjih komentara, da ne zviznem koji spojler.


Quote:
Eysan kaže: Pogledaj post
Ovo me sad iznenadilo.. Kad se pojavila Sarmasik mislila sam da ce ona koknuti dedu..znaci nije ona ali ipak ima svoje prste u tome.. A kad sam vidjela da ex zarucnik prati Demira onda sam bila sigurna da je on ubojica iako mi nije imalo smisla..jer i ne zna djeda...
Eysan kvaka je u tome da se Džemalovo ubojstvo rasvijetli retrospektivno. Znači, kada tog Yetkina uhite za ubojstvo i kada on bude pričao što je i kako bilo, onda mi (kroz njegovu priču) vidimo te scene. A radi se o tome da je taj Yetkin polubrat od Sarmašik, i on je došao kod Džemala kad je čuo da mu se sestra bogato udala. Htio je izvući lovu od starog, ovaj naravno nije ni u ludilu htio dati ni novčića i još ga je izvrijeđao na pasja kola. Pa je Yetkin pošizio i upucao Džemala. Kasnije Sarmašik prizna Aslanu (samo njemu) kako je znala da je Yetkin ubio Džemala, pa ga je štitila jer joj je brat, ali se kune da nije znala da će on doista ubiti starog. Eto, tako se riješi ta zavrzlama.
ema_kali is offline  
Old 14.03.2011., 00:50   #9819
Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
Što se tiče te scene s Aslanom, tu se i meni javio onaj klik u glavi i počela sam malo studioznije i kritičnije gledati Melek. I ja sam isto ''ljuta na sebe'' jer mi je promaknula ta patološka strana Melek, a što je najgore (za razliku od tebe) ja sam seriju odgledala do kraja. Ali, eto, meni su svu pažnju odvukli Demir i Asi, a kasnije Ziya, tako da se Melek provukla kroz pukotinu moje nezainteresiranosti.

A što se tiče one stručne psihološke analize, genijalna je. Ali tu ću se suzdržati od daljnjih komentara, da ne zviznem koji spojler.
Emice znaš i sama koliko sam i ja ljuta na sebe zbog Melek-belek

bold2 e i mene je toga strah, inače bih se ja njoj ( Melek) svašta nagovorila...
asi62 is offline  
Old 14.03.2011., 01:54   #9820
Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Ma je, Ali je vrstan govornik. Zacepio je usta i Asi, kamoli tek Melek. Ali ta ljubaznost i ljepota (kolika god bila) ne mogu biti razlog da toj osobi vjerujes bezuvjetno i vjerujes vise no vlastitom bratu.

bold - ja osobno, da mi netko od obitelji ili od prijatelja kaze nesto kao: 'pazi ta ti osoba nije bas dobra zbog toga i toga ...' - ja bih usporila stvari, malo izvidila situaciju i vidjela koliko su njihove sumnje opravdane ili ne. Nikad ne bih samo tako presla preko upozorenja i nastavila po svom.

U svemu ovome je ocito da je Demirova veza i ljubav prema Melek puno jaca od njene ljubavi i veze prema njemu (Demiru).
Imaj na umu Melekinu situaciju, u tu si osobu zaljubljena, nije ti to netko tek tako, pa ti neće biti važno ako prekineš kontakte zar ne? Biti na oprezu značilo bi da ga uhodi i špijunira ne bi li se uvjerila u bratove riječi? do te faze, nažalost, još nije došla. Ipak, ne bih išla toliko daleko i umanjivala njenu sestrinsku ljubav time što ne želi poslušati Demira. Mislim, bolje bi joj bilo da ga posluša, ali eto, nije i šta sad? Ne voli ga ili voli ga manje nego on nju?...nikad ne bih mjerila bratskosestrinsku ljubav ovim aršinima. On njoj definitivno želi dobro, ali ona misli da zna i želi sebi bolje nego itko, čak i Demir. Nemaju zajedničku 'viziju' i ja joj to ne zamjeram, ona mu nije žena, nego sestra. A Demir nije Ekrem ili Galip, sad ispada da žalimo što nije.

Mogla je i njemu Melek govoriti protiv Asi kad se Asi zaručila za Alija, bez obzira što je znala da su zaruke finta...šta će ti takva inatna žena, osramotila te je itditd, pa nije. A znaš da bi bilo takvih sestara ohoho. To je njegova stvar, poštovala je to i nije se miješala. A Demir je ne bi ni slušao, bez obzira što je voli više od sebe, jelda? (Voli i Suhejlu, pa je nije slušao, nego je onomad rekao Priznajem , a nama nije opravdanje to što MI znamo da je Asi ok, a Ali nije, pokušajmo razmišljati Melekinom glavom). Ipak je ona mala Melek koja nema pojma o životu i koja je sad nasjela na prvu ništariju, a Demirovo i Suhejlino stakleno zvono se razbilo u hiljade komada na prvi Alijev smješak. Trebali su je ranije naučiti da ima pokvarenih ljudi na ovom svijetu i da bude na oprezu, ali preduvjet za to je da ona s ljudima kontaktira, a ne da sjedi kući. Sad se svi čude što je odjednom izašla ispod vela zaštite i brani svoje pravo da bude odrasla, ima momka, muža itd. kojeg je sama odabrala. Moralo je i to jednom doći na dnevni red.
Poanta je u tome da mi znamo da je Demir u pravu, a ona ne zna, i možemo raspravljati do sudnjeg dana ZAŠTO mu kao bratu ne vjeruje i zašto ga ne sluša, ja sam pokušala u prethodnom postu objasniti svoje razloge, ti si pokušala s nedostatkom sestrinske ljubavi i poštovanja, Mina je rekla da je psihopata....vidjet ćemo.



Quote:
asi62 kaže: Pogledaj post
Adadjo , a da još jednom razmisliš i sjetiš se nekih scena ili pogledaj zadnje dvije epizode ...sa posebnim osvrtom na ovo boldano...

Demir joj je rekao sve , zar bi trebala sumnjati sve i da nema niti ijedan dokaz...Demir je moli da se ne petlja s njim .... Demir kojeg mi jako dobro poznajemo
Ona je njegova sestra i trebalo bi da ga poznaje bolje od bilo koga drugoga, i trebala bi da zna da to njegovo insistiranje da se ne viđa sa Alijem ima "ogromnu težinu i pozadinu" pa sve da joj ne predoči niti ijedan dokaz. Demir nije osoba koja će tražiti takve ustupke a da za to nema debele razloge -znamo koliko ima potrebu da sve oko sebe zaštiti od loših stvari a da to i ne obrazloži baš na način na koji to i očekujemo. Demir je takav - i ovdje se postavlja pitanje povjerenja, ali u drugom obliku... Povjerenje sestre prema bratu ....On kaže-znaš koliko si mi važna , najvažnija ....
Ti si sve lijepo napisala i to teoretski stoji. Ja se eto uživljavam u Melekine razloge kojima je to: on joj je REKAO sve, to je Demir kojeg MI (i ona) poznajemo, ne bi govorio bez debelog razloga, očigledno NEDOVOLJNO. Lako za nas. Ona i Aliju govori da je njen brat pravedan i da ne bi bez razloga nekoga optuživao...ali jedva dočeka njegovo Nije istina, nek dokaže i zar i ti tako misliš? Ono što je nama Demir, to je njoj Ali, zar je tako teško shvatiti? () Glupa, zaljubljena, slijepa, naivna Melek. Ispade tvrd orah, dime?, čak je i Asi prema njoj mala beba.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse

Zadnje uređivanje Adadjo : 14.03.2011. at 02:04.
Adadjo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.