Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2005., 10:30   #41
A ja bih volio znati, zasto mi nismo zauzeli Bihac. Dosli smo pred Bihac, i sve lijepo ide...kad odjednom naredba, da se povlacimo. Mislim, to je bilo neshvatljivo. A pad bi Bihaca dobro rasteretio snage... Neko je pricao da je Alija dao 25 miliona maraka da Bihac ne padne, a jos tada se pricalo da se treba povuci na 50 % BiH pa ce rat stati...
Zlocininad is offline  
Old 26.05.2005., 10:30   #42
Quote:
Zlocininad kaže:
Znao sam ja da ste vi Hrvati osjecajni
jese to salis ja sam balija ba i to onaj najgori po poreklu bre
fransiskol is offline  
Old 26.05.2005., 10:33   #43
Quote:
fransiskol kaže:
jese to salis ja sam balija ba i to onaj najgori po poreklu bre
E jebiga, Sandzaklije su najgore
Zlocininad is offline  
Old 26.05.2005., 10:45   #44
Quote:
Zlocininad kaže:
To dokazuju znanstvena istraživanja. Je li i islam takva religija?

Glas Koncila, broj: 8 (1600), 20.2.2005
Islam je pobjednicka religija. Jedini je prezivio 20 vijek.
Sta pise Glas Koncila...zaboli mene njeznik.
To je glasnik loosera.
Islam je religija koja se najbrze siri na planeti.
 
Old 26.05.2005., 10:52   #45
Quote:
Zlocininad kaže:
ANeko je pricao da je Alija dao 25 miliona maraka da Bihac ne padne, a.
Kolk'o je dao za Sarajevo?
harns is offline  
Old 26.05.2005., 11:28   #46
Quote:
Inkvizitor2002 kaže:
i plus uvijek 50 000 dobrovoljaca iz Srbije.

Mislim dobro za Hrvate i Hrvatsku...istina je da iz Hrvatske niko ne bi prstom mrdnuo kad bi krenuli hipotetski na zap. hercegovinu i na hrvatske enklave u Bosni.

Al Srbija je druga priča. Srbija ne bi stala po strani. Ako i ne bi službena Srbija reagirala a bi...uvijek ćeš u Srbiji nać 50 000 dobrovoljaca za rat u Bosni.


Znaju oni to al ne znam šta se onda kurče u prazno.
Jebo te sto ste vi fascinirani s tim dobrovoljcima iz Srbije i opcenito Srbijom, cuj 50 000 .
Toliko ih nije bilo ni u vrijeme najvece frke 1992 god. kad su mislili da ce rijesiti problem BiH za mjesec dana, znas onu floskulu "Bosna saptom pade".

Dobrovoljci iz Srbije su dolazili dok se imalo sta opljackati i dok se nije ginulo u velikoj mjeri, poslije je srbijanska policija hvatala "dobrovoljce" ,pogotovo porijeklom iz Bosne, po kaficima u BG, Nisu, NS itd. i slala ih na frontu.

Sto rece jedan momak sa Pala kad su ga intervjuirali na VMA 1994g., isli smo svi u borbu sa pjesmom na usnama dok se nije pocelo ginuti poslije toga su pocela dezertiranja.

Kakvih crnih 50 000 dobrovoljaca u slucaju eventualnog iduceg sukoba. Mos misliti kako su srbijanci poletni da zarade metak zbog Precana.

Srbi sto su zauzeli u Bosni zauzeli su na principu blitzkrieg-a u prvih par mjeseci rata a poslije kad su ljudi dosli sebi nigdje ih nije
bilo.
Zambak is offline  
Old 26.05.2005., 11:29   #47
Quote:
ucenik s kaže:
Islam je pobjednicka religija. Jedini je prezivio 20 vijek.
Sta pise Glas Koncila...zaboli mene njeznik.
To je glasnik loosera.
Islam je religija koja se najbrze siri na planeti.
Je,pobjednicka!
Vidimo po razvoju tih zemalja.
Blixa is offline  
Old 26.05.2005., 11:39   #48
Zambak,
nije vazno da li ima 10 ili 100 000 dobrovoljaca, vazno je ko je na celu drzave. Jer od toga zavisi da li ce neka drzava slati negdje vojsku i oruzje ili nece.
I ne dobija se neki rat preko dobrovoljaca, tako da se neorganizovano oni negdje salju, nego sa ucescem regularnih jedinica neke drzave, sa svom vojnom horizontalnom i vertikalnom hijerarhijom i logistikom.

Dobrovljci u ratu su obicno specijalizovani samo za jednu stvar, a to su ratni zlocini.
Organizovana regularna vojska dobija rat, a ne dobrovoljci.
Zlocininad is offline  
Old 26.05.2005., 11:45   #49
Quote:
Blixa kaže:
Je,pobjednicka!
Vidimo po razvoju tih zemalja.
Polako sine.
Bitno je strateski rasporediti se.
Kina je prije samo 15 godina bila qrac a sad je broj 2 a za 15-20 godina ce biti broj 1.
Islam drzi centar svijeta (tromedja tri kontinenta) i ima najveci demografski rast. Za 20-30 godina (to je sjutra) kad se Zapad raspadne pod ekonomskim udarima Kine i politicko-vojnim udarima Islama......pitat cu te ja gdje ce ko biti.
Uostalom.....Indonezija i Malezija pa i Turska...su razvijenije od npr. Srbije a prije 15 godina je bilo obrnuto. Sve se mjenja ali ostaje ono: "Cije ovce, toga i livada".
Berlin je nas.
 
Old 26.05.2005., 12:19   #50
Opet ovi polucetnici Inkvizitor i Vanjuska pricaju nebuloze.

Razgovarati o planiranju vojnih napada sa osobama koje namju blage veze s tim se svodi na mlacenje prazne slame.

Za pokretanje vojne akcije vecih razmjera nephodno je da se radi na vise razina:

-Ideoloskoj (subjekti podsticanja)
-Politickoj
-Informativno propagandnoj
-Pravnoj
-Ekonomskoj
-Vojnoj

i to tim redoslijedom. U ofanzivu(vecih razmjera ponovaljam)se moze krenuti TEK kad se osigura fukncionalnost na svim, gore navednim poljima. Da ne idem u detalje jer niti je ovo pravo mjesto niti je ovdasnji auditorijum bitan.

Izmedu ostalog to su uspotavili Srbi 1991.

Samo mogu reci da trenutno niti jedna strana nije ni blizu gore navedenog.
Drina_Foča is offline  
Old 26.05.2005., 12:38   #51
Visoki kadara JNA koji je ucestvovao na agresiju naRBIH


1.Komandant 2 vojne oblasti, general-pukovnik Milutin Kukanjac, roden na Zlatiboru, opstina Uzice, Srbija

2. Komandant 4 sarajevskog korpusa, generalmajor Vojislav Durdevac, roden u Peci, Kosovo , Srbija

3. Komandant 5 banjaluckog korpusa, generalmajorMomir Talic roden u okolini Valjeva, Srbija

4.Komandant 9 korpusa Bihac, generalmajor Spiro Ninkovic roden u okolini bara; Crna Gora

5. Komandant 5 vazduhoplovstva avio korpusa pukovnik Branko Sovagovic roden u Zagrebu,Hrvatska

6. Komandant 17. korpusa Tuzla, generalmajor Milan Nedeljkovic roden u okolini Nisa , Srbija

7. Komandant korpusa Bileca, genralmajor Momcilo Perisic roden u gornjem Milanovcu, Srbija

8.komandant 4 vojne oblasti Podgorica, general pukovnik Pavle Strugar , roden u okolini peci , Kosovo Srbija
Drina_Foča is offline  
Old 26.05.2005., 12:42   #52
Daj ne seri vise.
Nabrajas par komandanata.
Pa vise je ljudi iz Srbije ratovalo na strani Armije BH, nego sto ih je bilo u RS. Mislim na Sandzaklije.
Na hiljade Sandzaklija je ratovalo na strani Armije BH.
5000 mudzehedina je ratovalo na strani Armije BH i sad ti nabrajas par komandata iz Srbije kao dokaz o agresiji Srbije na BiH

Rasim Delic je bio oficir JNA i presao je na stranu Armije BH kad su ga Muslimani zarobili. Ejup Ganic je iz Srbije...
Zlocininad is offline  
Old 26.05.2005., 12:49   #53
paravojne (nelegalne) vojne formacije koje su dijelovale tokom agresije na RBIH.

-Arkanovci: na celu sa Zeljkom Raznjatovicem

-Seseljevci : na celu sa Vojislavom Seseljem predsjednikom radikalne stranke

-Beli orlovi : na celu sa Mirkom Jovicem predsjednikom "srpkke stranke narodne odbrane

-Rojalisti na celu sa Mihajlom Mladenovicem predsjednikom srpskogrojalistickog bloka

-Srpska garda ciji je voda bio S. Lajinovic

-Vukovarci pripadnici razlicitih oruzanih sastava a koji su ucestvovali u napadau na Vukovar.

-dobrovoljci: procetnicke borbene jediniece iz SICG

-specijalci : saveznog sekretarijata za unutrasnje poslove SFRJ

-marticevci : jedinice Milana Martica, vode kninskih srba

-ostaci i rezervisti : zvanicno ukinute JNA od 19. maja 1992 na podrucju RBIH.

-savez komunista- pokret za Jugoslaviju : glavnu ulogu u istoj su imali general Stevan Mirkovic i penzionisani pukovnik Budimir Dordic.
najveci broj pristalica ove jedninice je bio locirana u okolini Modrice(445) Doboja i Teslica.

-Strani placenici : Rusi, Ukrajinci Rumuni, Kozaci + specijalne jedinice iz Grcke i visoki vojni kadara iz Rusije
Drina_Foča is offline  
Old 26.05.2005., 12:54   #54
Quote:
Drina_Foča kaže:
paravojne (nelegalne) vojne formacije koje su dijelovale tokom agresije na RBIH.

-Arkanovci: na celu sa Zeljkom Raznjatovicem

-Seseljevci : na celu sa Vojislavom Seseljem predsjednikom radikalne stranke

-Beli orlovi : na celu sa Mirkom Jovicem predsjednikom "srpkke stranke narodne odbrane

-Rojalisti na celu sa Mihajlom Mladenovicem predsjednikom srpskogrojalistickog bloka

-Srpska garda ciji je voda bio S. Lajinovic

-Vukovarci pripadnici razlicitih oruzanih sastava a koji su ucestvovali u napadau na Vukovar.

-dobrovoljci: procetnicke borbene jediniece iz SICG

-specijalci : saveznog sekretarijata za unutrasnje poslove SFRJ

-marticevci : jedinice Milana Martica, vode kninskih srba

-ostaci i rezervisti : zvanicno ukinute JNA od 19. maja 1992 na podrucju RBIH.

-savez komunista- pokret za Jugoslaviju : glavnu ulogu u istoj su imali general Stevan Mirkovi i penzionisani pukovnik Budimir Dordic.


najveci broj pristalica ove jedninice je bio locirana u okolini Modrice(445) Doboja i Teslica.
Daj ne kaki zivota ti

A ti, iz saveza komunista , na kojem si oni ratistu bili? Sutjeska ili Nertva?

De sad nabroji i Jul Brinera, Ricarda Bartona, savez Titovih pionira...
Zlocininad is offline  
Old 26.05.2005., 12:56   #55
Re: Zašto muslimani ne unište RS

Quote:
Inkvizitor2002 kaže:
Evo svjedoci smo muslimanskog kurčenja kako će oni pomesti sve iz BiH. Da će RS cijela na traktorima za dva dana preći Drinu. Stalno spominju neko nestajanje RS. Kao RS nestaje svakim danom. Svak normalan zna da je to glupost al eto oni vide nešto što niko osim njih ne vidi. No dobro nastranu to...nego ako je sve tako kako oni kažu...da međunarodna zajednica ne voli RS, da svi u svijetu preziru tu genocidnu tvorevinu...zašto jednostavno ne krenu i ne urade sve to za par dana umjesto da čekaju godinama da nestane RS. A neće im valjda ni međ. zajednica stvarati problema jer i oni kao ne podnose RS. Sve je na njihovoj strani..i međ. zajednica, i želja i motivacija, i veći su junaci i imaju sad oružja i žele se osvetit...svi detalji se posložili..


mislim šta se čeka...
Inkvi jel tebi zaista piskaranje po forumu oslikava stvarno stanje stvari?

btw.
I Hrvati su sve glasniji po pitanju ukidanja entiteta - mislim na političko vođstvo Hrvata u BiH. Pročitaj malo posljednja saopćenja za javnost iz HDZBiH recimo kao i ostalih hrvatskih stranaka.

Evo ti samo jedan primjer - Niko Lozančić:

Quote:
LOZANCIC: Ni u jednom dokumentu HDZ-a ili Hrvatskog narodnog sabora ne spominje se treci entitet, ali se jasno i glasno kaze da se HDZ zalaze za punu kantonizaciju BiH. To podrazumijeva nepostojanje entiteta koji su cinjenicno rezultat rata. Zna se kako je nastala RS, ali je i Federacija BiH posljedica rata. RS drasticnije jer je na tom prostoru istrijebljeno sve sto nije srpsko i nakon toga je utemeljena drzava srpskog naroda koja se sad kozmetickim izmjenama pokusava legitimirati kao nekakva demokratska tvorevina. Prvi amandman na Ustav RS u prvoj recenici kaze: "Postujuci volju svojih gradjana da obrazuju i ocuvaju Republiku Srpsku...". To je ono na sta smo mi upozoravali na ovim raspravama oko ustavnih promjena jer se zeli predstaviti da je visegodisnja teznja hrvatskog i bosnjackog naroda RS. A to je paradoks. Drugi amandmani idu u tom pravcu da RS koja je napravljena pod dirigentskom palicom Radovana Karadzica dobiva legitimitet po prvi put od bosnjackih i hrvatskih lidera i na odredjen nacin, imajuci u vidu da su sporazum kojim se to omogucava, potpisali i veleposlanik najvece svjetske sile Bond, i najveca vlast u BiH , Visoki predstavnik i SDP i NHI, itd. Niko nece moci osporavati da to nije volja gradjana i (mada ne pise, podrazumijeva se) naroda da imaju RS. Bilo kakve ustavne reforme, bilo kakav istinski napredak uz ocuvanje RS nije moguć. Volio bih da meni i bh. javnosti neko ponudi argumente kako je to moguce. Ovih dana sam razgovarao sa mnogim poznavateljima ove materije, politicarima, pravnicima i veleposlanicima jednog dijela evropskih zemalja koji se slazu sa ovim sto sam prethodno rekao. Medjutim, vecina, posebno veleposlanika evropskih zemalja, misli da to nije realno. Zar nije realno da konacno svi budemo ravnopravni u BiH, ako nije, onda je to krajnji cinizam medjunarodne zajednice.
Očito je da je interes i Hrvata ukidanje entiteta i prenos ovlasti na državu i posebno na niže razine vlasti - na općine. I to će tako biti kad tad je ovako kako je sada više ne ide.
posmatrač is offline  
Old 26.05.2005., 12:58   #56
U akcijama na Zuc (Sarajevo), polovinom janura 1993 je u srpskim jedinicama bilo 208 Rusa.
U Kalinovik je pocetkom februara stigao kompletan odred od 600 Rusa.
U Zvorniku je bilo 17 ruskih specijalaca koji su kasnije prebaceni da djeluju u regionu Srebrenice.
Na pocetku te godine u srpskim redovima je bilo oko 2.500 ruskih placenika...

Jedan od poznatijihje Igor Vasiljevic Guskov kojije obucavao specijalne jedinice u Bijeljini nakon cega je djelovao na Grabezu.

Kozaci su najvise ucestvovali na liniji Orasje - Gradacac.(njih oko 400). predvodio ih je Ratko Adzic
Drina_Foča is offline  
Old 26.05.2005., 12:59   #57
E stvarno mi nije jasno, da Muslimani mogu biti tako blesavi

Paravojna jedinica, savez komunista pokret za Jugoslaviju hahaha
Zlocininad is offline  
Old 26.05.2005., 13:02   #58
Quote:
Drina_Foča kaže:
U akcijama na Zuc (Sarajevo), polovinom janura 1993 je u srpskim jedinicama bilo 208 Rusa.
U Kalinovik je pocetkom februara stigao kompletan odred od 600 Rusa.
U Zvorniku je bilo 17 ruskih specijalaca koji su kasnije prebaceni da djeluju u regionu Srebrenice.
Na pocetku te godine u srpskim redovima je bilo oko 2.500 ruskih placenika...

Jedan od poznatijihje Igor Vasiljevic Guskov kojije obucavao specijalne jedinice u Bijeljini nakon cega je djelovao na Grabezu.

Kozaci su najvise ucestvovali na liniji Orasje - Gradacac.(njih oko 400).
2500 ruskih placenika hahaha Bilo ih je, ali samo u vasoj masti Em ih nije bilo, em mi nismo imali pare ni za hljeb, a kamoli da nekog placamo da ratuje za nas

Kad napadne 2500 ruskih placenika, i paravojna jedinica saveza komunista pokreta za Jugosloviju...bude bas zestoko

E jeste blesavi sa svojim nebulozama
Zlocininad is offline  
Old 26.05.2005., 13:04   #59
Quote:
Zlocininad kaže:
E stvarno mi nije jasno, da Muslimani mogu biti tako blesavi

Paravojna jedinica, savez komunista pokret za Jugoslaviju hahaha
Nemam namjeru da se raspravaljam sa tobom. Sve sto bi ti mogao dobiti od mene je don u tu njusku ili metak medu rogove ali ipak samo da te uputim na http://www.un.org/icty/
da procitas koji pravni dokumenat.
Drina_Foča is offline  
Old 26.05.2005., 13:05   #60
http://www.geocities.com/ravnogorci/capajebo.html
Drina_Foča is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.