Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2013., 19:46   #1
Obrazac KPU

Može li mi netko odgovoriti zašto kava ne spada u promet pića već u ostali promet?Knjigovođa mi je rekao da moram tako pisati.U kasi mi je kava pod pićem i onda ja to moram sve ručno oduzimati i zbrajati
dami16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 15:51   #2
Quote:
dami16 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko odgovoriti zašto kava ne spada u promet pića već u ostali promet?Knjigovođa mi je rekao da moram tako pisati.U kasi mi je kava pod pićem i onda ja to moram sve ručno oduzimati i zbrajati
Kava spada pod tople napitke kao i čaj, nesscafe...i na njih se ne računa PP-MI-PO (porez na potrošnju koji se uplaćuje u Gradski proračun većinom je to 3%) i zato se nemože računati pod ostala pića kao što su vino,pivo,alkohol i sokovi...
Dijamantna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 19:26   #3
Quote:
Dijamantna kaže: Pogledaj post
Kava spada pod tople napitke kao i čaj, nesscafe...i na njih se ne računa PP-MI-PO (porez na potrošnju koji se uplaćuje u Gradski proračun većinom je to 3%) i zato se nemože računati pod ostala pića kao što su vino,pivo,alkohol i sokovi...
Hvala na odgovoru.Strašno mi ide na živce ta knjiga, pored svih izvadaka iz kompjutera ja i dalje moram ručno unositi promet svaki dan.Mislim stvarno...
dami16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.