Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Pogledaj rezultate ankete: Biste li se vjencali sa osobom druge vjere
Da 287 65.83%
Ne 149 34.17%
Glasovatelji: 436. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2009., 19:00   #1
Biste li se vjencali sa osobom druge vjere

Biste li se+
gel za kosu is offline  
Old 02.01.2009., 19:41   #2
ako ju volim,,,zasto ne
1Zamišljeni is offline  
Old 11.01.2009., 23:32   #3
Quote:
1Zamišljeni kaže: Pogledaj post
ako ju volim,,,zasto ne
mislim da se ipak treba razmišljati mozgom, jer ljubav je prolazna, a ona nije dostojna da se zbog nje ja odreknem svoje vjere niti bih ikoga želio prisiljavati da pređe u moju vjeru.
mailman1 is offline  
Old 12.01.2009., 13:58   #4
ja sam katolkinja i 3 godine sam u braku s muslimanom. i vjerujte mi, svađa je bilo oko svega drugog, samo ne oko toga. niti on niti ja nismo neki vjerski fanatici. slavimo i moje i njegove blagdane. zivimo u Hrvatskoj, pa smo dijete krstili. on je bez problema na to pristao, i bio s nama u Crkvi dok se krstila i sve. nas dvoje se nismo vjencali u Crkvi jer meni to i nije bilo vazno, niti sam ga htjela forsirati na te stvari. vazno je da se slazemo, i da je sve ostalo u redu. takoder za ime djeteta, pa postoje međunarodna imena, nemoras dat cisto hrvatsko ni cisto muslimansko ime.
mi Hrvati smo primitivci, i zato na te stvari gledamo kao na nesto sto je uzasno i sto se ne smije. kao da su ljudi koji nisu nase vjere sugavi, i nedao bog s njima se vezati. nikad neznas sta te ceka u zivotu ni u koga ces se zaljubiti. moja mama nije bila presretna kad sam joj rekla, ali kasnije ga je prihvatila. znala je da mi nema sta govoriti, jer to je moj zivot i moja odluka.
tako da zvao se on Ivan, Jovan ili Mustafa, tak je svejedno ak je covjek, ak te postuje, ako te voli, cijeni.....
Lali2007 is offline  
Old 13.01.2009., 12:53   #5
Quote:
mailman1 kaže: Pogledaj post
mislim da se ipak treba razmišljati mozgom, jer ljubav je prolazna, a ona nije dostojna da se zbog nje ja odreknem svoje vjere niti bih ikoga želio prisiljavati da pređe u moju vjeru.
Da je ljubav prolazna si jedino doma mogao vidjeti, ali mene su doma učili da prava ljubav traje cijeli život, a to odricanje od vjere i prisiljavanje na istu ne ulazi u tu kategoriju...Voli se srcem, a ne glavom, i voli se čovjek, a ne njegova vjera!!!
-meryelen- is offline  
Old 02.01.2009., 20:01   #6
Naravno. Vjerska pripadnost druge osobe mi nije nedostatak/prednost niti ikakav ključan faktor.
ban_cici is offline  
Old 02.01.2009., 20:11   #7
Kad tad dolazi do vjerskih razmirica, kad se dijeca rode, razlicita familija itd.
Kome trebaju takvi problemi? Zaljubljenima? Koliko dugo traje ta zaljubljenost?
miladin is offline  
Old 02.01.2009., 21:24   #8
Quote:
miladin kaže: Pogledaj post
Kad tad dolazi do vjerskih razmirica, kad se dijeca rode, razlicita familija itd.
Kome trebaju takvi problemi? Zaljubljenima? Koliko dugo traje ta zaljubljenost?
Ako volis svog muza i postujes ga naci ces rjesenje.

Ako je ona Srpkinja, a on Musliman - ona predlozi za sina ime Srboljub, a on Mudzah - onda je najmanji problem u tom braku ime djeteta. Treba njima oboma ne psiholog nego cika psihijatar.

A familija nije ta koja odlucuje o mom zivotu i mom djetetu, vec ja i moj suprug. Familija se moze sloziti ili ne sloziti sa mojim odlukama, ali ih mora postovati.
Nece meni pra-pra-srina u trecem koljenu, od tatine ujne odredjivati sta cu ja i kako cu sa svojim djetetom. Muz i ja smo ga pravili, muz i ja cemo ga hraniti, sta me briga sta o nasim odlukama misli Bosa kuma Radina sto je s mojim djedom skupa u lavoru noge prala...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 02.01.2009., 21:35   #9
Bi. I jesam. I ne zamaramo se prizemnim pitanjima kao što je vjeroispovijest. To je za ovce.
HAL3 is offline  
Old 10.01.2009., 19:19   #10
Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
Bi. I jesam. I ne zamaramo se prizemnim pitanjima kao što je vjeroispovijest. To je za ovce.
slazem se kad je vjeroispovijest u pitanju, ali pitanje nije bilo vezano za vjeroispovijest vec za vjeru
asundaasunda is offline  
Old 02.01.2009., 23:28   #11
Quote:
miladin kaže: Pogledaj post
Kad tad dolazi do vjerskih razmirica, kad se dijeca rode, razlicita familija itd.
Kome trebaju takvi problemi? Zaljubljenima? Koliko dugo traje ta zaljubljenost?

Ja sam katolik oženjen pravoslavkom i nikad nikakvih razmirica oko toga nisam imao.Oženili smo se u katoličkoj crkvi koja priznaje pravoslavno krštenje tako da ni tu nije bilo nikakvih problema.Slavimo oba Božića i oba Uskrsa i tu nema nikakvih problema.Pošto živimo u Hrvatskoj djeca su nam krštena u katoličkoj crkvi,ali znamo ići i u pravoslavnu.Tolerantnim ljudima je religija najmanji problem,u braku postoje mnogo veći problemi od religije!
babaluj is offline  
Old 03.01.2009., 12:49   #12
Quote:
babaluj kaže: Pogledaj post
Ja sam katolik oženjen pravoslavkom i nikad nikakvih razmirica oko toga nisam imao.Oženili smo se u katoličkoj crkvi koja priznaje pravoslavno krštenje tako da ni tu nije bilo nikakvih problema.Slavimo oba Božića i oba Uskrsa i tu nema nikakvih problema.Pošto živimo u Hrvatskoj djeca su nam krštena u katoličkoj crkvi,ali znamo ići i u pravoslavnu.Tolerantnim ljudima je religija najmanji problem,u braku postoje mnogo veći problemi od religije!
hahahahhaha kad si jadan...
sasketch333 is offline  
Received Infraction
Old 03.01.2009., 14:25   #13
Quote:
sasketch333 kaže: Pogledaj post
hahahahhaha kad si jadan...

Ovdje je jadan jedino tvoj komentar
Cordelia is offline  
Old 03.01.2009., 16:35   #14
Quote:
sasketch333 kaže: Pogledaj post
hahahahhaha kad si jadan...
Ako znaš kako ti se zove djedov djed, plaćam ti sto eura. Možda se zove Jovan ili Alija.
PersonaNonGrata is offline  
Old 06.07.2009., 18:25   #15
Quote:
miladin kaže: Pogledaj post
Kad tad dolazi do vjerskih razmirica, kad se dijeca rode, razlicita familija itd.
Kome trebaju takvi problemi? Zaljubljenima? Koliko dugo traje ta zaljubljenost?
Definitivno potpisujem
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 16.10.2009., 08:54   #16
Quote:
miladin kaže: Pogledaj post
Kad tad dolazi do vjerskih razmirica, kad se dijeca rode, razlicita familija itd.
Kome trebaju takvi problemi? Zaljubljenima? Koliko dugo traje ta zaljubljenost?
Tak je. Apsolutno se slazem s tobom Zamislite zivot katolika i muslimanke npr.Svatko svoju vjeru u zivotu zeli provodit i samo dolazi do svada, osobito s djecom. Ovaj je zeli krstit u svojoj crkvi , ona u svojoj. A sta kad dode mjesec posta? eeeeeeeeeee.....ljudi razmislite o ovome prije nego se uvalite u to...tu vise nema ljubavi, vec borba-tko ce koga na svoju stranu pridobiti?
danielle74 is offline  
Old 21.10.2009., 00:41   #17
Quote:
danielle74 kaže: Pogledaj post
Tak je. Apsolutno se slazem s tobom Zamislite zivot katolika i muslimanke npr.Svatko svoju vjeru u zivotu zeli provodit i samo dolazi do svada, osobito s djecom. Ovaj je zeli krstit u svojoj crkvi , ona u svojoj. A sta kad dode mjesec posta? eeeeeeeeeee.....ljudi razmislite o ovome prije nego se uvalite u to...tu vise nema ljubavi, vec borba-tko ce koga na svoju stranu pridobiti?
Ti si bila u takvom braku pa govoriš iz osobnog iskustva?
mish mali is offline  
Old 24.05.2009., 23:24   #18
Quote:
ban_cici kaže: Pogledaj post
Naravno. Vjerska pripadnost druge osobe mi nije nedostatak/prednost niti ikakav ključan faktor.
Potpisujem.

Vjera, boja očiju, boja kose, visina, težina, meni je to sve isto, šta se tiče **LJUBAVI** - totalno nebitno!! Zna se šta je ljubav.
Tamo neka is offline  
Old 02.01.2009., 20:15   #19
Mislim da ne, ali nemogu sa 100% sigurnocu reci.
Slazem se sa postom iznad.
malatajna is offline  
Old 02.01.2009., 21:19   #20
Da.
Gdje ima ljubavi, razumijevanja i postovanja to nije nikakav problem.

Bitno da nije alkos, kreten, zlostavljac, beter, varalica, svaler koji ce mi kuci donijeti sidu...
A da li je crn ili plav...tamnoput ili svijetle puti...dugokos ili osisan kao marinac...Srbin, Hrvat, Musliman ili nesto deseto...da li voli manje zacinjenu ili vise zacinjenu hranu...to je nebitno...

Fanatici su izuzeci, sa njima se ne moze ni ako si iste vjere , ali takvi ljudi svejedno ne spadaju pod ono sto sam napisala "ljubav, razumijevanje, postovanje" jer nisu sposobni postovati razlicitosti, postovati tudje...samo su oni u pravu i postuju samo svoje...

Ono sto primjecujem oko sebe je to da sto su ljudi veci (pravi!) vjernici, to su tolerantniji...ljudi koji zive u duhu vjere, zele ljudima dobro, svima su radi pomoci...
Zagrizeni su uglavnom oni koje upitate da nabroje deset Bozijih zapovijesti, a oni odmah utiltaju...
Znate one sto se dernjaju kad u razgovoru dodje do pitanja vjere...oni su veliki "Srbi/Hrvati/Muslimani", oni su najpametniji, oni ce pobiti, oni ce ovo, oni ce ono, pominju djedove, pretke, zemlju, istoriju, Boga, Bibliju...a ne znaju ni osnovne stvari o svojoj vjeri, za Bibliju su culi samo na TV-u i u kafanskim razgovorima, misle da je Adam pojeo zlatni delises iz Evine ruke...takvi likovi...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.