Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2003., 18:02   #21
Bukowski
Bilo što.
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 18:37   #22
Quote:
Ava Adore kaže:
Bukowski
Bilo što.


Ni pod razno...pa da ga shvati (pre)ozbiljno i postane zenski Lebowski...
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 19:34   #23
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Slican Kishonu ti je i George Mikes, kako biti stranac, recimo. Tip je isto kao Kishon, porjeklom iz madjarske, slican tip humora.
I ja volim Mikesa! Neke stvari koje je napisao o Englezima su već zastarjele, ali su još uvijek duhovite.
Agatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 01:29   #24
Quote:
Mikilegendocare kaže:


Ni pod razno...pa da ga shvati (pre)ozbiljno i postane zenski Lebowski...
Ne može jer sam to već ja al se dobro maskiram pa nitko ne kuži
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2003., 20:20   #25
Od Jean M. Auel serijal Djeca Zemlje (1. dio Pleme spiljskog medvjeda, 2. dio Dolina konja itd) - jako zanimljivo ali i dugačko, nekih 3000 strana sveukupno. Ovo baš i nije lagano.

Zatim od Phillip Pulmana: Njegove tamne tvari (trilogija po kojoj se snimaju filmovi - New Line Cinema - 1. dio Polarno svjetlo, 2. dio Tanki bodež i 3. dio Jantarni dalekozor) Moje najdraže knjige


Jerome David Salinger: Lovac u žitu (ovo je zakon)

Richard Bach : Jedno; Prividi

Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore; Nije fer, Davide; Nema nafte, Mojsije

Paulo Coelho: Alkemičar, Veronika je odlučila umrijeti

I Vodič kroz galaksiju za autostopere je komedija nad komedijama ( u SF okruženju)

Viewegh mi je bio ok, posebno Odgoj djevojaka u Češkoj i Sjajne zeznute godine al nemoj s tim počet.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 02:09   #26
harry potter, pješčani planet dina, hičhajkrs gajd...
ninjah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 14:28   #27
Kishon je zabavan.
Ako se zanima SF zajebancija, uzmi Hitchhiker?s Guide i pronađi Roberta Asprina i Terryja Pratchetta.
Coelha i Bacha ne bih preporučio. Nije se dobro u početku čitanja navikavati na lagane odgovore.
Ima i domaćih autora koji su čitki. Uzmi Tomića za početak, onda Ferića, koji je bolji, pa onda Jergovića (Mama Leone, Sarajevsk Marlboro), koji je meni najbolji od te generacije.
Ima još jedna dobra knjiga - Sahib Nenada Veličkovića. Ima on i boljih knjiga, ali mu je ova najzabavnija.
Potraži Đavolji rječnik Ambrosea Biercea.
Bukovski je i čitak i jaaako dobar, Salinger je isto dobar, ali malo manje čitak.
Ako hoćes Čehe, uzmi Hrabalove Strogo kontrolirane vlakovi, koji su takodjer čitki i fenomenalni, pa Škovoreckog - Sjajna sezona.
Zatim Borislav Pekić - Besnilo, vrlo napeto i dobro.
To je sve čegase mogu na brzinusjetiti.
Woe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 15:13   #28
Cool Barnes, obvezatno!

Ako poslije Barnesa (Juilian Barnes) ne zavoliš čitanje, nikad nećeš.
Flauberova papiga, npr. taman za ljeto.
Zatim i sve ostale njegove knjige.
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 15:16   #29
probaj s rakovim kanonom by p. maurensig... spaljeno.
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 15:24   #30
Barnes mi baš idealan nije za početak...
Woe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 16:16   #31
Quote:
finalnifantazista kaže:
Od Jean M. Auel serijal Djeca Zemlje (1. dio Pleme spiljskog medvjeda, 2. dio Dolina konja itd) - jako zanimljivo ali i dugačko, nekih 3000 strana sveukupno. Ovo baš i nije lagano.
Ako se odlucis za ovo veoma ce se isplatiti, serijal je fenomenalan narocito ako te zanima praistorijsko doba.
Jos bih ti preporucila bilo sta od Paula Koelja (narocito Alhemicara) ili Richarda Bacha.
Ako te zanima nesto epskog sadrzaja obavezno serijal Majkla Murkoka (Elrik od Melinbonea, Mornar na moru sudbine, Zla kob belog vuka itd)
__________________
Hominem quero
Mrwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 01:01   #32
Quote:
Marakana kaže:
Počni sa Goranom Tribusonom--Legija stranaca....Ako ti se svidi , sve ćeš njegovo pročitat...
Imam tu knjigu procitala sam je jednom,i odusevljena sam.Jesu li mu druge priblizno dobre da znam hocu li ih citati?
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 13:55   #33
Svaki put kada dođem na Književnost i vidim naslov ove teme, prekrižim se nogom.

Kako se, zaboga, nekome može nešto preporučiti da to zavoli?

Traži u knjižnicama, čitaj, sama izgradi vlastiti ukus. Nitko to ne može učiniti umjesto tebe.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 15:34   #34
neeeee ne koeljo..

preporuciti koelja nekome ko zeli da zavoli citati je isto kao preporuciti sapunice nekome ko zeli da zavoli film..

ima dosta knjiga koje su lagane a istovremeno imaju neki kvalitet...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 16:09   #35
Thumbs up

heh, ja sam zavoljela čitatai kad sam u drugom osnovne pročitala slikara u šumi sunčane škrinjarić drži me do danas...

koelja ne mogu probaviti. čitala sam alkemičara i na obalu rijeke piedre bla... brrr. ne volem i gotovo. heureka dobro kaže

"Borivoj Radaković - Ne, to nisam ja" - nisam pročitala, ali sam nedavno pšročitala kamovljevu isušenu kaljužu koja završava tom rečenicom. mnogi su mi rekli da im se gadilo čitati taj roman. meni je bio malo zbunjujući, ali odličan.

ma pročitaj si đuku begovića. mene je odmah osvojio.

markez je ... magičan... magijski...

a zašto se trudiš zavoljeti čitanje?
Dulcinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2003., 20:58   #36
Quote:
heureka kaže:
neeeee ne koeljo..

preporuciti koelja nekome ko zeli da zavoli citati je isto kao preporuciti sapunice nekome ko zeli da zavoli film..

ima dosta knjiga koje su lagane a istovremeno imaju neki kvalitet...
Gle, nemojte mi pljuvat na Coelha!! Dobro, možda nije dobro se navikavat odmah na lagane odgovore (citat) al Alkemičar je genijalan, ta knjiga te izvuče iz depre bolje od bilo koje komedije, nekak ti povećava vjeru (ehem, ovo loše zvuči) u ljude oko sebe, kaj ja znam, tak je optimistična da je to nevjerojatno.

BTW ne kužim kak itko može pljuvat po ovakvim odlomcima:

"Bio je siguran da ga se djevojka neće ni sjetiti, ako se ne pojavi za dva dana: njoj su svi dani jednaki, a kad su svi dani jednaki, to je zato što je netko prestao zamjećivati dobre stvari koje se javljaju u njihovom životu sa svakim izlaskom sunca"

"Ne živim u svojoj prošlosti, ni u svojoj budućnosti. Imam samo sadašnjost i samo me ona zanima. Ako budeš znao ostati uvijek u sadašnjosti, bit ćeš sretan čovjek. Razumjet ćeš da u pustinji postoji život, da nebo ima zvijezde, a da se ratnici bore jer je takva narav ljudske vrste. Život će ti onda biti zabava, veliko slavlje, jer je život uvijek i samo trenutak u kojem živimo."

"`Možda je Bog stvorio pustinju zato da se ljudi nasmiješe palmama"´, pomisli" (ok, ovo je već poznato iz Malog Princa)

"Svaki dan sa sobom donosi vječnost"

Sve dosad je iz Alkemičara.

Znam da se ponavljam, al moja druga preporuka je Coelho (Alkemičar, Veronika je odlučila umrijeti) - prva je Polarno Svjetlo (fantasy) al možda je bolje početi s Kishonom, Bulgakovom (Salinger je bolji, al malo teži za čitat), pa Kishon.

Ak te zanima SF odi na topic Sf? (moja preporuka je Bladerunner, Hyperion/Endymion saga, 2001. Odiseja U Svemiru, Marsovska Trilogija...).

Ak te zanimaju krimići besmrtna Agatha Christie (remek djelo - Deset Malih Crnaca).

I ak imaš vremena Djeca Zemlje (Pleme Spiljskog Medvjeda, Dolina Konja...).

To je sve.

P.S. Nemojte mi pljuvat po Coelhu!
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2003., 22:10   #37
Kundera - Nepodnoshljiva lakoca postojanja
 
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 01:46   #38
Quote:
finalnifantazista kaže:
Gle, nemojte mi pljuvat na Coelha!! Dobro, možda nije dobro se navikavat odmah na lagane odgovore (citat) al Alkemičar je genijalan, ta knjiga te izvuče iz depre bolje od bilo koje komedije, nekak ti povećava vjeru (ehem, ovo loše zvuči) u ljude oko sebe, kaj ja znam, tak je optimistična da je to nevjerojatno.

BTW ne kužim kak itko može pljuvat po ovakvim odlomcima:

"Bio je siguran da ga se djevojka neće ni sjetiti, ako se ne pojavi za dva dana: njoj su svi dani jednaki, a kad su svi dani jednaki, to je zato što je netko prestao zamjećivati dobre stvari koje se javljaju u njihovom životu sa svakim izlaskom sunca"

"Ne živim u svojoj prošlosti, ni u svojoj budućnosti. Imam samo sadašnjost i samo me ona zanima. Ako budeš znao ostati uvijek u sadašnjosti, bit ćeš sretan čovjek. Razumjet ćeš da u pustinji postoji život, da nebo ima zvijezde, a da se ratnici bore jer je takva narav ljudske vrste. Život će ti onda biti zabava, veliko slavlje, jer je život uvijek i samo trenutak u kojem živimo."

"`Možda je Bog stvorio pustinju zato da se ljudi nasmiješe palmama"´, pomisli" (ok, ovo je već poznato iz Malog Princa)

"Svaki dan sa sobom donosi vječnost"

Sve dosad je iz Alkemičara.

Znam da se ponavljam, al moja druga preporuka je Coelho (Alkemičar, Veronika je odlučila umrijeti) - prva je Polarno Svjetlo (fantasy) al možda je bolje početi s Kishonom, Bulgakovom (Salinger je bolji, al malo teži za čitat), pa Kishon.

Ak te zanima SF odi na topic Sf? (moja preporuka je Bladerunner, Hyperion/Endymion saga, 2001. Odiseja U Svemiru, Marsovska Trilogija...).

Ak te zanimaju krimići besmrtna Agatha Christie (remek djelo - Deset Malih Crnaca).

I ak imaš vremena Djeca Zemlje (Pleme Spiljskog Medvjeda, Dolina Konja...).

To je sve.

P.S. Nemojte mi pljuvat po Coelhu!
sorry ali mi je Coehlo zaista bezveze,nema neki stil koji se istice.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 04:40   #39
Coelha čitaju ograničeni umovi kojima je teško shvatiti djela iz kojih je "majstor pera" i "veleumni mudrac" prepisivao.
Npr. manekenke i nogometaši.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 07:03   #40
najbolji je Alkemičar,
kunem se, to bi trebala biti nova biblija, čovječe knjiga te mže totalno promjeniti(ako ju naravno shvatiš)
Alkemičar.........Alkemičar
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.