Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2014., 13:40   #581
Ne mislite li da time samo podržavate onaj obrazac zlostavljanja koji je netko nad vama već provodio/ ili provodi?
Dajete toj osobi do znanja da je bila u pravu?

Ne, nije u pravu, krenite drugim putem bivanja zadovoljnim sobom pa će i želja za rezanjem nestati.
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 13:54   #582
Quote:
Pantelija kaže: Pogledaj post
krenite drugim putem bivanja zadovoljnim sobom pa će i želja za rezanjem nestati.
Evo...
Krećemo.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 19:19   #583
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ja ponekad osjećam čudnu bol u žilama, kao da mi nateknu i kao da su pod pritiskom i strašno osjećam potrebu povući nož da pustim krv da isteče da taj pritisak ode, ali da istodobno nisam suicidalna. Samo me misli o tom rezanju opuštaju...a znam da ne smijem to napraviti. Dugo ustvari već nisam to prakticirala, ali često maštam o tome. Otprilike kao kad neka osoba mašta o nekoj romansi i sexu s osobom koja joj se sviđa tako meni djeluju te misli o samoozljeđivanju.

To se obično događa u poslijepodnevnim satima kad mi djelovanje Seroquela kojeg pijem navečer počinje lagano otpadati... onda navečer popijem Seroquel i sve bude ok.
Sjecam se jedne svoje faze kada sam tjednima imala neopisivu zelju povuci liniju preko cijelog lijevog boka. Koza me "zvala" da ju zarezem i imala sam tu fiks ideju tankog zaobljenog oziljka bas preko boka... Nakon dosta odupiranja i prebiranja po mojoj glavi dosla sam do zakljucka da sam u tom periodu vjerojatno imala neki problem sa svojom zenstvenoscu... puno potiskujem pa me nemojte pitati kako sam dosla do tog zakljucka


Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Evo...
Krećemo.
Molim i za mene jedna karta u tom smjeru


Decko mi je jucer rekao nesto - jednostavne stvari nikada nisu lake. Malo gubi na smislu kada se prevede na hrvatski ali mislim da pogotovo vi ovdje shvacate na sto mislim... sreca, balans, ljubav sve to od mene zahtijeva neprestanu borbu. Pa i sto bi trebalo biti najjednostavnije - oduprijeti se samoozljedivanju je ustvari vraski tesko.
Ali to me naucilo da budem borac i da samu sebe iscupam s dna.
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 23:31   #584
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Evo...
Krećemo.
Sarkazam valjda znači da ti je to dovoljno duhovito da ne vjeruješ. Ali u tom je zaista keč.
Toliko ljudi na svijetu se ne reže, sretno je (bar donekle) i zadovoljno sobom, znaš zašto? Jer se prihvaća i živi u skladu s tim.
Čini se kao neka koeljovska poslovica, ali samo ako grebeš po površini. Pun intended.
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 09:00   #585
Quote:
Pantelija kaže: Pogledaj post
Sarkazam valjda znači da ti je to dovoljno duhovito da ne vjeruješ. Ali u tom je zaista keč.
Toliko ljudi na svijetu se ne reže, sretno je (bar donekle) i zadovoljno sobom, znaš zašto? Jer se prihvaća i živi u skladu s tim.
Čini se kao neka koeljovska poslovica, ali samo ako grebeš po površini. Pun intended.
Toliko ljudi na svijetu umire od gladi...

Koji argument.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 15:07   #586
Ja vec 3 godine nisam izasla van bez dugih rukava, bilo +10 ili +30, ja sam uvijek u dugim rukavima jer su mi oziljci jednostavno po svuda. Nije me sram sto sam se rezala ali ne znam kako bih se osjecala kad bi moji oziljci bili svima na 'vidjelo'.
Nekad me sami oziljci 'zovu' da se idem ponovno rezat jer su sad samo oziljci, vise nisu rane.
Kao sto su ljudi vec pisali; ja odredujem hoce li me i dali ce bolit, ta bol je u mojim rukama. A opet, nisam ja u tolikoj kontroli jer se nekad nisam mogla iskontrolirati da se ne rezem. Cudno je to sve.

Sad sam 10 mjeseci self harm free i nadam se da ce tako i ostati.
__________________
"You can cry mercy all you want, but nobody is listening. It's just you screaming into a void."~
learntofly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 23:58   #587
Quote:
annamelanie kaže: Pogledaj post
opet poklekla....al eto...vise ni to ne pomaze.
It still works for me. Potvrdio sam si to nakon godinu dana.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 06:36   #588
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
It still works for me. Potvrdio sam si to nakon godinu dana.
ah...bilo je nesto sitno nedavno...uz alkohol. zakljucila sam da cim popijem malo...odmah dobijem bolestan poriv za samoranjavanjem koji ne mogu kontrolirat...a kad sam trijezna...mogu.
__________________
R 96; R 96.0; R 96.1; R 98; R 99

https://www.youtube.com/watch?v=gFj8MwiWXKg
annamelanie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 18:29   #589
Quote:
annamelanie kaže: Pogledaj post
ah...bilo je nesto sitno nedavno...uz alkohol. zakljucila sam da cim popijem malo...odmah dobijem bolestan poriv za samoranjavanjem koji ne mogu kontrolirat...a kad sam trijezna...mogu.
Heh, zanimljivo. Ja sam imao major epizodu pod utjecajem sanvala. Zanimljivo, al baš mi je on trigerirao to stanje uma. Ujutro se baš i nisam sjećao da sam izveo toliko rezova.... Memory loss.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 23:06   #590
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Heh, zanimljivo. Ja sam imao major epizodu pod utjecajem sanvala. Zanimljivo, al baš mi je on trigerirao to stanje uma. Ujutro se baš i nisam sjećao da sam izveo toliko rezova.... Memory loss.
inače mnogi imaju halucinacije pod djelovanjem sanvala, ja bih ga totalno izbacila sa tržišta, iako svojedobno na mene nije tako djelovao, pomagao mi je pri usnivanju
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 23:24   #591
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
inače mnogi imaju halucinacije pod djelovanjem sanvala, ja bih ga totalno izbacila sa tržišta, iako svojedobno na mene nije tako djelovao, pomagao mi je pri usnivanju
Halucinacije su mi se javile nakon nekog vremena upotrebe. Vodio sam razgovore sa lampom na stropu i stolicom. Inače je bio ok. Zaspiš fino, a ujutro nije bilo nuspojava. Za razliku od antipsihotika koje sam dobivao za spavanje valjda , a ujutro glava ko bubanj + derealizacija + anks + razna govna...
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 00:32   #592
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo, davno je to bilo, mnogo prije nego je i postojao pojam emo klinci. A kao sto vidim danas se dosta adolescenata fura da su emo, samo radi fazona, rezu se a u stvari nemaju pojma kroz sta zaista prolaze takve osobe.

Naime kao adolescent u periodu od mojih 16 do 19 godine bila sam sklona samoozljedjivanju. Zasto? Vjerujete danas ni sama ne znam razlog. Porodica mi je prilicno skladna, obje roditelja veoma brizni i savjesni. Imam stariju sestru koja je isto tako par puta sebi nanijela neke ozlijede sto sam ja vidjela (tad mi je bilo nekih desetak godina) a i roditelji su to vidjeli. Moje ozljede nikada nisam dozvolila da primjete. Uspijesno ih skrivam i dan danas oziljke.
medjutim razlog takvog mog ponasanja mozda je u tome sto sam bila kroz skolovanje prilicno odbacena od svojih vrsnjaka. Bila sam zrtva zlostavljanja u skoli. Moje roditelje to nije previse brinulo, vodili su se parolom "Djecije je proci ce".
Pored toga bili su prilicno zaposleni, tako da smo veoma malo vremena provodili skupa.
PRvog momka sam imala sa 17 godina i odmah me je uspio iskoristiti. Jednostavno mu nisam znala reci da ne zelim i da sam premlada. To je jos dodatno pogorsalo moje stanje. Svaka naredna moja ljubav bila je nesretna i nanosila mi nove tjelesne ozljede.
Sa 20 godina sam upoznala svog muza koji me je prihvatio ovakvu kakva jesam sa svim mojim vrlinama i manama. Zahvalna sam dragom Bogu sto mi ga je poslao.
Sada sa 32 godine zivota mogu reci da sam sretna i izgradjena licnost koja je naucila ljudima reci necu, ali jos uvijek ne vjerujem mnogo ljudima.
Nisam nikada bila kod psihologa, ali bih voljela da odem i porazgovaram sa njim, samo radi toga da shvatim zasto mi se to desavalo. Sta je uzrokovalo da se u mojoj glavi stvaraju takve misli koje su me tjerale da ne volim sebe i ozlijedjujem se.

Evo i jedno pitanje za sve koji su bili u slicnim problemima. Kako objasnjavate ljudima oziljke ako ih primjete? Da li na ljudima trazite slicne oziljke da bi u njima preoznali Emo?
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:23   #593
Ja se nisam nikada zarezao (jesam lijevi dlan, ali ništa bitno spomena), ali sam si gasio cigare po rukama i jedne prilike si zabio skalpel u ruku. Evo prije par minuta sam si opet zadao opekotinu, ovaj put na nozi.
Johnathan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 17:22   #594
ja sam se počela rezat sa 12,pa sam imala pauze,zadnjih god dana sam skupila hrpu ožiljaka,po rukama i bedrima,par puta sam htjela žile prerezat,ali nisam uspjela,sad se nisam rezala tri mj,otkad sam završila u bolnici,trenutno me drži želja da se izrežem,ali ne znam gdje mi je žilet i nekako mi je žao da si to opet radim
butterfly666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 07:58   #595
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Toliko ljudi na svijetu umire od gladi...

Koji argument.
argument je mit ...

dok je smrt cinjenica .. jupi .. ljudi umiru .. kako sam ja sretan ..

taman kaj mi treba ili koliko budala oko tebe a ti se sekiras .. pa ono .. bas zato

i td. i td. .. da krenuli smo kako si rekla prije .. evo ja cak trcim jer nisam u kolicima ko neki jupiii kako je to lijepo bas mi to treba .. a tek ubijeni i slicno .. jao ja o .. nemogu ni tipkako koliko sam sretan zbog toga sto sam imao vise srece da ne nahebem od nekoga
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 20:14   #596
How much can you know about yourself, you've never been in a fight?
I don't wanna die without any scars.
So come on; hit me before I lose my nerve.

- This is crazy.

So go crazy.
Let 'er rip.

- I don't know about this.

I don't either.
Who gives a shit?
No one's watching.

What do you care?

I am Jack's smirking revenge.
I am Jack's complete lack of surprise.
I am Jack's broken heart.
I am Jack's cold sweat.
I am Jack's raging bile duct.
I am Jack's inflamed sense of rejection.

I am Jack's wasted life.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 16:09   #597
__________________
R 96; R 96.0; R 96.1; R 98; R 99

https://www.youtube.com/watch?v=gFj8MwiWXKg
annamelanie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 16:18   #598
Quote:
annamelanie kaže: Pogledaj post
Jel najrađe bi ili već jesi?
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 17:44   #599
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Jel najrađe bi ili već jesi?
__________________
R 96; R 96.0; R 96.1; R 98; R 99

https://www.youtube.com/watch?v=gFj8MwiWXKg
annamelanie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 00:49   #600
Evo, samo jedan rez da smirimo duhove ....
Sorry anna, pametujem ti, a zak*rac ....
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.