Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2013., 10:46   #141
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post

Naime, za dijagnozu zbog koje se liječite, u pravilu nije opravdano pisati uputnicu C1 jer nije opravdano da po toj dijagnozi endokrinologinja piše interne uputnice (govorim u slučaju kontrole pacijenata s već postavljenom dijagnozom).

Kontrola hormona štitnjače (nema tu neke velike mudrosti) se može učiniti prije predviđene kontrole na A3 uputnicu, a endokrinologinja će temeljem tog nalaza vidjeti je li potrebna preinaka terapije.

Ali za cjelovitu obradu Hashimotovog tireoiditisa, napose kod pacijenata koji su već od ranije pod nadzorom endokrinologa, ne vidim opravdanje. Nešto ipak moraju raditi i liječnici opće medicine.
Svaka endokrinologija ima svoj sistem.
Na Rebru si prvo vadio krv (čekanje od par sati), pa kad dobiješ nalaz kod endokrinologa,opet čekanje cijelo jutro.Vrlo stresno ako još isti dan moraš na posao.
Na VV dođeš kod endo i isti dan on odluči koje pretrage raditi na osnovu tvojega stanja, izvadiš krv i taj dan si sve obavio. Nalaz i daljnja terapija dođu doma poštom.

Koliko znam,obje bolnice su vadile hormone samo ako se kod njih liječiš , na VV nisi mogao vaditi hormone sa vanjskom uputnicom, možda je sada drukčije.
Ako sam dobro razumjela, pacijenti sa postavljenom dijagnozom više po tome ni ne trebaju ići kod endo, sve će voditi lom, ali ruku na srce lomovi ni sada nemaju vremena pošteno se posvetiti pacijentu, temeljito razmatrati njegove promjene i primjedbe, jedino im je bitno da napišu najjeftiniju inačicu Euthyroxa, 70 lipa je ipak u pitanju.
Još im je nakalemljeno i vađenje krvi umjesto laboratorija.
A za hormone moraš u neku bolnicu, mislim da većina labosa u DZ ne radi hormone.
Tako će radno stanovništvo biti prisiljeno platiti ( po mogućnosti kad je akcija) pretragu, samo da ne čeka cijelo jutro u bolničkom labosu, da bi popodne mogao na posao, ili do 8 obavio .

Trudnoća kao stanje ipak zahtijeva pomnije praćenje, a sada će se lom i prim. ginekolog sporiti koji od njih treba pratiti stanje trudnice i koji će potrošiti više uputnica i za kaj.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.