Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2014., 21:42   #21
Quote:
maiam kaže: Pogledaj post
Malo mi je 'čudna' tema ali me zadnje vrijeme prilično zaokuplja i muči pa sam odlučila poslušati vaša mišljenja.

Radi se o tome da vidim dvije sebe. Ne doslovno , i neznam koja je prava. Vjerujem da je problem psihe ali neznam kojeg dijela psihe.

Nisam prije obraćala pažnju na to, zapravo nisam ni primijetila dok nisu počeli današnji tzv. selfiei.
Inače se nisam nikad voljela slikati, više zbog sramežljivosti i manjka samopouzdanja. Ali otkad su nam dostupni mobilni sa fotoaparatima i otkad sam otvorila Face i vidjela kako se ljudi slikaju naravno da sam i ja probala .

Stvar je u tome što ja sebi na fotografijama uvijek izgledam drugačije nego u stvarnosti i to ne u boljem smislu.
Npr. potpuno ista se pogledam u ogledalu i izgledam si recimo taj trenutak baš dobro, onda se okinem aparatom i kad pogledam sliku vidim neku sasvim drugu osobu, uopće si to nisam ja. Nije mi isto što vidim u ogledalu i na slici.

E sad, koja je slika prava, ona kad se pogledam u ogledalu ili ona koju vidim na slici? Čemu vjerovati kad gledam istim očima i jedno i drugo ?
A probaj si snimiti glas dok pjevaš. To je tek urnebes. Hahahahah

Ja sam to uradio. I slike isto, mislim da izgledam kao Johnny Depp ili Brad Pitt, a izgledam ko Dave Coulier. Hahah

Nažalost, slika koju mi imamo o sebi je potpuno drugačija od one kojom nas percipiraju drugi. I to je normalno. Ljudima je teško odbaciti lažnu sliku koju stvore o sebi.

Zadnje uređivanje Vaxxx : 06.12.2014. at 21:50.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 03:15   #22
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
A probaj si snimiti glas dok pjevaš. To je tek urnebes. Hahahahah

Ja sam to uradio. I slike isto, mislim da izgledam kao Johnny Depp ili Brad Pitt, a izgledam ko Dave Coulier. Hahah

Nažalost, slika koju mi imamo o sebi je potpuno drugačija od one kojom nas percipiraju drugi. I to je normalno. Ljudima je teško odbaciti lažnu sliku koju stvore o sebi.
Kriva ti je logika. Percipiranje vlastitog izgleda nije nikako povezano sa percipiranjem vlastitog glasa.

Nase percipiranje vlastitog glasa dubljim nije slucajnost niti nasa umno iskrivljena "slika". To je glas kojim mi sebe cujemo. Razlog je taj sto nas glas/zvuk kada pricamo ne putuje samo zrancim (vanjskim) putem kao sto je slucaj dok slusamo druge, vec uz taj putuje i unutarnjim putem (kosti nase lubanje), te kombinacija u nasem uhu stvara dublji ton.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 21:55   #23
vizualna percepcija.......
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.