Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2014., 21:00   #1
Kad mozak sve slabije radi

Osjećam kako mi mozak sve slabije i slabije radi, gubim pamćenje i koncentraciju strmoglavom brzinom i pitam se da li je to zbog depresije ili nekog drugog poremećaja, ili pak možda od silnih tableta kojima su me "liječili" godinama.. ili mozda od dugogodisnje konzumacije vutre... pive... Strasno me strah. Čekam nalaze CT-a mozga.. strah totalni.
Pa pitam ja vas, da li i u kojem intenzitetu se to javlja kod Vas?
Plus simptom, konstantna jaka glavobolja na vrhu glave.
Hvala.

Zadnje uređivanje so78 : 03.12.2014. at 21:10.
so78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 22:08   #2
Imala sam period, prije otprilike dvije i pol godine kad mi je mozak bio kao kamen. Nisam doslovce mogla procitati recenicu nekog teksta s razumijevanjem niti sam je mogla sastaviti. To su svi primijetili na grupi koju sam pohađala pa sam neko vrijeme prestala dolaziti radi srama. Izbacilo me iz takta gradivo jednog predmeta koji nikako nisam mogla savladati, a prolaz mi je ovisio o tome.

To je bilo jako neugodno, ali se s vremenom počelo povlačiti, jednostavno sam spontano počela bolje pamtiti i razmišljati. Bavim se glazbom pa se sve polako počelo vracati u normalu otkad mi je to krenulo. U to vrijeme sam pila Seroquel i Zoloft. Malo sam brljala s lijekovima pa je možda bila i poslijedica toga, neznam.

Danas se bolje osjećam i mozak je proradio.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 22:11   #3
I ja mislim da je to trenutno stanje. Još si i dobro prošla vjeruj mi jer nisi izgubila razum nego si se samo usporila. Neće ti ništa biti
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 22:24   #4
Sa suprotnog stajališta i perspektive; se hoćeš mjenjat? Moj radi 200 na sat i rado bih ga zamjenio.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 07:19   #5
Mislim da na to veoma utječe opterečenost razmišljanjem. Čitao sam neka znanstvena istraživanja koja govore da mozak starijih ljudi ne usporava zbog njihovih godina. Pravi razlog je preveliko pridavanje važnosti i neprestano promišljanje o raznim znanjima, informacijama i sjećanjima koje prikupe tokom života. Mozak je opterečen, pa mu je teže uočavati i obraditi nešto novog.

U biti, treba se rasteretiti od svog tog kaosa u glavi. A da to uspiješ, pusti očekivanja i žaljenja. Radila si u prošlosti kako si mogla i znala. Možda si sada pametnija i iskusnija, te bi postupila drugačije, ali tada to nisi mogla. Na isti način nema razloga brinuti o onome što još nije došlo.

Samo se pitaj jedno: "Što zabavnog i korisnog mogu sada raditi?" To je sve što trebaš. Čini nešto zabavnog i korisnog neovisno kakve to sitnice bile, i sve će biti ok U biti, neka bude što će biti, jer ionako bolje od toga ne možeš.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 08:59   #6
...anksioznost i dr.psih.poremećaji to uzrokuju....pomaže meditacija....
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 11:57   #7
Quote:
so78 kaže: Pogledaj post
ili pak možda od silnih tableta kojima su me "liječili" godinama.. ili mozda od dugogodisnje konzumacije vutre... pive... Strasno me strah.
hebiga .. znas kak vele .. poslije karanja nema kajanja

Quote:
Pa pitam ja vas, da li i u kojem intenzitetu se to javlja kod Vas?
Plus simptom, konstantna jaka glavobolja na vrhu glave.
Hvala.
hebiga nadam se dobrim rezultatima pretraga i da je dovoljno da te okrene na zdraviji stil zivota

... kad ti to kaze depresivni samoubilacki frik onda to shvati ozbiljno ak ti sve do sad nije bilo dovoljno
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 12:41   #8
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Sa suprotnog stajališta i perspektive; se hoćeš mjenjat? Moj radi 200 na sat i rado bih ga zamjenio.
Da, hoću! Nekad je moj radio tako... ovo sad je grozno....

I hvala svima na odgovorima!!

Ja se mučim i dalje... to je strasno. Ako mogu iskreno reći.
so78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 12:53   #9
Quote:
so78 kaže: Pogledaj post
Ja se mučim i dalje... to je strasno. Ako mogu iskreno reći.
vjerujem ti .. i reci iskreno .. bar bus znal da te glava ne boli od laganja samog sebe iliti zavaravanja

.. a mene boli lagano od jutra .. pritisak .. cijela lubanja .. ono sto je od nje ostalo
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 13:17   #10
Quote:
so78 kaže: Pogledaj post
Osjećam kako mi mozak sve slabije i slabije radi, gubim pamćenje i koncentraciju strmoglavom brzinom i pitam se da li je to zbog depresije ili nekog drugog poremećaja, ili pak možda od silnih tableta kojima su me "liječili" godinama.. ili mozda od dugogodisnje konzumacije vutre... pive... Strasno me strah. Čekam nalaze CT-a mozga.. strah totalni.
Pa pitam ja vas, da li i u kojem intenzitetu se to javlja kod Vas?
Plus simptom, konstantna jaka glavobolja na vrhu glave.
Hvala.
I ja imam povijest(i sadasnjost) 10-15 konzumiranja trave i ostalih narkotika

Pijem Memantin (ima ga pliva (koriste ga ljudi i kao nootropik, inace je receptni lijek za alzheimerovu, treba trazit recept od ). Ja ga koristim u slicnom smislu.

Ostali nootropici su serija racetama, kod nas je dostupan najcesci - piracetam, kao Oikamid od plive. Nemam pojma za sta se to izdaje (gledam sad i kaze kod lijecenja disleksije u djece izmedju ostalog), ali je takodjer na recept nazalost. U svijetu racetami najcesce nisu na recept, oni su pravi nootropici sto znaci da ni uzasno velike doze nisu toksicne. Ja sam znao pojesti 12-15 grama dnevno i mogu potvrditi da ni takva doza nema nikakav negativan efekt..

I tako... uglavnom, googleaj nootropike, to ti je klasa supstanci koja nije stetna a djeluje pozitivno na mentalne mogucnosti, recimo to tako.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 19:30   #11
Quote:
so78 kaže: Pogledaj post
Da, hoću! Nekad je moj radio tako... ovo sad je grozno....

I hvala svima na odgovorima!!

Ja se mučim i dalje... to je strasno. Ako mogu iskreno reći.
Moj mozak toliko jako radi da ako ne popijem cijelu šaku moditena,nema šanse da zaspim prije 2 ujutro. Jedino ako sam baš jako krepan,ali i onda radi 150 na sat.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 19:38   #12
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Moj mozak toliko jako radi da ako ne popijem cijelu šaku moditena,nema šanse da zaspim prije 2 ujutro. Jedino ako sam baš jako krepan,ali i onda radi 150 na sat.
Vjerojatno imaš puno ideja i planova. Ima to i dobre strane
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 20:05   #13
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post
Vjerojatno imaš puno ideja i planova. Ima to i dobre strane
Pa ima,ali sam se zaželio promjene.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 11:46   #14
Ja se ponekad ne mogu nekog termina sjetiti i onda šizim i nabrajam čitavu abecedu ne bih li dobila kakav hint i ne odustajem dok se ne sjetim.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 14:34   #15
Znam da nema previse smisla, ali meni se cini kako mi mozak bolje radi sto sam fizicki aktivnija. Ako zablesirate, otrcite krug oko igralista pa javite dojmove, sada me bas zanima da li to zaista pali
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 14:37   #16
Quote:
daphne149 kaže: Pogledaj post
Znam da nema previse smisla, ali meni se cini kako mi mozak bolje radi sto sam fizicki aktivnija. Ako zablesirate, otrcite krug oko igralista pa javite dojmove, sada me bas zanima da li to zaista pali
Šetnja jako pomaže Meni barem
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 15:59   #17
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post
Šetnja jako pomaže Meni barem
.. ja pocnem u krug nekad hodat .. asti ga onda jos ak je zebra blizu ... cijeli kuršlus
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 18:31   #18
I došao nalaz CT-a mozga......

Hvala vam ljudi, na savjetima i odgovorima. Da, definitivno fizička aktivnost koristi, ali se treba prisiliti a meni to tako tesko.. em sam lijena i letargična em me boli glava za popiz..... tako da nista od aktivnosti tipa trčanja i sl. Tako da ne znam šta ću. I da, došao je nalaz CT-a mozga i pitam se da li da to podijelim sa vama. Danas ga dobila i moram priznati da sam užasnuta, makar bas ne kuzim sta to sve znači... nemam dobar feeling. Evo:
"Kod CT mozga nativno na prikazanim skenovima vidi se incipijentna atrofija moždanog parenhima na supra i infratentorijalnim presjecima sa nešto dubljim sulkusima i diskretno širim ventrikularnim sustavom koji je medioponiran, bez pomaka struktura središnje linije.
U području bazalnih ganglija lijevo vidi se punktiformni kalcifikat.
Ne vidi se intrakranijalnih fokalnih ili infiltrativno ekspanzivnih lezija, krvarenja ili ishemije na prikazanim skenovima."
Eto. Mozda bi to bila tema za sebe... da izmijenimo iskustva.. tko je bio na Ct-u, mozga, naravno.
Svima lijepi pozdrav i usput se ispričavam ako ne odgovaram na PP...
so78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 19:05   #19
Quote:
so78 kaže: Pogledaj post
Hvala vam ljudi, na savjetima i odgovorima. Da, definitivno fizička aktivnost koristi, ali se treba prisiliti a meni to tako tesko.. em sam lijena i letargična em me boli glava za popiz..... tako da nista od aktivnosti tipa trčanja i sl. Tako da ne znam šta ću. I da, došao je nalaz CT-a mozga i pitam se da li da to podijelim sa vama. Danas ga dobila i moram priznati da sam užasnuta, makar bas ne kuzim sta to sve znači... nemam dobar feeling. Evo:
"Kod CT mozga nativno na prikazanim skenovima vidi se incipijentna atrofija moždanog parenhima na supra i infratentorijalnim presjecima sa nešto dubljim sulkusima i diskretno širim ventrikularnim sustavom koji je medioponiran, bez pomaka struktura središnje linije.
U području bazalnih ganglija lijevo vidi se punktiformni kalcifikat.
Ne vidi se intrakranijalnih fokalnih ili infiltrativno ekspanzivnih lezija, krvarenja ili ishemije na prikazanim skenovima."
Eto. Mozda bi to bila tema za sebe... da izmijenimo iskustva.. tko je bio na Ct-u, mozga, naravno.
Svima lijepi pozdrav i usput se ispričavam ako ne odgovaram na PP...
Nisam doktor, ali sam malo proguglala da te utjesim

Incipijenta atrofija mozdanog parenhima znaci pocetno smanjenje mozga uvjetovano odmiranjem neurona.

Dakle, ova rijec incipijentna je bitna jer znaci da je kod tebe detektirano pocetno i vjerojatno blago odumiranje neurona koje je vjerujem reverzibilno.

Jesi imala nekakvu traumu glave, ozljedu ili nesto tako?

Jel ti nekad radena punkcija obzirom da se spominje kalcifikat?

U svim clancima koje sam prelistala sad se spominje da ovakva atrofija moze biti rezultat deficijencije nekih vitamina, osobito B12 pa ti savjetujem da pocnes piti ili neki kvalitetan b complex ili samo B12.

Bude sve dobro, nije ti nalaz toliko strasan kako izgleda
__________________
Who are you trying to get crazy with ese? Dont you know I'm loco?
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 19:19   #20
Hvala ti Lady Stardust! Ja sam luda od toga danas i isto kopam po netu... i istražujem. Da, pijem b complex najajči moguči i to duplu dozu, plus svasta jos nesto, omegu3, d vitamine.... i naravno usrane AD. Vidjet ćemo. U srijedu idem psihiću... al muka mi od svega toga.
Ozljeda glave sam imala... da... trauma psihičkih dosta... punkciju ne. Ta kalcifikacija me zbunjuje...
Mogu samo dati savjet mladjima; pazite sta radite u dvadesetima jer poslje 35 se sve vraća! Ja sam pred 36.im rodjendanom.. za par dana... i imam doktore i pretrage, ono, sretan mi rodjendan!
so78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.