Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2013., 09:25   #1
Pritisak ispod oba uha

Pokušala sam naći sličnu temu, ali bez uspjeha.

Od prije nekoliko dana osjećam pritisak ispod oba uha, na mjestu gdje završava čeljust, otprilike ispod ušne resice pa prema čeljusti. Na dodir je tvrdo ispod oba uha (podjednake veličine). Ne mogu reći da je to snažna bol, više kao pritisak, punoća.
Postoje li na tom mjestu neke žlijezde, limfni čvorovi?
Hvata me panika jer ne znam što je to.
Hvala.
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 10:45   #2
Postoje i limfni čvorovi u blizini, ali mogu isto tako biti i upaljene žlijezde slinovnice. Jel imaš kakvih kvržica?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 11:31   #3
ja uopće ne znam to dobro objasniti.
dakle, imam uho , iza uha je kost, ispod, na dnu uha je udubljenje, pa od tog udubljenja prema dole, ukoso, uzduž čeljusti idu ta dva dijela, tvrda na opip. ne bih to nazvala kvržicama.
brine me što je to tvrdo, osjećam pritisak na tim dijelovima. ali zbunjuje me što je s obje strane, ispod oba uha, to jednake veličine i jednako na opip.
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 12:05   #4
Ma znam na koji dio misliš, meni je taj dio znao i nateći i boliti i bilo mi je čudno dok žvačem. Kažem to bi ti mogle biti pljuvačne žlijezde ili ili limfni čvorovi (mislim da bi mogli biti limfni).

Jesi možda bila prehlađena? Da li primječuješ da kod grla imaš otećeni koji limfni? I koliko ti to sada već traje?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 15:34   #5
nisam prehlađena, samo mrvicu promukla.
primijetila sam te čvorove (ili što god bili) prije 4 dana jer me otad smetaju, osjećam pritisak i laganu bol u njima.
hvala ti.
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.