Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2007., 16:21   #1
Džini

Džini u islamskoj mitologiji spadaju u bića koja žive u drugim dimenzijama.Samo najveći imami imaju moć i snagu da ih prizovu i sa njima komuniciraju.Kada ga zovnete on dođe iz druge dimenzije u našu i pita vas šta želite.Ispuniće sve što tražite od njega ali to ima svoju cijenu.Jedna od najčešćih njihovih želja je da uzmu ljudski oblik.Oni se mogu razmnožavati sa ljudima i živjeti među njima i ponašati se sasvim normalno kao i sva ljudska bića.Postoje dobri i loši džini.Dobri se prizivaju mirisima loši se prizivaju smradom.Kako sam čuo od starih imama koji su sa njima komunicirali i su ih vidjeli, a koji tvrde da oni nisu mit, stekao sam utisak da je njihov izgled najpribližniji Lovkraftovom opisu demona.Imaju jako izraženu donju usnu,velika usta i ogromne oči.Loši džini izgledaju kao Lovkraftovi demoni i stim da su im usta puna ružnih zuba.Kada dođu u našu dimenziju uglavnom su nevidljivi i samo ako postoji potreba ili ih naljutite postaće vidljivi.Prizivaju se posebnim ritualima koje poznaju samo stari imami a jedan od načina je da kroz šoljicu za kafu (fildžan) možete vidjeti njihov svijet.
Da li je neko od vas vidio dži¨na?
revolucionar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 16:27   #2
Jeli to neki novi RPG?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 16:33   #3
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Jeli to neki novi RPG?
ne...sasvim ozbiljna stvar
revolucionar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 18:09   #4
A da netko ovo prebaci 'Na rub'?
__________________
Throw off the bowlines, sail away from the harbour, catch the trade winds in your sails... Explore. Dream. Discover.
Darkstone_33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 19:21   #5
Quote:
revolucionar kaže: Pogledaj post
Da li je neko od vas vidio dži¨na?
Ne, zato jer ne postoje. Temu prebacujem na podforum "Na rubu znanosti".
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 19:27   #6
Neznam ništa o tome, a zvuči mi ko scenarij za neki avanturistički film, tipa Mumija
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 19:31   #7
Quote:
revolucionar kaže: Pogledaj post
Džini u islamskoj mitologiji spadaju u bića koja žive u drugim dimenzijama.Samo najveći imami imaju moć i snagu da ih prizovu i sa njima komuniciraju.Kada ga zovnete on dođe iz druge dimenzije u našu i pita vas šta želite.Ispuniće sve što tražite od njega ali to ima svoju cijenu.Jedna od najčešćih njihovih želja je da uzmu ljudski oblik.Oni se mogu razmnožavati sa ljudima i živjeti među njima i ponašati se sasvim normalno kao i sva ljudska bića.Postoje dobri i loši džini.Dobri se prizivaju mirisima loši se prizivaju smradom.Kako sam čuo od starih imama koji su sa njima komunicirali i su ih vidjeli, a koji tvrde da oni nisu mit, stekao sam utisak da je njihov izgled najpribližniji Lovkraftovom opisu demona.Imaju jako izraženu donju usnu,velika usta i ogromne oči.Loši džini izgledaju kao Lovkraftovi demoni i stim da su im usta puna ružnih zuba.Kada dođu u našu dimenziju uglavnom su nevidljivi i samo ako postoji potreba ili ih naljutite postaće vidljivi.Prizivaju se posebnim ritualima koje poznaju samo stari imami a jedan od načina je da kroz šoljicu za kafu (fildžan) možete vidjeti njihov svijet.
Da li je neko od vas vidio dži¨na?

zasto onda neki super duper uber imam ne pozeli da je svjet muslimanski>?

ah da, jer je to jos jedan mit iz pri-palestinske pripizdine






ARrrrrrrrr!
Scar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 19:41   #8
Quote:
Scar kaže: Pogledaj post
zasto onda neki super duper uber imam ne pozeli da je svjet muslimanski>?

ah da, jer je to jos jedan mit iz pri-palestinske pripizdine






ARrrrrrrrr!
15 men, on the dead-man's chest, yo, ho, ho, and a bottle of rum!
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 19:52   #9
Ima li džinica i kakve su u krevetu?
Mislim, uzimaju ljudski oblik... Ne znam kako im pri tome mogu pomoći. Ja im dam svoje tijelo, ili im donesem nekoga? Ne kužim.

Čekaj, što ako džina strpaš u žensku? (ajme kako ovo zvuči )
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 19:59   #10
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
15 men, on the dead-man's chest, yo, ho, ho, and a bottle of rum!
ARrrrrrrrr!
Scar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 20:13   #11
Quote:
Scar kaže: Pogledaj post
ARrrrrrrrr!
Drink and the devil had done for the rest, Yo, ho, ho, and a bottle of rum.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 20:53   #12
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Drink and the devil had done for the rest, Yo, ho, ho, and a bottle of rum.
ARrrrrrrrr!
Scar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 21:04   #13
Što sad koji kurac trollate?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 21:16   #14
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Što sad koji kurac trollate?
sorry






ARrrrrrr!
Scar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 21:23   #15
Jel netko čitao Priče iz 1001 noći? Tamo se u gotovo svakoj spominju džinovi. Koliko sam shvatio u arapskim zemljama su oni kao kod nas vještice, vilenjaci, babe roge, demoni itd. I nisu svi "džinovi" tj. kolosi, ima i malenih; neki su dobri drugi ne...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 21:27   #16
Quote:
revolucionar kaže: Pogledaj post
Džini u islamskoj mitologiji spadaju u bića koja žive u drugim dimenzijama.Samo najveći imami imaju moć i snagu da ih prizovu i sa njima komuniciraju.Kada ga zovnete on dođe iz druge dimenzije u našu i pita vas šta želite.Ispuniće sve što tražite od njega ali to ima svoju cijenu.Jedna od najčešćih njihovih želja je da uzmu ljudski oblik.Oni se mogu razmnožavati sa ljudima i živjeti među njima i ponašati se sasvim normalno kao i sva ljudska bića.Postoje dobri i loši džini.Dobri se prizivaju mirisima loši se prizivaju smradom.Kako sam čuo od starih imama koji su sa njima komunicirali i su ih vidjeli, a koji tvrde da oni nisu mit, stekao sam utisak da je njihov izgled najpribližniji Lovkraftovom opisu demona.Imaju jako izraženu donju usnu,velika usta i ogromne oči.Loši džini izgledaju kao Lovkraftovi demoni i stim da su im usta puna ružnih zuba.Kada dođu u našu dimenziju uglavnom su nevidljivi i samo ako postoji potreba ili ih naljutite postaće vidljivi.Prizivaju se posebnim ritualima koje poznaju samo stari imami a jedan od načina je da kroz šoljicu za kafu (fildžan) možete vidjeti njihov svijet.
Da li je neko od vas vidio dži¨na?
Ja sam čuo za obred koji se zove prizivanje daire, ili tako nekako, samo tom obredu mora prisustvovati malo diječak od oko 10 godina, ili mlađi, koji komunicira sa djinima.
Samo, kako sam čuo, ti djinni imaju sličnu hierarhiju kao i ovi klasični demoni u grimoarima..
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 21:37   #17
Dzini su duhovna bica koja zive zajedno sa nama na ovome svijetu. Jedna sura (poglavlje) u Kur'anu se zove Dzin. Sa njima se moze uspostaviti kontakt odredjenim ritualima sto je po Islamu zabranjeno. Inace ljudi koji se bave s tim stvarima vecinom zavrse u ludnici. (Iz vise razloga)
Pa ko voli nek izvoli.
Iliti na bosanskom Bujrum!
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..

Zadnje uređivanje Halveti : 01.09.2007. at 00:32.
Halveti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 22:07   #18
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Neznam ništa o tome, a zvuči mi ko scenarij za neki avanturistički film, tipa Mumija
Joj, Mumija je baš super film!
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 00:25   #19
Džini su nekakvi duhovi koji mogu i ne moraju biti zli. Mislim da neki vjeruju da ih takvi duhovi opsjedaju, jer sam vidjela u novinama da se nude usluge istjerivanja istih...
__________________
Živi i pusti druge da žive!
svjetloisjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 01:32   #20
Quote:
revolucionar; kaže:
Džini u islamskoj mitologiji spadaju u bića koja žive u drugim dimenzijama.Samo najveći imami imaju moć i snagu da ih prizovu i sa njima komuniciraju.Kada ga zovnete on dođe iz druge dimenzije u našu i pita vas šta želite.Ispuniće sve što tražite od njega ali to ima svoju cijenu.Jedna od najčešćih njihovih želja je da uzmu ljudski oblik.Oni se mogu razmnožavati sa ljudima i živjeti među njima i ponašati se sasvim normalno kao i sva ljudska bića.Postoje dobri i loši džini.Dobri se prizivaju mirisima loši se prizivaju smradom.Kako sam čuo od starih imama koji su sa njima komunicirali i su ih vidjeli, a koji tvrde da oni nisu mit, stekao sam utisak da je njihov izgled najpribližniji Lovkraftovom opisu demona.Imaju jako izraženu donju usnu,velika usta i ogromne oči.Loši džini izgledaju kao Lovkraftovi demoni i stim da su im usta puna ružnih zuba.Kada dođu u našu dimenziju uglavnom su nevidljivi i samo ako postoji potreba ili ih naljutite postaće vidljivi.Prizivaju se posebnim ritualima koje poznaju samo stari imami a jedan od načina je da kroz šoljicu za kafu (fildžan) možete vidjeti njihov svijet.
Da li je neko od vas vidio dži¨na?
Ima kod nas tih priča koliko hoćeš. Vidjeti džina je najmanji problem. Naravno, potrebne su predispozicije za tako nešto. Prvo, da je osoba vjerski učevna. Drugo, da posjeduje duhovnu snagu.

Međutim, mi ljudi imamo naš svijet, a džini svoj. Nema nikakvog razloga da se ta dva svijeta mješaju. Interakcije nastaju kada se poremete zakoni bilo jednog, bilo drugog svijeta. Npr. Kada žena u vrijeme zalaska sunca baci vruću vodu kroz prozor, moguće je da opeče džinsku djecu koja se u to vrijeme hrane i igraju. Moguće i da džinsko dijete umre. Tada roditelji džini kreću u osvetu i napadaju tu ženu a ponekad i cijelu obitelj.
Mjesta gdje se oni najviše okupljaju su WC, crne jame, zgarišta,ruševine itd.
Kod nas je u Islamu opće poznato i uvrijženo u narodu da se prilikom zalasak sunca djeca obavezno pozovu u kuću. To je najopasnije vrijeme jer su oni tada najaktivniji. Također nije dobro sjedati na mjestu gdje se spajaju sunce i sjena. Ona crta koja spaja/razdvaja sunce i sjenu. Ima tih pravila puno, iznio sam samo neke. Uglavnom, kada čovjek živi po Islamskim propisima, neće ničim narušiti zakone oba svijeta.
Kada se ne poštuju ta pravila može se doživjeti džinski udar. To je kad vas džin odvali/udari...Tada se čovjek razboli. Bolest može biti fizička a može i duševna. Za liječenje takvih oboljenja ide se ljudimakoji znaju liječiti od toga. To su razne hodže, mada bih ja preporučio da se traži sufijski šejh jer on za razliku od hodže posjeduje veću duhovnu snagu.
Ja sam osobno gledao kako izgleda liječenje tih ljudi i kako se deru i viču i kriče...Također sam imao prilike promatrati jednu djevojčicu danima, u koju je ušao džin. (Radili smo na jednoj zgradi, a mala je bila susjeda ). Njeni roditelji su je vodili kod svih mogućih doktora ali bez uspjeha. Samo nisu kod muslimana, ali to je druga priča. Nego - mala je cijele dane provodila u kokošinjcu i u psećoj kućici. ( imali su jednog cuku ). Onda bi iz čista mira počela se derati bez povoda. Onda se naglo smiri. Sjedi, naglo skoči , trči stane, smije se , dere se...Neuračunljivije stvorenje nisam vidio. Ponaša se bez imalo logike. Bez ikakvog pravila. Bilo kakvog pravila.

Ako mi se bude dalo, prepisat ću priču jednog našeg šejha koji je upao u svijet džina i tamo zaglavio nekoliko godina. Sa njima živio, zaljubio se u džinicu i trebao je ženiti. Uglavnom, jedva se izvukao iz tog svijeta. S tim da je on bio sa onim normalnim džinima. Recimo ima džina doktora kao i ljudi. Sa nekim džinom doktorom je neko vrijeme boravio i razmjenjivali su znanja o lijekovima...Ne sjećam se svega, kako rekoh ak budete dobri prepisat ću vam cijelu priču, a baš mi se ne prepisuje.

Džine može vidjeti svaki produhovljeni čovjek. Ali ne kako vi to zamišljate. Misli se na istinsku duhovnost i potreban je malo veći stepen. To je stoga što tada čovjek postaje senzibilniji. Čula mu se izoštravaju te uz malo volje i želje i poznavanja nekih osnovnih pravila , može ih vidjeti, kao što mi jedni druge vidimo. Duhovna snaga je potrebna da bi se zaštitili od džina. Čovjek jake duhovne snage zrači ogromnu duhovnu energiju i džini mu ne mogu pristupiti da mu naude. Zato se ostavite prizivanja džina, a najbolje bi bilo da o njima niti ne razmišljate. I vodite računa o osobnoj higijeni. Ne čitajte novine u wc-u te ne zviždite u svojoj kući. Sklonite slike sa likovima živih bića sa zidova u kući. Ne držite paščad u kući...
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.