Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2013., 18:01   #181
mislim moguće je krvariti u vrijeme očekivane m i biti trudan, nije moguće imati menstruaciju
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 00:22   #182
Pozdrav!

Malo sam zbunjena. Dakle u petak sam napravila test jer mi je kasnila 7-8 dana i pokazale se dvije crtice i to vrlo jasno. Već idučeg jutra dobila sam mengu. Bar tako izgleda, iako koliko čitam a i znam nemoguće je imati pravu mengu u trudnoći. Ali krvarenje je istog intenziteta i bolovi su bili isti kao i kod menstruacije inače. Danas mi je treći dan te "menge". Bio je taman vikend pa s enisam naručivala na pregled.

Prva reakcija mi je bila da je gotovo, to što je bilo, otišlo je s krvarenjem, rani spontani. Al na ovoj temi sam pročitala i drugačija isksutva i sad opet ništa ne znam. Postoji li šansa da je trudnoća i dalje tu? Mislim, na pregled ću otići, ali kod svoje ginićke nekad čekam i do mjesec dana na red. Što do tada napraviti, možda ponoviti test kad krvarenje završi, ili?
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 01:35   #183
Tarsis, mislim da te ni jedan ginekolog neće naručiti za mjesec dana ukoliko kod naručivanja kažeš da sumnjaš na trudnoću, a imala si krvarenje.
Nazovi, objasni situaciju i vjerujem da ćete primiti u vrlo, vrlo kratkom roku. Kod mog "socijalnog" ginekologa se isto čeka po mjesec i više dana na redovan pregled, no kad sam imala situaciju kao ti - test pokazao trudnoću, a meni se javilo krvarenje (doduše, slabije nego menstrualno), rekao mi je da dođem isti dan. Tada mi je napravljen ultrazvuk, i poslao me vaditi beta HCG jer se plod još nije vidio na ultrazvuku.
Tako da bih ja na tvom mjestu odmah sutra nazvala ginekologa, i dogovorila s njim/njom što dalje. A možeš i ponoviti test kad krvarenje prestane ili da ne moraš čekati kraj krvarenja - privatno otići u neki laboratorij izvaditi bHCG iz krvi. U svakom slučaju - sretno!
__________________
...& found
::Lost:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 12:59   #184
POZ ovako zanima me dali je moguce u tim 'mengama' u trudnoci imati i PMS? prije tocno mj dana sam imala odnose (1.put) i odma 2.dan su me cice pocele boljet (PMS?) i par dana nakon su mi se pojavile zile po njima. 9 dana nakon sto su me pocele boljet dobila sam mengu, normalno je trajala i kad je zavrsila cice su mi se vratile u normalu, postale su meke i prestale boljet, ali su te zile ostale i jos uvjek su tu. i evo sad me o5 pocinju boljet (PMS ne?) ali brinu me te zile i mj dana cudan osjecaj u trbuhu.
__________________
WE CAN BE STRONG
MissyColl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 16:18   #185
Prije svega pozz svima. ispricavam se jer sam vec pisala ovaj post na temi simpromi trudoce, nisam prije naisla na ovau temu... dakle...
Prosli mjesec m je dosla 7.11. bila je dosta oskudnija nego inace, trajala je 3 dana i 4 dan zadnji smeđe.
Sada je trebala doći 4.12. ili 5.12. (dodje svako 4 tjedna, uvijek točno nikad ne kasni nikad ne dodje ranije) ali je dosla 2.12. dakle ponedjeljak, cijeli dan dovoljan dnevni uložak, više roskasti iscjedan nego krv, utorak ujutro je bila toliko jaka da mi je do pidzame proslo tokom noci. i samo taj jedan dan obilna, u srijedu opet dovoljan dnevni uložak.
Planiramo bebu, nezasticeni odnos je bio 17.11. (jedino tada u vrijeme kada je trebala biti O). Zbunjena sam jer ne znam dali bi mogla biti T, buduci da mi menga nikada ne urani, uvijek traje obilno 4 dana i jos 2 dana ciscenja. ne znam dali da radim test?
simptoma i nemam nekih, osim zatvora, i nekada mi bude mučno navečer.
svaki savjet je dobrodošao
conny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 11:51   #186
Imala sam jednu M nakon što sam ostala trudna, došla mi je malo ranije nego što je trebala i to je bio razlog zašto uopće nisam posumnjala da sam trudna. Doduše, bila je oskudna i nije bilo svježe, crvene krvi. Moj ti je savjet da napraviš test na trudnoću, jedino ćeš tako znati.
barsana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 00:22   #187
Bog prvi put sam s vama na forumu. Imam 22 g ja i mm radimo na bebi 5 mjeseci. Ovaj mjesec menestruacija je trebala doci 25.08. 12.08 mi se pojavio smeđi iscjedak koji je bio vidljiv samo na wc papiru. Nakon dva dana imala sam svađu s članom obitelji nakon čega sam uočila malo krvi. Krvarenje je bilo također jako slabo vidljivo na wc papiru i eventualno u malim količinama na ulošku. Grudi .i nisu bile osjetljive niti me bolio stomak a inače imam jako obilne i bolne. 25-og sam osjetila da me bole grudi i povremeni grcevi. 29-og navecer sam uočila krv na wc papiru. Nije obilno kao moja menestruacija inače i nema grumena krvi kao inače. Molim vas da mi date neki savjet jer nemam iakustva s trudnoćom. Hvala vam unaprijed
Veri1808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 08:28   #188
Quote:
Veri1808 kaže: Pogledaj post
Bog prvi put sam s vama na forumu. Imam 22 g ja i mm radimo na bebi 5 mjeseci. Ovaj mjesec menestruacija je trebala doci 25.08. 12.08 mi se pojavio smeđi iscjedak koji je bio vidljiv samo na wc papiru. Nakon dva dana imala sam svađu s članom obitelji nakon čega sam uočila malo krvi. Krvarenje je bilo također jako slabo vidljivo na wc papiru i eventualno u malim količinama na ulošku. Grudi .i nisu bile osjetljive niti me bolio stomak a inače imam jako obilne i bolne. 25-og sam osjetila da me bole grudi i povremeni grcevi. 29-og navecer sam uočila krv na wc papiru. Nije obilno kao moja menestruacija inače i nema grumena krvi kao inače. Molim vas da mi date neki savjet jer nemam iakustva s trudnoćom. Hvala vam unaprijed
kupi test za trudnocu, imas u ljekarni za 14kn i napravi ga. posto si vec 25. trebala dobiti,a da si trudna, crta bi se morala vidjeti iz aviona.
ako jesi trudna, nazovi ginekologa i reci ju da povremeno krvaris, primiti ce te odmah. bar bi morao.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 08:33   #189
od prijateljice mama mi je pricala da je ona u svojoj mislim 5. trudnoci, znaci zena imala iskustva, svaki mjesec imala normalnu menstruaciju. i to nekih 5-7 mjeseci, ne sjecam se tocno. ono bas kao prava menstruacija, skoro na dan, krvarenje par dana.

to je bilo pred nekih 30 godina, veli da je doktor uopce nije dozivljavao, a kamoli slao na neke pretrage. rodila normalnog decka, velim, ima vec cca 30 godina.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 10:59   #190
Quote:
Veri1808 kaže: Pogledaj post
Bog prvi put sam s vama na forumu. Imam 22 g ja i mm radimo na bebi 5 mjeseci. Ovaj mjesec menestruacija je trebala doci 25.08. 12.08 mi se pojavio smeđi iscjedak koji je bio vidljiv samo na wc papiru. Nakon dva dana imala sam svađu s članom obitelji nakon čega sam uočila malo krvi. Krvarenje je bilo također jako slabo vidljivo na wc papiru i eventualno u malim količinama na ulošku. Grudi .i nisu bile osjetljive niti me bolio stomak a inače imam jako obilne i bolne. 25-og sam osjetila da me bole grudi i povremeni grcevi. 29-og navecer sam uočila krv na wc papiru. Nije obilno kao moja menestruacija inače i nema grumena krvi kao inače. Molim vas da mi date neki savjet jer nemam iakustva s trudnoćom. Hvala vam unaprijed
jesi napravila test za trudnoću?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 23:14   #191
Nisam radila test jer sam mislila necu sad u dan kad je trebala doc menestruacija radit test. I onda nakon 4 dana se pojavi to krvarenje. Danas je evo treci dan i jako slabo nebi ulozak popunila nema sanse. A inace su mi menestruacije obilnije i jako bolne. Zbunjuje me ovo. Neznam dali da odem odma kupiti test ili da pricekam da krvarenje skroz prode.
Veri1808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 07:58   #192
Quote:
Veri1808 kaže: Pogledaj post
Nisam radila test jer sam mislila necu sad u dan kad je trebala doc menestruacija radit test. I onda nakon 4 dana se pojavi to krvarenje. Danas je evo treci dan i jako slabo nebi ulozak popunila nema sanse. A inace su mi menestruacije obilnije i jako bolne. Zbunjuje me ovo. Neznam dali da odem odma kupiti test ili da pricekam da krvarenje skroz prode.
odmah kupi test! pa neces propasti za 14 kn.
on pokazuje trudnocu cak i prije termina kad si trebala dobiti mengu a kad vec prode rok se vidi vec iz aviona crta
i ako je pzitivan ravno k ginekologu
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 18:48   #193
Bok svima,vidim da dugo nije bilo postova na ovoj temi ali da probam.Moja situacija je sljedeća:
ciklusi su mi redovni,na 26 dana,ja i MM radimo na bebi,zadnja menga mi je bila 28.4,bili smo vrijedni,ovulacija mi je bila 15 ili 16 dana ciklusa,znam po bolovima u lijevom jajniku i sluzi,to smo pokrili,nakon toga menga mi je kasnila 4 dana,a nikad ni jednom nije kasnila,uradila sam test koji je bio negativan,dan poslije mi je dosla menga,bila je bolna,normalna,s tim da je trajala samo dva dana,a navecer je vec počelo ono smede,kao čišćenje sto meni bude 4 dan menge,ok ja sam to racunala kao redovnu mengu,sve dok mi se par dana poslije nisu počeli javljati PMS simptomi,bolovi u doljnjem dijelu leda,grcevi i probadanje na lijevoj strani stomaka,i ziganje kroz sike ali me ne bole,i ponekad mi naleti kao blaga mučnina..ja to ne bi ni uzela za ozbiljno da mi sestra nije rekla da je imala laznu mengu ??mene
zanima da li je imao tko takvo iskustvo,jer cula sam da te lazne su samo mrljice ,a ne kao prava!!Ima li smisla raditi test i kada??sorry na dugom postu,hvala na bilo kakvom odgovoru!!
Nadalina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 20:24   #194
Pozdrav svima nadam se da ovdje ima aktivnih jer imam pitanjce ja sam dobila svoju očekivanu vješticu točno u dan bez bolova samo smeđi iscjedak i tako 5 il 6 dana što je za mene čudno, jer tjedan prije imam grčeve i prvi dan kad dobijem.al eto nije meni bilo niš čudno do prije tjedan dana ja sam jednostavno toliko slaba i hodam i spavam i počeo mi se dizat želudac na hranu koju volim....Zar je zbilja moguće imati lažnu mjesečnicu ?????
I da napomenem radimo na bebi ......
tona 24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 20:26   #195
Quote:
Nadalina88 kaže: Pogledaj post
Bok svima,vidim da dugo nije bilo postova na ovoj temi ali da probam.Moja situacija je sljedeća:
ciklusi su mi redovni,na 26 dana,ja i MM radimo na bebi,zadnja menga mi je bila 28.4,bili smo vrijedni,ovulacija mi je bila 15 ili 16 dana ciklusa,znam po bolovima u lijevom jajniku i sluzi,to smo pokrili,nakon toga menga mi je kasnila 4 dana,a nikad ni jednom nije kasnila,uradila sam test koji je bio negativan,dan poslije mi je dosla menga,bila je bolna,normalna,s tim da je trajala samo dva dana,a navecer je vec počelo ono smede,kao čišćenje sto meni bude 4 dan menge,ok ja sam to racunala kao redovnu mengu,sve dok mi se par dana poslije nisu počeli javljati PMS simptomi,bolovi u doljnjem dijelu leda,grcevi i probadanje na lijevoj strani stomaka,i ziganje kroz sike ali me ne bole,i ponekad mi naleti kao blaga mučnina..ja to ne bi ni uzela za ozbiljno da mi sestra nije rekla da je imala laznu mengu ??mene
zanima da li je imao tko takvo iskustvo,jer cula sam da te lazne su samo mrljice ,a ne kao prava!!Ima li smisla raditi test i kada??sorry na dugom postu,hvala na bilo kakvom odgovoru!!
Zanimljivo i kaj ste ustanovili jer prava il lažna dal ima +
tona 24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 17:59   #196
imam pitanje

je li ijednoj mami objašnjeno zašto je krvarila dok je trudna ? ako nije odumrla jajna stanica i u maternici je smješten fetus, zašto ima krvi ?
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 13:42   #197
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
imam pitanje



je li ijednoj mami objašnjeno zašto je krvarila dok je trudna ? ako nije odumrla jajna stanica i u maternici je smješten fetus, zašto ima krvi ?

Mogu biti razni razlozi. Ovako na brzinu sto mi pada na pamet je hematom ili prenizak progesteron, odnosno progesteron koji oscilira.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 13:22   #198
Quote:
blizanka kaže: Pogledaj post
Mogu biti razni razlozi. Ovako na brzinu sto mi pada na pamet je hematom ili prenizak progesteron, odnosno progesteron koji oscilira.
hm zanimljivo,

a je li može krvarenje imati ikakve veze ako si trudna a još dojiš dijete?

sve u svemu, to krvarenje baš u terminu kada inače dolazi menga, nema opasnosti za plod ?

znači krvarenje je bezopasno i normalno ?
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 13:52   #199
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
hm zanimljivo,

a je li može krvarenje imati ikakve veze ako si trudna a još dojiš dijete?

sve u svemu, to krvarenje baš u terminu kada inače dolazi menga, nema opasnosti za plod ?

znači krvarenje je bezopasno i normalno ?
mislim da dojenje i krvarenje nema nikakvu povezanost

svako krvarenje moze biti opasno za plod, sama zena nikad nemoze znati sta se dogada i zasto krvari, te se treba javiti doktoru

krvarenje nije bezopasno i normalno, da je tako, onda bi svaka trudnica krvarila
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 14:03   #200
Quote:
maybelline kaže: Pogledaj post
mislim da dojenje i krvarenje nema nikakvu povezanost

svako krvarenje moze biti opasno za plod, sama zena nikad nemoze znati sta se dogada i zasto krvari, te se treba javiti doktoru

krvarenje nije bezopasno i normalno, da je tako, onda bi svaka trudnica krvarila
o bože

pročitala sam članak da čak i da je krvarenje za vrijeme trudnoće bezbolno i nije opasno , da će to sve na kraju završiti sa carskim rezom, da je u pitanju predležeća posteljica koja blokira ulaz u vaginu pa vaginalni porod neće biti moguć.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."

Zadnje uređivanje -KLEOPATRA : 31.08.2015. at 14:15.
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.