Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2013., 08:32   #161
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Za početak-odi liječniku kako bi se utvrdilo radi li se o nekom ozbiljnijem poremećaju, ili će biti dovoljna kvalitetna med.masaža kroz 5-10 dana uz obaveznu aplikaciju lokalnih analgetika (Luboreta tijekom same masaže utrljavati,FastumGel ili DicloDuo Spray nakon masaže-dakako, ako ne postoji kontraindikacija za navedene). Postoji objektivna vjerojatnost, kako tu ibuprofen u obliku tbl. neće biti efikasan previše. Konjska mast-za opisano baš i nisam uvjeren kako može biti od pomoći.
Hvala ti puno na savjetu,DucloDuo pijem tablete,malo je popustio,ali i dalje boli...kako vidim ne gine mi cekanje kod doktora
renifil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 14:46   #162
Lijeva strana vrata boli

Ovako, prije dan kad sam ustao, malo me je nešto vrat bolio.. Pomislio sam odma da sam loše spavao, pošto kad sam se probudio jastuk je bio uz zid.. pa ono bio sam u malo neprirodnom položaju, pogotovo što se vrata tiče.. I danas kad sam ustao.. malo jače me boli.. Ništa sad da mi ono smeta, al' boli.. i boli kad diram.. isto ko da je nateklo, golim okom se još ne vidi, al' kad se opipa malo mi je natekla lijeva strana..

Da li je to od tog lošeg položaja.. Ili ? Da li je neko imao slično iskustvo.. I da li trebam prvo malo sačekati, (dan-dva) pa onda otići ljekaru.. Pošto ne volim da idem tamo..

Hvala unaprijed!

EDIT: Nedavno sam bio bolestan.. Prvo sam imao blagu temperaturu pa je prošla, onda sam imao problem sa grlom, jedva sam gutao pa je i to prošlo.. A onda me je zaboljelo uho, a to je prošlo za dan.. Sve se desilo u nekih 15 dana.. Sad je okej.. Samo me malo strah ovog xD..

(Možda može biti kako sam sad trenutno oslabio radi prošle bolesti, pa se sada organizam kao brani ili šta... )
Neyaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 17:07   #163
Quote:
Neyaa kaže: Pogledaj post
Ovako, prije dan kad sam ustao, malo me je nešto vrat bolio.. Pomislio sam odma da sam loše spavao, pošto kad sam se probudio jastuk je bio uz zid.. pa ono bio sam u malo neprirodnom položaju, pogotovo što se vrata tiče.. I danas kad sam ustao.. malo jače me boli.. Ništa sad da mi ono smeta, al' boli.. i boli kad diram.. isto ko da je nateklo, golim okom se još ne vidi, al' kad se opipa malo mi je natekla lijeva strana..

Da li je to od tog lošeg položaja.. Ili ? Da li je neko imao slično iskustvo.. I da li trebam prvo malo sačekati, (dan-dva) pa onda otići ljekaru.. Pošto ne volim da idem tamo..

Hvala unaprijed!

EDIT: Nedavno sam bio bolestan.. Prvo sam imao blagu temperaturu pa je prošla, onda sam imao problem sa grlom, jedva sam gutao pa je i to prošlo.. A onda me je zaboljelo uho, a to je prošlo za dan.. Sve se desilo u nekih 15 dana.. Sad je okej.. Samo me malo strah ovog xD..

(Možda može biti kako sam sad trenutno oslabio radi prošle bolesti, pa se sada organizam kao brani ili šta... )
Postoji mogućnost kako su tvoje tegobe dobroćudne i uistinu posljedica nepravilnog položaja tijekom spavanja. Isto tako, ne može se sa sigurnošću isključiti kako je ta bol povezana sa preboljelom grlo&uhoboljom, niti kako se možda radi o nekakvom zasebnom, novonastalom problemu.
Koje uho te boljelo, lijevo, ili desno?
Ovo podcrtano-apsolutno te razumijem ni ja baš ne volim uvijek kad se moram družiti sa liječnicima
No, ima smisla konzultirati svog liječnika u dogledno vrijeme, kako bi se na vrijeme počelo sa liječenjem, ako za to postoji potreba- realna je opcija kako će biti dostatna lokalna terapija (gelovi,kreme, sprejevi...)+med.masaža, no, potrebno je isključiti nekakvu ozbiljniju situaciju-mirnije ćeš spavati u svakom pogledu.
Ako bi se stanje značajnije pogoršavalo, uvijek imaš hitnu
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 21:48   #164
Spazam vrata

Prije 2 godine su mi se javili prvi "simptomi" misicnog torticolisa, koji se jos prevodi kao "krivi vrat".Poceli su blagi bolovi u vratu koji su se vremenom poceli pretvarati u grceve lijevog vratnog misica. Moram napomenuti da sam u tom periodu isao kod mnogih doktora, fiziotarapeuta, neurohirurga, kiroprakticara, od svega toga uspjeli su samo dijagnosticirati da se radi o spazmu vratnog misica-torticollis. Koristio sam i mnoge tzv."prirodne lijekove" ali bez uspjeha. Znaci problem je sto ne mogu drzati vrat "pravo", grcevi lijevog vratnog misica povlace vrat lijevo tako da s naporom moram drzati glavu u pravilnom polozaju. U ove protekle 2 godine stanje se nije znacajno poboljsalo, molio bih sve one koji imaju nekog kvalitetnog doktora, neku informaciju ili slicno iskustvo da jave na [email protected]
vrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 00:08   #165
Ako sam dobro shvatio, ti pišeš o spastičnom tortikolisu. Ako sam krivo shvatio, ignoriraj moj post.
Odi nekom ozbiljnijem neurologu na pregled za početak, event. fizijatru.
Ako su iscrpljene neinvazivne metode liječenja kao što su fiz.th+ciljana tjelovježba pod nadzorom adekvatno educirane osobe, med.masaža uz aplikaciju analgetskih pripravaka (evidence-based medicine, isključivo), postoji mogućnost liječenja spastičnog tortikolisa i botoxom i često zna biti vrlo efikasna.
Nisi naveo zbog čega su se pojavile navedene tegobe.
1.Spontano?
2.Sedentarni posao i nedovoljna, ili neprimjerena fizička aktivnost (hrvanje,MMA,jiujitsu...)?
3.Trauma vratne kralježnice/glave (npr.prometna nesreća i sl.)?
4.Dosadašnje bolesti?
5.Hereditet?
6.Rezultati prethodno učinjenih pretraga?
7.Dosadašnja/aktualna terapija?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 14:07   #166
Bio sam kod vise neurologa, neuropsihijatra posjecujem vec duze, fizioterapeut, razni alternativni doktori, ali nitko mi jos niej pomogao. Glava mi jos bjezi ulijevo...cuo sam za botox da je dobar, ali i da može štetiti te da ima odredjeno vrijeme djelovanja. Sve ovo nastalo mi je spontano (zapravo uz puno stresa u zivotu).
vrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 19:51   #167
Ozljeda vrata

pozz, ovako prije dva dana sam imao prometnu i prevrtanje automobila tri cetri puta, nakon cega sam isetao iz auta bez ozljede da bih se jucer sokirao kada u sam skuzio da iz lezeceg polozaja ne mogu bez ruku podignuti glavu.Prednji dio vrata mi je natekao i osjecam laganu bol kada gutam, sutra cu kod doktora da kaze svoje jer je danas na putu pa ako ima tko nesto za napisat bio bih zahvala posto me zivcira ovaj ovratnik
gof is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 21:29   #168
Išetao iz auta bez ozljede, a nosi ovratnik.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.