Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2013., 14:53   #261
Quote:
MrSensitive kaže: Pogledaj post
Dali netko zna gdje se kod nas moze nabaviti blue curacao liker ?
http://www.crochef.com/index.php?pag...blue%20curacao

Vrutak ?
Igdje drugdje ?
U Metroa je bilo
Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 16:13   #262
Quote:
Satanic Blood kaže: Pogledaj post
Nemam baš neka visoka mišljenja o koktelima općenito, nisam ljubitelj pića koja su mix svega i svačega tako da ne možeš ni popamtiti sve sastojke koji se koriste. Po meni su to pića za djevojčice i sve one koji se tako osjećaju, pravi muškarci će radije popiti dobar whisky kod kojega barem znaš na čemu si. Nijedan koktel bez obzira koliko kvalitetan bio se ne može mjeriti npr. sa Ballantinesom koji je institucija whiskyja skoro 200 godina.
Pravi koktel je za znalce - i one koji ga rade i one koji ga piju.
Osnova dobrog koktela mora biti kvalitetna cuga,a ne kojekakve fejkane inačice.
Balić je osrednji viskač i nije mjerilo znalački složenog koktela.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 09:39   #263
Quote:
MrSensitive kaže: Pogledaj post
Dali netko zna gdje se kod nas moze nabaviti blue curacao liker ?
http://www.crochef.com/index.php?pag...blue%20curacao

Vrutak ?
Igdje drugdje ?
Firma Troter d.o.o. iz Rijeke se bavi distribucijom pića i likera za koktele, možeš probati kod njih.
__________________
Bolje mješati cugu nego beton!! :)
barmen.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 00:25   #264
Jel mi može netko reć gdje da kupim smirnoff blue label. Sjećam se da sam ga prije viđio na benzinskoj, a sad ga nemogu nigdje kupit.
rsostar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 11:13   #265
Quote:
rsostar1 kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko reć gdje da kupim smirnoff blue label. Sjećam se da sam ga prije viđio na benzinskoj, a sad ga nemogu nigdje kupit.
Vidjela sam u Vrutku,ako si iz Zagreba.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 11:35   #266
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Vidjela sam u Vrutku,ako si iz Zagreba.
Puno hvala
rsostar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 19:37   #267
imam jedno pitanje , ne znam gdje da postavim pa ako netko zna molim odgovor... gdje se moze kupiti onaj sirup za praviti koktele?
nikky :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 10:29   #268
Quote:
nikky :) kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje , ne znam gdje da postavim pa ako netko zna molim odgovor... gdje se moze kupiti onaj sirup za praviti koktele?
A koji točno sirup?
__________________
Bolje mješati cugu nego beton!! :)
barmen.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 18:10   #269
Quote:
barmen.hr kaže: Pogledaj post
A koji točno sirup?
ma ne kuzim se bas u koktele pa bi htjela neki sirup da mogu malo isprobavat raditi koktele... neka preporuka?
nikky :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 10:32   #270
Quote:
nikky :) kaže: Pogledaj post
ma ne kuzim se bas u koktele pa bi htjela neki sirup da mogu malo isprobavat raditi koktele... neka preporuka?
Ne postoji"sirup za koktele".
Svaki koktel ima svoju recepturu i ako je sirup dio te recepture onda je navedeno i koji je:
grenadina
triple sec
mint...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 15:57   #271
E, hitno mi treba pomoć.
Želim praviti mojito koktele, na webu nailazim na razne recepte i omjere. Al, kako ja moram napraiti veću količinu za društvo, nikako ne mogu iskalkulirati kakvi bi omjeri išli na litru. Ono, da napravim litru-dvije u šutu. Svatko pravi različito i sad nikako prokužiti neki jedinstveni omjer sastojaka na veću količinu.
Koliko ruma, koliko limete na litru? Ustvari, najvažnije- koliko ruma na litru??
Ima netko za pomoć?????
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 05:40   #272
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
E, hitno mi treba pomoć.
Želim praviti mojito koktele, na webu nailazim na razne recepte i omjere. Al, kako ja moram napraiti veću količinu za društvo, nikako ne mogu iskalkulirati kakvi bi omjeri išli na litru. Ono, da napravim litru-dvije u šutu. Svatko pravi različito i sad nikako prokužiti neki jedinstveni omjer sastojaka na veću količinu.
Koliko ruma, koliko limete na litru? Ustvari, najvažnije- koliko ruma na litru??
Ima netko za pomoć?????
Naravno limete moras gnjeciti sa listicima mente, to znas valjda.. ovo bi trebalo biti oko litru, ovisno koliko leda stavis..ne moras bas u mililitar ali da je sta blize navedenome:

svijetli rum - 325ml
mineralna voda - 450ml
4 limete
secer - 15 zlica ili 188g
75 listica mente
puno leda

javi kako je ispalo

Zadnje uređivanje ivanv11 : 31.08.2013. at 06:00.
ivanv11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 17:03   #273
Sexy Night (Baileys, Vanilla Liqueur, Banana Liqueur, Hazelnut Syrup i šlag). Pored ovog volim još i Kuba libre i Mojito.
itsnotmeitsyou is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 12:35   #274
ekipo, jel išao tko od vas na edukaciju za barmene-koktel majstore? održava se u mom mjestu, pa sam mislil krenut, iskustva? hvala!
Ma24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 02:16   #275
Jel ima u Zagrebu negdje za kupiti Bacardi 151 i bijeli kakao liker (tamni se ima)?
rammstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 13:36   #276
Portak Kokteli.hr

Nedavno pokrenut prvi koktel portal u RH: www.kokteli.hr

Ima svega! :-)
gvjekoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 20:47   #277
Pozdrav! Zanima me gdje ima za kupiti limete i svježih listića mente? Može li mi netko objasniti o kakvom se to šećernom sirupu radi koji ide u neke koktele? Npr. ovdje: http://kokteli.hr/recipe/havana-beach/ I da, gdje ima za kupiti soka od limete? Možemo li umjesto toga koristiti sok od limuna? Hvala unaprijed na informacijama!
TeaO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 12:03   #278
Preporuka za ljetni koktel...

Hugo .)
Vrlo jednostavno, fino i osvježavajuće...

Sirup od bazge, pjenušavo vino a u nedostatku istog može i "obično" bijelo, tucani led, par listića svježe mente, kriška limete i još nacijedite malo limete u čašu i to je to
Omjeri... kod mene odokativni i kako ko voli.
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 17:18   #279
Quote:
TeaO kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Zanima me gdje ima za kupiti limete i svježih listića mente? Može li mi netko objasniti o kakvom se to šećernom sirupu radi koji ide u neke koktele? Npr. ovdje: http://kokteli.hr/recipe/havana-beach/ I da, gdje ima za kupiti soka od limete? Možemo li umjesto toga koristiti sok od limuna? Hvala unaprijed na informacijama!
nemoj limun umjesto limete. nebo i zemlja donedavno cura mislila da je sve to isto, pa kad sam joj obican gin-tonic slozio sa limunom odmah skuzila razliku

sjecam se da sam u vrutku vidio da imaju sirup od limete za koktele, mislim da je bio 30-50kn, ne vise, a to ce ti trajati. a uvijek mozes u neki trg centar uzeti 5-6 svjezih

sirup koji ti ide u koktele je obicno najobicniji mix secera i vode. mozes ili vodu zagrijat da se otopi secer (obicno ide 50-50) ili stavit u shaker (ili stogod koristis umjesto istog) sa hladnom vodom i trest dok se ne otopi secer pa ti je odmah spremno za uporabu

btw, zna netko ako ima igdje za kupiti flasiranu soda vodu u zagrebu, ili cu morat iskesirat 200-300kn za one barske boce za pravljenje iste?
raest is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 15:04   #280
Sad ne znam dali je ovo još aktualno.

Vukovarsko pivo d.o.o. vrši dostavu na vašu adresu, a sve što trebate je nazvati nas na sljedeće brojeve telefona: Vukovar 032 425 637 ili Zagreb 01 2990 046, a ambalažu (sifon boca i gajba) vam dajemo na korištenje. Prva narudžba komisiona prodaja, a sljedeći put naplata.
kova_sb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.