Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2005., 09:57   #41
Beograd

Da nije pametno voziti Zg tablice po gradu rekli su nam tamošnji poslovni partneri.
Nije meni problem što sam platila kaznu. Ograničenje je 120 i sama sam kriva što sam više vozila. Picajci su bili OK. samo ako poštuješ ograničenja brzine ne možeš stić za 3 sata.
Ja sam ti teta u godinama, ne provociram i fino se ponašam. Ali ne mogu govoriti drugačije nego što govorim doma.
Kad u dučanu ili na trafici kažem "molim vas lijepo" i "hvala" ne očekujem klanjanje, ali isto tako ne očekujem pičkaranje.

Cestarine:
93 kn + 480 dinara (cca 7 - 8 EUR) , u jednom smjeru
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 10:03   #42
Ako sutra nebu kiše idem napokon u Rastoke.
Vidjela sam slikice restorana i hotelčeka koji je neka obitelj sad novo otvorila. Jako slatko izgleda. Ima umjereno seljački štih.
Za obed ću si izabrati svoju pastrvicu i smazat ju sa veselje.
Vodimo i pesu, samo se nadam da se blesa nebu hitala u vodu.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 10:03   #43
ja sam bila u bg prije godinu dana i skoro pa su nam se klanjali po ducanima i ulici... bilo ih je jako puno koji su govorili hrvatski jer su dosli za vrijeme rata.a ekavci pak zale za starom jugom. ili mozda nekaj trece,. nije bitno.

ali...ja sam se vratila sa osipom da sam izgledala danima ko sugavac i camila po bolnicama a frendica je donijela salmonelu. tak da ne bum tam tak skoro.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 10:32   #44
Quote:
polly kaže:
Ako sutra nebu kiše idem napokon u Rastoke.
Vidjela sam slikice restorana i hotelčeka koji je neka obitelj sad novo otvorila. Jako slatko izgleda. Ima umjereno seljački štih.
Za obed ću si izabrati svoju pastrvicu i smazat ju sa veselje.
Vodimo i pesu, samo se nadam da se blesa nebu hitala u vodu.
Rastoke su Ja sam bila prosle godine negdje krajem 6. mjeseca i moglo se bez problema kupati u rijeci.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 10:56   #45
Poslovno sam bila nekoliko puta u Beogardu u zadnje dvije godine. Zadnji put prije 2 mjeseca.
auto je bio ZG registracije i nije bilo ama baš nikakvih problema niti čudnih pogleda, baš suprotno. Kada bi skužili naglasak, pitali su nas iz kojeg grada smo, kako dugo ostajemo, bili vrlo susretljivi i spremni pomoći uz obavezan "ugodan boravak".
Prvi put mi je sve to bilo jako čudno, sada mi je već normalno.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 11:58   #46
Dodajem na ovaj popis Zumberacko gorje. Jako, jako lijepo. Ima prekrasnih livada i potocica.

Za one kojima planinarenje nije strano, preporucam izlet Sošice-Sv. Gera (preko Boića), spuštanje na pl. dom u Sekulićima, pa nazad u Sošice. Cca 6 i pol sati hodanja, a uspon nije težak.

Laganija ruta je Sošice-Sekulići-Sošice (2 i pol sata u jednom smjeru), jer nema skoro uopće uspona, a priroda je luda skroz. Koje prašume su tamo I ogromna šuma s potocicem, ma prekrasno nesto I usred te prasume odjednom izvire napustena partizanska bolnica.... skroz "spuki"

Nakon povratka u Sošice, u blizini se moze navratiti i do slapa, te do jame Jazovke - to je sve dostupno autom.

Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 15:55   #47
Kutarevo i opcenitno dnevni izleti po hrv

Dakle tamo je taj kamp i medvjedic i cijelo ljeto se mladi guzvaju tamo, zabavaljaju i pomazu medekima.
E sad mene zanima jel neko bio i jel to "otvoreno/postoji" cijele godine ili kako?
Ja bi se zaletila na jedan dan ko dnevni izlet pa me zanima isplati li se i ima li se sta tamo vidit?

Inace nisam nasla nikakav topic o dnevnim izletima pa kamo volite otic?
npr - primorje:
za suncanih ljetnih dana autom se cijeli krk moze obic na laganini
a ni rucak u fuzinama nakon setnje prirodom i posjeta spilji nije lose za jedan dan
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 10:23   #48
nije kutarevo nego kuterevo

meni je savršeno za jednodnevni izlet, moj mali ih obožava, dvaput godišnje napravimo đir do kutereva (autoput, izlaz otočac, pa još 10-tak km), pa preko brda u krasno, pa 27km šumskog asfalta do štirovače, pa par km dobrog makadama do alana ili zavižana, pa spuštanje na jadransku magistralu i doma

info o cestama na www.summitpost.com , pod planinama potraži velebit
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 10:37   #49
da budem precizniji...
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 14:12   #50
a u koje doba godina vi odete?
medeki spavaju po zimi pa da ne dodjem tamo a tamo nikoga...??
put znam - hvala
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 16:43   #51
proljeće - jesen.

kuterevo službeno objavi polazak na spavanje, ali oni koji žive u planini kažu da je medvjeđi zimski san priča za osnovnu školu. medo se učahuri kad je -15 i metar snijega, ali prošeta tu i tamo... mislim da ti nije kasno otići

službene stranice
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 22:56   #52
Ja sam bila u Kuterevu kraje kolovoza čini mi se. Prije toga na Krasnom... Lijep izlet. Vrijedi vidjeti
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 13:40   #53
mi smo prosle godine (mislim da je bio kraj 08. mj) bili u Kuterevu, a onda na Plitvicama.
Medeki su preslatki, mislili smo i ove godine (ali odgodit cemo do proljeca) otici vidjeti kako su im napravili kamenicu da se mogu kupati.
Plitvice su lijepe uvijek, u svako doba godine...Za zavrsetak prije povratka u Rijeku, kasni rucak u Lickoj kuci...
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 09:22   #54
Kamo otici na jedan dan?

Polaziste je iz Zg-a, u vidu je nesto aktivno poput planinarenja, plivanja i slicno. Svi prijedlozi dobrodosli!
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 10:23   #55
lijepo ti je u tuheljskim toplicama otkad su preuređene.
ili kreneš autom putem zagorja ili slovenije, ideš da ni ne znaš kuda ideš i gdje ti se zasviđa, staneš, ispećeš roštilj, šetaš po brdima, poljima i sl.
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 12:11   #56
Quote:
frenchkiss kaže:
lijepo ti je u tuheljskim toplicama otkad su preuređene.
ili kreneš autom putem zagorja ili slovenije, ideš da ni ne znaš kuda ideš i gdje ti se zasviđa, staneš, ispećeš roštilj, šetaš po brdima, poljima i sl.
dobra ideja! tnx
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 14:21   #57
Planinski centar Petehovac - Delnice !
Fantastično mjesto ! Ne znaš da li je bolje po zimi ili sada.....
Prekrasan planinski zrak, biciklističke i pješačke staze itd. Ma stvarno mjesto koje treba vidjeti ! A samo sat vremena od ZG

http://www.petehovac.com/index.htm
Felix Arba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 14:26   #58
Zavratnica - fjord sa potopljenim brodom!!! U blizini Jablanca ( tamo ide trajekt za otok Rab)
bombe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 08:17   #59
ako ti nije slovenija predaleko i stvarno volis planinarenje, onda pogledaj ovo..
Okreselj

Ledine
hadit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 08:46   #60
Quote:
bombe kaže:
Zavratnica - fjord sa potopljenim brodom!!! U blizini Jablanca ( tamo ide trajekt za otok Rab)

Planirali smo tamo skoknut nakon Raba, ali budemo nekom drugom prilikom!
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.