Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2021., 00:26   #541
Pozdrav!

Radim u knjigovodstvu. Prošle godine, bivši djelatnik zabunom nije predao GFI u Finu za 2019.u za jednog klijenta, svim drugim klijentima je, poreznoj je predao sve potrebno, slučajno nije predao Fini (korona, rad od doma, svašta,...). To smo tek danas primijetili.

Poslali smo mail Fini o tome, odgovorili su nam
kako su oni dužni podatke iz zaprimljenih GFI isporučiti nadležnim drž. institucijama - Poreznoj, DZS te nakon zaključenja obrade izvještaje za statističke i druge potrebe (svrha 1) za 2019. godinu ih više ne mogu zaprimiti, dok se može i naknadno predati GFI u svrhu javne objave.

Što sad? Hoće li klijentu doći kazna ako je Poreznoj predano sve potrebno? Ako se naknadno preda, u svrhu javne objave preko tog portala, može li svejedno doći kazna?
Ako dođe, može li se žaliti na kaznu da ju barem smanje?

Hvala unaprijed
Noodlehead is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2021., 08:52   #542
Pozdrav svima, hitno trebam jedan savjet. Pogreškom sam jedan ulazni račun (URA) na iznos od 40,00 kn s datumom u trećem mjesecu proknjižio prije računa preostalih računa iz 2. mjeseca, veljače. Tako mi je sad u programu proknjižena URA za ožujak i potom kronološki poslije nje još neki računi za veljaču, dakle 2. mjesec. (npr. URA 58 mi je u ožujku, a potom URE 59-66 u veljači). Da stvar bude gora proknjižena je i isplatnica u blagajni jer je račun bio gotovniski.

Nismo obveznici PDV-a pa nam nije bitno za prijavu poreza za određeni mjesec. Ali, ipak me zanima kako mogu ispraviti ovu pogrešku i koliko je ovo velika pogreška?
Faranin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2021., 11:08   #543
Quote:
Faranin kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, hitno trebam jedan savjet. Pogreškom sam jedan ulazni račun (URA) na iznos od 40,00 kn s datumom u trećem mjesecu proknjižio prije računa preostalih računa iz 2. mjeseca, veljače. Tako mi je sad u programu proknjižena URA za ožujak i potom kronološki poslije nje još neki računi za veljaču, dakle 2. mjesec. (npr. URA 58 mi je u ožujku, a potom URE 59-66 u veljači). Da stvar bude gora proknjižena je i isplatnica u blagajni jer je račun bio gotovniski.

Nismo obveznici PDV-a pa nam nije bitno za prijavu poreza za određeni mjesec. Ali, ipak me zanima kako mogu ispraviti ovu pogrešku i koliko je ovo velika pogreška?
Nikoliko Ne ispravljaj ništa
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2021., 15:06   #544
Pozdrav.

Molim potvrdu da li mi je izračun točan.

U pitanju je kolika bi iznosila dnevna zatezna kamata na zakašnjelo plaćanje računa između poduzeća d.d. (vjerovnik) i osobe javnog prava (dužnik)

iznos računa= 4.404.396,00 kn
zatezna kamata= 7.61% (https://www.teb.hr/novosti/2020/zate...ate-od-172021/)

= 4.404.396,00 * 7,61 *1 / 36500
= 918,29 kn

Da, ne?
Hvala unaprijed.
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2022., 23:58   #545
Rokovi predaje financijskih izvještaja za 2021. godinu

Ministarstvo financija donijelo je Pravilnik o prestanku važenja Pravilnika o rokovima predaje financijskih izvještaja i računovodstvene dokumentacije u posebnim okolnostima (Narodne novine broj 22/22, na snazi od 3. ožujka 2022.).
https://seminar.hr/rokovi-predaje-fi...vjestaja-2021/
Emanuel 44 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.