Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2017., 14:25   #221
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
Bitno je jer lik mozda bi isao da se radi o austriji ali ne i u bugarsku. Mozda bi isao kad bi vidio mogucnosti tamo a sad riskirat samo zbog nje ne bi i pokusava da i ona ostane gdje je mozda realno bolje... mozda se radi o juznoj americi pa realno zna da ce skoro nikad vidjat svoje ali da je kanada u pitanju znao bi da ce si moci priustiti kartu pa dolazit koliko toliko cesto.... je bitno je

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
ja ne znam koji dio nije jasan. njih dvoje znaju koja je to država. i to je država u koju se ona cijelo vrijeme priprema vratiti i to je država za koju on zna od početka veze. jel sat vremena od HR ili na drugom kraju planete, za njih dvoje je situacija jednaka - on sad ne želi ići, ona želi kao što je oduvijek i željela.

pa nije vraga da bez foruma ne znaju koliko bi puta bilo realno viđati obitelj ako su u Australiji ili recimo u Njemačkoj.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 14:32   #222
Naravno ali onda se tem moze zavrsit na stranici broj 1. Lik obecao dok je bio u oblacima sad promislio nece i bok. Ona je isla trazit jos razloga sto je "lagao". Mozda covjek nije lagao mozda je odvagnuo da bez obzira na njenu nostalgiju je to dugorocno ekonomsko samoubojstvo ili da taj jezik i nece bit maciji kasalj za naucit pa se ne bude on mogao poslovno iskazat. Nije svakom san ucit portugalski i francuski i pola zivota natucat dok peres sudje u McDonald'su.... ako drugi razlozi nisu bitni mogla je onda rec lazov spakirat torbu i ajd bok

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 14:48   #223
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ja ne znam koji dio nije jasan. njih dvoje znaju koja je to država. i to je država u koju se ona cijelo vrijeme priprema vratiti i to je država za koju on zna od početka veze. jel sat vremena od HR ili na drugom kraju planete, za njih dvoje je situacija jednaka - on sad ne želi ići, ona želi kao što je oduvijek i željela.
a jebiga predomislio se kada je stvar dosla na naplatu.

to je ono kada ljudi fantaziraju o trojcu ali kada ga treba obavit, useru se.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 16:32   #224
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
Naravno ali onda se tem moze zavrsit na stranici broj 1. Lik obecao dok je bio u oblacima sad promislio nece i bok.
ja ne vidim zašto bi se tema zatvorila već nakon 1. strane jer ne doznajemo koja je država u pitanju. stvar je u tome da se ljudi mijenjaju. bilo bi žalosno da nije tako. ono o čemu smo maštali prije 5, 10, više godina postaje nebitno jer se pojavljuju novi proiriteti. i po tome ni on ni ona nisu u krivu. oni su se našli na različitim putevima, život im je kroz ovo vrijeme koliko su zajedno donio neke nove stvari koje su promijenile pogled na stvari kako i na koji način bi se trebale odvijati. ni prvi, ni zadnji. i sve je to život i sve je to za ljude.

i dalje mislim da autorica mora otići. makar to bio Kazahstan.
i nitko nije kriv, ni on, ni ona. to je jednostavno - život. ne treba uvijek upirati prstom u nekog i nešto, niti tražiti krivce. ljubav bi trebala podrazumijevati i prihvaćanje.

"volim te dovoljno da te mogu pustiti da budeš..."
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 16:40   #225
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
a jebiga predomislio se kada je stvar dosla na naplatu.

to je ono kada ljudi fantaziraju o trojcu ali kada ga treba obavit, useru se.
bombardirani smo pričama o mladim ljudima koji odlaze iz države. no unatoč svemu, uopće ne mislim da je to tako jednostavno. i da je baš onaj trenutak kad se treba uistinu pokrenuti, dosta težak za neke. neki će lakše preko svega, neki ipak malo teže. i ne treba ljude zato nazivati ni kukakavicama, ni lažljivcima, itd. svi mi maštamo i imali smo ili imamo neke vizije o životu. ali ako ih ne ostvarimo to ne znači da smo slabići. jer s jedne strane puštamo jedno, da bi se ustupilo mjesto za nešto drugo.
pa što ako nismo ostvariili fantaziju? jel nam bitnije kako se osjećamo u svojoj koži, od toga da nam netko dodijeli nagradu za hrabrost zbog određenog djelovanja/ostvarenja?

nema nagrada. niti će nam itko dignuti spomenik za nešto u ovom životu. i zato treba raditi po savjesti, te da si što čistiji i mirniiji onog trenutka kad staneš pred ogledalo i promotriš se.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 17:41   #226
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
bombardirani smo pričama o mladim ljudima koji odlaze iz države. no unatoč svemu, uopće ne mislim da je to tako jednostavno. i da je baš onaj trenutak kad se treba uistinu pokrenuti, dosta težak za neke. neki će lakše preko svega, neki ipak malo teže. i ne treba ljude zato nazivati ni kukakavicama, ni lažljivcima, itd. svi mi maštamo i imali smo ili imamo neke vizije o životu. ali ako ih ne ostvarimo to ne znači da smo slabići. jer s jedne strane puštamo jedno, da bi se ustupilo mjesto za nešto drugo.
pa što ako nismo ostvariili fantaziju? jel nam bitnije kako se osjećamo u svojoj koži, od toga da nam netko dodijeli nagradu za hrabrost zbog određenog djelovanja/ostvarenja?

nema nagrada. niti će nam itko dignuti spomenik za nešto u ovom životu. i zato treba raditi po savjesti, te da si što čistiji i mirniiji onog trenutka kad staneš pred ogledalo i promotriš se.

cuj, ona je njega nazvala lazljivcem, ako se dobro sjecam.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 18:31   #227
Nije ona njega nazvala lazljivcem nego vise ljudi na temi. I to ne zbog toga jer se predomislio u zadnji tren nego zbog nacina na koji je zavlaci.

Te mama s kojom se ne podnosi je bitna, ali nije u stvari, brat s kojim se ne cuje je bitan (koji je i sam otisao), treba se uskladiti s otudjenim bratom, ali sutra nije ipak ni brat bitan, ima velike planove za firmu, ali odjedom u biti nemaju nikakav plan, "mozda cu se predomisliti", "mogli bi ici", "odvlacis me od prijatelja!!!", "sad kad znam da ides, i ja bi", itd. Lik je zavlaci.

A jos joj prosipa neke guilt-tripping seme tipa "znas da bi ja za tebe ucinio sve (ali cu patiti ako odem, ali ne bih vezu na daljinu, ali ne bih da ti odes sama i probas, ali brat...)". I onda se ona jos naivno misli dal da propusti konkretnu poslovnu ponudu u svojoj zemlji i ceka da se on predomisli. Mislim da je svima jasno da nece. On je njoj lijepo prebacio lopticu da sama odluci za njihovu vezu. Kod njega je sve "mozda", pa ako ona ode, ona je ta koja je prekinula, a ako ostane jer ga ceka, ne moze mu se nikad pozaliti jer je sama tako odlucila. I on je miran. A mrdat nije ni mislio.

To je dio koji je jadan. A ne cinjenica da se "zelje mijenjaju" i sl. gluposti. Tema se samo vrti u krug. I totalno je nebitno o kojoj se zemlji radi. Ovdje vidim neke likuse koje se na drugoj temi zale kako "nije cudo da nam je drzava u k**cu" a ovdje histericno pljuju po tudjoj zelji da ode u bolje uredjenu zemlju jer je "tu sasvim ok". Nista ne bi dobili da se zna o kojoj se zemlji radi jer bi se onda bagra sjatila da njoj kaze kako je tamo zapravo.
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 19:41   #228
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
cuj, ona je njega nazvala lazljivcem, ako se dobro sjecam.
opet on, ona, oni, mi....ma koga briga jel ga ona ili netko drugi tako nazvao ili ipak ne?

nisam se ni osvrnula na to da li je netko i tko (na ovoj ili bilo kojoj drugoj temi) nekoga nekako nazivao. govorim sto se u zivotu dogadja, a ne kacim se za nesto iskljucivo iz ove price.
ako ces o ovoj prici, bilo je i toga, ali nije u tome poanta mog upisa. i nisam govorila samo za/o autorici i njenom partneru, vec o svima nama kojima zivot svasta priredi, te se sukladno situaciji oblikujemo.

njih dvoje su se s vremenom izgradili u ljude koji jesu. hoce li zajedno dalje kroz zivot, to im tek ostaje za vidjeti. neka im je sa srecom.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 21:30   #229
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
opet on, ona, oni, mi....ma koga briga jel ga ona ili netko drugi tako nazvao ili ipak ne?

nisam se ni osvrnula na to da li je netko i tko (na ovoj ili bilo kojoj drugoj temi) nekoga nekako nazivao. govorim sto se u zivotu dogadja, a ne kacim se za nesto iskljucivo iz ove price.
ako ces o ovoj prici, bilo je i toga, ali nije u tome poanta mog upisa. i nisam govorila samo za/o autorici i njenom partneru, vec o svima nama kojima zivot svasta priredi, te se sukladno situaciji oblikujemo.

njih dvoje su se s vremenom izgradili u ljude koji jesu. hoce li zajedno dalje kroz zivot, to im tek ostaje za vidjeti. neka im je sa srecom.
s time se slazem, samo iskreno, meni je vise tuzno da im je ovdje navodno super a ona ga je oept spremna odjebati zbog sjecanja o zemlji.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:22   #230
navodno. super.

uostalom, kako ikome normalnome u rvackoj uopce moze bit super?
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 23:32   #231
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
s time se slazem, samo iskreno, meni je vise tuzno da im je ovdje navodno super a ona ga je oept spremna odjebati zbog sjecanja o zemlji.
ma taj dio kod nje cak i nisam shvatila kao "samo sjecanja". dakako da moze biti da gaji iluzije, ali mislim da je ovo jedna od stvari koju moras sprovesti u djelo kolikogod kostala. moguce da ce kasnije tuci glavom o zid i govoriti gdje joj je pamet bila. ali znas valjda kako to vec ide - moramo nesto napraviti da bi nastavili dalje.
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
navodno. super.

uostalom, kako ikome normalnome u rvackoj uopce moze bit super?
ovo je sad za debelo prosirenje teme, stovise, ovo je za prelazak i na drugi pdf. ali eto ukratko: niti je Hrvatska samo politika i gospodarstvo, niti je Hrvatska samo porazna brojka (po mnogocemu).

neki ljudi shvate da ce u drugoj zemlji uvijek biti gradjani drugog reda, da ce biti odvojeni od obitelji, prijatelja, cijele mreze koju su do sada kroz zivot gradili. a nekima nije ni u kalkulaciji da crnce narednih 5 godina zivota da bi si osigurali donekle pristojan zivot. tu je i pitanje starosti (godina), ima li se djece, muza, zenu.

uglavnom, stvari su, kao i obicno, sve samo ne crno-bijele. i da, mozda ne mozemo svi reci da nam je u HR super, ali neki nisu spremni na prevec nepoznanica koje ih moguce ocekuju u inozemstvu. lik iz ove price je lako moguce imao punu volju otici zajedno s njom, jezik je ucio, itd, znaci pripremao se. ali je shvatio da je to u ovom trenutku pregolemo za njega i da ipak nije spreman.

a boze moj, pa valjda smo se svi mi ovdje predomislili oko neceg vaznog u zivotu. i ne smatramo se zato muljatorima, lazljivcima i sto sve ne. jednostavno neki pogledi su nam se promijenili.

a valjda je postenije reci "ne mogu sada, nisam spreman/a", nego se upustiti u nesto nevoljko, te lagano ubijati odnos, trviti se, predbacivati.

autorice, po stoti put - put pod noge i ucini sto moras.

gle, imam ti ja jednu filmsku pricu. moj sadasnji (drugi) muz je netko koga sam ostavila prije 20 godina jer sam trebala vise i jer se to vise nije nalazilo u istom mjestu gdje je on. i otisla sam. igrom slucaja, jedno ljeto sam se vratila (rastavljena i s djetetom) i evo nas ponovo zajedno 8 godina i u braku.

kazem vam...blesav je ovaj zivot. i nije ga za uzimati full ozbiljno
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 23:43   #232
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
navodno. super.

uostalom, kako ikome normalnome u rvackoj uopce moze bit super?
cuj, ako se ima para, ovdje je fakat najs.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 00:06   #233
Quote:
jazPo kaže: Pogledaj post
Moja zemlja moja zemlja i moja zemlja...
Aj Boze..pa sto ne kazes o kojoj se to tvojoj zemlji radi, pa zar je tolika tajna?
sjeverna korea
miljo piljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 16:17   #234
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Slobodan mladi čovjek kojemu se nudi neka bolja i lakša budućnost, neka bolja perspektiva... sa dobrom curom koja ga bezuvjetno voli ?
Budaletine brate mili
Ali, kako ti ili bilo tko može znati kakva je njemu perspektiva ovdje?
Možda je čovjek ovdje zadovoljniji, makar sa manje novaca. Tko smo mi da sudimo gdje nekome mora biti bolje? Financijski aspekt, nekima je samo jedan od aspekata, ne nešto što je jedino presudno za kvalitetu života.
To što netko odluči ostati doma, ne znači da je neposobnjaković, lijenčina, neodrasla osoba ili mamin sin.
Quote:
Odi, samo odi i naći zrelog, pametnog, hrabrog, kvalitetnog po unutarnjim osobinama čovjeka. Muškarca a ne dečkića koji cvili.
Muškarca koji će ti biti podrška i koji se dobro osjeća gdje god se nalazi.
Ali, ovo bi komentirala...ajmo sad prebaciti stvari u obrnutu perspektivu.
Je li autorica cura koja je podrška dečku i koja se dobro osjeća bez obzira gdje se nalazi s njim (u Hrvatskoj)?

Nije. Zašto bi onda upravo dečko morao biti taj koji će davati podršku curi na način da će se dobro osjećati gdje god se nalazi? Zašto "ona" to zaslužuje, ali jedan dečko ne smije to isto očekivati od svoje cure?

Jedino ne opravdavam njegova zavlačenja, makar je čovjek fer pa priznaje da ne može ništa garantirati.
Kao što sam rekla, autorica treba otputovati i pokušati ostvariti ono što joj je presudno najbitnije- preseljenje i testirati gdje stoje. Ako je veza dovoljno čvrsta i perspektivna, u konačnici će možda naći neko zajedničko rješenje.
Veritas6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2019., 03:44   #235
Što mrzim nedovršene priče...
__________________
Moj mol ima više stupića.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2019., 09:31   #236
Quote:
Veritas6 kaže: Pogledaj post
Ali, kako ti ili bilo tko može znati kakva je njemu perspektiva ovdje?
Možda je čovjek ovdje zadovoljniji, makar sa manje novaca. Tko smo mi da sudimo gdje nekome mora biti bolje? Financijski aspekt, nekima je samo jedan od aspekata, ne nešto što je jedino presudno za kvalitetu života.
To što netko odluči ostati doma, ne znači da je neposobnjaković, lijenčina, neodrasla osoba ili mamin sin.

Ali, ovo bi komentirala...ajmo sad prebaciti stvari u obrnutu perspektivu.
Je li autorica cura koja je podrška dečku i koja se dobro osjeća bez obzira gdje se nalazi s njim (u Hrvatskoj)?

Nije. Zašto bi onda upravo dečko morao biti taj koji će davati podršku curi na način da će se dobro osjećati gdje god se nalazi? Zašto "ona" to zaslužuje, ali jedan dečko ne smije to isto očekivati od svoje cure?

Jedino ne opravdavam njegova zavlačenja, makar je čovjek fer pa priznaje da ne može ništa garantirati.
Kao što sam rekla, autorica treba otputovati i pokušati ostvariti ono što joj je presudno najbitnije- preseljenje i testirati gdje stoje. Ako je veza dovoljno čvrsta i perspektivna, u konačnici će možda naći neko zajedničko rješenje.
Ma to opce nije bitno, tesko je otici negdje na osnovu idealizacije administrativnog pojma drzave u cetvrtom osnovne. Sto znaci da ga vjerovatno ona uopce i nema doli sturih posjeta toj zemlji i informiranja preko medija. Da su joj tamo prve i lijepe uspomene, to ok. Prihvacam. Ali netko tko se nije bakcao par godina sa solo zivotom i hrvao s administracijom, javnim i privatnim sektorom te opcenito zivotom vani, nije bas u poziciji donositi takve zakljucke..

Realno mi svi znamo koje su prednosti zivota vani u "zapadnim" zemljama..To je svima jasno. Ali taj interni osjecaj koji se projicira na opcenito je uvijek zanimljiv.
Zamisljam sebe u toj situaciji i da stvarno odem u naprimjer Njemacku negdje na sjever. Pa nasao bi tisucu i jednu stvar zasto je Njemacka prelosa u usporedbi s Hrvatskom. Ali to bi opet bio samo moj dojam koji netko uopce ne mora dijeliti i stvari gleda iz druge perspektive..

Znaci previse ljudi se usmjerilo na taj odlazak vani u neku drugu drzavu kao sami cin, ovdje se po meni radi da njih dvoje nadju neko rjesenje na obostrano zadovoljstvo, pogotovo ako im je veza ok, a ne da ih se secira po forumu nebitnim stvarima..

Sto god da odluce ja im zelim srecu,previse je hejta kod ovakvih stvari

Inace sam citirao jer se slazem donekle sa napisanim i poanta je bila da se perspektiva ljudi mijenja ovisno o okolnostima. Kod svih nas. Kada dodju djeca. Kada nadjes posao. Kada pronadjes drugaciji profil posla od onoga kojeg si radio. Kada ti partner to pronadje. Sve su to stvari koje mijenjaju perspektivu. Tako da i odlazak vani moze zadovoljiti tu potrebu autora(autorice), ali sama dinamika zivota gore moze utjecati na njega i njihovu vezu
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2019., 14:18   #237
Ja ću staviti sa strane njega i izvlačenje i kako vjerojatno ne buš nikad dobila od njega ono što hoćeš, potencijalna zamjeranja ako ostaneš, ali i odeš, neperspektivnost veze na daljinu i sve to što su ti i drugi rekli.
Samo bih još jednom naglasila nešto što je vezano samo uz TEBE.
TI moraš to napraviti. Život je jedan i nećeš si nikada oprostiti ako ne pokušaš, bez obzira hoće li biti sve čemu si se nadala, osrednje ili koma.
Moraš probati.

Imam frendicu koja vuče korijene iz jedne južnije zemlje u kojoj je ekonomija gora nego ovdje, a bome i politika.
Ali ona je to malo idealizirala, malo htjela probati, ne znam ni ja šta. Svi su joj rekli da je to glupa ideja, osobno sam to skroz podržala. Idi pa vidi.
Vratila se, ali danas je jako sretna što je pokušala. Jer sad se neće pitati.
Ne znam kako vama ostalima, ali meni je to valjda najveći horor, na smrtnoj postelji se pitati kako bi bilo da ipak jesam...
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 00:44   #238
S obzirom na godište teme, mislim da više nije pitanje što treba učiniti nego što je bilo učinjeno.

Upravo zato sam i napisala da mrzim nedovršene teme, jer se ponadah da će autorica moooožda doći reći nam što je na kraju odlučila i napravila.
__________________
Moj mol ima više stupića.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 12:19   #239
Ma da
Ajmo ju dozvat nekako da nam ispriča.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 19:29   #240
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ja, recimo, niš ne zamjeravam, ali mi je jako neobično da netko živi u nekoj državi i gradu praktički od djetinjstva, a da se baš nikako nije prilagodio.
žena dulje živi u hr nego tamo gdje je rođena. tu je završila osnovnu školu, srednju školu, faks i nema praktički nikoga osim zaručnika.
ok, zanemarimo činjenicu da se već ranije mogla vratiti (ak su je roditelji odškolovali tu, mogli su je i tamo, zar ne?) - pitanje je hoće li joj, kad se vrati, biti stvarno onako kako je zamišljala.
Ovo mi izgleda kao dobro pitanje. Teta kod koje tamo boravi jedina je osoba koju spominje. Ako je otišla još u osnovnoj školi, koliko je, zapravo, bilo prilike da tamo stvori neka dublja prijateljstva? I koliko su se ta djeca s kojima se tada možda družila promijenila u međuvremenu?
Zora djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.