Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2019., 15:39   #421
Ma mi cemo svakako kupiti kartu jer mislim da bih svisnula 9 sati u komadu s ne bas tako malom bebom po sebi ili muzu moja djeca su sve samo ne mirna djeca i to bi bilo cisto mucenje, ne isplati se radi novcane ustede. Bas smo preksinoc letjeli cca pola sata u tih pola sata je promijenio sigurno pededet poza u mom krilu, bili smo preznojeni oboje.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 19:08   #422
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Meni je ostalo u sjećanju da ako dijete sjedi u AS na sjedalu moraš mu kupiti i kartu, inače do 2g je predvidjeno da su u krilu.
Meni je već to bio dovoljan razlog za ne razmišljati o toj opciji...
al i ak ima svoje sjedalo, nije AS obavezan. to sam htjela rec. da je obavezan, vec bi napisali to u uvjete kupnje i leta. i tipa, ak nemas svoju, ponudili bi da rentas/platis, sto vec. i to ne samo za djecu mladju od 2 godine, nego i stariju.
vecinu beba sam vidjala prikopcanu na sisu ili kreveticu
ostali su sjedili na svom sjedalu sa hrpom igracaka i gadjeta

iako, @la_luna, procitaj na karti, mozda pise negdje malim slovima kad ste mu vec uzeli sjedalo
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 21:27   #423
Ja kao ni nosorog nisam vidjela djecu u AS u avionu, nego obično samo zamotane dekicom u stolcu kako spavaju ili trckaraju okolo. Za polijetanje i slijetanje bi vidjela što je preporuka osoblja za vezanje, ako bi bile jake turbulencije vjerojatno bi se dijete prestrasilo, a onda će ionako vjerojatno radije biti u roditeljskom krilu vezano onim dodatnim pojasom nego samo u sjedalici.

Ja inače imam samo pozitivna iskustva s letovima s djecom, čak i kad je junior imao 16 mjeseci i bio u krilu nije bilo nikakvih problema na (kratkim) letovima.. ali ok on je bio dosta mirno dijete
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 23:09   #424
Pa ja se sjecam da sam bila s bebama u AS u avionu. Ono, dali bi mi da s kolicima dodem do aviona, odvojila bih pred avionom AS i konstrukciju, osoblje bi uzelo kotace, a ja bih lijepo sjela u avion s bebom koja bi to sve prespavala u sjedalici. Jedino se ne sjecam sto je bilo kod polijetanja, jesam li ih vadila i vezala narancastim pojasom za svoj ili je normalni pojas od sjedala cak bio dovoljno dugacak da se provuce kroz utore na AS.

Ali sjecam se da mi je to bilo bas prakticno. Bebe su se normalno budile i bile nam na rukama, ali bi ih mogli kratko staviti u AS koja nije predugacka, pa lijepo stane izmedju dva naslona.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 23:25   #425
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Pa ja se sjecam da sam bila s bebama u AS u avionu. Ono, dali bi mi da s kolicima dodem do aviona, odvojila bih pred avionom AS i konstrukciju, osoblje bi uzelo kotace, a ja bih lijepo sjela u avion s bebom koja bi to sve prespavala u sjedalici. Jedino se ne sjecam sto je bilo kod poljetanja, jesam li ih vadila i vezala narancastim pojasom za svoj ili je normalni pojas od sjedala cak bio dovoljno dugacak da se provuce kroz utore na AS.



Ali sjecam se da mi je to bilo bas prakticno. Bebe su se normalno budile i bile nam na rukama, ali bi ih mogli kratko staviti u AS koja nije predugacka, pa lijepo stane izmedju dva naslona.
Da, to moze bit zgodno s manjom djecom i jajima, al moje ce bit vec velika beba koja ne spava puno i sjedalica nije jaje, veca je, plus ne ide na kolica. Znaci, doslovno glomazan nepraktican komad kojeg moram vucarat uokolo na connectinge. Sto vise razmisljam o tome, to sam sigurnija da AS ide u cargo.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 23:29   #426
Naravno, u tom slucaju AS ide u cargo, ne postoji niti jedan razlog da ide gore. Sto se sigurnosti tice, ne vidim kako bi AS u avionu obavljala istu ulogu kao u autu, to nema veze jedno s drugim.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2019., 08:49   #427
Eh, samo da javim da smo mi ipak na kraju odlucili za infant in lap opciju jer smo malo razmisljali i zakljucili da ce beba ionak htjet stalno visit po nama i da cemo bljunut soma dolara za sjedalo na koje cemo bacat stvari ali, jedna od kompanija kojom letimo (Delta) eksli ima naglaseno da treba AS ako je infant in seat! mozda nisu strogi oko toga, tj mozda inzostiraju na AS samo ako roditelj iz nekog razloga ne zeli bebu vezati na sebe pri polijetanju i slijetanju... Jer, zbilja, malo kad razmislim, kako svezati bebu samu u avionsko sjedalo.... Nemam pojma, al eto, toj kompaniji fakat pise da treba AS
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2019., 20:21   #428
Moje dijete (tad beba) je prvi put letjelo avionom sa 8 mjeseci, 5 sati leta, sve je super prošlo. Stvar koja me spasila tad i par puta poslije na aerodromima su kolica koja idu u ručnu prtljagu i mogu se unijeti skroz u avion. Ja sam kupila Yoyo Baby zen, tad su to bila jedina takva koja su uopće postojala i super sam zadovoljna s njima. Jako su lagana i praktična, i za grad, i za sve, a pogotovo za putovanja avionom. Nisam u tom điru više, ali sam viđala po aerodromima i druga kolica tj drugih proizvođaca tog tipa. Super su stvarno za putovanja i čekanja, jer na kraju krajeva dijete uvijek ima i gde odspavati ako se izjalovi neko kašnjenje ili nešto. Odlična stvar i meni djeluju puno praktičnija i bolja, bar iz mog iskustva od onih standardnih kišobran kolica.
Sintisajzer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2019., 23:24   #429
Moj je bio 12 mjeseci kad smo letjeli dvaput prekooceanskim uz dva presjedanja. Meni se pak korisnijom od kolica svakako pokazala nosiljka. Delta airlines je dopusta da dijete bude u nosiljci cak i za polijetanje/slijetanje, dok je pak KLM inzistirao da beba bude van nosiljke, vezana pojasom okrenuta tijelom od mene, a West jet je inzistirao da beba bude van nosiljke i van pojasa i da je drzim prema sebi u polozaju kao za podrigivanje; uglavnom debilno mi je sto prakticki svaka kompanija ima svoja pravila i politiku, cim bi stjuardesa prosla zastekala bih ga na sisu jer, gle, sorry, to mi je bitnije.
Mimo toga je i spavao u nosiljci, a meni su ruke bile slobodne. Malo je zeznuto s manjkom mjesta, al u globalu gledano, zbilja je proslo okej - a on nije najmirnija ni najsuradljivija beba, lol
Kolica smo imali ta mini sto se sklapaju na dimenzije carry on kofera, al su ih svejedno skoro svi uzimali pri ulasku u kabinu nisam inzistirala da ih sami spremamo u overhead compartment jer mi nisu bila neophodna a ionak bismo ih dobili odmah po izlasku iz aviona. Zapravo su nam kolica najvise sluzila za voznju nasih carry on torbi

Mala crtica vezana uz sisu u avionu; nitko njigdje nije ni trepnuo na to (nit sam ja osoba kojoj smeta dojiti u javnosti); al su zato nasi Dalmatinci na letu Amsterdam - Zagreb odmah komentirali "baci sisu da se igramo" odmah sam muzu iskomentirala malo glasnije da se tocno vidi da dolazimo na Balkan. nisam ih vise cula da komentiraju. Valjda su mislili da smo stranci jer smo sa starijom malom pricali engl.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.