Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2018., 17:30   #641
Ma ništa ljudi moji, zajebite vi to, nešt sam ja nasrao.
Evo ako ikad bude nekom trebalo pa nek se nađe

Zadatak 1:
1.
Dijete od 3 godine, složilo je papire prema boji, dok ih je ono od 6 godina složilo u više grupa kombiniranih značajki (oblik&boja) npr. crveni trokuti, pa plavi trokuti, pa crveni kvadrati itd.
Dijete od 3 godine je svoje grupe imenovalo crvene, plave i žute dok je dijete od 6 godina imenovalo svoje crveni trokuti, žuti trokuti, plavi trokuti, crveni kvadrati, plavi kvadrati, žuti kvadrati, plavi krugovi, crveni krugovi i žuti krugovi.
Kada sam pitao da ih slože na drugačiji način, dijete od 6 godina ih je složilo po veličini dok ih dijete od 3 godine nije znalo složiti drugačije.

2. Dijete od 6 godina nije ponovno brojalo kovanice nego je odmah dalo isti odgovor kao i prvi put (8).
Dijete od 3 godine je krenulo ponovno brojati kovanice i tada je dalo isti odgovor kao i prvi puta.
Razlika je u tome što je starije dijete uočilo da se pomjeranjem novčića ne može promjeniti njihov broj dok je dijete od 3 godine moralo ponovno prebrojati novčiće kako bi došlo do rezultata.

2. Zadatak:
Muško, 10 godina.
1. „To je ono kad nešto čitaš pa onda možeš reći što si pročitao.“
„Da može brzo naučiti pjesmicu napamet“
„Ne znam“
2. „Da.“
„Mogu lagano zapamtiti kada čitam nešto što mi je zanimljivo nego kad čitam nešto što mi je dosadno.“
„Matematika.“
3. „Hrvatski i to dobro, ali matematiku ne baš.“
„Pa mislim da sam malo bolji od drugih ali u matematici ne haha.“
4. „ Ponio bih ih.
„Kada trebam nešto ponijeti sjetim se ali kada trebam učiti onda ne pamtim baš jer me ne zanima.“

Dijete ima dobru metamemoriju no uglavnom ju poistovjećuje sa školskim sposobnostima a ne sa svakodnevnim životom, tako na gotovo sva pitanja odgovara u primjerima povezanim sa školom te da nije bilo pitanja u vezi rolanja ne bi se dotakli pamćenja izvan konteksta školske nastave.
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 08:47   #642
Psihologija na državnoj maturi - iz koje knjige uciti?

Jel mi moze neko preporuciti neku knjigu ili skripte iz psihologije iz koje je najbolje uciti za drzavnu maturu? Inace sam isla u strukovnu skolu pa je nisam ni imala, a htjela bi dobit visu ocjenu 4,5 pa bi bilo vrijeme da se ozbiljno primim toga
Marijanaa20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 20:46   #643
Quote:
Marijanaa20 kaže: Pogledaj post
Jel mi moze neko preporuciti neku knjigu ili skripte iz psihologije iz koje je najbolje uciti za drzavnu maturu? Inace sam isla u strukovnu skolu pa je nisam ni imala, a htjela bi dobit visu ocjenu 4,5 pa bi bilo vrijeme da se ozbiljno primim toga
I menwle ovo zanima. Od kuda uciti za pripremu za drz maturu za psihologiju.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 18:31   #644
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
I menwle ovo zanima. Od kuda uciti za pripremu za drz maturu za psihologiju.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
A baš ste se sjetili na vrijeme, nema što?!
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 00:19   #645
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
A baš ste se sjetili na vrijeme, nema što?!
psihologiju spremiš u 3 tjedna, realno.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2020., 11:31   #646
Pomozite mi oko istraživačkog rada.
Lolop65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2020., 13:58   #647
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
Dobio sam ove zadatke
https://prnt.sc/i4yaub
https://prnt.sc/i4yb33

Ja ne znam s čim se oni bodu pa misle da sam vrebam po lokalnim vrtićima i tražim djecu od 3,4 pa 5,6 godina pa prošetam do osnovnjaka za 10-12
Onda potplaćujem djecu da mi slažu neke kovanice i premetaju kartone

Može li netko pomoći i napisati kako bi dijete trebalo složiti te stvari?
Moja premisa bi bila da će mlađa djeca sortirati po bojama a starija po obliku?
Ali pucam u prazno, nisam pronašao ništa pametno u vezi toga.
Moja sudbina u vašim je rukama, ne znam puno djece, nema toga u RH, demografska smrt.
Ovo je čisto testiranje Piageta. Zaključci će biti u skladu s fazom intelektualnog razvoja za tu kronološku dob, dok su sve ostalo manje bitne stvari, kojima je jedini cilj provjeriti jesi li proveo eksperiment.
__________________
No Alarms And No Surprises, Please.
RadioHead is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2020., 14:03   #648
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
psihologiju spremiš u 3 tjedna, realno.
Koja 3 tjedna, pobogu? Najdeblje knjige u gimnaziji imaju 350 strana. Da naučiš 35 strana dnevno, dovoljno ti je 10 dana.
__________________
No Alarms And No Surprises, Please.
RadioHead is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2021., 19:56   #649
Pozdrav,

idem u strukovnu školu i za fakultet koji bih htio upisati trebam polagati ili psihologiju ili sociologiju pa me samo zanima je li to moguće naučiti bez da si plaćam pripreme.
danchi2410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2021., 12:14   #650
Naravno da je moguće.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 17:06   #651
Quote:
danchi2410 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

idem u strukovnu školu i za fakultet koji bih htio upisati trebam polagati ili psihologiju ili sociologiju pa me samo zanima je li to moguće naučiti bez da si plaćam pripreme.
Jest.
Protean is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2022., 03:36   #652
iz ceg ucite/cete ucit
sta ima da valja
__________________
dobra jesam ali nisam kao svetica
zujalicaZuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2022., 16:25   #653
Cool Budući kolege psiholozi, help a sister out!

Dragi i drage,

ovim putem ljubazno molim za malu uslugu, u vidu sudjelovanja u online istraživanju za čije je ispunjavanje otprilike potrebno 5-7 minuta. Fali mi sudionika, a bez zadovoljavajućeg broja istih, statističke obrade nemaju smisla. Tema je aktualna, a o čemu se radi možete doznati na sljedećem linku: https://forms.gle/qeZX9VfHij8fo16u9

Unaprijed hvala na pomoći i ugodan vikend svima!
empatheia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2022., 20:30   #654
Quote:
zujalicaZuj kaže: Pogledaj post
sta ima da valja
Srednjoškolski (gimnazijski) udžbenici iz psihologije.
Ne znam što je aktualno, u moje vrijeme su u ponudi bili Bratko i Šverko, a koji su danas u upotrebi se sigurno dade vrlo lako izguglati.
Protean is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.