Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2024., 19:15   #3941
Ma neću ih zajebavati, samo 1300e je previše. Ako je tako kao što kažeš, odma bi tražia rad za opće dobro. Nisam ni zna da je to opcija. Valjda će proći.

Quote:
Uzmi odvjetnika, pregrizi 300 eura za tih sat vremena, i ak je stvarno bilo kako kazes pozdravi se sa kaznom.
A kako ću dokazati, imam 4 svjedoka doduše, ali nisam ih triba pustiti nakon pola sata. Mogu jedino njih zvati da potvrde da sam bio parkiran. Ako je to dovoljno za skinit kaznu, onda ću ih i zvati.

BTW nije trajalo 40min, nego znatno duže. Zašto - ne znam.
MaliOdKupine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 19:18   #3942
Quote:
MaliOdKupine kaže: Pogledaj post
Ma neću ih zajebavati, samo 1300e je previše. Ako je tako kao što kažeš, odma bi tražia rad za opće dobro. Nisam ni zna da je to opcija. Valjda će proći.



A kako ću dokazati, imam 4 svjedoka doduše, ali nisam ih triba pustiti nakon pola sata. Mogu jedino njih zvati da potvrde da sam bio parkiran. Ako je to dovoljno za skinit kaznu, onda ću ih i zvati.

BTW nije trajalo 40min, nego znatno duže. Zašto - ne znam.
Odi pogledat Training day..........

"It's not what you know it's what you can prove"
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 20:10   #3943
Gleda sam. Nisu sudnice kod nas kao u filmu. Ništa nije ka na filmu. Inače bi me Saul Goodman zastupa
MaliOdKupine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2024., 00:29   #3944
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Čini li se to samo meni, ili u osječkoj policiji vlada nekakva kaubojština, i šerifovanje? Svi znamo da je PU OBŽ imala najveći broj napisanih kazni biciklistima, najviše naplaćenih kazni općenito. Primjerice, dok je osječka policija napisala 2000 kazni biciklistima, splitska je napisala 7.
Ne čini ti se. Vinkovci su još gori. Svaki dan barem 5-6 policijskih patrola zaustavlja po punktovima (često istim) u gradu. U okolnim selima voze civilne aute i zaustavljaju ljude u vožnji. Isto to rade i u Vinkovcima pod rotacijama.

Mene su zaustavili 100 metara od vlastite kuće pod rotacijama (nisam nikakav prekršaj napravio, eto, zaustavili su me radi rutinske kontrole).

U Zagrebu i Splitu nikada policiju vidio nisam, a kamoli da zaustavljaju.

Tamo su u razini jednoroga, toliko su česti.

Tako da, da, tvoja opservacija je točna.

Doslovno maltretiraju vozače u ovom gradu.

A kada ih zovem, kada ih zaista treba čovjek, onda ih nema. Koliko puta sam ih zvao radio kamiona stranih tablica koji divljaju po državnoj cesti prema Vinkovcima, NITI JEDNOM se nisu odazvali. Dapače, mene bi prozivali da zašto koristim mobitel u vožnji (nisam koristio mobitel u vožnji).

Koji je razlog tome, ne znam, ali znam da nigdje u Hrvatskoj nema toliko policijske represije, kao kod nas na istoku.

Em smo jadni sami po sebi, najsiromašniji dio Hrvatske, pasivan kraj, onda nas još policija maltretira.

Nas, hrvatske građane koji plaćamo porez, ali slobodno puštaju stotine imigranata dnevno u zemlju, bez ikakvih papira i bez ičega.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2024., 07:01   #3945
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post

Koji je razlog tome, ne znam, ali znam da nigdje u Hrvatskoj nema toliko policijske represije, kao kod nas na istoku.

Em smo jadni sami po sebi, najsiromašniji dio Hrvatske, pasivan kraj, onda nas još policija maltretira.
Još od posljednje gospodarske krize sam primijetio da što siromašniji kraj, to je više policije po cesti. Čak mi se čini da na taj način nadoknađuju potrošnju, i prihode od PDV-a?

Turizam u Baranji su uništili na taj način. Jednostavno bi se nasadili na svakom čošku i čekali ljude, zaustavljali ih u autima, biciklima, pješke i pisali im kazne. Na kraju su ljudi prestali ići tamo.
Znam hrpu ljudi koji su platili kaznu za vožnju u pijanom stanju na biciklu, zaustavljeni i alkotestirani na biciklističkoj stazi (0.6-0.8 promila).

Da to naprave na Jadranskoj magistrali usred turističke sezone, mislim da bi glave padale.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2024., 07:54   #3946
Ne bi padalo ništa.

Što gluplji šef u PU i PP to više deru.Naime, situacija je sljedeća, ako je više kazni od prošlog mjeseca i prošle godine znači da šefovi bolje šefuju (i čekaju bolje mjesto) a cipelići imaju sve više posla.Ako ne mogu do vozača okretanje je prema biciklistima a poslije i prema pješacima.

S druge strane ovi morski imaju više sponzora pa su non stop u birtiji dok ovima siromašnijima fali sponzora pa da izgube vrijeme okreću se "radu".

A i gazde u Baranji trebaju malo više počastiti da im ne diraju goste.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2024., 08:25   #3947
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Znam hrpu ljudi koji su platili kaznu za vožnju u pijanom stanju na biciklu, zaustavljeni i alkotestirani na biciklističkoj stazi (0.6-0.8 promila).
Pa sad, vožnja u pijanom stanju jest vožnja u pijanom stanju.
Ne znam što bi policajac trebao napraviti? Pustiti pijanog biciklista da napravi pizdariju parsto metara dalje?

Nisam za besmislenu represiju, ali neke stvari apsolutno treba kažnjavati.
Recimo, još uvijek imaš na cesti likova koji se na biciklu voze po nekoj prometnoj cesti po noći bez svjetala (čak i bez 'mačjih očiju') na biciklu - i bez reflektirajućeg prsluka.
Takvima bi trebalo na licu mjesta oduzeti bicikl i opaliti im solidnu globu.

Općenito, mislim da bi trebalo uvesti praksu da se vozača koji u noći udari pješaka ili biciklista koji je bio bez ikakvih svjetala ili reflektirajućih elemenata odjeće oslobađa krivnje automatizmom - ako sam nije vozio preko ograničenja ili bio pod uticajem opijata. Pogotovo na prometnici koja nije baš unutar naselja.

Quote:
Da to naprave na Jadranskoj magistrali usred turističke sezone, mislim da bi glave padale.
Sigurno bi bilo reakcije da policija počne besmisleno sitničariti i kontrolirati, te kažnjavati za trivijalne sitnice. Vjerojatno bi na kraju 'odozgo' došla preporuka da malo 'olabave'.
Ali sigurno ne bi glave padale.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2024., 09:27   #3948
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Pa sad, vožnja u pijanom stanju jest vožnja u pijanom stanju.
Ne znam što bi policajac trebao napraviti? Pustiti pijanog biciklista da napravi pizdariju parsto metara dalje?
O tome pričam. Sve je po zakonu, i svatko je za nešto kriv. Na kraju krajeva, i u Auscwitzu je sve bilo po zakonu, a postojali su i neki kriminalci koji su pomagali Židovima u bijegu.

Što će napraviti na biciklu, na biciklističkoj stazi? Pogaziti dvije pješakinje vozeći 200?

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Nisam za besmislenu represiju, ali neke stvari apsolutno treba kažnjavati.
Recimo, još uvijek imaš na cesti likova koji se na biciklu voze po nekoj prometnoj cesti po noći bez svjetala (čak i bez 'mačjih očiju') na biciklu - i bez reflektirajućeg prsluka.
Takvima bi trebalo na licu mjesta oduzeti bicikl i opaliti im solidnu globu.
Možemo raspravljati o tome, ali neki smatraju da je najbitnije da se plati kazna za alkohol, a ovakva ugrožavanja su nebitna.


Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Sigurno bi bilo reakcije da policija počne besmisleno sitničariti i kontrolirati, te kažnjavati za trivijalne sitnice. Vjerojatno bi na kraju 'odozgo' došla preporuka da malo 'olabave'.
Ali sigurno ne bi glave padale.
Kako besmisleno kad je to po zakonu?

Ne bi otišlo toliko gore da dođe odozgo, to bi se riješilo puno diskretnije, i na istoj razini.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2024., 14:21   #3949
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Još od posljednje gospodarske krize sam primijetio da što siromašniji kraj, to je više policije po cesti. Čak mi se čini da na taj način nadoknađuju potrošnju, i prihode od PDV-a?
Dobro si primijetio. Ne znam što time nadoknađuju, ali znam da je maltretiranje lokalnog stanovništva nevjerojatno.

Evo, doslovno dok sada pišem ovu poruku, čujem da policija i carina na jednoj frekventnoj benzinskoj postaji na ulazu u grad zaustavljaju i pregledavaju sve aute.

Quote:
Turizam u Baranji su uništili na taj način. Jednostavno bi se nasadili na svakom čošku i čekali ljude, zaustavljali ih u autima, biciklima, pješke i pisali im kazne. Na kraju su ljudi prestali ići tamo.
Znam hrpu ljudi koji su platili kaznu za vožnju u pijanom stanju na biciklu, zaustavljeni i alkotestirani na biciklističkoj stazi (0.6-0.8 promila).

Da to naprave na Jadranskoj magistrali usred turističke sezone, mislim da bi glave padale.
To ovdje rade konstantno. Naša svakodnevica.

Kao što sam rekao, na Jadranu, kao i zaleđu, ne postoje. Isto vrijedi i za Zagreb.

Ne sjećam se kada sam tamo vidio policiju da zaustavlja.

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Što gluplji šef u PU i PP to više deru.Naime, situacija je sljedeća, ako je više kazni od prošlog mjeseca i prošle godine znači da šefovi bolje šefuju (i čekaju bolje mjesto) a cipelići imaju sve više posla.Ako ne mogu do vozača okretanje je prema biciklistima a poslije i prema pješacima.
Ovo je 100 % točno.

Inače, imate i članke o tome:

Quote:
NA JEDNU KAZNU SPLITSKIH POLICAJACA NAJMANJE PET OSJEČKIH

Policijska represija na istoku Hrvatske

U drugim dijelovima Hrvatske policija je gotovo nevidljiva

Je li kod vas neko izvanredno stanje kad ima toliko policajaca na ulicama? Građani koji iz ostalih dijelova Hrvatske dođu u posjet Osijeku i okolici šokirani su brojem policajaca na ulicama slavonske metropole.
https://www.glas-slavonije.hr/298071...stoku-Hrvatske

Ima još:

Quote:
Nakon RTL-ove reportaže da policijska uprava osječko-baranjska piše najviše prometnih kazni u Hrvatskoj, pobunili su se slavonski vozači i biciklisti, a probudili su se i gradski vijećnici. Optužbe su ozbiljne, pa se zbog policijske represije na istoku Hrvatske traže ostavke.

"Zbog čega policija iskače iz svakog ćoška. Ljudi dođu, obiđu cijelu Europu, ne vide nigdje policiju, a kod nas doslovce su na svakom ćošku. Koji je razlog? Tražim smjenu rukovodstva policije", apelira gradski vijećnik Zdravko Peko iz stranke Zeleni Hrvatske.
Zatim još:

Quote:
Rad ili “preintenzivan rad” policije u Osječko-baranjskoj županiji koji rezultira sa znatno većim brojem ispisanih prekršajnih prijava protiv vozača motornih vozila, ali i bicikla, u odnosu na druge policijske uprave u zemlji, ne prestaje izazivati reakcije građana, a ovo pitanje podignuto je i na političku razinu.
https://www.glas-slavonije.hr/298290...nju-proracuna/
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.