Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2023., 20:37   #3801
Za slanje imate i sendmybag. Com - web stranica plavo narancasta... ali naljepnice morate sami isprintati i zalijepiti, dodju vam na e-mail nakon sto popunite podatke, a kurir sa vase adrese pokupi i posalje direkt na adresu.
Do sada sam slala sa njima 4x i svaki put je doslo, to je zapravo DHL sluzba, al pod drugim imenom xD
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2023., 21:22   #3802
Ako netko trazi posa sa uklj smještajem neka mi se javi u inbox.
Samo ako imate već presettle ili settled status ( ne davaju VIZU).
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2023., 01:58   #3803
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Ja sam koristio par puta onu ekipu iz Srbije, nemrem se sad sjetiti imena a nemam FB više, mislim da je Branimir nešto ...

Uglavnom znam da su vozili i nakon Brexita i sve je bilo super, koristio ih 3-4 puta
Znali su i proceduru nakon brexita za rješavanje uvoznih taksi
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2023., 17:43   #3804
E da beep beep express, hvala na podsjetnik
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2023., 14:51   #3805
Ja sam prijavila za taj beep beep ekspres pa su me uputili da popunim ToR da carinu ne platim. I bome sad 2 tj već čekam to i nikako da dođe.... Znači načekat ću se da mi osobne stvari dođu za mnom, a ništa ne stane u kofer u avion

Išla sam sad jedan paket od 25 kg slati na HP da mi to bar stigne pa ok da za 1 platim i carinu... Znači to su samo osobne stvari, a bila sam 30 min na pošti jer iako piše na netu da ne treba popisivati, sve su popisivale, a naravno da sam zaboravila sve detalje... pa vaganje i još da neće ni idući tjedan stići to kad stižem tamo...

Ima li netko iskustva kad ste slali paket nakon brexita preko poške koliko treba da stigne?
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2023., 11:06   #3806
Quote:
obicna kaže: Pogledaj post
Ja sam prijavila za taj beep beep ekspres pa su me uputili da popunim ToR da carinu ne platim. I bome sad 2 tj već čekam to i nikako da dođe.... Znači načekat ću se da mi osobne stvari dođu za mnom, a ništa ne stane u kofer u avion

Išla sam sad jedan paket od 25 kg slati na HP da mi to bar stigne pa ok da za 1 platim i carinu... Znači to su samo osobne stvari, a bila sam 30 min na pošti jer iako piše na netu da ne treba popisivati, sve su popisivale, a naravno da sam zaboravila sve detalje... pa vaganje i još da neće ni idući tjedan stići to kad stižem tamo...

Ima li netko iskustva kad ste slali paket nakon brexita preko poške koliko treba da stigne?
Probaj eurosender, sve svoje selidbe unazad 12 godina putem njih. Na stranici imaju opciju UK al' moraš provjeriti, moje iskustvo je vezano za EU.
NemJo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2023., 07:46   #3807
Pozdrav! Nešto je već bilo o 2 stvari, samo bih htjela potvrditi:

1) sad kad sam se smjestila u UK, sad mogu ići u ambasadu napraviti privremenu odjavu prebivališta?
2) odjavu s porezne u RH radim tek nakon koliko - 6 mj, god dana?

Hvala
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 20:47   #3808
Quote:
Anna Luiza kaže: Pogledaj post
Bok,

Nesto slicno za pitanje - mislila sam da izbjegavamo dvostruki porez i nitko me nije nista trazio, al netko je napisao da to nije tocno, iako HR i GB imaju ugovor o tome od 2016?! Detalji..

Pokusavam ispuniti obrazac TI od svibnja prosle godine i svaki put zaspim - zelim se odjavit od 2016. Koliko detaljnih informacija..
Hoce mi priznat potvrdu od HMRC od prosle godine ili trebam opet vadit?

Zahvaljujem!
Kakva je to potvrda of HMRC i kako ju dobiti?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 13:47   #3809
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ako netko trazi posa sa uklj smještajem neka mi se javi u inbox.
Samo ako imate već presettle ili settled status ( ne davaju VIZU).
mene zanima posao al mislim da se mora nac sponzor. Ako netko zna pomoc .
Hvala
__________________
My presence fades to black ,Yeah, there's no going back
My anxiety attacks
TheFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2023., 20:06   #3810
Dobar dan, molim pomoć, jako mi je važno.
Sin mi živi u UK već 7 godina i u međuvređenu se razbolio. Kako je zdravstvo u UK od Brexita u totalnom rasulu, 3 godine nije uspio dobiti dijagnozu, a pao je na 40 kila (ima 28 godin), povukli smo ga doma ovo ljeto i kroz privatne bolnice dobili dijagnozu i terapiju. Otišao je natrag, a terapiju treba sada ponoviti budući da mu je opet loše i jedna tura lijekovanije bila dovoljna
Pokušao je tamo, na temelju nalaza specijaliste iz Hrvatske dobiti lijekove, ali oni to ne priznaju.
Ja mu te lijekove moram hitno i sigurno dostaviti. Biti će nekih 10-15 kutijica lijekpva (većinom neki specijalni antibiotici).
Pitanje je: Zna li netko, provjereno, da će lijekovi, ako ih pošaljem Eurosenderom s express opcijom( najskupljom, samo da stigne), stići brzo, daih neće na carini zaustaviti ( nije mi problem niti carinu platiti samo da lijekovi stignu do njega), ili da kupujem avio kartu i riskiram otkaz jer mi to nitko ne želi opravdati?
Hvala vam unaprijed
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2023., 21:12   #3811
Jel ima GP ?
I jel bio u bolnici ?

Lijekove tamo pušta GP i kažeš di ćeš ih podići u kojoj ljekarni. Osobno nisam imao s njima problema i sve je išlo brzo ali to je bilo prije korone.

Koliko znam ljekovi su na listi zabranjenih stvari za slati poštom i privatna osoba ne može ih slati tako da nažalost jedino opcija onda s putovanjem dolazi u obzir. Ali i tu može biti problema pri prelasku granice, tako da preporučam to dobro provjeriti prije.

Sad sam vidio da je IBS u pitanju, ako je ono što su ženi prepisali, osim antibiotika su bili i steroidi u igri i onda treba popratna dokumentacija jer su ozbiljno s time.
Žena je to dobila simptome i razvila to nakon cijepljenja za koronu, i da i ovdje u Kanadi su isto prvo pokušavali za te simptome gurati antidepresive
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2023., 21:25   #3812
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Jel ima GP ?
I jel bio u bolnici ?

Lijekove tamo pušta GP i kažeš di ćeš ih podići u kojoj ljekarni. Osobno nisam imao s njima problema i sve je išlo brzo ali to je bilo prije korone.

Koliko znam ljekovi su na listi zabranjenih stvari za slati poštom i privatna osoba ne može ih slati tako da nažalost jedino opcija onda s putovanjem dolazi u obzir. Ali i tu može biti problema pri prelasku granice, tako da preporučam to dobro provjeriti prije.

Sad sam vidio da je IBS u pitanju, ako je ono što su ženi prepisali, osim antibiotika su bili i steroidi u igri i onda treba popratna dokumentacija jer su ozbiljno s time.
Žena je to dobila simptome i razvila to nakon cijepljenja za koronu, i da i ovdje u Kanadi su isto prvo pokušavali za te simptome gurati antidepresive
Ima GP ali je beskoristan. I dalje ga "liječi" telefonom i antidepresivima koje nije htio uzeti.
Ovo ljeto su uspjeli prenijeti 10 kutija Rifaximina ali sad treba još 10. Terapija djeluje ,ali treba ponoviti jer mu je užasno loše opet. Čuo se je s GP-om. Ovaj mu ne želi dati Rifaximin jer nije napravio kolonoskopiju. Doktor ovdje koji ga liječi nije htio raditi kolnoskopiju na dečku koji ima 40 kila i sve ostale nalaze negativne. Dogovoreno je da če se raditi kad dobije na težini. Sve u svemu začarani krug.
Lijekove moram dostaviti.Nemam izbora. Znači smatrate da neće proći niti Eurosenderom?
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2023., 23:14   #3813
Probaj pogledati na facebooku, grupe idemo u UK i sl., često se reklamiraju prijevoznici, pa možda možeš poslati po njima.
Frank Knight is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2023., 00:27   #3814
Ček, pa treba napraviti kolonoskopiju, ako ima sve ostale negativne nalaze kako uopće je dijagnosticirano IBs?


Za GP, da neće to sigurno prepisati ako nisu u UK objavljeni svi testovi koji trebaju biti obavljeni, tako je kako je

Išao vidjeti , kod žene ovo nije bio slučaj pa nije pila. Malo procackao i ovo ( tj. Verziju toga ) može kupiti u UK i u slobodnoj prodaji https://www.theindependentpharmacy.c...200mg-tablets9

Za slanje, svi oni su nakon brexita počeli više kontrolirati i zaustavljati, ja recimo svojima sada cbd kapsule narucujem iz Poljske jer nejde više iz UK .

Ali najsigurnije je da to netko osobno odnese, po meni
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2023., 10:49   #3815
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Ček, pa treba napraviti kolonoskopiju, ako ima sve ostale negativne nalaze kako uopće je dijagnosticirano IBs?


Za GP, da neće to sigurno prepisati ako nisu u UK objavljeni svi testovi koji trebaju biti obavljeni, tako je kako je

Išao vidjeti , kod žene ovo nije bio slučaj pa nije pila. Malo procackao i ovo ( tj. Verziju toga ) može kupiti u UK i u slobodnoj prodaji https://www.theindependentpharmacy.c...200mg-tablets9

Za slanje, svi oni su nakon brexita počeli više kontrolirati i zaustavljati, ja recimo svojima sada cbd kapsule narucujem iz Poljske jer nejde više iz UK .

Ali najsigurnije je da to netko osobno odnese, po meni
Hvala Vam. To sam i ja mislila.

IBS je dijagnosticiran jer što god su testirali, sve, ali baš sve je u normali. Kolonoskopija će se raditi kad on bude mogao "stajati na nogama". Stvarno je jako slab a i mentalno ga je sad već dotuklo.I ne podnosi ona sredstva za čišćenje. Pada u nesvijest od toga. Pokušao je. U Engleskoj. Dva puta se je onesvijestio. Hitnanije htjela doći. Štada vam pričam dalje? Nismo dijete samo tako vukli doma.
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2023., 13:39   #3816
Pozdrav. Prije par mjeseci sam se vratio iz UK u Hrvatsku, u UK sam od početka 2019. godine i većinom sam radio osim za vrijeme korone. E sad, ja bih sada htio ako je moguće da mi taj radni staž priznaju u HRV? Išao sam na mirovinsko u HRV, ali tamo moram ispuniti neki zahtjev gdje traže od mene nekakve dokaze o radu u izvorniku/ovjerenoj preslici, itd. Ja nemam nikakve radne knjižice ili ne znam što bih im mogao pokazati?
Ja sam mislio da oni mogu kontaktirati HMRC i dobiti te podatke, ali ipak ne?
Ariok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.