Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Egzodusa na gospodarstvo ima:
Iznimno blagotvorne učinke (na kratki/dugi rok) 15 15.96%
Blagotvorne učinke (kratkoročno i dugoročno) 21 22.34%
Neutralan, nema nekog posebnog utjecaja 8 8.51%
Kratkoročno povoljan, ali dugoročno steti 38 40.43%
Dovesti ce do potpunog sloma države 12 12.77%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2018., 18:18   #12021
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa dobro to je dijaspora Koja se tu i tamo isto racuna u turiste, jer se o njiman ne vodi posebna statistika. A trebalo bi posto broj stalno raste.
da, ali oni nikako ne troše kao Nijemci.

znaš li onaj vic?
Došao Jozo iz Njemačke na Urlaub.
Donio nećacima po dvije <milke, mojoj supruzi 20 dag kave a mi smo na njega potrošili pola plaće...
Smotani2 is offline  
Old 09.02.2018., 18:39   #12022
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Puljić je jedna moralna nakaza i ugojeno krmče, svaki njihov podbradak i kamen u zidovima palača od oniksa je jedan Hrvat u "egzodusu" više.
jebga, ne znam jel mislimo na istoga, hm
žalac_1 is offline  
Old 10.02.2018., 00:55   #12023
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Je li ovo Međedini za butelju?



Ovo je samo za belgijsko pivo, Košić je ipak nenadmašiv

Btw, šta u Irskoj i Južnoj Njemačkoj (gdje Hrvati najviše idu) bacaju katolike lavovima za ovako grubi faul. Mislim, sloboda kretanja radne snage je osnovna sloboda, trebali bi negdje objavit da je sa feudalizmom i srednjim vijekom gotovo već ima nekoliko stoljeća.

Lijepo nam je egzodus pokazao čega je zapravo elite najviše strah, najviše ih boli kad usfali krotke radne snage koja u strahu gleda u pod. Živio egzodus!!!
__________________
...
RealBear is offline  
Old 10.02.2018., 02:21   #12024
Quote:
RealBear kaže: Pogledaj post

Ovo je samo za belgijsko pivo, Košić je ipak nenadmašiv

Btw, šta u Irskoj i Južnoj Njemačkoj (gdje Hrvati najviše idu) bacaju katolike lavovima za ovako grubi faul. Mislim, sloboda kretanja radne snage je osnovna sloboda, trebali bi negdje objavit da je sa feudalizmom i srednjim vijekom gotovo već ima nekoliko stoljeća.

Lijepo nam je egzodus pokazao čega je zapravo elite najviše strah, najviše ih boli kad usfali krotke radne snage koja u strahu gleda u pod. Živio egzodus!!!
Jel mi koji smo ostali možemo dobiti neki dobar popust recimo u HEPu ili Konzumu ako pokažemo domovnicu i dokažemo da smo pravi Hrvati (a ne dezerteri koji su odmaglili na Zapad) ?
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Old 10.02.2018., 17:45   #12025
Cicely, Alaska
Houston, Texas
Osijek, Irska
Frasier is offline  
Old 10.02.2018., 18:25   #12026
Quote:
hrvatina_i_po kaže: Pogledaj post
Jel mi koji smo ostali možemo dobiti neki dobar popust recimo u HEPu ili Konzumu ako pokažemo domovnicu i dokažemo da smo pravi Hrvati (a ne dezerteri koji su odmaglili na Zapad) ?
Pravi Hrvat, Katolik, domoljub, ne traži popust, ostaje u Hrvatskoj, i plaća dvostruko za Hrvatsku.
Hrvatska elektroprivreda, hrvatski domoljub Toda, crkva u Hrvata, hrvatske kune iz hrvatskog džepa, u hrvatski domoljubni džep.
JohnDoe-25 is offline  
Old 10.02.2018., 18:53   #12027
Quote:
poslovni.hr kaže:
Tomašković se osvrnuo i na odljev stručnjaka koji posebno pogađa tvrtke u IT sektoru. Smatra da bi jedinstvena stopa poreza na dohodak umjesto postojećeg sustava progresivnog oporezivanja u konačnici povećala neto plaće i smanjila broj stručnjaka koji dolaze iz Hrvatske. HT, koji drži oko 60 posto domaćeg telekom tržišta, ranije je najavio da će nastaviti s godišnjim kapitalnim ulaganjima od najmanje 1,6 milijardi kuna.
Dobili smo najglasnijeg zagovaratelja flat-taxa u Hrvata.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Monsignor.m is offline  
Old 10.02.2018., 19:21   #12028
Opet gnojite offtopic.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Monsignor.m is offline  
Old 10.02.2018., 19:40   #12029
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Dobili smo najglasnijeg zagovaratelja flat-taxa u Hrvata.
Tako treba, ne zna samo šta drugi HUP-ovci čekaju. Više smo mi ovdje na topicu napisali plahti za smanjenje poreza kao jedini lijek protiv "egzodusa" nego svi HUP-ovci skupa u svim mainstream medijima. :klap:
__________________
...
RealBear is offline  
Old 10.02.2018., 19:55   #12030
Quote:
RealBear kaže: Pogledaj post
Tako treba, ne zna samo šta drugi HUP-ovci čekaju. Više smo mi ovdje na topicu napisali plahti za smanjenje poreza kao jedini lijek protiv "egzodusa" nego svi HUP-ovci skupa u svim mainstream medijima. :klap:
Imaš li ti uopće ijednu drugu ideju osim flat taxa kao tobožnjeg puta u blagostanje i prosperitet? Da pogodim, IT od jaslica i flat tax i za koju godinu smo velesila u svjetskim razmjerima?
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 11.02.2018., 00:37   #12031
Quote:
Lucky kaže: Pogledaj post
Plaće će lagano gore ali će s njom i sve usluge (tko ima posla s majstorima to već zna). Veći standard nosi skuplje usluge, režije itd. Mi smo tu gdje jesmo i dalje ne možemo. Za napredak treba imati germanski mentalitet i druge navike: radišnost, štednja iliti akumulacija, kvalitetno sudstvo ... sve ono što mi nemamo a nećemo nikad ni imati ... možemo biti tek blijeda kopija.
Hrvatska nije i ne može biti ni Slovenija a kamoli Austrija ili Švicarska. Tko ima kapitala za ulaganje najbolje zna o čemu pričam.

Ono što je uklesano u kamenu je srozavanje usluga javnog sektora: školstvo, zdravstvo... i raslojavanje društva

svaka od ovih država koje su navedene, da imaju u tolikom postotku zdravih i pravih ljudi koji mogu volu rep isčupati, a u mirovini su, 10-15 godina, a živjet će još cca 30 godina, pa to bi svaku bacilo na koljena. Da ne spominjemo iseljavanje, smanjen natalitet i uništeno gospodarstvo.

Sva ta ekipa se vodi devizom "Poslije mene potop", drže cijelo društvo kao taoca, sama pomisao da im se smanji neko od njihovih prava (čitaj prihod), dovodi se u pitanje Dignitet domovinskog rata a da se ne zaboravi Igrokaz sa šatorom. Sveta krava. I ako se sjećate onih Boraca prije rata, koji su u sve turali nos, i svima išli na živce, ma ti su kamilica spram ovih današnjih "Boraca".

Kad se govori o odlasku, razlozima ovim-onim, eventualnom povratku sa djecom, dvojica kolega kažu da će sa guštom raditi ovdje u DE da se od njihovih doprinosa isplati mirovina i Hansu i Turčinu Hasanu koji su gradili ovu zemlju koja nam je omogućila da živimo kao ljudi nego da se i stvori nekoliko stotina tisuća radnih mjesta, i uhvati čovjeka moment pomračenja uma, pa se vrati se i zaposli u Hr.

Znači da bi se od tog eventualnog zaposlenja i plaće, uplaćivalo u njihovo ime za doprinose, i isplaćivala mirovina tim krkanima, njihovim vršnjacima i mlađim od njih. Neki su proveli samo 3 mj kad je bila Oluja, mobilizirani i sjedili na obali Drave, jer se očekivalo da će Srbi napasti iz Baranje. Kartali su i barili cure po onim okolnim selima, a bilo je i nekih uništenih brakova. Kažu :"Ja za takve raditi neću, od mene neće dobiti ni centa, odnosno lipe".

Uhljebi, mirovine, .... moliti Boga da se ne zapuškara u susjedstvu (a stalno se kuha), ode sezona-dvije u vražju mater. Tek bi onda bio urnebes
zlatka v is offline  
Old 11.02.2018., 01:32   #12032
Nastavak na: https://www.forum.hr/showthread.php?t=1055245
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.