Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2017., 20:27   #1
Ritualni krugovi

Postoje li neka pravila, kvake, koji se materijali moraju/smiju/koje je najbolje koristiti?
__________________
<švrakopis>
</švrakopis>
alchajmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 22:34   #2
Quote:
alchajmer kaže: Pogledaj post
Postoje li neka pravila, kvake, koji se materijali moraju/smiju/koje je najbolje koristiti?
Mogu biti isprintani na platnu, ovisno za koju konkretnu svrhu ti trebaju.
Dragon Rouge is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 16:51   #3
Ne mora ni biti fizički iscrtan. Bitno je samo da se nalazi u astralnoj viziji. Što sam primjetio iz prakse, bolje je ne mijenjati lokaciju kruga, nego izvoditi rituale na istom mjestu. Tako krug postaje "moćniji".
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 22:24   #4
Naravno, ako se radi o iskusnijem praktikantu koji je sposoban to napraviti na mentalnom nivou. U protivnom, bolje se držati striktnih uputa bilo u samoj Goetiji ili ozbiljnih LHP sistema. U svakom slučaju to nije zajebancija i potrebno je utrošiti puno više vremena na pripreme od crtanja samog kruga i trokuta.
Dragon Rouge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 21:54   #5
Quote:
alchajmer kaže: Pogledaj post
Postoje li neka pravila, kvake, koji se materijali moraju/smiju/koje je najbolje koristiti?
Pa sad...smisao i funkcija kruga je uvijek ista ali ima različito izvedenih krugova.
Ovisno od sistemu po kojem radiš.
Meni je recimo krug po Witchcraftu, govorim o onom pravom Witchcraftu, jako drag i tu je recimo crna sol "must be" ako se mene pita.
Stavlja se još jednom oko "obične", prve crte kruga sa vanjske strane..tocnije taj krug posipavaš prvo a onda dižeš ovaj iz sistema.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 14:02   #6
Šta kažeš na ovaj, za po kući

http://i.imgur.com/9vpCC8D.jpg
Dragon Rouge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 16:10   #7
Quote:
Dragon Rouge kaže: Pogledaj post
Šta kažeš na ovaj, za po kući

http://i.imgur.com/9vpCC8D.jpg

Šta reći, đavolja rabota
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 11:35   #8
Kada se radi po LHP sistemima ne koriste se nikakvi krugovi.
Rofocal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 23:18   #9
Quote:
Dragon Rouge kaže: Pogledaj post
Šta kažeš na ovaj, za po kući

http://i.imgur.com/9vpCC8D.jpg
Ovi simboli djeluju kao u testovima inteligencije (Nasuprotni +1 ulijevo imaju nešto zajedničko). Već sam pomislila da će bit prazno polje u koje je potrebno ucrtati lik koji nedostaje.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:56   #10
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Ovi simboli djeluju kao u testovima inteligencije (Nasuprotni +1 ulijevo imaju nešto zajedničko). Već sam pomislila da će bit prazno polje u koje je potrebno ucrtati lik koji nedostaje.
Sigili klifotskih entiteta uz tebansko pismo i nešto hebrejskog. Lijepo izgleda za ukras na zidu jer oni koji su prošli klifotsku inicijaciju ne koriste nikakvu "zaštitu", jer im ne treba. Goetija, kršćanski grimoriji, krugovi, trokuti, "zapovijedi demonima" u ime jahve, to nije LHP.
Rofocal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:27   #11
Lijepo je govoriti da ti ne treba zaštita ako si već duže vrijeme na putu.

No u početku svakome preporučujem zaštitu jer početnik ne zna šta pritiva, nije dovoljno jak da se nosi sa prizivom ili možda nije spreman na promjene koje donosi priziv.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 17:37   #12
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Lijepo je govoriti da ti ne treba zaštita ako si već duže vrijeme na putu.

No u početku svakome preporučujem zaštitu jer početnik ne zna šta pritiva, nije dovoljno jak da se nosi sa prizivom ili možda nije spreman na promjene koje donosi priziv.
Ako vjeruju da će im nekakav krug pružiti utočište i zaštitu od takvih energija, samo naprijed
Rofocal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 22:10   #13
U početku je sve stvar vjere
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 10:55   #14
Ako se radi o Goetia-i ili sličnoj gramatici bolje je imati krug+trokut+banishing+preeliminarna evokacija, čisto da mi se ne odbije u glavu. Tj rezultati su se manifestirali na način koji je stvorio dosta kaosa ili bi se dogodilo suprotno. Nekad prođe, nekad ne.

Ali za GD, neki RHP, invokaciju anđela, chaos ili nešto sl. ne vidim neki smisao.
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 22:50   #15
Pa, recimo za ozbiljno, svaki početnik mora raditi krug za zaštitu jer je početnik. Krug nije samo obrana od vanjskih utjecaja već i simbolično uzemljenje njegove Volje na ravni manifestacije.

Početnik ne zna ni gdje je ni šta radi nit može samo snagom misli nametnuti Svijetu svoju Volju.

Zato su poželjni svi ritualni mehanizmi zaštite i simobličnog ulaza u drugi svijet.

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 14:08   #16
Neću popovati i mudrovati, ali i dalje tvrdim da LHP sistemi ne koriste krug u svrhu zaštite. Navodim nekoliko konkretnih primjera koje je lako provjeriti: Dragonijanski sistemi Dragon Rouge, Edgar Kerval, Temple of Layil, Asenath Mason... zatim praktičari koji rade po klifotskom grimoriju N.A-A.218, S. Connolly, Temple of Set, Mark Alan Smith .... nitko od njih ne koristi nikakav "durex" za zaštitu od entiteta s kojima rade, pa ni početnici, inicijanti. Ako radite po kršćanskim grimorijima onda je to sasvim druga stvar, u to ne ulazim jer me apsolutno ne zanima, ali nemojte miješati to i LHP.
Rofocal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:04   #17
Pa misli mda sam to rekao, krug se ne mora smatrati zaštitom već simboličnim prikazom mjesta magičara u svemiru. Akoliko je meni poznato i LHP sistemi to prakticiraju
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.