Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2017., 19:04   #81
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Ako ti odgovorim hoćeš li ti iznijeti svoja razmišljanja, ili nemaš pojma šta te pitam?
Ne moraš odgovoriti a ja ne vidim smisla raspravljati na način da mi se postavljaju uvjeti.
Lijep pozdrav.
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 11:50   #82
Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Ne moraš odgovoriti a ja ne vidim smisla raspravljati na način da mi se postavljaju uvjeti.
Lijep pozdrav.
ti si meni ovim pitanjm postavio uslov. zbog čega ja prema tebi ne mogu isto.

mada, ovo ti je lijepa vadiona, opravdanje da se povučeš
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 16:32   #83
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Na osnovu kratke prepiske na temi katoličanstvo 1000/1000 odlučio sam otvoriti ovu temu. zamolio bih forumaše da ovoj temi pristupe konstruktivno a da se manje bave time ko je ko i ko u šta vjeruje.

Upoznavati druge znači upoznavati i sebe i to je jedan od razloga zbog čega se bavim ovim.

Biti Bog znači imati više znanje,znanje koje je superiorno u svakom pogledu i neuporedivo sa znanjem svih ostalih.
dakle Bog, odnosno Otac Sin ni Duh sveti prema kršćanskom učenju, nema spoznajnih zapreka.
Đavo ili sotona vrlo vjerovatno zna mnogo više od svih prosječnih stvorenja.

pitam se, ova gore citirana scena kušnje je problematična jer Isus zna mnogo više od sotone, pa kako ga onda on može iskušavati kad Isus zna sve "fore".
zatim čudno mi je da se đavo nameće kao vodič Isusu jer ga ovaj vodi "u sveti grad"
dalje, đavo traži od Boga da mu padne ničice!?đavo, prema učenju kršćanstva, od samog Boga traži padanje ničice!?


da li đavo ne zna Isusovu poziciju kada traži takvo nešto od njega?
na kraju Isus implicira da on služi Bogu i da se Njemu klanja.

vaša razmišljanja i komentari
Glupo je i misliti da bi sotona mogao testirati Boga. Jer sotona u judaizmu je tek Božji anđeo.
To je osnova a ovo dalje su kršćanske bedastoće temeljene , rekao bih, na Božje iskušavanje Izraela 40 godina u pustinji nakon izlaska iz Egipta.
Isus je bio , što, 40 dana i noći?
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 23:45   #84
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Đavo ili sotona vrlo vjerovatno zna mnogo više od svih prosječnih stvorenja.
..pitam se, ova gore citirana scena kušnje je problematična jer Isus zna mnogo više od sotone, pa kako ga onda on može iskušavati kad Isus zna sve "fore".
Ovo je lakse razumijeti kad su na raspolaganju "izvorne" informacije.
Jasno da "Sotona" zna vise od ljudi koji su 3d razina s tada oko 73 tisuce godine iskustva, a "Sotona" je 5d i tu je nakupljeno oko 85 milijuna godina iskustva. Za Isusa kažu da je bio pri kraju 4d, što je oko 35 milijuna godina iskustva. Očito je kroz meditaciju uspio probiti blokadu do podsvjesti nametnutu 3d tijelima, i s takvim iskustvom i svojom dobrotom svijetlio je kao svjetionik među ostalima. Jasno da je to jako privuklo i pažnju onih koji su za Zemlju imali drukčije planove, i probalo se je vidjeti postoji li kakva slaboća i pukotina u karakteru koja bi se odmah iskoristila.
Naravno da sa Isusom to nije moglo uspjeti, jer je obrana od takvih utjecaja jednostavna čak i na našoj razini. Meditacija i ljubav, što suprotnoj orijentaciji slabi polarizaciju. Sotona se je u ovom slučaju vrlo vjerojatno neko vrijeme morao oporavljati od utjecaja Isusove ljubavi, da bi zadržao status u svojoj zajednici.
Čini mi se da navodni Isusov tekst ne uspijeva dočarati razinu ljubavi s kojom se biće isusove orijentacije i razine obraća drugima.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 00:09   #85
Kolega preko plota, što reče tam na temi, napisao je nešto vrlo interesantno za što ja pomislih bilo bi izvanredno pitanje za baš ovdje temu, a vezano oko uvjeravanja (na koje ljudi kanda alergični, samo me nemoj uvjeravati )

Koji to pojedinci su sposobni uvjeriti druge u svoja vjerovanja?
Jer
da se kojim slučajem ne radi o 'nebeskim moćima'?
Ili
se radi o 'psiho moćima podsvijesti raspolaganja svakom iskusnom psihoanalitičaru upetljanom u što svoje što tuđe mentalne sfere, jer taj školovani psiholog misli/smatra da se ne bori s duhom u tebi već s tvojim moždanim stanicama, to onda kanda je pozvonio na kriva vrata, il što već.


Zato, 'uvjeravatelj' ne može biti čovjek obdaren ni Božjim duhom ni ispravnim znanjem, time onda takav jedan ima lažnu moć a sotona mu bog.

Kršćani bi o ovome trebali znati bolje od drugih.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 01:48   #86
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Na osnovu kratke prepiske na temi katoličanstvo 1000/1000 odlučio sam otvoriti ovu temu. zamolio bih forumaše da ovoj temi pristupe konstruktivno a da se manje bave time ko je ko i ko u šta vjeruje.

Upoznavati druge znači upoznavati i sebe i to je jedan od razloga zbog čega se bavim ovim.

Biti Bog znači imati više znanje,znanje koje je superiorno u svakom pogledu i neuporedivo sa znanjem svih ostalih.
dakle Bog, odnosno Otac Sin ni Duh sveti prema kršćanskom učenju, nema spoznajnih zapreka.
Đavo ili sotona vrlo vjerovatno zna mnogo više od svih prosječnih stvorenja.

pitam se, ova gore citirana scena kušnje je problematična jer Isus zna mnogo više od sotone, pa kako ga onda on može iskušavati kad Isus zna sve "fore".
zatim čudno mi je da se đavo nameće kao vodič Isusu jer ga ovaj vodi "u sveti grad"
dalje, đavo traži od Boga da mu padne ničice!?đavo, prema učenju kršćanstva, od samog Boga traži padanje ničice!?


da li đavo ne zna Isusovu poziciju kada traži takvo nešto od njega?
na kraju Isus implicira da on služi Bogu i da se Njemu klanja.

vaša razmišljanja i komentari
Evo moje razmisljanje.
Nema veze sto Isus zna bolje od Satane.
Satana je zao i on je kusac.
On iskusava svakoga, cilj mu je da sve sto moze odvede u unistenje.
Pokusao je Isusa.
Nije sve u znanju.
U Integritetu je.
Isus je znao sve spletke Sotone moze ih znati, mozemo ih i mi znati pa padamo na iskusenja, kako ko...
Dakle Iako je Isus savrsen on moze da pogresi, na to ide Sotona...
Pokusava...
1. covek moze znati Sotonine zamke pa pasti zbog slabosti.
OK Isus je veci od coveka.
Ali je ipak nizi od Boga.
Samo Bog moze biti savrseno bezgresan.
Isus je mogao da pogresi ali nije.
Bog je dopustio to iskusenje.
Ocigledno je Isus morao biti iskusan do kraja, da bi dokazao integritet.
Svi osim Boga mogu da pogrese.. andjeli, ljudi, Isus.
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:00   #87
Quote:
Josephinee kaže: Pogledaj post
Evo moje razmisljanje.
Nema veze sto Isus zna bolje od Satane.
Satana je zao i on je kusac.
On iskusava svakoga, cilj mu je da sve sto moze odvede u unistenje.
Pokusao je Isusa.
Nije sve u znanju.
U Integritetu je.
Isus je znao sve spletke Sotone moze ih znati, mozemo ih i mi znati pa padamo na iskusenja, kako ko...
Dakle Iako je Isus savrsen on moze da pogresi, na to ide Sotona...
Pokusava...
1. covek moze znati Sotonine zamke pa pasti zbog slabosti.
OK Isus je veci od coveka.
Ali je ipak nizi od Boga.
Samo Bog moze biti savrseno bezgresan.
Isus je mogao da pogresi ali nije.
Bog je dopustio to iskusenje.
Ocigledno je Isus morao biti iskusan do kraja, da bi dokazao integritet.
Svi osim Boga mogu da pogrese.. andjeli, ljudi, Isus.
ti ovdje jasno razdvajaš Boga od Isusa. Isus je zapravo više kao čovjek nego što je kao Bog?
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 12:34   #88
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
LLskylights
to 3,4,5 d ... šta želiš reći?

Da je Isus niži nivo od đavla ili?
da li onda i Boga-Oca unizuje na nivo ispod sotoninog jer su oni navodno jedno?
d kao "density", ili malo dublje: "vibration (level"
  • 1d vatra, voda, zemlja, zrak
  • 2d biljke, životinje, kristali
  • 3d ljudi - prva razina gdje osim uma i tijela postoji i "spirit" (duša) komponenta - na toj je razini u kasnijem razvoju dodana mogućnost polarizacije pa imamo orijentaciju na service-to-self i service to others, to jest, negativna i pozitivna. Naš 3d ciklus traje ukupno 75 tisuća godina, odnosno 3 ciklusa po 25 tisuća godina, sada smo na kraju zadnjeg ciklusa.
  • 4d: na toj i 5d razini pozitivna i negativna orijentacija žive kao zasebne civilizacije na odvojenim planetima. Ciklus traje 35 milijuna godina.
  • 5d ciklus traje 50 milijuna godina
  • 6d: 5d- i 5d+ koji su uzdignuti na 6d žive zajedno u jedinstvu i dalje se može napredovati samo kroz suradnju s drugima, pa se negativna polarizacija odbacuje
  • 7d: zadnji razvojni stupanj naše (prve) oktave

"Sotona" je onda vjerojatno glavni ili jedan od glavnih na 5d- razini. Ili je to bio jedan od, ili glavni 4d- "kralj" na Zemlji. Ali s obzirom na jedinstvenu pojavu Isusa u to vrijeme i njegovo veliko značenje, više vjerujem da se je za njega zainteresiralo napredno 5d- biće. Isus je bio pozitivno orijentirano biće na kraju 4d ciklusa i sada živi kao 5d. On je bio "wanderer". To su pozitivno orijentirana bića 4d, 5d i 6d razine, koja su odabrala inkarnaciju u našim 3d tijelima zato da prožive jedinstvena iskustva u našoj krajnje kompliciranoj i teškoj situaciji, i zato da pomognu ljudima, da im pomognu kroz tehnološki napredak da se omogući više vremena za meditaciju i napredak, da im pomognu učiti, liječiti, i slično. Najvažnije, da nauče prave vrijednosti, put do tih saznanja i da se što više ljudi dovoljno razvije da mogu napredovati na viši stupanj na kraju ovog zadnjeg ciklusa na Zemlji na dulje vrijeme.

Bog otac je u svima nama, u svim bićima na svim razinama i jednako u pozitivno i negativno orijentiranim bićima. Svi smo mi dio Stvoritelja, Stvoritelj je u nama, i mi smo Stvoritelj. Ta 6d civilizacija od koje dolaze te informacije uči nas da u drugima vidimo Stvoritelja, da u njima vidimo samog sebe u ogledalu. Svi smo mi božja bića i svi se na kraju razvoja vraćamo Stvoritelju, i svi smo jedno sa Stvoriteljem. "Sotona" je božje biće, on je razina 5d, a put do Stvoritelja je iznad toga još "beskonačan" broj oktava.

Ra - The Law of One, Jesus
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 15:23   #89
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
d kao "density", ili malo dublje: "vibration (level"
  • 1d vatra, voda, zemlja, zrak
  • 2d biljke, životinje, kristali
  • 3d ljudi - prva razina gdje osim uma i tijela postoji i "spirit" (duša) komponenta - na toj je razini u kasnijem razvoju dodana mogućnost polarizacije pa imamo orijentaciju na service-to-self i service to others, to jest, negativna i pozitivna. Naš 3d ciklus traje ukupno 75 tisuća godina, odnosno 3 ciklusa po 25 tisuća godina, sada smo na kraju zadnjeg ciklusa.
  • 4d: na toj i 5d razini pozitivna i negativna orijentacija žive kao zasebne civilizacije na odvojenim planetima. Ciklus traje 35 milijuna godina.
  • 5d ciklus traje 50 milijuna godina
  • 6d: 5d- i 5d+ koji su uzdignuti na 6d žive zajedno u jedinstvu i dalje se može napredovati samo kroz suradnju s drugima, pa se negativna polarizacija odbacuje
  • 7d: zadnji razvojni stupanj naše (prve) oktave

"Sotona" je onda vjerojatno glavni ili jedan od glavnih na 5d- razini. Ili je to bio jedan od, ili glavni 4d- "kralj" na Zemlji. Ali s obzirom na jedinstvenu pojavu Isusa u to vrijeme i njegovo veliko značenje, više vjerujem da se je za njega zainteresiralo napredno 5d- biće. Isus je bio pozitivno orijentirano biće na kraju 4d ciklusa i sada živi kao 5d. On je bio "wanderer". To su pozitivno orijentirana bića 4d, 5d i 6d razine, koja su odabrala inkarnaciju u našim 3d tijelima zato da prožive jedinstvena iskustva u našoj krajnje kompliciranoj i teškoj situaciji, i zato da pomognu ljudima, da im pomognu kroz tehnološki napredak da se omogući više vremena za meditaciju i napredak, da im pomognu učiti, liječiti, i slično. Najvažnije, da nauče prave vrijednosti, put do tih saznanja i da se što više ljudi dovoljno razvije da mogu napredovati na viši stupanj na kraju ovog zadnjeg ciklusa na Zemlji na dulje vrijeme.

Bog otac je u svima nama, u svim bićima na svim razinama i jednako u pozitivno i negativno orijentiranim bićima. Svi smo mi dio Stvoritelja, Stvoritelj je u nama, i mi smo Stvoritelj. Ta 6d civilizacija od koje dolaze te informacije uči nas da u drugima vidimo Stvoritelja, da u njima vidimo samog sebe u ogledalu. Svi smo mi božja bića i svi se na kraju razvoja vraćamo Stvoritelju, i svi smo jedno sa Stvoriteljem. "Sotona" je božje biće, on je razina 5d, a put do Stvoritelja je iznad toga još "beskonačan" broj oktava.

Ra - The Law of One, Jesus
ovo sve imam
u koliko je kaplja
ili čak
u manjem od toga...

tako da...
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 20:28   #90
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
d kao "density", ili malo dublje: "vibration (level"
  • 1d vatra, voda, zemlja, zrak
  • 2d biljke, životinje, kristali
  • 3d ljudi - prva razina gdje osim uma i tijela postoji i "spirit" (duša) komponenta - na toj je razini u kasnijem razvoju dodana mogućnost polarizacije pa imamo orijentaciju na service-to-self i service to others, to jest, negativna i pozitivna. Naš 3d ciklus traje ukupno 75 tisuća godina, odnosno 3 ciklusa po 25 tisuća godina, sada smo na kraju zadnjeg ciklusa.
  • 4d: na toj i 5d razini pozitivna i negativna orijentacija žive kao zasebne civilizacije na odvojenim planetima. Ciklus traje 35 milijuna godina.
  • 5d ciklus traje 50 milijuna godina
  • 6d: 5d- i 5d+ koji su uzdignuti na 6d žive zajedno u jedinstvu i dalje se može napredovati samo kroz suradnju s drugima, pa se negativna polarizacija odbacuje
  • 7d: zadnji razvojni stupanj naše (prve) oktave

"Sotona" je onda vjerojatno glavni ili jedan od glavnih na 5d- razini. Ili je to bio jedan od, ili glavni 4d- "kralj" na Zemlji. Ali s obzirom na jedinstvenu pojavu Isusa u to vrijeme i njegovo veliko značenje, više vjerujem da se je za njega zainteresiralo napredno 5d- biće. Isus je bio pozitivno orijentirano biće na kraju 4d ciklusa i sada živi kao 5d. On je bio "wanderer". To su pozitivno orijentirana bića 4d, 5d i 6d razine, koja su odabrala inkarnaciju u našim 3d tijelima zato da prožive jedinstvena iskustva u našoj krajnje kompliciranoj i teškoj situaciji, i zato da pomognu ljudima, da im pomognu kroz tehnološki napredak da se omogući više vremena za meditaciju i napredak, da im pomognu učiti, liječiti, i slično. Najvažnije, da nauče prave vrijednosti, put do tih saznanja i da se što više ljudi dovoljno razvije da mogu napredovati na viši stupanj na kraju ovog zadnjeg ciklusa na Zemlji na dulje vrijeme.

Bog otac je u svima nama, u svim bićima na svim razinama i jednako u pozitivno i negativno orijentiranim bićima. Svi smo mi dio Stvoritelja, Stvoritelj je u nama, i mi smo Stvoritelj. Ta 6d civilizacija od koje dolaze te informacije uči nas da u drugima vidimo Stvoritelja, da u njima vidimo samog sebe u ogledalu. Svi smo mi božja bića i svi se na kraju razvoja vraćamo Stvoritelju, i svi smo jedno sa Stvoriteljem. "Sotona" je božje biće, on je razina 5d, a put do Stvoritelja je iznad toga još "beskonačan" broj oktava.

Ra - The Law of One, Jesus
New Age ....suprotan biblijskom naučavanju .... sve što je suprotno učenju koje nam je ostavio Bog putem Biblije, ne dolazi dakle od Boga već od Božjeg protivnika, zavodnika,manipulanta,lažova i oca laži...
U duhovnom svijetu nema sivog područja, sve je crno ili bijelo...ili pripadaš Bogu ili đavlu....ili si dijete Božje ili dijete đavolje....ili slijediš Boga ili đavla....svatko ima slobodu izbora i svatko će snositi posljedice svog izbora....
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 21:44   #91
Dakle, ja sam na ovoj maloj temi izbrisala 40-ak upisa!

Tema NISU muslimani. Jasno je u uvodniku što tema jest.

Isto tako, ovi 3D, 4D leveli, pazite da to ne ode predaleko. Za to mislim da bi najbolje bilo otvoriti novu temu.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 03:37   #92
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
ti ovdje jasno razdvajaš Boga od Isusa. Isus je zapravo više kao čovjek nego što je kao Bog?
Da jasno ih razdvajam.
Isus nije vise kao covek, vise kao andjeo ali je veci i od andjela.
On je odmah iza Boga drugi po velicini i moci, duhovno bice posebne vrste.
Bog JHVH je prvo Isusa stvorio.
Pa kroz Isusa sve ostalo.
Kolosanima 1:14,15
Kološanima 1:
15 On je slika nevidljivog Boga, prvorođenac svega što je stvoreno.
16 Jer preko njega je sve stvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja bilo uprave bilo vrhovništva bilo vlasti. Sve je stvoreno preko njega i za njega.
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:14   #93
Quote:
Josephinee kaže: Pogledaj post
Da jasno ih razdvajam.
Isus nije vise kao covek, vise kao andjeo ali je veci i od andjela.
On je odmah iza Boga drugi po velicini i moci, duhovno bice posebne vrste.
Bog JHVH je prvo Isusa stvorio.
Pa kroz Isusa sve ostalo.
Kolosanima 1:14,15
Kološanima 1:
15 On je slika nevidljivog Boga, prvorođenac svega što je stvoreno.
16 Jer preko njega je sve stvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja bilo uprave bilo vrhovništva bilo vlasti. Sve je stvoreno preko njega i za njega.
lijep i dobar citat.
Hoću da te pitam, ne čini li ti se da je ono što prenosi Petar ponekad malo zbunjujuće i kontraditkrotno.
Evo opet sam pročitao nekoliko redaka ispred i nekoliko redova iza tvojih citata.Petar prvo govori o Ocu kojem imamo zahvaliti kol.1.12
kasnije govori da se Ocu svidjelo da Njegova punina obitava u njemu (1:19) i da hoće da pomirti sobom sve preko njega(1:20)
Kako se Ocu Zahvaljivati i šta, po tebi, treba značiti riječi "punina" i "pomiriti"?

Iskreno, pomalo zazirem od Petra i njegovih Poslanica, najviše zbog zaostavštine mojih predaka koji umnogome nisu smatrali istinitim ono što je on napisao i da odstupa od onoga što je Isus istinski naukovao. pa je i meni tako on neprihvaljitv za ovu moju temu. ali svakako trebamo ga uvažiti jer ga kršćanski milet prihvata.
volio bih da mi pomogneš da pronađemo slične navode u samim Evanđeljima, odnosno koji potvrđuju ovo što je Petar ovdje ustvrdio.
hvala
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:27   #94
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post

Iskreno, pomalo zazirem od Petra i njegovih Poslanica, najviše zbog zaostavštine mojih predaka koji umnogome nisu smatrali istinitim ono što je on napisao i da odstupa od onoga što je Isus istinski naukovao. pa je i meni tako on neprihvaljitv za ovu moju temu. ali svakako trebamo ga uvažiti jer ga kršćanski milet prihvata.
Zašto bi zazirao od Petra čovjeka srčanog za kojeg je dobro znano da je trznuo prvim čim je Sin Božji (Krist) bio u pitanju.
Petar genijalac - nije mu uzalud 'prosljeđen' ključ.

Ali, on nije pisao poslanice.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 17:53   #95
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Zašto bi zazirao od Petra čovjeka srčanog za kojeg je dobro znano da je trznuo prvim čim je Sin Božji (Krist) bio u pitanju.
Petar genijalac - nije mu uzalud 'prosljeđen' ključ.

Ali, on nije pisao poslanice.
A tko je onda ako nije Petar, napisao 1 i 2 Petrovu poslanicu?
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 18:43   #96
Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
A tko je onda ako nije Petar, napisao 1 i 2 Petrovu poslanicu?
Ne bi li bilo pričudno "zovu se Pavlove poslanice, a pisao ih Petar" (?)


Nego, vezano za 2 moći (naslov teme) prije bi odgovorio Matej 12:22-26
(s naglaskom na zadnji stavak...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 18:01   #97
propisno se obrukah kad zamijenih Pavla/Pavao? i Petra... do mene.
hajde vjerovatno se i vama dogodi da zamijenite Dželila i Džemila.

Ali eto poslanice mi nešto... šuhveli.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:04   #98
Laik se ni u kom slučaju ne može obrukati ukoliko pobrka Pavla s Petrom i jednog Petra umjesto 2.
Ali, pismoznalci bi se već mogli obrukati neuvidom radi se zapravo o tri osobe. Premda, za uvid shvaćanja nije potrebna Isusova moć tj. uz ponešto študiranja preko Svetih pisama čovjek si to uvidi i sam, recimo kažu - Petar koji je napisao dvije poslanice, no ali nije to onaj Petar iz Evanđelja jer taj je bio nepismen a ovaj drugi pismen i napisao dvije poslanice unutar dvije godine što znači godišnje poslao po jednu i to odaslato iz Babilona (odnosno tu se zatekao dok je pisao kršćanima) a da pritom ni po jednom jedinom detalju nije pismom odmaknuo od općenito biblijskih zapisa. E sad, doista, tako nešto ne bi uspio pa da je bio čak i kakti među najmudrijima na Planeti. Stoga Netko jest nad njime izvršio svoju moć, a taj Netko znamo tko je (JHVH Bog).
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.