Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2023., 16:20   #9121
Hvala puno
Miks emocija mi je, čas sam sva hu-ha ajmo rokati to, čas u brizi nekoj, treći čas više ne znam ni o čemu razmišljam…
Melike is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2023., 01:41   #9122
Smile

Pozdrav svima,
Nova sam ovdje, pročešljala sam malo forum i našla neke odgovore, ali bih voljela da mi malo detaljnije objasnite proceduru potpomognute, pogotovo ukoliko neko ima istu situaciju kao ja.
Naime odstranjena su mi oba jajovoda ove godine jedan zbog ciste, a drugi vanmaternicne trudnoće, te ujedno imam i PCOS, ali redovne cikluse sa ovulacijama. E sad,namjera mi je kroz par mjeseci pokrenuti postupak pa me zanima koliko se dugo čeka na prve konzultacije, pa potom i na sam proces?
Na stranici petrove sam već vidjela koje nalaze pretežno traže, pa sad ne znam dali nas to upućuje doktor u bolnici ili je možda bolje donjet nalaze na prve konzultacije?
I zanima me još dali možda imate preporuku za nekog doktora u Petrovoj bolnici, razmišljala sam o doktoru Kisiću jer nekako njega jedino znam s obzirom da me on operiro kod vanmaternične trudnoće, pa me zanima kakva su Vam iskustva s njim?

Puno hvala na odgovoru🤗
Beki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2023., 11:19   #9123
Bok, dobrodošla
Ja nisam imala istu situaciju, pa možda da netko drugi ti detaljnije objasni postupak. U Petrovu bi te trebao uputiti tvoj ginekolog.
Osobno nisam dugo čekala do konzultacija, neka 2 mjeseca mislim, no sada su u renovacijama pa ne znam kako to ide i koliko bi sada trajalo. Preporučam da sve pretrage koje možeš obaviš ranije( briseve, krvnu sliku, testiranja na spolne bolesti, itd) jer ćeš tako uštediti vrijeme.
Između prvih konzultacija i IVF-a kod nas je prošlo oko godinu dana, možda čak i malo više jer su prvo išle folikulometrije i pokušavali smo u to vrijeme prirodnim putem. Većina ljudi koje poznajem ima isto iskustvo, da je od konzultacija do IVF-a prošlo cca godinu dana, no naravno ovisi o konkretnom slučaju.
Ne bih ti preporučivala konkretna imena, jer sam ja sa svojom dr istovremeno bila jako zadovoljna i jako nezadovoljna neke stvari su super odrađene, no neke baš ofrlje( konkretno u trudnoći me nije poslala na OGTT i sl). Moraš biti svjesna da je u Petrovoj uvijek udaran tempo i da ćeš se često osjećati kao da si na traci. Tome unatoč, sam proces potpomognute je meni uglavnom bio ugodno iskustvo i mislim da je većina doktora tamo ok, a često se spominje i da imaju izvrsnu biologinju što je u konačnici jako važno.
Nadam se da ti ovo bar malo pomaže.
Ruddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2023., 11:37   #9124
Prvo pitanje je dal su u Petrovoj počeli s postupcima il su i dalje u renoviranju..


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2023., 13:05   #9125
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Prvo pitanje je dal su u Petrovoj počeli s postupcima il su i dalje u renoviranju..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Iskreno neznam, u 6.mj kad sam bila na op činilo se kao da sve radi, msm na taj odjel su me vodili na pregled i bilo je ljudi, jedino ako nisu čekali nešta drugo, jedina razlika koja je bila da se trebalo ulazit od iza jer se glavni ulaz renovirao, ali u svakom slučaju ću provjeriti🤗
Beki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2023., 13:07   #9126
Quote:
Ruddy kaže: Pogledaj post
Bok, dobrodošla
Ja nisam imala istu situaciju, pa možda da netko drugi ti detaljnije objasni postupak. U Petrovu bi te trebao uputiti tvoj ginekolog.
Osobno nisam dugo čekala do konzultacija, neka 2 mjeseca mislim, no sada su u renovacijama pa ne znam kako to ide i koliko bi sada trajalo. Preporučam da sve pretrage koje možeš obaviš ranije( briseve, krvnu sliku, testiranja na spolne bolesti, itd) jer ćeš tako uštediti vrijeme.
Između prvih konzultacija i IVF-a kod nas je prošlo oko godinu dana, možda čak i malo više jer su prvo išle folikulometrije i pokušavali smo u to vrijeme prirodnim putem. Većina ljudi koje poznajem ima isto iskustvo, da je od konzultacija do IVF-a prošlo cca godinu dana, no naravno ovisi o konkretnom slučaju.
Ne bih ti preporučivala konkretna imena, jer sam ja sa svojom dr istovremeno bila jako zadovoljna i jako nezadovoljna neke stvari su super odrađene, no neke baš ofrlje( konkretno u trudnoći me nije poslala na OGTT i sl). Moraš biti svjesna da je u Petrovoj uvijek udaran tempo i da ćeš se često osjećati kao da si na traci. Tome unatoč, sam proces potpomognute je meni uglavnom bio ugodno iskustvo i mislim da je većina doktora tamo ok, a često se spominje i da imaju izvrsnu biologinju što je u konačnici jako važno.
Nadam se da ti ovo bar malo pomaže.

Hvala ti, pomaze, svakako znam da je kod svakog drukcije pa ću se za 100 postotnu sigurnost raspitat i u bolnici, ali mi je drago da znam i iskustva nekog ko je to već prošao🤗
Beki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2023., 12:09   #9127
Drage žene evo i mene kod vas ima li koja žena iz Ri da mi malo pomogne sa nedoumicama?
Završila sam na humanoj nakon 3 patološke trudnoće za redom (tijekom zadnjih godinu dana). Poslala nas je na bezbroj testova naravno i sada ne znam od kud krenuti, a da svi nalazi ne budu stariji od dopuštenog na kontrolnom pregledu? Moramo kariotip napraviti i one regularne, torch, HIV i ekipu, hormone, briseve, spermiogram. Trombofilijsku sliku imam. Imate li neki savjet od kuda krenuti? Ima li netko u sličnoj situaciji? Hvala puno..
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2024., 21:44   #9128
Cure, ja ću uskoro krenuti u mpo vode. Pitanje, ići ću privatno, zanima me- doktor bi prvo pokušao s inseminacijom. A s obzirom da je malu uspješnost tog postupka, ja bih to nekako izbjegla jer mi se ne da trošiti novac i vrijeme, a jeste li imali iskustva da inzistirate da preskočite inseminaciju?
Zvonislava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2024., 23:45   #9129
Budući da ideš privatno i ti plaćaš, imaš pravo tražiti preskakanje inseminacije.

Barem je to moj stav.

Jedino ako bi inseminacija išla na teret HZZO-a ono probaj, jednom. Ali ja osobno za svoje novce ne bih
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2024., 00:34   #9130
A kakvi su vam nalazi?
Zla barbika is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2024., 05:12   #9131
I meni i mužu su nalazi svi super, nemamo nikakve dijagnoze, jednostavnije se ne prima
Zvonislava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2024., 17:35   #9132
Pozdrav svima!

Ne mogu se sjetiti lozinke svojeg starog nicka, a došlo je vrijeme kad na forumu želim nešto i objaviti, a ne samo čitati. Treba mi ovakvo mjesto da se ne osjećam sama.

Naime, trenutno sam na listi čekanja za IVF, pa želim pročitati neka iskustva i biti spremna za sve što dolazi.

Ako imate prijedloge koje da još teme škicnem, samo recite. Hvala svima!
Arctic fox is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2024., 17:45   #9133
Wannabe, tamo je malo življe nego tu
Zla barbika is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2024., 18:01   #9134
Hvala ti puno.
Arctic fox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:02.