Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2011., 11:46   #1
Thumbs up Lindynette

pozz, cula sam da se Lindynette 20 mogu kupiti u slobodnoj prodaji, cijena im je 70 kn... dali ih netko pije??? kakvi su dojmovi?
pila sam trinovum, pa sam u mjesec dana dobila 10 kg :-)
cula sam da ove imaju jaaako nisku kol. hormona...
red_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:01   #2
Evo ja upravo završavam s trećom kutijom Lyndinnete-a,nisam imala nikakvih nuspojava,menstruacije su mi kraće(inače su mi znale trajati po 13 dana,užas),jedino ten mi se nije poboljšao.Znam dobiti sitne prištiće koje nisam imala dok sam bila na Yasminu...Možda su mi jedino grudi mrvicu punije,ali nisam sigurna da li je to od tableta.Kilaža mi je ista kao i prije.
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 22:43   #3
Lindynette 20

Cao ekipa,
Ginekologica mi je preporučila ove tablete radi zaštite, ali nisam čula nikad za njih. Čula sam za Yaz, Logest i sl., ali ovo nikad. Rekla mi je samo da je ovo u principu ista stvar što i Logest. Ima li netko tko pije ove pilule? Voljela bih čuti vaše mišljenje o njima.
Tnx
Miki_Kiki is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.06.2011., 11:23   #4
Pažnja!

http://www.cybermed.hr/vijesti/oraln...j_listi_hzzo_a
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 14:22   #5
Evo i ja sam vidila ovo na cybermedu. Mislim da je to super. Ni ovih 70 kn što se dosad plaćalo nije bilo tako strašno (10 kn jeftinije od Logesta- ista su stvar), ali sad kad će se plaćati samo 32 kn, mislim da će velikom broju žena biti drago!
Leiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 19:20   #6
da li ih je iko trazio od gin?

ili zamjenio recept od Logesta za ove, posto su istog sastava?
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 12:21   #7
Pa meni ih je ginekolog preporučio, ali mislim da ga možeš tražit da se prebaciš na Lindynette ako piješ Logest.
Leiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 20:20   #8
evo ja završila s prvom kutijom...ginekolog mi je sam preporučio, tražila sam logest ali mi je rekao da bolje uzmem ove kad je potpuno isti sastav a puno su jeftinije..imala sam sitna krvarenja cijeli mjesec, samo nekoliko točkica dnevno al on mi je rekao da je to sasvim normalno u prvih nekoliko mjeseci uzimanja bilo kojih pilula. za grudi mi se isto čini da su malo punije, sve u svemu ja samo potpuno zadovoljna...
rachel123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 21:54   #9
Ginekolog mi je prepisao lindynette 20, međutim u ljekarni su mi dali pakovanje na kojem piše lindynette 30 i te sada pijem međutim ne znam za sljedeće pakovanje kada ću uzimati nakon sedmodnevne stanke da li mogu uzeti 20 i da li ima razlike koja bi mogla utjecati na razinu zaštite od trudnoće tokom odnosa? :/
cudno_bice is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 21:50   #10
najbolje ti je otići kod ginekologa i pitat ga ili ga samo nazoveš...meni je prepisao 20 jer su one slabije (sad ne znam jel se to gleda na godine ili možda što nisam bila trudna ili nešto treće..) al vjerojatno ima razloga što je i tebi prepisao 20. a to slabije, ne znači da su manje učinkovite nego možda manje hormona imaju
rachel123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 10:19   #11
Danas će mi biti peti dan uzimanja Lindynette 20 i zasad sam zadovoljna.
Menstrualni bolovi su bili minimalni i ovo je prvi ciklus a da se nisam svakih 3-4 sata šopala tabletama protiv bolova.
Rebelle Fleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 14:46   #12
ej bokic i kolika je na kraju cijena za te pilule i dali treba recept? Hvala puno
moonlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:31   #13
Quote:
moonlos kaže: Pogledaj post
ej bokic i kolika je na kraju cijena za te pilule i dali treba recept? Hvala puno
Da.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 21:32   #14
hej..počela sam piti Lindynette 20 prije nekih 10 dana, prije sam pila Logest i sve je bilo u redu, nikakvih nuspojava..a sada od ovih tableta me lagano bole jajnici i imam malo krvarenje svaki dan..stvarno me to brine..se to ikome isto događa?? :/
_lena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 20:16   #15
Hm, ja sam počela piti Lindynette 20 prije 3 dana.. Prvi dan mi je bilo strašno muka, drugi dan mi se spavalo, a danas mi malo srce preskače... Nadam se da će proći jer nije nimalo ugodno... Inače pijem tablete jer su mi mensturalni ciklusi neredoviti, hormoni svi uredni, imam policisitične jajnike... Pa se nadam da ih pijem samo 6mj i onda prestajem... Nije mi baš drago što ih moram trošiti, ali ako će mi to pomoći, ok... Ali sam sama sebi rekla samo na 6mj, ako ne bude bolje, opet ću prestati piti, jer vjerojatno mi je onda takvo tijelo i zašto prisiljavati nešto što je prirodno... Prvi put pijem tablete...
dea27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 21:13   #16
....pijem Lindinette 20 i željela sam pomaknut ciklus pa nisam popila 21 tabletu nego 19. mengu sam dobila kroz nekoliko dana te sam tablete ponovo počela piti nakon sedmog dana. zanima me jesam li svejedno bila zaštićena svo to vrijeme....
Ivana032 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 21:22   #17
Nadam se da se ovo primijenjuje i da ne plaćate punu cijenu za njih, jer vidim da nitko nije skomentirao taj moj post.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 21:35   #18
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Nadam se da se ovo primijenjuje i da ne plaćate punu cijenu za njih, jer vidim da nitko nije skomentirao taj moj post.


Sigurna!

Ja ti plaćam na privatni recept 52 kn tablete, a u ljekarni su mi rekli da imam recept preko hzzo-a, nadoplaćuje se cca 30 kn
Ivana032 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 21:45   #19
O, pa i nije neka ušteda onda....ali zakaj svejedno ginić ne piše onaj "normalni recept"? Odnosno, to bi sad bilo e-recept, jel.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 21:53   #20
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
O, pa i nije neka ušteda onda....ali zakaj svejedno ginić ne piše onaj "normalni recept"? Odnosno, to bi sad bilo e-recept, jel.
ja sam išla kod privatnog ginića pa mi je i dao takav recept.... da, sada samo nazoveš svog ginića preko hzzo-a i on ti netom pošalje taj e-recept
Ivana032 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.