Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2015., 10:11   #1
Radijska plaća

Pozdrav.

Pošto na ovom podforumu nema teme ''Postavi pitanje'' i koliko sam uspio naći, zadnja tema koja je imala približno veze s mojom je otvorena prije 7-8 godina, tako da mislim da je u redu postaviti pitanje ovako. Isprike adminima ako postoji već ovakva tema otvorena unazad mjesec dana.

Dakle, zanima me jednostavna stvar - koliki je raspon plaće na radiju? Tražio sam odgovor na razlilčitim izvorima i našao sam dosta različite odgovore, stoga, ako netko radi na radiju i/ili ima iskustva s time, želio bih znati kolika je plaća nekog radijskog voditelja, glazbenog urednika itd.

Hvala.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 21:41   #2
Ako ćemo govorit u današnjim okvirima i vremenu u kojem živimo, prvo je pitanje da li se radi o državnom ili privatnom radiju. Na državnom postoje beneficije, staž, svašta nešto, ali i to je u drastičnom smanjenju, redukciji. Teško je financijski održat medij koji ima npr. 50 stalno zaposlenih+50 honoraraca. Ako pričamo o privatnom radiju, odnosno radiju koje je u privatnom vlasništvu stvari se opet drastično mijenjaju......tu plaće u načelu nisu redovite, ako i dođu zaposlenici budu sretni(primjer neke radijske mreže koje su u stečaju). Iznos plaća naravno varira od radija do radija, u načelu najveće imaju direktori(koji su većinom i vlasnici, urednici, pa voditelji, glazbeni, zadnji su tonski realizatori koji su kao profesionalci ionako u izumiranju). Danas se očekuje od radijskih persona da znaju i rade više manje sve. O plaćama na radio Suncu nećemo, nebi ni bilo u redu, ali kod nas plaće dolaze apsolutno redovito, 1, max drugi u mjesecu. Međutim mi radimo sve, konkretno ovaj šta piše, glazbeni urednik, voditelj, tonac, radi i producira razne emisije, marketinški pokriva svoju i ostale plaće, troškove. I na tome ne staje......ali u današnje vrijeme super, uostalom radi se posao koji se voli, ima ogromnog odjeka kod slušateljstva.....nema nas puno ali zbilja funkcioniramo zajedno, za jedno. I imamo slušanost kao radija sa 50+ zaposlenih, + honorarci.....a imaju i podršku..... Budućnost radija nije taj "socijalistički način, kako bi neki rekli" nego "kapitalistički, manje ljudi, veći obim poslova, a ako bude uspjeha onda bude i nagrade".
__________________
Najsuncaniji na svitu i okolici
Radio_Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.