Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2013., 19:46   #661
i ima kaj novoga u gimni?
markvite is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:15   #662
svi stari i gomila pripravnika koji izgubljeno lutaju hodnicima s akreditacijama haha
Meirabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 19:36   #663
zna možda netko koja je gimnazija bolja, čakovečka ili prva gimnazija varaždin?
LouisK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 19:50   #664
Prva.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 20:04   #665
Eto, ako nekog zanima o nekom profaču, nek' mi se slobodno javi na poruke, pišem koje sam ja profače imala.

Hrvatski jezik - Ruža

Engleski jezik - Bakša

Francuski jezik - Beša

Španjolski jezik - Cikač

Latinski jezik - Guščić

Matematika - Ostojić 3 godine, a na 4 Anu ( )

Likovni - Burekica ( Nije ona toliko loša, stvarno nije. )

Povijest - isto Burekica

Glazbena umjetnost - Kelemen ( vidim da je nema na popisu djelatnika više )

Geografija - Kunović - Martić

Fizika - Jožek

Kemija - Mrveljica, Škerbić, Borak, Čus ( svake godine jedna )

Biologija - Bogadica

Informatika - Janja

Sociologija - Špremovka

PIG - isto Špremovka

Logika - Čoh

Filozofija - isto Čoh

Psihologija - Jelušić

Vjeronauk - Burek

Tjelesni - Sekelj ( razrednik )

Zadnje uređivanje Afro Dita : 19.06.2013. at 20:20.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 17:43   #666
Dakle, da opišem svakog profača ( budući da mi se da i da imam vremena ):

Ruža - Super profa, najbolja iz hrvatskog koju možete dobiti. Naučit' će vas taj hrvatski, to vam gantiram i nećete imati problema s maturom. ( Većina nas je dobila iz hrvatskog na maturi 4 i 5 ). Istina, traži i morate čitati lektiru kod nje, no to je za vaše dobro. 4 kod nje možete imati bez većih problema, a ni 5 nije problem imati.

Bakša - Ona je priča sama za sebe, nije problem imati ni 4 ni 5, no ovi koji imaju manje od 4 ziher neće ništa znati taj engleski. Tako da, nije neka opcija.

Beša - Ako vas francuski stvarno zanima, ona nije neka opcija. Nećete baš nešto naučiti taj francuski, jedino hoćete ako sami zapnete. Nije problem imati 5 i većina ima 5, no eto, ona je samo super opcija ako želite imati dobru ocjenu da vam podigne prosjek. Većinom je slinila i nikad nije pratila kaj radimo, dalo se prepisivati na njezinim ispitima samo tako.

Cikač - A on je sav miran. Bubica. Masovno smo imali 5 iz španjolskog ( logično, ionako na to idu samo one koje španjolski stvarno zanima ). Trudi se naučiti vas.

Guščić - Kralj!!! Umirali smo na svakom satu kod njega. Eh, sad baš i nismo nešto naučili taj latinski, no to ni nije bitno. Guščić je upečatljiv s tim svojim perverzim forama i mislim da će ga većina ionako pamtiti po tome nego po predmetu koji predaje. I svi smo masovno imali 5 ako smo pisali te njegove bezvezne zadaće, no našlo se i ljudi koji su imali čak 2 i 3 kod njega.
Tak da pišite te zadaće.

Ostojić & Ana - Kod Ostojića nećete uopće naučiti tu matku, možete imati čak bilježnice na stolu i prepisivati samo tako. Cure masovno imaju 4 i 5, na kraju svakog sata nas je ostalo svega sedmero ( ) jer su ostali frentali. Nikad nikog nije slao na popravni koliko ja znam, pa ako vas matka ne zanima, dobra je on opcija. A eto, za one koje misle pisati A razinu ( mada je to jezična jer ima i ljudi koji pišu A razinu u jezičnoj - jedna od njih sam bila ja ) on je najlošija opcija koja postoji. Kad je Ana došla ocjene su se masovno srozale, no naučila nas je i trudila se. Ana je super profa, samo nek takva ostane. ( Imam ju čak na Fejsu. )

Burekica - Ljudi govore o njoj nebuloze. Istina, žena traži i moraš znati za dobru ocjenu, no ne traži nemoguće. Ok, kužim da ima ljudi koje povijest uopće ne zanima, no mislim da je bezveze što se ljudi ne uče i onda imaju jedan kod nje na polugodištu, na kraju uvijek isprave u drugom polugodištu. I da, ljude smetaju ti njezini eseji, no to nije loše za kasnije. Na faksu ćete ionako to svako malo raditi, pa je to dobra vježba. Kod nje se najbolje početi javljati odmah na početku da vas zapamti i nećete imati kod nje problema. Dakle, bilo je i popravnih, no ocjene su većinom bile od 2 - 5.

Kelemen - Nema je više na školi, no bila je dobra i uvijek je imala obzira prema nama. Dakako, većinom petice su bile.

Kunović - Martić - Ostala mi je u jako lijepom sjećanju. Nije da ćete nešto posebno naučiti geografiju, no s nama u prvim klupama je uvijek pričala o našim problemima i uvijek je imala razumijevanja. Bilo što smo ju mogli pitati ( i o gradivu i o našim problemima ). I sama je jednom rekla da onaj kog zanima geografija da će sam to naučiti ( i to stoji ), a da je njoj samoj bitnije da popriča s nama kad vidi da zapravo nemamo nikog starijeg da s njima podijelimo naše probleme ( roditelji na poslu, a nije vjerojatno da ćemo ići školskoj psihologici ). Ocjene su bile većinom 4 i 5, no znalo se desiti da neke ljenčuge imaju 2 ili 3.

Jožek - Ah, koji car!!! On i njegov "jel". Ni kod njega nećete baš naučiti fiziku, no barem vam bude zabavno ( tj. meni osobno je bilo ). A na maturalnoj... Eh, plesni podij je definitivno njegov. Masovno smo prepisivali kod njega i uvijek smo moljakali druge razrede da nam ukradu ispit. Usprkos tome, bilo je ljudi koji su znali dobiti jedan, a mi imali ukradeni test. Još su nekakve ocjene bile dok smo imali ukraden ispit, a kad ga nismo imali bile su masovne jedinice, nekoliko dvojki i dvije - tri trojke. Općenito par ljudi na kraju godine ima 5 ( ako i 2, 3 osobe, ne više - jezičari ni to ), par četvorki, većinom trojke i dvojke. Ne šalje baš na popravi, tj. u našem razredu nikad nije ( a mi smo bili jezičari ).

Škerbić & Čus - ( Mrveljicu i Valentinu B. neću opisivati kad ih ionako više nema na faksu ). Škerbića nam je bila u drugom razredu i moram reći da najprije nisam bila oduševljena s njom. Dosta toga što je tražila u ispitima i na usmenom nije napomenula na satu, no sve u svemu ok je. Svega dvoje - troje u razredu ima 5, par četvorki, a većinom 2 i 3. Traži, no super je podloga za dalje ( ako će nekome iz jezične trebati kemija uopće ). Čus - Ona nema nikakvog autoriteta. Ljudi su masovno imali kod nje 5, mislim da nas 15, a to bome nije realno ( em smo bili jezična em nije neki lagan predmet ). Treba proraditi na autoritetu. Inače djeluje ok kao osoba.

Bogadica - Ista stvar kao i s Burekicom. Žena traži, no ne traži nemoguće. Ocjene su od 2 -5 uvijek. S tim da mogu reći da mi je lošija prema nama učenicima bila u 1. razredu, kasnije smo se navikli na nju i nismo imali problema s njom ( ni ona s nama ). Uvijek smo ju nagovarali da nismo spremni i da nas neka ne pita. Par puta smo čak započeli priču s njom i 2 sata smo pričali, a ona je imali u planu taj dan ispitivanje cijela 2 sata.

Janja - Bila je super. Više smo visjeli na fejsu i rješavali ukradene testove iz fizike nego sam njezin predmet. Ocjene su dakako, većinom bile same petice.

Šprem - Zanimljivi su mi bili njezini satovi. Uvijek je nešto čeperukala po internetu i non stop nam je govorila da ne smijemo gledati njezin mail. Bila nam je čak u četvrtom razredu neko vrijeme razrednica. Ocjene su masovno bile petice i iz socke i iz PIG - a.

Čoh - I njegovi satovi su mi bili jako zanimljivi. Najjači je bio s forom kad je uzeo prazan stolac i govorio da tu sjedi Aristotel i da sluša sve što govorimo na nastavi. Dosta ljudi je znalo frentati njegov predmet. Bilo je par trojki, par četvorki i većinom petice.

Jelušić - Nema je više na faksu, no bila mi je ok. Tipična profa psihologije. Očekivano, masovno su ljudi imali petice.

Burek - Dobar profesor, samo mi nikad nije bilo jasno zbog čega mi moramo pisati sve te ispite budući da ovi kod časne nikad nisu neki ispit pisali. A bome bilo je ljudi koji su čak 4 imali iz vjeronauka, no, očekivano, većinom su ipak bile petice.

Sekelj - Razrednik,faca je definitivno. Mi cure nikad nismo ništa radile, koliko su to cure često kod njega imale "menstrualne bolove" i "menstruaciju", to je čudo. Dvaput na mjesec, minimalno. Ocjene su bile od 3 - 5, no većinom ipak petice.

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 21.06.2013. at 11:06. Reason: spajanje postova
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 17:53   #667
Sve navedeno iznad je točno. Neki vam profesori jednostavno ostaju u dobrom sjećanju cijeli život
markvite is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 23:04   #668
A kako i ne bi ostali u lijepom sjećanju??? Iskreno, fali mi srednja i rado bi da ima tu par ljudi koji bi napisali nešto o našoj gimni, ali eto... Skoro pa i da nema žive duše.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 15:49   #669
Ček, Afrodito, ko je Ana?

Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post


Cikač - A on je sav miran. Bubica. Masovno smo imali 5 iz španjolskog ( logično, ionako na to idu samo one koje španjolski stvarno zanima ). Trudi se naučiti vas.
Cikač mi je jedan od dražih profesora. Čovjek jednostavno ima ideja, kreativan je i svaki mu sat drugačije izgleda. Slušala sam ja španjolski i izvan škole i mogu reći da je samo jedan Cikač.

Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Guščić - Kralj!!! :Umirali smo na svakom satu kod njega. Eh, sad baš i nismo nešto naučili taj latinski, no to ni nije bitno. Guščić je upečatljiv s tim svojim perverzim forama i mislim da će ga većina ionako pamtiti po tome nego po predmetu koji predaje. I svi smo masovno imali 5 ako smo pisali te njegove bezvezne zadaće, no našlo se i ljudi koji su imali čak 2 i 3 kod njega.
Tak da pišite te zadaće.
Ma on je legenda. Samo, nemojte ga olako shvaćati, može on itekako dati loše ocjene Vidim da su zadaće još uvijek u trendu.


Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Burekica - Ljudi govore o njoj nebuloze. Istina, žena traži i moraš znati za dobru ocjenu, no ne traži nemoguće. Ok, kužim da ima ljudi koje povijest uopće ne zanima, no mislim da je bezveze što se ljudi ne uče i onda imaju jedan kod nje na polugodištu, na kraju uvijek isprave u drugom polugodištu. I da, ljude smetaju ti njezini eseji, no to nije loše za kasnije. Na faksu ćete ionako to svako malo raditi, pa je to dobra vježba. Kod nje se najbolje početi javljati odmah na početku da vas zapamti i nećete imati kod nje problema. Dakle, bilo je i popravnih, no ocjene su većinom bile od 2 - 5.
E da, nju većina ljudi mrzi. Ja ne. Žena zna znanje i puno toga podijeli s vama. Zahtjevna je, ali tako i treba biti. A da tek vidite kako će vas se na faksu tretirati, ona bi vam bila Majka Tereza. Slušala sam jedan njen predmet i na fakultetu i moram reći da me ona puno više toga naučila. Puno više. To u srednjoj možda nisam znala cijeniti dovoljno, ali sad znam.

Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Kunović - Martić - Ostala mi je u jako lijepom sjećanju. Nije da ćete nešto posebno naučiti geografiju, no s nama u prvim klupama je uvijek pričala o našim problemima i uvijek je imala razumijevanja. Bilo što smo ju mogli pitati ( i o gradivu i o našim problemima ). I sama je jednom rekla da onaj kog zanima geografija da će sam to naučiti ( i to stoji ), a da je njoj samoj bitnije da popriča s nama kad vidi da zapravo nemamo nikog starijeg da s njima podijelimo naše probleme ( roditelji na poslu, a nije vjerojatno da ćemo ići školskoj psihologici ). Ocjene su bile većinom 4 i 5, no znalo se desiti da neke ljenčuge imaju 2 ili 3.
Upravo tako. Kod nas je bilo puno loših ocjena zbog lošeg ponašanja i ljenčarenja, negdje prosjek ocjena recimo između 2 i 3. Ali ako se malo potrudite, napravite dobro prezentaciju, dobro se ponašate i naučite, ne bi trebalo biti problema. Visoka ocjena zagarantirana.



Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Janja - Bila je super. Više smo visjeli na fejsu i rješavali ukradene testove iz fizike nego sam njezin predmet. Ocjene su dakako, većinom bile same petice.
Slažem se. I nije tražila čisti štreberaj makar je bilo dosta materijala u bilježnicama, nego praksu, i uvijek je bila fer i korektna.

Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Šprem - Zanimljivi su mi bili njezini satovi. Uvijek je nešto čeperukala po internetu i non stop nam je govorila da ne smijemo gledati njezin mail. Bila nam je čak u četvrtom razredu neko vrijeme razrednica. Ocjene su masovno bile petice i iz socke i iz PIG - a.
Meni jedna od najdražih Ona bi mi bila u top 5 za izbor razrednika. Zakon profesorica, zabavna je, jest da često ispituje, ali ne traži tako puno. U četvrtom smo stalno gledali sjednice Sabora

Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Čoh - I njegovi satovi su mi bili jako zanimljivi. Najjači je bio s forom kad je uzeo prazan stolac i govorio da tu sjedi Aristotel i da sluša sve što govorimo na nastavi. Dosta ljudi je znalo frentati njegov predmet. Bilo je par trojki, par četvorki i većinom petice.
Čoh, kralj, legenda. On je najbolji kad se tako zanese. Jako pametan.

Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Jelušić - Nema je više na faksu, no bila mi je ok. Tipična profa psihologije. Očekivano, masovno su ljudi imali petice.
Meni je ona bila grozna, grozna, grozna. Imali smo je samo godinu dana i hvala Bogu na tome. Dosadna za popizditi.

Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Burek - Dobar profesor, samo mi nikad nije bilo jasno zbog čega mi moramo pisati sve te ispite budući da ovi kod časne nikad nisu neki ispit pisali. A bome bilo je ljudi koji su čak 4 imali iz vjeronauka, no, očekivano, većinom su ipak bile petice.
Mi smo pisali kod časne. Ili smo trebali pisati. Al mislim da smo pisali. I ispitivala je.
BrightSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 20:44   #670
Quote:
BrightSun kaže: Pogledaj post
Ček, Afrodito, ko je Ana?
Tek sam sad vidjela tvoj post.

Ana ( profa iz matke ) sad ima ove u Marofu, koliko ja znam. Simpatični curetak.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 18:43   #671
Nitko ne pise na ovom forumu bas vise o profesorima u zadnje vrijeme, a mislim da bi sigurno nekom koristilo tko je dobio ili ce dobiti neke koje smo mi imali 😊 Zavrsih prosle godine gimnaziju (matematicki smjer), sad i prvu godinu faksa, pa evo, s odredjenim odmakom, osvrt na neke:

Matematika - S. Divjak : jako dobar profesor, pristupacan, saljiv... I sto je najbitnije daje odlicno predznanje; na tehnickom sam fakultetu i stvarno nikakvih problema s mat i srodnim predmetima do sad nije bilo a za mnoge koji se ne misle baviti matematikom ili sl. - ne gnjavi uopce i nije nikakav problem..

Fizika - tu smo ih promijenili poprilicno; najprije smo imali prof. Oreskovica koji je prica za sebe, zatim prof. Huzaka koji je cisto ok objasnjavao i dobru podlogu za dalje dao

Hrvatski jezik - Ah:') J. Matecak😂 Covjek ima stvarno zavidno znanje o knjizevnosti i sl., istina da malo tupi s nekim mozda nebitnim detaljima, ali barem cete znati za maturu i vise nego sto je dovoljno 😉

Engleski jezik - bilo ih je isto puno, izmedju ostalog i jedan iznimno nekvalitetan i naprosto los profesor koji ne zasluzuje da se o njemu ovdje pise (a ni nije zaposlen vise tamo..); Ali obje profesorice - Kocijan-Pevec i Tomasic-Hirs su bile i vise nego korektne i to stvarno nije bio nikakav problem.


Latinski - Mislim da svi znamo o kome je rijec - o jednoj odlicnoj osobi koja nas je po cijeloj Europi vodila, uvijek se salio s nama i stvarno sve najbolje! ) A sto se latinskog tice - zaboravit cete ga ubrzo ali neke stvari poput poslovica ili "hic haec hoc" zauvijek ostaju :'D

Psihologija - Z. Pacalat. Super profesorica, zna učiniti nastavu psihologije zanimljivom i primjenjivom U lijepom sjecanju je ostala u svakom slucaju

Filozofija/logika - Čoh. Mislim da ovdje zaista nije potrebno nista pisati, bilo je prije puno vec

Biologija - L. Kucak. Za nekoga kome je bilo prilicno jasno da se nikad u zivotu ne namjerava baviti bio-medicinskim podrucjem - prilicno zahtjevna profesorica. Zahtjeva mnogo detalja.. Ali posjeduje znanje o tom predmetu i odlicno barata s njim; tko namjerava na medicinu mislim da ce s njom imati vrlo solidnu podlogu za dalje..

Informatika - B. Banić. Vrlo dobar profesor, nauci vas korisne vjestine cime god da se kasnije bavili, logicko analiticki pristup pri rjesavanju problema (programiranje blabla) uvijek je dobro imati 😊

Kemija - V. S. Skerbic. Sto reci, odakle krenuti. In medias res. Vidno nekompetentna osoba; mozda je to moj subjektivan dojam, i nadam se da se nitko nece uvrijediti te se unaprijed ispricavam, ali je uspjela zagorcati jedan relativno zanimljiv predmet i bas primjenjiv svojim strebersko/sablonskim pristupom i ociglednim nedostatkom i rupama u znanju iz doticnog predmeta. Nazalost, veliku ulogu u tome kako cemo dozivjeti odredjen predmet igra nacin i pristup profesora koji ga drzi.

Geo i pov- ne sjecam se x) nista spektakularno..


I etoo to bi bilo to.. Nadam se da ce vam boravak u toj zgradi biti ugodan kao sto je i nama (vecinom) bio.
Srdacan pozdrav!
Lemon3218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2022., 07:58   #672
Evo mene na temi skoro devet godina od kad sam dala komentar na pojedine profesore od kojih dosta više njih ni nema ( prema službenoj stranici ). Sjetila sam se teme kad sam prije valjda tri godine slagala knjige, skripte i bilježnice na tavanu, a imam sačuvan solidan broj knjiga od 5. - 8. razreda osnovne, 95 % iz gimnazije i sve od faksa osim onog kaj sam poklonila. Awich, sjećanja naviru, baš sam se raspekmezila kad sam si slagala sve te knjige i bilježnice na tavanu... Nisu to samo obične knjige i bilježnice, to su sjećanja i uspomene. Neke knjige sam otvarala i čitala opet. Pa se sjetila nekih dogodovština. Meni su jako lijepe uspomene iz ove gimnazije. Ima već desetak godina otkad sam završila ovu gimnaziju. Prolazim tamo relativno često i samo sam jednom bila u zgradi nutra nakon završetka srednje, i to samo oko hodnika.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.