Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2015., 14:47   #401
Quote:
BlackC kaže: Pogledaj post
2 zlicice neema, 1 zlicica meda i kap dvije lavande
med nece dopustiti da ti se koza dodatno isusi, a neem ce djelovati na pristice

edit: ako ce ti se maska u mijesanju poceti lijepiti za zlicicu (obavezno plasticna) dodaj kap dvije vode dok se ne umijesa

Hvala ,i još me zanima čije ulje od lavande bi bilo dobro,kemigovo ili?
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 18:05   #402
Hana67, nije neophodno dodati eterična ulja u masku od neema. Inače, ako želiš ipak dodavati eu, onda uzmi od Florihane, Oshadhi, Pranarom, uglavnom samo ona koja su provjereno kvalitetna.
Masku od neema možeš napraviti tako da staviš žlicu praha neema, žličicu meda, dobro je dodati, a pogotovo što ti je koža dehidrirana uz med još i pola žličice glicerola, tople vode dodaj polako, u kapima dok ne dobiješ pastu koja ti neće kliziti niz lice. (Uvijek možeš dodati i koju kapljicu hladno prešanog i nerafiniranog biljnog ulja, nije neophodno, no možeš dodati s obzirom na tvoju kožu - pa prema njoj odabereš ono koje ti odgovara) Kada se maska osuši, skineš ju, možeš ujedno iskoristiti masku i za lagani piling (navlažiš ruke i lagano kružiš po licu), ako ne, samo ju ispereš.
Ako želiš staviti i na vrat, dekolte, samo sve poduplaj. Koža ti može reagirati laganim crvenilom koje brzo prolazi. Zato je najbolje masku raditi navečer. Iza maske, redovna noćna njega.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 22:21   #403
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Hana67, nije neophodno dodati eterična ulja u masku od neema. Inače, ako želiš ipak dodavati eu, onda uzmi od Florihane, Oshadhi, Pranarom, uglavnom samo ona koja su provjereno kvalitetna.
Masku od neema možeš napraviti tako da staviš žlicu praha neema, žličicu meda, dobro je dodati, a pogotovo što ti je koža dehidrirana uz med još i pola žličice glicerola, tople vode dodaj polako, u kapima dok ne dobiješ pastu koja ti neće kliziti niz lice. (Uvijek možeš dodati i koju kapljicu hladno prešanog i nerafiniranog biljnog ulja, nije neophodno, no možeš dodati s obzirom na tvoju kožu - pa prema njoj odabereš ono koje ti odgovara) Kada se maska osuši, skineš ju, možeš ujedno iskoristiti masku i za lagani piling (navlažiš ruke i lagano kružiš po licu), ako ne, samo ju ispereš.
Ako želiš staviti i na vrat, dekolte, samo sve poduplaj. Koža ti može reagirati laganim crvenilom koje brzo prolazi. Zato je najbolje masku raditi navečer. Iza maske, redovna noćna njega.
Punooo hvala
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 18:51   #404
Quote:
Nandy1987 kaže: Pogledaj post
Ja imam problema s probavom i pomaže da mi probava bolje radi. Ujutro natašte popijem prvu šalicu čaja...
Procitala sam da je dobar kod proljeva pa zato pitam...da je dobar za ibs.
Zombina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 22:33   #405
Mene više muči zatvor. Ne znam... Nemam ibs, imam Gilbertov sindrom i smeta mi jako gluten i laktoza. Moram isto jako paziti kaj jedem.
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 14:31   #406
Aha a joj...ja sam ti sad na fodmap dijeti jesi to probala možda? dijeta bez glutena, laktoze i poliola...u gl frend mi je preporučio taj neem da bi mi možda dobro djelovao na crijeva...al me strah probati :/
Zombina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 21:04   #407
Nisam ni za to čula. Sad sam malo progoglala... Da li ti je bolje po toj prehrani? Već otprilike znam što mi smeta, a što ne. Puno toga sam izbacila. Da bi vidjela djelovanje neema treba ga piti minimalno mjesec dana.
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 12:40   #408
Da, dosta mi je bolje s tom prehranom...ja je se ne pridržavam 100% jer mi je trenutno nemoguće ali ono 50% toga sam smanjila ili čak izbacila skroz.
Malo me strah za taj neem...nije da imam vremena za eksperimentiranje...bojim se da mi ne napravi više problema nego koristi :/
Zombina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 16:23   #409
Pitaj pod temom ibs da li netko ga pije...
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:06   #410
Imam pitanje,koristila sam masku od neema tri dana za redom prosli tjedan i dobila sam jos vise pristica i mitesera na bradi,celu i podrucju izmedu obrva. To je normalna reakcija ili?
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:41   #411
Meni to ne zvuči normalno ni dobro. Mnogi misle suprotno, ali ja ne vjerujem u one teorije da se koža prvo kao čisti, pa zato nastaje pogoršanje. Iz mog iskustva, stvari koje ti odgovaraju imaju povoljan efekt, ili barem ne pogoršavaju.

Ne znam, ja bih sad prekinula s nimom i pričekala da se koža smiri. Pa bih opet probala, i ako opet bude isto, ne bih ga više koristila, ili bar ne na taj način.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 11:47   #412
Zanima me maska od neema vs maska od gline i neema za akne, što preporučate?
Čitala sam temu i kaže da je dobro staviti malo meda ili ulja, pošto se radi o masnoj koži jel bi ulje lješnjaka bilo OK?
Na nekim stranicama sam isto vidjela i da bi trebalo koristiti demineraliziranu vodu, naročito ako se koristi glina i da glina nikako ne smije doći u dodir s metalom.

Unaprijed hvala
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 13:18   #413
Zelena glina je odlična za masnu kožu. I ne trebaš ju tako dugo imati na licu ko neem. Meni je ona bolja nego od neema. Stavila sam samo vodu u nju.
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 15:31   #414
Quote:
Nandy1987 kaže: Pogledaj post
Zelena glina je odlična za masnu kožu. I ne trebaš ju tako dugo imati na licu ko neem. Meni je ona bolja nego od neema. Stavila sam samo vodu u nju.
Hvala ti!
Stavljala si i masku samo od neema?
U biti koja je funkcija gline, a koja neema?
Trebam nesto za akne.
Neem nije dosta drzati 15-ak minuta?
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 22:34   #415
Molim. Stavljala sam masku i od neema i od zelene gline. Neem se drži sat vremena i ponavlja se postupak tri dana za redom. A gilna se stavlja jedanput na tjedan. Oba dvoje čisti kožu i organizam. Možeš i to piti, neem se pije kao čaj, jako je gorak, a glina natašte i prije spavanja, ima okus po blatu. Imaš knjigu o zelenoj glini na netu.

Ako imaš akne, znači da ti smeta nešto od hrane. Meni npr. jako smetaju mliječni proizvodi, dobijem velike prištiće. Zatim od hrane koja ima gluten i šečer dobijem sitne. Kad to ne jedem ten mi je savršen. Ako želiš prehranom izliječiti akne pročitaj si o lužno-kiseloj(alkalnoj) prehrani i prehrani o krvnim grupama. Meni je to 100% pomoglo. Normalno da treba vremena organizmu i koži da se privikne... A moraš i paziti kakvu kozmetiku koristiš...

Od neem maske me koža svrbi, a od zelene gline ne.
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 23:24   #416
Quote:
Nandy1987 kaže: Pogledaj post
Molim. Stavljala sam masku i od neema i od zelene gline. Neem se drži sat vremena i ponavlja se postupak tri dana za redom. A gilna se stavlja jedanput na tjedan. Oba dvoje čisti kožu i organizam. Možeš i to piti, neem se pije kao čaj, jako je gorak, a glina natašte i prije spavanja, ima okus po blatu. Imaš knjigu o zelenoj glini na netu.

Ako imaš akne, znači da ti smeta nešto od hrane. Meni npr. jako smetaju mliječni proizvodi, dobijem velike prištiće. Zatim od hrane koja ima gluten i šečer dobijem sitne. Kad to ne jedem ten mi je savršen. Ako želiš prehranom izliječiti akne pročitaj si o lužno-kiseloj(alkalnoj) prehrani i prehrani o krvnim grupama. Meni je to 100% pomoglo. Normalno da treba vremena organizmu i koži da se privikne... A moraš i paziti kakvu kozmetiku koristiš...

Od neem maske me koža svrbi, a od zelene gline ne.
to mi je za kćer
hrana nije, jer se hranimo više/manje makrobiotički, tak da nema mliječnih proizvoda i šećera, jedino možda gluten
a kozmetika... znaš kak to ide... izađe crvena kvrga na licu, pa to moraš pokriti, pa zaštopaš pore
ali, poslušat ću te, probat ćemo s glinom
hvala još jednom
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 15:59   #417
imam jedno pitanje- da li je ulje neema jako i nadražujuće za dječju kožu, te da li ga je potrebno i u kojim omjerima razrijediti sa drugim baznim uljem? radi se o gljivicama.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 09:26   #418
Thumbs up

Dala sam si truda i procitala cijelu temu.
Nevjerojatno koliko vi cure mozete puta postaviti jedno te isto pitanje.
Cijela tema se vrti oko istoga. Znaci, samo malo prolistati i dobijete odgovore na sva pitanja!

Inace, pila sam neem oko 6mj prije godinu dana i ono sto sam primjetila su jaci nokti. To je sto se vidljivoga tice.
Imam problema sa HB pa mi se javlja neugodni zadah, i to sam rijesila neemom.
Koristim kao pilin cijelog tijela, odlicno!
Kod upaljenog zubnog mesa je odlicno ili utrljati ili grkljati neem.

Eto...moje iskustvo!
Nastavljam ga opet piti.
nimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:27   #419
Kakva su iskustva sa prahom neema što se tiče karijesa i paradontoze? Vidjela sam da se može utrljati prah na zube i zubno meso ili u kombinaciji sa zubnom pastom, ima još netko da je isprobao nešto?
mayich18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:15   #420
Quote:
mayich18 kaže: Pogledaj post
Kakva su iskustva sa prahom neema što se tiče karijesa i paradontoze? Vidjela sam da se može utrljati prah na zube i zubno meso ili u kombinaciji sa zubnom pastom, ima još netko da je isprobao nešto?
I mene ovo zanima. Naime našla sam jedan recept al bez omjera gdje ide zelena glina, prah neema, med i eterična ulja.
Fora je da bi to probala sama napraviti ali nemam omjere, možda Merlina ima kakvu ideju koliko čega staviti?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.